» »

Računalnik star 1 teden se prižiga 1 uro

Računalnik star 1 teden se prižiga 1 uro

«
1
2

GT-Turbo ::

Pozdravljeni!

Zanima me, če mi lahko kdo pove, zakaj se računaln, ki je star 1 teden prižiga dobesedno 1 uro, sledi pa takole:

1.) Ga prižgem
2.) Se mi pokaže tisto, za geslo vtipkati (User Log on...)
3.) Ko napišenm geslo, kliknem enter ali puščico...
4.) Napiše mi Dobrodošli / Welcome
5.) Nato pa črna slika in samo miška se vidi
6.) Nato se pojavi črna slika samo miška je gor in nič drugega
7.) Namizje z ikonami in spodaj startom, se pokaže čez kakih 25-30 min.

Windowsi: Microsoft Windows 7 Home Premium

Upam da sem ta korak dovolj dobro razložil, da vam povem problem!

Imam pa še en problem saj ne vem kaj se klikne, ko se ugaša računalnik:
Ali se klikne RDEČE-ORANŽEN ZNAK (na njem je znak za ugašanje, ko klikneš start...
Ali se klikne START in nato puščico poleg znaka za ugašanje in nato "Shut Down" /(slo.) "Ugasni"

Računalnik: Toshiba Satellite L550-117
Na strani so tudi računalnikove Komponente
Toshiba Satellite L550-117
  • zaklenil: bluefish ()

zee ::

a) Namesti sistem nanovo.

b) Preveri trdi disk, ker to smrdi po umirajocem trdem disku.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

GT-Turbo ::

@ZEE Kako se pa to vse naredi

lp
Toshiba Satellite L550-117

kitewing ::

Tošibe sicer ne poznam pri mojem HP-ju so v biosu testi za cpu, ram, disk... drugače pa, če poglej kater disk imaš v prenosniku in si prenesi od tega proizvajalca testni program in izvedi test.

GT-Turbo ::

Ja to bi prosil če mi poveste kje se to pogleda...

LP
Toshiba Satellite L550-117

kitewing ::

Poglej v navodila kjer sigurno piše, če obstajajo že kakšni testi.

GT-Turbo ::

Ne mislim... kje se pogleda, kaj imam za en disk, vem samo to, da imam:

320 GB SATA, 5400 obr/min

LP
Toshiba Satellite L550-117

GT-Turbo ::

Je pa nekaj, ko sem naložil Windows Updates je malo pomagalo nato pa spet nič

LP
Toshiba Satellite L550-117

Nextor ::

HAHA! Shit... tvoj problem je (skoraj 100%) v softwaru oz. v nesnagi (virusi/trojanci), ki si jih uspel spravit gor v pičlem enem tednu...

Najprej inštaliraj Kaspersky Virus Removal Tool, ki ga dobiš tukaj, ga namesti in poskeniraj za virusi, nato pobrskaj na travniku za TuneUp Utilities 2010 oz. potegni trial, ki ga dobiš tukaj in poženi 1-Click Maintenance. Potem pa še ti predlagam na namestiš spodoben antivirusni sistem npr. Kaspersky Anti-Virus 2010, ki ga dobiš tukaj, ga aktiviraš kot trial.

/ poznamo pravila ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Rotaidal ()

cyber_killer ::

Pridem za 50EUR vse uštimat.

GT-Turbo ::

Preden sem naložil internet, sem naložil Antivirusni program ESET smart Security x64-bit... Na računalniku sem imel pa že avtomatsko naložen antivirusni program McAfee, tako da sem imel kar močno zaščito..

Ampak, bom pa vseeno poskusil tvojo strategijo,

LP
Toshiba Satellite L550-117

JayKay ::

Preden sem naložil internet...brez heca ti rabiš nekoga da ti uredi vse na primeren način.

Rotaidal ::

GT-Turbo je izjavil:

Preden sem naložil internet, sem naložil Antivirusni program ESET smart Security x64-bit... Na računalniku sem imel pa že avtomatsko naložen antivirusni program McAfee, tako da sem imel kar močno zaščito..

Ampak, bom pa vseeno poskusil tvojo strategijo,

LP


Torej imel si nameščen antivirusni program in ti si še dodal enega? :\ Lahko imaš samo enega. Dva skupaj bo prava pizdarija, ni čudno da imaš takšne probleme. Lahko bi imel 10 antivirusnih programov in ti nebi nič bolj pomagalo kot pa, če bi imel samo enega. McAfee briši ker je itak samo trial. Upam da imaš legalen ESET, drugače nisi naredil nič. Raje namesti kakšno Aviro, MSE ali Avasta.

GT-Turbo ::

Ne sploh nisem vedel, da imam McAfee-ja gor... Ko sem naložil ESETa se je začel McAfee nekaj pritovževati

P.S

pravkar sem skeniral računalnik, in nima nobenega virusa!
Toshiba Satellite L550-117

Rotaidal ::

S čim si ga pregledal?

GT-Turbo ::

s Kasperskyem in z ESETom
Toshiba Satellite L550-117

CleanPower ::

nekaj ti je zjebalo v sistemu windowsev. shrani vse pomembne podatke na znanji disk nato pa pokliči nekoga ki to zna da ti naredi clean install.

GT-Turbo ::

Kako se pa še enkrat Windowse naloži?

LP
Toshiba Satellite L550-117

LuGi ::

GT-Turbo ::

Še eno vprašanje sem vas vprašal, če mogoče kdo ve?

GT-Turbo je izjavil:

...blem!

Imam pa še en problem saj ne vem kaj se klikne, ko se ugaša računalnik:
Ali se klikne RDEČE-ORANŽEN ZNAK (na njem je znak za ugašanje, ko klikneš start...
Ali se klikne START in nato puščico poleg znaka za ugašanje in nato "Shut Down" /(slo.) "Ugasni"

...alnik: Toshiba Satellite L550-117
Na strani so tudi računalnikove Komponente
Toshiba Satellite L550-117

bluefish ::

Vseeno.

GT-Turbo ::

Ja, zdaj pa če kliknem rdeči gumb, se prižge v sekundi (resno, v sekundi ali dveh), če pa kliknem gumb shut down, se pa prižiga 1 URO
Toshiba Satellite L550-117

bluefish ::

A, potem pa je prva varianta izklop v hibernacijo. Lahko spremeniš preko desnega klika na start vrstico > Properties > Start Menu > Power button action in nastaviš želeno.

Odkrito povedano pa - glede na vprašanja, bi bilo najbolje in hitro, da na novo namestiš sistem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

cyber_killer ::

GT-Turbo je izjavil:

Kako se pa še enkrat Windowse naloži?

LP

Za 50€ ti vse naštimam.

GT-Turbo ::

Ja kje nej pa zdej še ta dnar dobim, sm dou use za računalnik:|:P
Toshiba Satellite L550-117

Daniel ::

Bodi samouk, sam sem samo enkrat plačal za ponovno nameščanje sistema, še v časih 200 Mhz procesorjev in nikoli več. Ni to neka višja znanost.

cyber_killer ::

Če klikaš Next Next Finish potem ni. Uni k so mu postavili sistem so najbrž šli po tem principu. Nametal tono enga sranja k ga uporabnik sploh ne nuca. Namesto, da so mu poinštalirali sistem, izklopil nepotrebne servise, nastavili na neko optimalno delovanje, potvikal registry, dali nek primeren antivirus nepa ena jajca. Tako delajo v takih trgovinah, kjer prodajajo kište.

Rajš plači enmu, da ti postav sistem, ti si zraven pa še kaj vprašaš in dobiš pameten nasvet. In ne plačuj sosedovga mulca, ker ti bo naredil še hujšo štalo.

bluefish ::

Uni k so mu postavili sistem so najbrž šli po tem principu.
Ponavadi to počno OEM proizvajalci, ki se seveda ne ukvarjajo z takimi malenkostmi. Poleg tega bi moral prenosnik tudi z vso tovarniško navlako delovati brez problema več kot pa le en teden.
Očitno se gre za neznanje uporabnika.

cyber_killer ::

Ma ja itak narejeni image-i in piči miško na vse mašine. Jah v tem primeru je čist možno da je uporabnik kriv. Sam vsen tuki neki ne štima.

pharaon ::

Nisi povedal, če se ti tako dolgo prižiga samo zdaj po enem tednu, ali se je že prvi dan ko si ga kupil. Če se zdaj po enem tednu, je velika verjetnost, da si sam nekaj "ušpilal"..

GT-Turbo ::

Ne kakšne prve 3 dni je delal, nato je pa zmeraj več potreboval za prižig...
Toshiba Satellite L550-117

boogie_xlr ::

Klikni START, napiši msconfig, pritisni enter, označi Diagnostic startup, stisni OK, restartaj komp, poročaj.

zee ::

Verjetno ti v navodilih pise, kako obnoviti sistem. Tipicno je treba pritisnit ene dve tipke, in se sistem obnovi na tovarniske nastavitve.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

GT-Turbo ::

boogie_xlr je izjavil:

Klikni START, napiši msconfig, pritisni enter, označi Diagnostic startup, stisni OK, restartaj komp, poročaj.

Ne najde msconfinga...

P.S NAVODILA SO TAKO NEJASNA...
Toshiba Satellite L550-117

boogie_xlr ::

Nevermind. Pomoje se ti sam kak servis obeša. Jaz sem imel podobno težavo, ko sem imel priklopljeno miško. Težavo je rešil update BIOS-a.

GT-Turbo ::

bios?
Toshiba Satellite L550-117

darkolord ::

Ne najde msconfinga...
Ker ni msconfiNg ampak msconfig

Kaj če bi rač. nesel na servis?

boogie_xlr ::

darkolord je izjavil:

Kaj če bi rač. nesel na servis?

+1

cyber_killer ::

darkolord je izjavil:

Ne najde msconfinga...
Ker ni msconfiNg ampak msconfig

Kaj če bi rač. nesel na servis?


A nisem tega že 2x omenil. Bom še tretjič. Za 50€ ti zrihtam vse. Plus si zraven in me lahko vprašaš karkoli.

PaX_MaN ::

Kaj tako dolgo melje poskusi pogledat z enim od teh dveh programov.

huek111 ::

cyber_killer je izjavil:

darkolord je izjavil:

Ne najde msconfinga...
Ker ni msconfiNg ampak msconfig

Kaj če bi rač. nesel na servis?


A nisem tega že 2x omenil. Bom še tretjič. Za 50€ ti zrihtam vse. Plus si zraven in me lahko vprašaš karkoli.


Če bi bil pošten, bi mu to uredil za 20 €( 50€ je že požrešnost,ker ne boš ne vem kaj naredil)

darkolord ::

ker ne boš ne vem kaj naredil
Zakaj pa potem kar ti ne poveš rešitve?

solatko ::

huek111 - javi se mu na zasebno, pa mu poštimaj. 50EUR je zelo nizka cena za poštimat računalnik, če je to narejeno tako kot mora bit (naj pokliče Soseda).

cyber_killer ::

Jah če je pa 50EUR predrago, pa naj potem pokliče našega predragega soseda, ki je cenejši od mene. Za neverjetnih 178,99EUR vam bo prelepi agent v kravati namestil windows + office, nemorš verjet še ofice dobiš zravn.

GT-Turbo ::

Ja imam soseda računalničarja, mu bom nesel, če ni druge..

LP
Toshiba Satellite L550-117

Valvoline ::

Daj si tinyxp gor,dela k raketa.

boogie_xlr ::

Poleg tega da ne dela skoraj nič :))

particle ::

50EUR dati nekomu, ki bi ti porihtal sistem tako kot se reče, je že preveč? :D

Ja kr k sosedu nesi. Na koncu mu pa reci, da mu boš že enkrat za en pir dal. Sej tko to gre ane?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: particle ()

matobeli ::

če si v bližini kranja ti tudi jaz poštimam zadevo. za pivo.

solatko ::

Če si v LJ ti poštimam za pivo (sodček).
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Anti-virus programi (strani: 1 2 3 447 48 49 50 )

Oddelek: Informacijska varnost
2491621367 (20105) mat xxl
»

McAfee SiteAdvisor blokira prikaz slo-tech

Oddelek: Pomoč in nasveti
161303 (1088) Primorec
»

OEM in Windows: manj je več

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
195424 (4024) Icematxyz
»

Intel kupuje McAfee

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
208295 (7452) opeter
»

McAfee bo domačim uporabnikom povrnil škodo

Oddelek: Novice / Varnost
104508 (3899) Dr_M

Več podobnih tem