» »

o nastanku...

o nastanku...

«
1
2

ru7 ::

Čisto informativnega značaja me zanima, kdaj je nastala stranin kdo jo je osnoval?

R0K ::

Jest vem, da je PaJo pred več kot dvema letoma prispeval server, da je vse to delovalo. Druga se pa ne spomnim več ... :)

V-i-p ::

Začel je luni, davnega leta 1999... mislim, da se nekje valja še stari slo-tech (če takrat strani še nisi poznal). Vprašaj admine & Co., če vedo kje je, da ga vidiš, če te zanima :\
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: V-i-p ()

Primoz ::

Stvar je v enem zipu na novem strežniku. NOT for public.
There can be no real freedom without the freedom to fail.

R0K ::

Pa tista modra kokoš je bla legendarna. Bi mogla bit zaščitni znak S-Tja! :D

PaJo ::

Stvar je res nastala davnega leta 99 in sicer je bila vse skupaj ideja luni-ja. Prvo je gostoval ne enem serverju brez domen in foruma, samo novice in se to pisane na roko, nato je prisel h meni kjer smo ustimali avtomatsko pisanje novic, domeno in zalaufali forum, dokler ni prisel primoz in stvar napisal iz nule in to je to kar gledate sedaj. Seveda smo vmes preslili server in trenutno lafamo na lastnem serverju, ki je namenjen samo slo-tech-u.
To je bilo tak malo na kratko:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Sergio ::

ravno danes sem prebiral stari arhiv... morem rect, da sm se custveno navezal na tole vse skupej :D

kaj pa čem, keša itak ni. :D
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Elemen_T ::

Primož, ti pa tvoj public :D

KLIK!

Primoz ::

Moji verziji delajo slikce in forum.
There can be no real freedom without the freedom to fail.

Primoz ::

There can be no real freedom without the freedom to fail.

Elemen_T ::

Primoz: :'(

Make it public 8-)

PaJo ::

Ne bi zankrat, ker je stari UBB forum poln hroscev, pa se bo streznik se kje usul, tako da zankrat naj bodo slike dovolj, mogoce pa bo stvar enkrat public, nikoli ne veste:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Tomi ::

Že tako ali tako vas razvajajo na vseh koncih (samo poglejte, koliko je zadnje dni novic/dan), potem pa bi radi imeli še stari forum. Cccc... Pravijo, da kdor z majhnim zadovoljen ni...
metrodusa.blogspot.com

ru7 ::

Hvala za odgovore;)

alien-w ::

ru7: prosim! :D

Drgac pa Slo-Tech je spremenil življenja mnogim. Meni osebno zelo...

Morm pa rečt, da se spomnim še ko je bil tisti stari dizajn in mi je sergio na forumu pomagal kako priklopit ventilator na molex. No, sedaj je moja kišta taka kot je, moje ambicije in zanimanja pa so se toliko spremenile, da sedaj vsaj vem, kaj bom študiral.

Dobesedno je Slo-Tech vplival na moje bodoče življenje!

mojsterpeter ::

hehe zame je pa slo-tech prišel pol leta prepozno -še sreča- sicer bi bil zdaj computer geek, se v prostem času ukvarjal s programiranjem, se rekreiral s prsti po tipkovnici in vlačenjem miške po podlogi ter delal računalniški faks - slo-tech je spremenil moj odnos do računalnikov ter okrepil zanimanje za to področje, ni pa korenito posegel v tok mojega življenja...mal bluzenja ne škodi
ill communication

Zgodovina sprememb…

perci ::

Ancient: besede si mi vzel iz ust ;)

Tomi ::

Ja, tudi pri meni je bilo tako, da sem že bil na faksu, ko sem našel Slo-tech. In mi ni žal, ker nekako na računalništvo ne bi šel, sem pa še vedno admin študentskega omrežja..
metrodusa.blogspot.com

cahahopie ::

Tok življenja ni čisto spremenil (prisoten sem že leto in nekaj mesecev). Že prej sem bil igrarčarski fanatik in sem redno zahajal na forum PCGamer Slovenija (tistga ta starga). Nato sem spoznal vašo stran in forum in PCGjevga zapustil. Res... na tem forumu sem nabildal svoje sive celice do skrajnosti tako, da sem iz amaterskega izdelovalca spletnih strani postal že pravi profi. Da ne štejem vse zanimive debate. Pomagali ste tudi sestaviti mojo konfiguracijo. Pač... vsaka vam čast.
V bistvu ste edina takšna baza znanja na slovenskem.
Namesto, da bi posvečali hardware v odspredje je potrebno po pravici povedo ...to neko združenje vseh računalničarjev Slovenije. No...vidim, da je title spremenjen.:D

jRk0 ::

jap, jap. slo-tech je vsem nam spremenil zivljenje. nickolikokrat so mi ze skoraj ukinli internet samo zaradi slo-techa.nickolikokrat je bilo dretje v moji sobi, kaj zopet delam na netu...samo zaradi slo-techa. nickoliko ljudem v soli sem lahko spremenil njihovo nepravilno mnenje...samo zaradi slo-techa...

ja, ja, tako je to in upam, da se kar dolgo bo:)
You fuck up once, you loose two teeth.

Sergio ::

hihi :8)
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

IceIceBaby ::

Jaz pa slo-tech obtožujem da sem non stop brez denarja. Preden sem začel brat forum pa razne trike sem bil čist vesel s svojim minitowerjem. Zdej pa samo še zapravljam za neonke pa vbodne žage pa kulerje ... ampak I like it :)

Ziga Dolhar ::

Slo-Tech: Prodajalčev Najboljši Prijatelj.

freejack ::

Uff, jst se prvih začetkov, prvih strani in Lunija še dobro spominjam. Takrat je blo vse skupaj bolj tko, one-man-band, kot se je takrat izrazil naš dragi direktor IPROMa :D.Uff, dobri stari časi...

Matek ::

meni je tudi ful lajf spremenil S-T. Prej me je blo strah vsega delat, itd. Zdej pa hodim okrog frendom vgrajevat hardware in se smejim profesorci za informatiko.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Boško ::

Kaj naj rečem?!? Pred S-T-jem sem imel c466, od takrat naprej sem pa kupil že 5 procesorjev8-O !!! Od tega so trije dočakali bridko smrt! Da sploh ne omenjam drugih svari!!!:O Moj BA račun je pa že lep čas prezen kot še nikoli, punca mi tudi že grozi da bo šla, računa za telefon in elektriko pa kar rasteta in rasteta!!! In zakaj??? Ker sem nekega nesrečnega dne zajadral na Slo-Tech!!!;)

Ah, jebi ga!!! Tko je in tko bo zaenkrat tud ostal!!!

ru7 ::

Je pa ratala debata:)) , bomo prej konc, če začnemo naštevat tiste, ki jim slo-tech NI spremenil življenja!

I made it to front page (dream come true):D

DavidJ ::

Meni je pa kul, zato, ker sem dosti manj na netu, kot sem pa bil prej... (racuni za siol preko 30 presernov, da sodnika za prekrske za krajo telefonskih impulzov sploh ne omenjam...).

Pa friziranje mlincka je tudi ok.
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

ali3n ::

hornet: ...da sodnika za prekrske za krajo telefonskih impulzov sploh ne omenjam...

???? (a je to tud posledica slo techa?:D )
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Loki ::

(namig: isci na temo siol oz. tisti njihovi brezplacni paketi)

DavidJ ::

Zo je bilo od pretiranega igranja q2 preko neta.. :8)
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

Izak ::

Ja lahko bi dali stari forum public. Me prow zanima kakšne bedarije sm odgovarjal/spraševal na starem forumu... :8)

darh ::

kakšen konvert baz bi bil na mestu, kaj praviš primož ?
Excuses are useless! Results are priceless!

Bx ::

uf ja, nostalgija

ja to bi blo lepo če bi lahko mal v tisti forum pogledali,
kaj smo spraševali na začetkih :-)

lp
Bx

PaJo ::

xbit, ti si frajer, takrat je bila stvar se v cgi-ju in vse datoteke so v html-ju. O kakih bazah se tkrat nisem razmislav, to je prislo z novim dizajno, pa prej je bilo bolj malo forumov, ki so podpirali baze:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Sergio ::

tko da, xbite, če se ti da ročno prepisat cel stari forum v bazo, se bi pa dal kej zment. a si za? ;)
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

sinko999 ::

PaJo v tistem času je UBB-Forum bil bog in batina , kai PHP pa kake baze podatkov , samo CGI-BIN. V starem forumu ni edino zabeleženo moje popravljanje postov ko sem še bil moderator pa nekaj malega prestavljanja postov .:D :D :D

HiHI
Ps. Danes se uporabniki nič ne bunijo , te pa so se zelo.>:D .

LP
Ni? ni ve?no !

darh ::

hmm.. mislm da nebi smel bit problem, ker AFAIK je UBB IMEL BAZO ! ker drugač se nebi dal tko delat če bi direktno brez baze generiral HTML ! kako bi pa popravlaj... baza je flat-text DB... in če obstajajo konverterji iz file->MySQL, pol bi se dal pohandlat.. ;P bi blo pa carsko ane ;)
Excuses are useless! Results are priceless!

Elemen_T ::

Ha!

Seveda je možen convert iz flat baze v mysql.
Celo pri nas smo se matral s tem.
Sicer ko vosli ampak na koncu je vseeno vse prav normalno delal (razen datumov seveda)

Jebiveter ::

Mislim, da je Slo-Tech eden tistih zaradi katerih se postal addicted z racunalniki.
Prvi me je v OC popeljal Spayki (forumas) in svaka mu cast, a vse skupaj pa sem zacel razumevat sele ko sem enkrat leta 99 zajadral na S-T. Mislim da sem uletu ravno ko se je postavu forum.
Od takrat naprej vem, kaj bom studiral, vem kaj me zanima, vem kaj me poleg nekaj drugih stvari predstavlja to kar sem.
Slo-Techu in predvsem luniju se imam zahvaliti za svoje poglobljeno znanje, samostojnost, itd. na podrocju racunalnistva. Prav tako bi se rad zahvalil vsem, ki so z velikimi odrekanji vsa ta leta drzali stran pokonci zavoljo nas, zvestih uporabnikov. Menim, da se lahko forum z svojimi nekaj 1000 uporabniki predstavlja elito slovenskega intelekta in skupaj tvorimo veliko zakladnico znanja, ki nam jo po moje lahko zavidajo sirom po svetu (ce bi le znali slovensko:D )
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Dr_M ::

hehe lepo da je se stari pejđ gor, k smo ga ucas gledal :) sam takrat pa se nism biu na forumu prjavlen.:\ no uglavnem slo-tech spremljam ze od samega zacetka :)
pridni ste :)

Myth ::

Nekako sem naklučno našel to temo. Iskal sem nekaj čisto drugega. :)

In lahko samo rečem da me je primla nostalgija po starih časih.

Da ne preveč dolgovezim. A kasneje ste kaj še delali na tem da bi staro bazo predelali v mysql? V teh linkah levo nisem nič našel. :)
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Ziga Dolhar ::

Zakaj bi iz PGja šel na MySQL?
https://dolhar.si/

mtosev ::

Mene pa zanima kaka je konfiguracija S-Tvega servera?

profii ::

kje pa je Luni zdej?

BigWhale ::

Hm.

Meni slo-tech ni spremenil zivljenja. Je pa postal en tak ventil za hlajenje mozganov... ;>

Relaksacija, takrat, ko das mozgane nazaj na normalne obrate in jih nehas overclockat... :P

Myth ::

ZD, ker so se o tem pogovarjali. Drugič preden mene sprašuješ "bedarije" vsaj preberi temo. :)
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

V-i-p ::

profil: luni je, potem ko je zapustil Slo-Tech kot veliki vodja šel pisat za eno računalniško revijo...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

mtosev ::

Katero pa?

kihc ::

Tisto, katera nova številka je ravno danes na prodajnih policah :D
x
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slo-Tech (strani: 1 2 )

Oddelek: Slo-Tech
554669 (3542) upirna
»

koliko časa ste na slo-tech-u??

Oddelek: Loža
341620 (959) frenk
»

Slo tech-od koga

Oddelek: Slo-Tech
381796 (1186) (sic)
»

Forum poln debilov in smeti (strani: 1 2 )

Oddelek: Slo-Tech
645117 (3995) OZZY
»

Dvesto tisoč (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Obvestila
605862 (5862) Sergio

Več podobnih tem