» »

Slo-Tech

Slo-Tech

«
1
2

McHusch ::

Ko takole gledam, kaj je nastalo iz tegale našega ljubega Slo-Techeca, se včasih vprašam:

Kdaj vas je pot prvič zanesla na Slo-Tech?
Kako ste odkrili Slo-Tech, vam je kdo povedal zanj, po naključju ...

Jest sem Slo-Tech odkril slučajno, ko mi je Google izpljunil ta zadetek kot prvi, ki vsebuje besedi spajkalnik ter duron, daljnega novembra 2001.

Najlažja ilustracija o tem, kako mi je spremenil življenje je, če mi je kdo pred S-Tjem omenil navijanje računalnikov, sem odgovoril, da je moj na elektriko in da ga ni potrebno navijati. Danes učim navijati svoje kolege ...

Ajde, razpišite se, kdaj in kako ste prvič zašli sem.

Paramedic ::

Js se točno spomnem, ko sm v matkurjo napisu 'overclockanje' al neki v tem smislu. To je blo daleč nazaj, kako leto '98, pred predelavo, ko je bil naslov še www.robas.si/slo-tech al tko nekak :)). Zanimalo me je kako navijat celerona 333A na BX plati, kar sm mel takrat :8).
End transmission.

San ::

Moj prvi stik je bil pri kolegu, ko sem si ogledal njegovo čudo od kompjutra (tud 300MHz). Takrat comp. sploh nisem imel, pa tud interneta nisem znal uporabljat. Pokazal mi je to stran, da naj se kle izobražujem v računalniškem žargonu. Takrat nisem vedel niti kaj je particija.
To je bilo vsaj 4-5 let nazaj. Čas res hitro teče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: San ()

Pithlit ::

Moj dan D je bil ta ko sem se registriral... Zakaj pa? No, ja... vbistvi zato ker mi je kolega že par mesecev težil slo-tech to slo-tech uno, pa saj veste.. vsa ta krama k spada zraven...

Priznam... nad samo idejo niti nisem biu tolk navdušen, ker sem bil pač prepričan de bo tu le en kup računalniških freakov, k bi po vsej sili radi navili svoje abake do konca (sam nisem ravno pristaš extremizmov). Surprise, surprise...

Eni dve uri sem brskal gor pa dol patja in sem... hej! Stbar sploh ni tolk tehnična! No... slučajno sem takrat lih vezal dva compa skup prek mrežnih in sem se registriral (jebiga, nikol se ne ve :) )... Sicer sem takoj pogruntal, de na moja vprašanje ne bom ravno dobival odgovorov, ker mam ponavadi ful blesave probleme, če pa že niso blesavi jih lahko pa sam rešim >:D Ampak! Tu je še loža, pa članki, texti, internet...

Aja... pa splošno znano je de so računalničarji najbol odtrgani osebki na tej naši plavi kugli: par tem tukaj je tko huronsko smešnih de to kar res ni :D . Pa tud skoz se kaj novga najde, tko de je to kar redna postaja.

Brane2 ::

Mislim, da sem na najdi.si iskal besedo "razprodaja".

Mislim da je eden o d hitov bil na STjevih straneh, ko je nekdo govoril o razprodaji stare rač. opreme v tehnični knjižnici...

McHregec ::

Jaz pa sem vašo prelepo stranico opazil v nekdanjem slovenskem PC-Gamerju in je imela naslov slo-tech.robas.si.
Destroyer Of The Worlds.

TESKAn ::

Hehe, jst sm tle od takrat, ko sem na jokerjevi strani v eni temi v lunijevem postu kliknil na link slo-tech.robas.si. Spomini...

Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

TheD ::

Jest tut' pred davnimi casi, se na Robasu, vendar bil bolj bralec ... no, enkrat se je blo treba registrirat, pa tut kej napisat, vsaj v forumu.
TheD or not TheD?

SkIDiver ::

Čist slučajno sem naletu nanj, ko sm iskov kako bi svojega prastarega pentiuma I 166 Mhz prsilu k hitrejšemu delovanju.

Mercier ::

Nekaj iskal, ne vem več. Potem sem nekega dne moral nekaj vprašat.

Tomi ::

Jaz pa sem enkrat bil v Nuku, in sem na Jokerjevem forumu videl pri BigFootu v podpisu link do Slo-techa. Tako se je začelo. Ostalo je na dlani.
metrodusa.blogspot.com

MadMax ::

Modem je prisel kar nekaj casa za racunalnikom.
Kje zacet?
Tako mi je kolega na listek napisal ene 10 linkov, med katerimi je bil tudi S-T.
Kaksna 2 meseca sem bil "opazovalec", nakar sem se registriral.
Od takrat pa sem bolj ali manj vsakodneven obiskovalec te (nadlezne:D ) strani.

Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

paper ::

o ja, se spomnim se predobro, to je bil sam zacetek slotecha .. 97? 98? se ne spomnim vec. SPomnim se le strani ki je bila na robas.si in kup dnevnih novic od Luni-ja ;) OH ja, takrat je bilo se zanimivo. nasploh je bilo leta '97 zanimivo internetno stanje v .si ko je bila vecina na 56k, nekateri pa smo imeli kabel in dosegali hitrosti 700kb/s ;-)

Se spomnim kako sem na Tomovi strani zasledil B21 pin hack za Celerona 300a ter ga uspesno navil na 103*4,5=466mhz. Tomova stran me je navdusila in nekaj casa za tem sem zasledil se slo-tech..

Tako je bilo nekoc, zdaj se mi pa niti ne da vec spremljati vseh zadev vec ;)

BoGo ::

Meni pa je pred par leti en kolega non-stop omenjal Slo-tech to, pa Slo-tech ono, pa ko sva se vedno srecevala v rac. ucilnici na faksu, mi je rekel, da nekaj gleda za racunalnik na slo-techu.

Po teh nekaj letih, pa nekako nisem imel nic pametnega za delat na internetu, pa se nov racunalnik sem iskal, pa sem se spomnil na to, kaj mi je kolega "tezil" :)) Dva dni sem bil samo opazovalec, nato pa sem se prijavil in sedaj kar redno spremljam dogajanje. Posledicno sem si tudi nabavil eno staro ohisje in sem se ze lepo lotil predelave.

Sergio ::

Na Jokerjevem forumu sem zasledil link (nekje po treh dneh obstoja strani). Čist me je vrgla :D
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Elemen_T ::

Nimam pojma. >:D

heh Tomi midva sva pa na isti dan not :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Elemen_T ()

fictionel ::

jst sm tut tko kt teskan, na jokerju zasledu link do slo-techa..

pol sm se pa valda kuj prjavu! :D

Matek ::

Jes sm pa čital pri kolegu PCGamer pa je bil on worldfamous lunijev članek o navijanju noter, pa sem pol obiskal slo-tech in je bla gor ena ful hecna novica o nekem hrčku, ki je nevem kolko hrčik nategnu in spal cel dan, pa se mi je stran ful fajn zdela.:D

Klik!
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

PaJo ::

Hm... jaz sem mel tudi sreco, nekako sem nekje brskal na matkurji ali nekje med najnovejsimi stranmi in sem nasel slotech.robas.si, ponudil luniju sodelovanje in stvar se je razvila v to kar je:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Gandalfar ::

jzt sem pa zasledil tamali banner na delphi-si strani pa sem za foro prsu pogledat. Sam se mi ni zdel zanimiv sajt takrat. Sele cez cas sem primoza srecu v C| pa sem mal prevec pametval pa sem se nenadoma znasu na stju z prevelko stopnjo zadolzitev .. ^_^

Dr_M ::

jest sm pa vidu link ze prvi dan obstoja na enmu (nevem tocn kako se je imenoval) quake forumu.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Pepe ::

Kar nekaj časa nazaj, kot marsikdo ki ga poznam, v PC Gamerju.

Klemenn ::

heh, mene ste pa dobil tak, da sem enrkat na začetku ko sem internet dobil mal iskal za ekhm, stranmi takimi in takimi :D pa je bil nekje noter tut slotech, bil pa je že v tej novi oz tazadnji podobi do zdej

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Klemenn ()

Ziga Dolhar ::

Kolega je vsak dan okol pošiljal mejl, v katerega je skopiral Slotechove novice prejšnjega dne.

>:D
https://dolhar.si/

upirna ::

Jaz sem ga zasledil na dar-computers.si. Prvič, ko sem prišel gor nisem imel pojma. Bral in bral sem novice in se sčasoma naučil kaj je disk, prosesor... Na začetku sem misli, ker debil so tuki - kr kište farbajo, pa režejo. Danes - :D .

monster-x ::

En frend povedal. Neki cajta sm ga zlo poredko obiskoval, dons pa vsak dan. :))
There comes a point when a dream becomes reality and reality becomes a dream.

McHusch ::

Uh, kje ste to eno leto staro temo našli ... :)

Od takrat se je spet veliko stvari spremenilo. Na boljše. :D

jRk0 ::

Leta 2001 sem dobil duroncka in se odpravil iskat nasvete :)
in pristal tukaj, kjer vsak dan rajam in se rajsi ne ucim, samo da sem lahko prisoten:)
You fuck up once, you loose two teeth.

pin29 ::

Nekaj let nazaj mi je kolega pokazal to stran, takrat je blo na prvi strani nek hud mod, tko da sva se bolj smejala in grajala slo-tech freake...Kasneje, ko sme rabu par info pa sem se zopet znašu tuki in uvidu resnico kako dobra je ta stran in vse kar spada zravn ...

Azrael ::

Ko sem dobil kabelski internet, sem velikokrat kaj iskal na Googlu in ker je bil večkrat eden od prvih zadetkov, tu na S-T, sem iz tega razloga dal stran pod priljubljene, potem sem začel bral forum in novice, ko pa se je nabralo več vprašanj, sem se registriral...

No sedaj sem pa skoraj vsak dan tu.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

boyan64 ::

Kaj pa vem. Iskal sem neke napotke in glej ga Slo-Tech forum.
Mislim, da je super še posebno za take kot jaz, ker nimam prav veliko časa za raziskovanje računalnikov in novosti, ki jih je preveč.
Še tako naprej.

DMouse ::

Stran sem odkril praktično na začetku (februar 2000). Matkurja je bila takrat še na straneh Inštituta Jožef Stefan, novih vpisov je bilo tako malo, da ni bil noben problem slediti, kaj novega se je pojavilo na slovenskem internetu. Tam sem odkril tudi Slo-Tech, med novostmi na Matkurji :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DMouse ()

Zheegec ::

ST sem našel na nekem iskalniku (najbrž Google), ko ste še imeli download sekcijo in sem iskal en programček, pa je bil ravno tukaj :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Payk ::

Jest pa sem prisel zaradi Thomasa oz. PROTOKOLA. En prjatu mi je dosti moril s tem, tako da sem si prišel iz prve roke zadevo pogledat. Od takrat skoraj ne mine dan, da ne bi prišel sem pogledat.
Hvala Thomas :))

mare87 ::

Za Slo-Tech sem zvedel med branjem SWP-ja. Stran se mi je zdela ful zanimiva in zatem sem se takoj registriral:)).

OrkAA ::

Jest sm link najdu na skladisce.com ampak sem mel takrat še analogen modem in nism bil dost gor :D Ampak sčasoma sm dobu isdn in adsl ;) in sm zdej gor vsake pol ure :P

pingec ::

jst sm se zanimu en nick na googlu in prsu sm -zivljnje se mi je spremenilo
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

undefined ::

> prsu sm -zivljnje se mi je spremenilo

Na slabše. >:D

boyan64 ::

Na slabše.

Verjetno v nekem smislu, saj imaš posebno obveznost , da vsake pol ure pogledaš kaj je novega:)
Drugače pa mislim, da vsak kateri spremlja ta forum postane PC guru.8-)

undefined ::

> Drugače pa mislim, da vsak kateri spremlja ta forum postane PC guru.

Ravno to sem imel v mislih. :))

Marjan ::

Kaj pa vem kaj je bilo pred 3. leti, da sem sem prišel...?!

Verjetno sem na MatKurji videl link pod "new". Tam sem včasih vsak dan nove slovenske strani pregledal.

Zdej pa gledam Benderja v Futurami, pa se spomnim luni-ja :'(

Kako mi je hitro povedal, da imam zanič plato, "kateri ne bi pomagal niti 3x ples plodnosti okoli nje"...

:D :)

undefined ::

> dej pa gledam Benderja v Futurami, pa se spomnim luni-ja

Aja? luni je tud cinično depresiven pijanec? Heheheh. :))

upirna ::

Kaj pa se je zgodilo z lunijem? A bi mi lahko kdo povedu? Kako je kr vse pustil? A se je v zemljo ugreznil?

jRk0 ::

za jokerja pise clanke;)
You fuck up once, you loose two teeth.

undefined ::

> Kaj pa se je zgodilo z lunijem?

Oženu se je. Res. ;)

upirna ::

Pa zdej tut toliko časa nima, da bi prišel kdaj pa kdaj samo pogledat?

Sergio ::

Saj gleda :D
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Paramedic ::

Zame je luni tak kot un programer(ki ga Neo spozna v Reloaded), ki je Matrico naredu - noben ga ne pozna, ampak vsi živijo v nečem kar je ustvaril :8).
End transmission.

Matek ::

S to razliko da lunija vsi poznajo :D .
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Dr_M ::

aja, jest ga ne poznam...vem samo da se je ucasih neki usaju kle, zdej ga pa ze dolg ni na spregled...




vem pa tut to da je on zacel s slotechom :) spremljam ga namrec od samega zacetka.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dve leti Slo-Techa!

Oddelek: Novice / Obvestila
252061 (2061) Ziga Dolhar
»

Vse najboljše za me

Oddelek: Loža
432010 (1485) rc-car
»

kuk folk pozna S-T (strani: 1 2 )

Oddelek: Slo-Tech
534941 (4327) goranTNT
»

Slo-Tech 19XX

Oddelek: Slo-Tech
61405 (1276) Primoz
»

Dvesto tisoč (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Obvestila
605867 (5867) Sergio

Več podobnih tem