» »

Počitnice

Počitnice

tabla ::

Zanima me, kam sploh it na počitnice, da pridš na lokacije, kjer so dolge peščene plaže brez hord turistov?
  • spremenil: tabla ()

Super Sonic ::

Otok Samos, Grčija.

+1
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

TGolcar ::

Mogoče na otok Rab -> Lopar. Je pa res da je od kar sm biu tm kr ene 4leta :). Sm biu pa 2× na Rabu, in ni blo neke močne gužve.

tabla ::

Rad bi bolj neki v stilu havajskih otokov, torej da ni na vsakih 10m nova restavracija, hotel ali kaka trgovina, torej nenaseljen otok, ki ima manj turistov.

teoo ::

Indonezija, ampak ne Bali. Letalska karta cca 800EUR, 20EUR/dan za ostalo.
defying gravity

tabla ::

To zna bit pa zanimivo!

Fave ::

Lahko si pa najameš otok za en teden. Tile so na razpolago na Hrvaškem:

http://www.privateislandsonline.com/cro...

Imaš jih pa po celem svetu.
My mind's a hyper tool that fixes everything.

Zeberdee ::

Razlika je med peščeno in mivka plažo. Veliko ljudi to enači, oz. je za njih pesek = mivka.

Za mivko ti ne morem pomagati, ker je take plaže težko dobiti. Peščene osamljene plaže pa so na vseh otokih, kjer ni avtomobilov. Torej v Jadranu recimo Silba, Olib, Premuda (v paketu). Baje se da hude apartmaje najeti na Korčuli, za male pare (peščena plaža, ~ 400 m ničesar okoli), a naslova nimam.

Keyser Soze ::

Zeberdee je izjavil:

Razlika je med peščeno in mivka plažo. Veliko ljudi to enači, oz. je za njih pesek = mivka.

Do explain. Sem vedno načeloma enačil to, čeprav priznam, da rečem, da je mivka na plači, če gre za bolj usrane vrste "pesek".
OM, F, G!

Zeberdee ::

To je po googlu peščena plaža.

Mivka.


To je tudi peščena plaža. A ni mivka. Tisti, ki je bil na Bolu točno ve, kakšna je razlika, saj je pesek "veliko večji" kot mivka.

Ljudje to mešajo. Oz. mislijo na mivko, rečejo pesek, dobijo pesek, ne mivke.

Keyser Soze ::

No, ampak kako ti to lahko definira potovalna agencija?

Jaz hočem peščeno plažo. Me pošljejo tja, se pritožim, ker sem dobil mivko. Ker sam najrajši obiskujem peščene plaže, če se le da.
OM, F, G!

Zeberdee ::

Peščena plaža je in prva in druga. In v agencijah tako definirajo.

Zato je potrebno vprašati, ali gre za mivko ali za pesek.

fosil ::

Pesek ima kar velik razpon. Lahko je čisto droben, tako rekoč že mivka, ali precej velik, že skoraj prod.
Zato je to lahko precej raztegljiv pojem, kakor si kdo razlaga.

Pri mivki pa seveda ni dvoma.
Tako je!

tabla ::

Sm gledu mal eksotične počitnice na sejšelih in spet tko kot ponavad same nore fotke! Sam to je itak skoz tko. Recmo za otok Pag kažejo tut najlepš ampak, če ga sam ne bi dost razisku bi lahko reku da ni nč posebnga. Pač naše agencije kažejo skoz najlepš, lahk pridš pa kr na eno čudno lokacijo tko kot je blo to na djerbi in pol si skoz v bazenu namest v morju.

Kje nej torej izvem, kje so določene fotografije nastale al pa mogoče kako do tistih sanjskih lokacij?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tabla ()

innerspace ::

User, pojdi na kako potopisno predavanje, pomlad je tapravi letni cas za razmisljat o poletju:)
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Keyser Soze ::

tabla je izjavil:

Sm gledu mal eksotične počitnice na sejšelih in spet tko kot ponavad same nore fotke! Sam to je itak skoz tko.

Jaz osebno grem na google maps. Kjer na zemljevidu pod gumbom "Več..." vključiš možnost "Fotografije".

In potem se samo virtualno sprehodiš po zemljevidu in gledaš slike uporabnikov. Ti kmalu postane jasno pri čem si.

Lansko leto sem bil na Kosu, in mi je prekleto žal, da nisem bolj uporabljal Google Maps. Tako sem šele dva dni pred odhodom odkril divjo plažo, na kateri bi verjetno prebil večino časa, če bi zanjo vedel prej (če bi pogledal prej na Google Maps).

Logično, vsega sigurno ne boš videl gor, je pa IMO to eden najboljši splošnih vodnikov kar jih je.
OM, F, G!

jest10 ::

fosil je izjavil:

Pesek ima kar velik razpon. Lahko je čisto droben, tako rekoč že mivka, ali precej velik, že skoraj prod.
Zato je to lahko precej raztegljiv pojem, kakor si kdo razlaga.

Pri mivki pa seveda ni dvoma.

No jaz to definiram nekako tako, da če pesek premešaš po vodi, se le ta v nekaj sekundah(max 10-20s) posede. Tako da kljub hordi cepetajočih otrok morje ni usrano.
Pri mivki pa imaš hitro vodo podobno beli kavi:P

tabla ::

Keyser Soze je izjavil:



Lansko leto sem bil na Kosu, in mi je prekleto žal, da nisem bolj uporabljal Google Maps. Tako sem šele dva dni pred odhodom odkril divjo plažo, na kateri bi verjetno prebil večino časa, če bi zanjo vedel prej (če bi pogledal prej na Google Maps).


in kje na tem otoku je to blo?

Okapi ::

Indonezija in Filipini so verjetno najboljši in najcenejši za rajske plaže. Imaš take, kjer je veliko turistov (in turistične ponudbe), take, kjer je malo turistov (in boš imel na voljo samo eno ali dve oštariji z mrzlim pirom), in take, kjer ni turistov (in zato tudi mrzlega pira ni).

Jaz sem bil recimo enkrat v Indoneziji na Biaku (otok blizu Nove Gvineje). Tam se zmeniš z domačinom, ki te zapelje na otočke Padaido. To so večinoma nenaseljeni otočki, kjer lahko kampiraš (vsaj včasih si lahko), potem te pa čez par dni poberejo, ali pa samo pripeljejo zalogo vode in hrane (ker na teh otočkih ni nič, razen kokosovih palm).

Pri čemer se je treba zavedati, da so lahko takšne neturistične plaže precej zasvinjane z najrazličnejšimi naplavinami, ker jih jasno nihče ne čisto. Odvisno, v katero smer so obrnjene - glede na morske tokove, vetrove, celino ...

Do Indonezije prideš že za 500-600 evrov (AirAsia, Emirates ...), potem je pa odvisno, kam točno greš.

O.

delfinus ::

V tej temi sem nekoc nekaj razlagal o rajskih pocitnicah na alternativen nacin, poceni in brez hord turistov.
KLIK.


lp, d.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

tabla ::

To je pa res lepo! Sm mal preveru po agencijah in skoz dajejo neke informacije, da je tam dol velik stvari, s katerimi se lahko okužiš. Kako je s komarji pa s tem v Maleziji?

delfinus ::

No jaz ti priporocam, da se te poti lotis brez agencije, veliko ceneje, pustolovscina bo boljsa in Malezija je ena destinacija, ki je naravnost namenjena za tiste, ki zacenjajo potovati sami in brez fiksnega programa turisticne agencije. Drzava je razviti svet, prijetna in z lahkoto obvladljiva, da jo prepotujes po dolgem in pocez. Imajo izjemno razvito infrastrukturo in zdravstvo. Tako, da glede okuzb trditev ne drzi. Moznost okozb je toliko kot pri nas, komarjev pa tudi podobno kot pri nas poleti. Malerije vsaj na Malezijskem polotoku ni, tako da se ni treba cepit in jemat nobenih zdravil. Sam sem ze bil 5x tam in ni problema bilo nikoli. Kar je tudi odlicno, ne potrebujes placat vize za vstop.

lp, d.

Keyser Soze ::

tabla je izjavil:

in kje na tem otoku je to blo?


JZ otoka. Hude vukojebine, obvezno moraš imet quada (malo večjega, ne tiste najmanjše otroške izvedenke), ker so same skale pa grmade do plaže. Samo se pa splača. Sem dobil občutek, da sem šel nazaj v 80. leta.
OM, F, G!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Morje hrvaška? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9428590 (2221) Pithlit
»

Kam na morje - Hrvaška

Oddelek: Loža
174406 (486) Mirka
»

Obmorsko dopustovanje z majhnim otrokom

Oddelek: Loža
3412808 (11855) l0g1t3ch
»

Zascita videokamere pred mivko

Oddelek: Zvok in slika
101312 (1081) rfmw
»

plaže

Oddelek: Loža
285054 (4445) Ziga Dolhar

Več podobnih tem