» »

Panoramska slika tropske plaže

Panoramska slika tropske plaže

«
1
2

alexa-lol ::

hej :D jaz rabim kako panoramsko sliko kakšne tropske plaže
mi lahko kdo kakšen link da :D

bluefish ::

malo poglej na sxc.hu

klemenSLO ::

kak teden nazaj sem na mininovi zloudu torent s panoramskimi slikami, malo pobrskaj

bosmla ::

ce ne bos nic nasel povej - bom zvecer pogledal po moji zbirki, nekaj jih sigurno imam.
Ja pa se zakaj rabis tisk ali kaj manjsega (net)?

delfinus ::

Evo en moj primerek, samo ni se sestavljen.


lp, d.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: WarpedGone ()

Daniel ::

@Delfincek Kje je slikan ta tvoj primerek? Krasna plaža

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

delfinus ::

Daniel to je Perhentian Besar - Malezija, zelo priporocam oddih tam, ni drago in imas da oddahnes tko kot se rece. Evo se eno lustno z drugega kota.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: WarpedGone ()

alexa-lol ::

delfincek... kdaj je pa priporocljivo iti tja? da ni kaksno dezevno obdobje
kake so cene za 5# hotel?
s kje se gre?

poznas se kakšno tako lepo destinacijo?

Slike rabim za stran ampak sem že našel eno :D ni sicer panoramska ampak sem jo naštimal da je uredu :D

jype ::

Uh, jaz tja že ne grem... Zgleda tko k Crysis!

Alfonzo ::

Ja delfinček a bi lahko mal povedu kok to kej pride, pa s kero agencijo si to šel.

bosmla ::

Tam se nisem bil... tudi jaz prosim za kaj prvoosebnih informacij.

alexa-lol ::

delfincek mogoce ves se za kaj takih lepih destinacij

delfinus ::

alexa: Pulau Perhentian. Zberes lahko med dvema otockoma. Besar (veliki) ta na sliki in Kecil (mali). Ni pa to tipicna klasicna turisticna destinacija, ker tam ni nobenih hotelov, so samo bungalovi in chaletke. Kecil je mal bol simpl tko primeren bolj za mladino, Besar bol primeren za pare, druzine, pa tiste ko hocejo met mir. Glede cen pa varirajo od dragih do zelo poceni. Sam sem vedno placal okrog 80MYR kar znese ene 16EUR na noc v Bungaolovu (cena je za bungalov in ne na osebo). Se pa da dobit akomodejsn tudi ze za pol te cene. Najdrazji akomodac na otoku je okrog 350EUR. To ti je en steklen bungalov namenjen predvsem peticnim Singapurcem. Vec o akomodacih pa glej link.

Sam vedno, ko grem tja prej poklicem v Mama's Chalet, mi drzijo sobo brez placila. Startam v Kuala Lumpurju, se peljem z BUSom do Pasir Puteha. Regularni busi so v Maleziji zelo luksuzni, tako da priporocam to. V Pasir Putehu pa pol najamem voznika pa me zategne do Kuala Besuta in pol gres na Speed Boat in v pol urce si pol na otockih.
Druga alternativa pa je, da gres iz KL do Kota Bharu. Ostanes v Kota Bharu 2 dni, si mal pogledas pa pol z organiziranim kombijem sibnes do Kuala Besuta in pol s Speed Boatom na Perhentiane.

Pa se ena lepa destinacija: Reilay Tajska, cene morda mal visje, mogoce edino mal bol turisticno, vendar meka za climberje.



EDIT: Kar se tice agencije, tam ponavadi samo letalsko kupim. Potujem pa vedno pod taktirko sam svoj mojster. Lonely Planet bukvica pa gremo. V Malezijo pa sedaj se to ne, ker mi je en konc domaca. Malezija je super za zacetek popotovanja, vse je na easy dosegljivo in hitro mobilno, imajo namrec odlicno infrastrukturo.

lp, d.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: WarpedGone ()

Bor H ::

Kolk je pol približno strošek poti? Si težko predstavljam pri teh povezavah..zgleda zlo fajn!

bosmla ::

Hvala - letos verjetno se ne... ali pac mimogrede skocim iz avtralije 8-)

Valvoline ::

Pa te neki alkajdovci pospravijo v neko klet in zahtevajo odkupnino zate. Al pa fasaš kšno ptičjo gripo ali kaj podobnega :)
Raje kaj Evropskega,če ne pr sosedih tu je še Grčija in Bolgarija.

delfinus ::

Tko za en mesec lahko imas s sabo recimo 1000EUR pa si bos domov privlekel vso ropotijo. Se za Slo-techovce je Malezija primerna, ker dobis najceneje Intel al pa AMD CPUje, pa rame, pa grafikulje tut - sam to je ze mal tezje vlact pol :).
Letalska karta pa bi letos prisla 540EUR iz Munchna, letis pa z Emirati, prva liga, boljs kot Lufthansa.
Torej celotna pot z veliko mere uzitka popotovanja po dolgem in poces, letalska karta, notranji transporti, hrana, pijaca, nocitve, nakupi (cote, kak poceni gizmo, umetnine, darila...), kaksne turce, trekkingi sem pa tja po naturi, bi tako prislo 1500 EUR. Da se pa se ceneje priti cez, ce se gres se mal bolj orto backpackerja. Sam nima smisla, tja se gre uzivat. No jaz sem na teh otockih ponavadi na koncu, vedno okrog 7 dni. Ostalo pa se marsikaj drugega.

@Valvoline - prej je vec nevarnosti za kaj takega pri nas v Sloveniji ali na Hrvaskem kot pa v Maleziji. Mediji pumpajo veselo, zato tak odnos do neznanega :).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

jype ::

delfincek> letis pa z Emirati, prva liga, boljs kot Lufthansa.

No, to je res :)

A majo (na teh otočkih) internet?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Okapi ::

A imajo na Perhentianu internet? Iščem namreč en primeren kraj v tistih koncih (Malezija, Indonezija), kjer bi se stacioniral za 2 meseca in bi bilo:
- poceni
- ne preveč turistov
- dovolj kulinarične ponudbe
- lepo morje za snorklat
- internet (stabilen in ne predrag)

O.

Valvoline ::

Čak malo,kaj pa tist cunami in podobno. Kolk se spomnim Malezijska obala je bila skoraj total devastirana. Pol pa neki tajfuni pa uragani itn.
A ni tam še vedno državljanska vojna vmes ?
Ma bejž. Pa še za letalsko karto daš več k je vredn mal boljša aranžman pr sosedih.

Bor H ::

Zakaj bi sploh šol kam če si lahko doma cenej? 8-O

CoolBits ::

djordjevic ::

Zaplankanosttm.
No grave is deep enough to keep us in chains.

andromedar ::

Čak malo,kaj pa tist cunami in podobno. Kolk se spomnim Malezijska obala je bila skoraj total devastirana. Pol pa neki tajfuni pa uragani itn.
A ni tam še vedno državljanska vojna vmes ?
Ma bejž. Pa še za letalsko karto daš več k je vredn mal boljša aranžman pr sosedih.


Ej kolega...ti bi res enkrat moral nekam it, da bi videl kaj pomeni DOPUST in videt res nekaj novega, spoznat drugačne ljudi...

Glede Emiratov pa se strinjam...sem letel z njimi iz Dunaja prek Dubaja v Bangkok - fenomenalna letalska družba ;)
Eh?

Okapi ::

Mimogrede, v Malezijo leti iz Londona nizkocenovnik Airasia, če rezerviraš dovolj vnaprej, je povratna karta iz Londona manj kot 400 €

O.

alexa-lol ::

to je res ampak poglej do londona pa nazaj rabis pa tut ene 80€. tko da je pomoje bl pucen da greš z avtom v munchen potem pa lepo z emirates first class lepo v kuala lumpur in je to to :D

delfincek kdaj si pa to šel? Je uredu npr augusta iti? ter pridruzujem se vprasanju kako je z internetom

delfinus ::

No evo nekaj odgovorov.

- Kar se tice interneta. Na Perhentianih je Internet. V Mama's Chalet

, kjer jaz ponavadi stanujem

ga imajo. Vem pa se za eno tocko, ki ga ima ze od leta 2001, ko sem bil prvic. Sicer ga na otoku nisem uporabljal nic. Je pa uporaba drazja kot na celini, ni pa hudo pretresljivo drago. Na celini je internet prakticno povsod in prakticno skoraj zastonj.

- Kar se tice turistov so tiste prve stiri slike to. To je maksimum in je ze kar malo guzva bila za moje pojme. Pulau Perhentian Besar je enkrat ravno zato, ker mas mir

. Folk vecinoma cez dan snorkla ali pa se potaplja, ali pa opravlja tecaj za potapljanje. Ti otoki so namrec tudi eni najboljsih tock za potapljanje. Imas morske pse (vegi varianta kao), velike zelve, rib na tisocine in ti jejo prakticno z roke.

. Poleg rib mas se zaledje dzungle in se lahko podas tudi na trekking

srecas kaksne zanimive zivali (mravlje velikanke 4cm

, varane

, vse sorte opic

, perhentianskega orla

, termitnjake s termiti

).

- Hrana je fantasticna. Zame najboljsa morska

, ker je prakticno vse sveze in dobro. Priporocam Red snapperja. Tista rdeca. Pripravijo ti jih pa na razlicne nacine

, mas razlicne variante. Zame najboljsi je seveda recept Mama's. Cene niso previsoke. So drazje kot celina to seveda, ampak se vedno ceneje kot pri nas doma. Recimo tole s slike

pride s sadno salato na koncu in pijaco ene 10EUR. Najboljse kar sem jedel na otoku pa so lignji v neki omaki s crnega popra, tisto je blo pa bogovsko.

- Kar se tice pa cistosti morja pa je mislim da dovolj zgovorna slika.

. Kako dolgo ostati? Sam vedno kak teden. Potem pa se mi spet zahoce kaksna akcija in odkrivanje kje na celini. Najboljs je skombinirat mal morja na zacetku, nekaj na koncu in se vrnes skontempliran.

- Kdaj iti? Odsvetovali so mi samo mesec februar, ki naj bi bil dezeven. Jaz sem sedaj vedno hodil junija ali julija in je vreme vedno bilo perfektno. Samo zvecer tu pa tam kdaj za kaksne pol ure zagrmi

in morda osvezi.

Sicer pa so otoki dragulj

, prometa ni, jet skijev in podobnih ropotulj ni, edini transport z otoka in na otok so colncki.

Ce bo pa kdo se rabil telefonsko od Mama's pa mu jo lahko sporocim. Dobr je kaksna 2 tedna prej tja poklicat in te potem soba caka.

lp, d.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Matek ()

Bor H ::

Pismo, čist si me zrajcal s tem :D Mislm da vem kam bo treba na morje drug let...

alexa-lol ::

delfincek odlicno :D
ce bi sou iz monakovega v kuala lumpur in bi imel 1mesec casa, kaj si lahko potem v maleziji ogledam (zadnji teden na teh otockih)?

evo cene sem gledal... za dva je povratna karta 1700€...pa še 1300€ za zapravljanje pa si zmagu :D

Zgodovina sprememb…

Napoleon II ::

Kaj pa glede vetra? (za srfanje) če si se kaj zavzel :)

delfinus ::

Tkole bi jaz planiral ce bi sel prvic v ta konec sveta.

Polet v Singapur. Tam si recimo 2 dni. Kupis fotoaparat, s katerim bos slikal. Gres v Malezijo. Prvi stop Melaka. Tu si lahko komot najmanj 3 dni. Splog cce trofis kaksne prireditve, ki so fajn. To ti je eno tradicionalno trgovsko mesto, kjer so trgovali z Evropo in ostalimi azijskimi drzavami. Ogromno imas tam se ostankov od nizozemcev in portugalcev. Tudi folk je mal namesan, se jim vidi po potezah. Potem ruknes v KL, kjer ne ostanes, ampak se odpravis kar proti Ipohu in tu potem z vecernim busom v Cameron Highlands. To ti je na visini 1500 do 2000m in klima tukaj je super. Imas pa plantaze caja, jagod in nima, da nima da uzivas v pokrajini pa dobrinah, ki se ti ponujajo. Tu je folx vecinoma indijski. Probas njihovo hrano. Mal se moras podkrepit s kaksnim zganjem seveda tudi, da ne bo drug dan driske haha :). Tu si recimo lahko komot najmanj 3 dni. Potem gres dol nazaj s hriba in picis z busom v Kota Bharu. Tu se ustavis za 3 dni. Gres na tradicionalno trznico, ki je ekstra special

. Obisces kulturni center, ki obiskovalce vabi kar na njihove vaje. Je zastonj. Obisces vecerne prireditve. Folk tu je najbolj schiliran na planetu zemlja. Tempo je hudo upocasnjen. Tu obisces muzeje, najames voznika in gres proti meji s tajsko, kjer obisces nekaj zanimivih budisticnih templjev, obisces night maarket in uzivas v tradicionalni malezijski hrani in slascicah, obisces lahko obalo in pocakas na popoldne, ko se zacnejo vracat ribici z ulovom in spremljas dogajanje. Od tu potem vzames organiziran prevoz do Perhentiana. V Kota Bharu gres v KB Lodge vzames karto za Speed Boad in se zmenis za jutranji prevoz do Kuala Besuta. Prides v Kuala Besut placas se tisto malo vstopnino za nacionalni park, ker Perhentian to so in sibnes z gliserjem na Perhentiane. Ostanes vsaj 7 dni. Ce ti pase pa podaljsas. Po tem se dopoldan odpravis nazaj proti Kuala Besut, kjer se prej dogovoris, da te transportirajo v Taman Negaro nacionalni park in uzivas v enem najstarejsih gozdov na planetu. Trekingi, zvali, voznja s colni, obisk Orang asli plemena. Tu si ene 2 do 3 dni. Potem se vrnes v KL. Tu pa si moras vzet vsaj 4 dni ce si prvic. Imas malo morje reci za obiskat. Petronas tower (ne priporocam obisk tistega mostu) ker bos zabusil cel dan v vrsti, ko bos cakal na free karte. Rajsi se podaj na KL Manara Radio tower in imas boljsi razgled in se visje si pozicioniran kot Petronas. Obisces razlicne cetrti (indijsko, kitajsko, central market) in barantas, obisces akvarij, bird park, park reptilov. Obisces hindujsko svetisce, ki je pozicionirano ene 20km izven KLja (prides z lokalnim busom). Se splaca! Gres v shopping. To rabis vsaj en kompleten dan. Za elektroniko je najboljs LOWYAT plaza, kjer se najbolj splacajo CPUji, diski, rami, grafike. Gres v shopping za original CDji, ki so pol ceneje, kul cotami najbolj: Sungai Wang in Times Square. V tem Times Square mas znotraj shoping mala eno zlo hudo zeleznico smrti s pogledom na mestni zapor :). Podas se na nocno zabavo v Zouk Club. Bejbe so hude in vseh ras. Domov gres iz KL ali pa ce je treba iz Singapura. KL-Singapur je z Busom cca 4 do 5 ur vkljucno s preckanjem meje. Poleg tega je v KL se morje drugih aktivnosti. Mesto je friendly in hitro obvladljivo.

to je to in ti mesec obrne kot keks.

Napoleon: kar se tice srfanja na valovih ni mogoce, ker tu ni pogojev za to. Ni nekega vetra in otoka sta na V strani Malezije, ki je varno skrita pred vplivi z juga. Valov torej prakticno skoraj ni. S klasicnim srfom na jadro bi slo, a nisem opazil, da bi to kaj veliko poceli. Vecinoma so primat samo diving aktivnosti. Za srfanje pa priporocam Indonezijo: Bali-Uluwatu, Lombok-Kuta, Sumatra na JZ strani.

lp, d.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Napoleon II ::

Saj sem mislil windsurfing:D hvala za predlog, sem se naveličal hrvaške.

gzibret ::

delfinček - hvala za tako izčrpen opis. Si me kar zrajcal. Bo treba malo šparat (denar in dopust ;) ), pa it dol kakšnega novembra, decembra...
Vse je za neki dobr!

alexa-lol ::

zanimivo :D sej koliko ceneje pa so CPU in podobne reči?

delfinus ::

Gledam aktualni katalog na Lowyat za trgovino Czone. Jih je pa tam morje.
npr. CPU: C2Q 9400S Box = 161EUR
npr. Radeon 4890 1GB = 170EUR
npr. Asus P5Q Pro = 90EUR

Vse se, da se za par procentov dol zdilat, ker so to prve cene direkt s prospekta.

lp, d.

alexa-lol ::

radeonka je kr 50€ cenej, pa ce se zdilas na 160€ je to ze 60€ kar je kr velik

Kako je pa s carino?

Zgodovina sprememb…

shark_nm ::

wooow tole je pa res super zadeva.Sej pomoje če se že odpraviš dol je najbol da kar cel mesec preživiš tam, ker 570 eur dat za karto za 14 dni se ne splača. Tistile otočki so še najbolj privlačni. Kdaj imajo dol najlepše vreme? Da ni lih kako obdobje tajfunov :)? Delfinček ali greš velikokrat takole po svetu?

Okapi ::

Kdaj imajo dol najlepše vreme? Da ni lih kako obdobje tajfunov :)?

Evo, sem malo poguglal in ugotovil, da tole ni zame, na žalost. Jaz namreč hodim v tople kraje pozimi, poleti je ljepa naša:P

Due to the eastern monsoon, the season in the Perhentians (and all other east coast islands) is effectively limited to the period between the beginning of March until late October. Outside this period the seas can be very rough with currents that make swimming dangerous and most (though not all) accommodation options are closed. Do not believe the travel-agents when they claim the accommodations are open. Even if they will provide a room, restaurants and all shops (i.e. no place to get water, food, sunscreen etc.) are closed in off-season. If the restaurant is open, food choices will be very limited and over-priced.


O.

delfinus ::

Helou,
tajfunov v Maleziji ni, tajfuni so tam pri Tajvanu in Japonski. So pa monsuni, to pa niso tako hude nevihte kot so tajfuni al pa orkani, cikloni ipd. To so pac taki sporadicni nalivi, ki trajajo po pol ure do uro. V dezevnem obdobju pa posledicno dlje. Je pa res najslabse it v casu november, december, januarja. Takrat tut divingi ne delajo povecini zaradi razburkanega morja. Najlepse vreme v Maleziji je od marca pa do nekje oktobra. Tako, da cas letnih dopustov. V tem casu priporocam Z obalo Tajske (glej sliko zgoraj kjer govorim o Reilay beach) ali pa tudi Koh Samet na V strani. Tam sem enkrat bil konec novembra in je blo suho kot poper vse dni. Na popotovanje pa grem skoraj vsako leto v poletnem casu. Letos pa planiram verjetno na zimo ali pa pomlad drugi leto. Samo za moj okus Malezija zmaga. Tajci so mal nervozni, Malezijci so pa schillirani. Tajska je mal prevec turisticno onesnazena za moje pojme. Sploh pa tam odsvetujem Phuket, vecje kraje na Koh Samui, Pattaya ipd klasicne hotelsko turisticne destinacije. Te destinacije so bolj samo za seks turizem in ce zelis, da se pocutis kot v Portorozu. Mogoce bi svetoval se biser obal v Kambodzi. Tu sem bil med drugim tudi lani in sem bil kao v casu monsunov, ampak je bilo vse dni suho in brez kaplje dezja. Tko, da napisano pravilo tudi vedno ne drzi.
Vsekakor pa v poletnem casu svetujem tudi popotovanje po Indoneziji, ki je kulturno in zgodovinska zelo bogata drzava. Imas kaj videti, slisati in okusati.

Kar se tice elektronike. Carina je, sedaj je pa odvisno kaj vlacis in koliko. Proc si lahko das v zep, Radeonko pa bol tezko in tudi tezko je to nazaj transportirat, da se kaj slucajno ne polomi. Ce si backpacker prakticno skoraj nemogoce. Ugodni so tudi diski npr. WD 1Tb 32Mb cache pride 65EUR. Najvecji prihranek je pa res pri CPUjih, ker je logicno saj so vsi Made in Malaysia. Foto robo pa svetujem kupovat v Siganpurju, so se malce cenejsi kot pa v KL.

lp, d.

jan01 ::

ZELO ZANIMIVO:



The World in panoramic


//se opravičujem, če sem spregledal post s enakim linkom

Okapi ::

Vsekakor pa v poletnem casu svetujem tudi popotovanje po Indoneziji

Indonezija je zelo v redu tudi pozimi. Sem bil dvakrat dol, po dva meseca, pa ni bilo nobene frke z vremenom. Novo leto na Baliju je bilo prav zabavno:-))

O.

shark_nm ::

ohjej le kake plače imate vi to, da ste že tolk prepotoval. Moj študentski žep se matra, da bom letos prišel do turčije :)

d0rK ::

Hudo delfincek, top opisi.


Kaksne so kaj temperature? Zanima me predvsem vlaznost. Se da zivet? Na Kubi sem umiral.

Okapi ::

Jaz sem potoval tudi kot študent (daljše zadeve kot absolvent). Delaš par mesecev prek študenta, pa je.

O.

shark_nm ::

Okapi jebemtiš al delam ko manijak :). Prejšni mesec meu 200 ur, s tem da sem še na fax hodu. Sam klinc tolk teh stroškov pa usega da komej kej našparam in pa seveda še dohodnina. Mam pa v planu enkat spakirat pa sam pičim.

delfinus ::

@Dork temperature so tko povrecno 24C skoz celo leto. Pol pa odvisno kje si. Dopoldan je ful kul. Popoldan zna bit zapek na soncu. Naseka te lahko ko marjasca. Js sem enkra snorklal brez majce sem bil vijolcn v zelo kratkem casu na Perhentianih. Cez dan so recimo temperature do 30C. Ampak zaradi vlage mas filing, da je vec. Svicunge je kar konkretno. Ampak se nekak s tem sprijaznis, ker si pac na dopustu in si pac svoboden. Mene nekak vlaga sprosca, kljub vsemu. Ce si v mestih je temperatura spet mal visja. Ce gres pa v pragozd, tam pa je najvecja svicunga ob ne tako visoki temperaturi. Gozd te prakticno pije kot spuzvo. Pijac se pije veliko. Na zacetku pijes prevec in pol posledicno se tolk bol svicas. Pol pa moras nek balans najt in se tko po ene 14 dneh ravno uteces. Ce pogledas domacine so vsi suhi in ne svicajo nic, ampak kaj ces so prilagojeni. Ko se vrnes domov ti je pa podnebje izjemno suho. Tropski kraji nimas kej. Si prakticno mal namocen zupci :). Ampak se da zvet in hodit tut po cel dan naokrog. Imas tko jedace in pijace na vsakem koraku dovolj in dofilas tisto not kar zgubis sproti.

Kar se tice pa Indonezije je Balijada kar fajna. Sploh, ce se gre ven s Kute. Ubud je meni spitza. Kulture, plesov, umetnosti, jedace, furanje s kolesi je na pretek. Komot se ostane tam 5 dni. Sicer pa je Indonezija krasna, veliko jo je in se komot vracas velikokrat nazaj. Sam sem trenutno prisel do Floresa. Drugic pa se kam dlje v vecjo naturaliteto, spoznavat mal drugacen folk.

lp, d.

shark_nm ::

delfinček ti si moj vzornik :). Bom probal nekako za drugo leto si dat v plan tole zadevo. Te bom kontaktiral in zaslišal do potankosti. A misliš, da če bi našparal 1500 eur, da bi bilo to dovolj za kak mesec ostati v maleziji?

DeusVult ::

Zaplankanosttm.


Ha. A to je zaplankanost, če se mi zdi nesmiselno dajati kupe denarja, zato, da letim na drug konec sveta, da lahko rečem, da sem bil tam? Enim je všeč doma in nimamo potrebe po takih podvigih. Da ne omenjam tropskih bolezni, teroristov in ostalih atrakcijah nerazvitih držav. Ne hvala.
http://www.rtvslo.si/blog/deusvult
Iz 26:2 "Naj vstopi zaslužen Narod, Narod, ki varuje Vero."

delfinus ::

DeusVult potemtakem je res najboljs bit samo doma ja :). Enim je vsec to enim drugo. Tebi dom, drugim pa svet. Ce bi zelel, da bi rekel samo, da sem bil tam bi ne hodil potem tja tako pogosto.

Shark: Za letos bi sigurno bilo dovolj 1500EUR. Sploh, ce bi karto jemal marca in potoval konec junija. Sedaj je sigurno karta ze mal drazja. Se pa splaca pogledat za kaksne datume naprej. Ponavadi je z letalskimi kartami tako, da so najugodnejse od 2 do 3 meseca pred tvojim planiranim odhodom. Pred tem in po so pa cene visje.

lp, d.

Valvoline ::

Moj stric je bil na Tajskem in Kubi. In je reku da nikol ne gre več. Zej gre skoz na HR. Mormo priznat da pač sosedi imajo res lepo obalo ni kej. Jaz osebno dlje kot EU ne grem nikamor. Brezveze. Kolega je prejšne leto bil v Turčiji in pravi da je tja božansko in pocen. Mogoče se tut jaz letos tja odpravim.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slikanje dreveščka z ledicami

Oddelek: Zvok in slika
172490 (1407) simnov
»

Postati elektronik

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
72093 (1740) negotiator
»

Se lahko sam lotim instalacije razdelilne omarice? (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5319113 (17203) Aljaz1980
»

Počitnice

Oddelek: Loža
225920 (4339) Keyser Soze
»

popravilo monitorja pri prenosniku

Oddelek: Pomoč in nasveti
152534 (2294) nocutius

Več podobnih tem