» »

Obmorsko dopustovanje z majhnim otrokom

Obmorsko dopustovanje z majhnim otrokom

l0g1t3ch ::

Med kolegi še ni staršev zato bom kar tu vprašal, kam ste vi oz. bi šli na dopust z leto in en mesec starim otrokom. Šla bova drugo polovico junija in ker boljša polovica nasprotuje kakim dalšim potem sva bolj kot ne omejena na hrvaško obalo. Istra, Krk, ... pač nekaj kar je v rangu maks 2h ur od meje.
Zanima me kaka lokacija z "udobno" plažo, lahkim dostopom v vodo, senco, pač nekaj da bo primerno tudi za najmlajšega člana družine. Prej razen na kake bolj žurerske konce niti nisva zahajala zato nama malo manjka idej :)

Hvala in lp

aerie ::

Baška ;)

primozzzz ::

Tam skoraj ni sence in še gužva je =) Magari mal dalj.. npr:Zadar-Zaton
NI PODPISA

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Ne vem, kako vama je kaj všeč mivka (je je povsod polno...), otrokom je zagotovo.... Rab, Lopar, rajska plaža.

LP

Jože

Jst ::

Otroka pustiš pri (starih) starših, ker greš na morje sexati kot žival. :)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

l0g1t3ch ::

Baje na otokih ni komarjev, to drži ali je samo mit ?

Kot sem napisal iščem neko "udobno" plažo, torej da je lahko dostopna in da je mivka, trava, droben pesek. Pač nekaj da te ne žuli v tazadnjo :) Pa močno preferiram senco dreves, ker ti senčniki ko jih postavljaš so sami problemi z njimi :/

fosil ::

Za mene je ideja o celodnevnem ležanju na plaži z dojenčkom že v osnovi zgrešena, ne glede na plažo.
No priznam, da je za mene tak način zgrešen tudi za odrasle, ampak za dojenčka pa še toliko bolj.
Jaz bi razmislil o alternativah, recimo apartma z vrtom tik ob plaži ali kaj podobnega.
Tako je!

pegasus ::

Barbariga ima en vogal peščen, senca je pa tudi.

Malajlo ::

Leto in pol staremu otroku je gužva čisto nepomembna. Ne porajta.
Kar gledaš, je peščena obala, da lahko sam raca po plitvini. Senca nujno, ampak tako ali tako ze pamžke namažeš s faktorjem 50, čeprav so samo v senci. Zase rabiš bife, kamor stegneš mulca uspavat.
No, jaz sem svoje vlačil na Pag (senca samo v žepu), Hvar (Zavala), Lošinj (Bučanje - najbolj idealno za družine, je pa to ena slovenska enklava), Korčula (Prižba, super, še s čolnom smo šli en dan okoli), Brač.
Plane naredim z Google Earth, kjer lahko plaže na fotkah preverim in razdaljo do morja. Potem pa med izborom še cene primerjam.
Kot mulc smo pa s tastarimi precej preživeli v Poreču in se vozili v Uliko, ki je še vedno en najboljših kampov, s senčko, infrastrukturo tiptop (ok, ene pet let nazaj smo tja zašli).

borut_p ::

na rabu/rajska plaža je popolnoma brez sence pa gužva je ko pri norcih. jaz ti predlagam kamp čikat na lošinju. imaš veliko sprehajalnih poti po senci zjutraj, plaža je sicer mala ampak komplet pod borovci. če ne greš na plažo ravno ob sredi dneva je tudi del morja v senci.
Smo šli mi ko je bila mala stara eno leto - v mobilne hišice v tem kampu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borut_p ()

Malajlo ::

Aja, komarjev mogoče na Kornatih ne najdeš. Na Braču so me en večer požrli. Pag ima tiste močvare...

Aston_11 ::

primozzzz je izjavil:

Tam skoraj ni sence in še gužva je =) Magari mal dalj.. npr:Zadar-Zaton

Zaton. Apartmaji v borovem gozdiču, za otroka, ki se ga pri tej starosti ne vlači na sonce, da se spraži, idealno.

Malcolm_Y ::

Mi smo bili v Strunjanu in je bilo lepo. Dokaj mir pa velik trave in sence.

Val202 ::

Jaz bi ti predlagal kamp Valalta. Ima kampiranje, apartmaje, bungalove in mobilne hišice.

Ima 5 km plaž (od peščene, mivke, skal, ...), brezplačne senčnike in ležalnike, bazenček za otroke ob plaži, posebej kompleks bazenov (tudi za otroke), trgovino, zdravnika in manjši nakupovalni kompleks.

Osebno si več ne predstavljam, da bi šel z družino kam drugam na morje.

Lp Primož

kixs ::

Novalja, kamp Strasko - senca ob plazi in drugod.

Sicer smo lani v tem casu (konec junija) bili v okolici Zadra - Pakostani. Apartmaji 10m od plaze. Nasa je bila stara cca leto in pol.

MIHAc27 ::

Mi smo hodili bolj po slovenskih termah, ko sta bila še otroka majhna. Otroški bazenček ima pa itak že vsak hotel.

Drugače pa na Malem Lošinju smo najdli en fin zalivček z prodom. Je bil obdan z gozdom, in tako je bil del plaže vedno v senci. Vse ostale obale so bile pa bolj 'sama skala'.

krneki0001 ::

Moja tamala je zelo vesela Raba na Loparju je rajska plaža, ki ima mivko, da ona lahko to z lopatko preklada sem in tja. Voda je prvih 100m meni nekje do kolen, prvih 50 pa tamali do kolen, tako da lahko okoli skače.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

driver_x ::

Okoli Zadra najdeš precej lokacij, pa še tam okoli dveh ur si oddaljen po AC od meje, tudi morje je čisto. Drugače pa otroci še najmanj komplicirajo, če kdo, potem so to starši.

jype ::

Bunculuka (vzhodno od Baške), če te ne moti da so kopalke prepovedane.

mirkuma ::

Prvo leto smo šli kar v Strunjan (Salinjera), lani v Zaton pri Zadru, letos pa gremo v Padovo, Rab (sin bo star 3leta jeseni). Apartma ali mobilna hišica (hotelov se zaenkrat izogibamo, prvič zadari pravilne prehrane in drugič, ker se zgodi da za časa kosila noče jesti in je lačen šele po kosilu, v apartmanu lahko skuhaš kadarkoli).
Če še ne hodi samostojno, je tip plaže povsem nepomemben, če sence ni s sabo vzami šotor-senčnik.
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

l0g1t3ch ::

fosil je izjavil:

Za mene je ideja o celodnevnem ležanju na plaži z dojenčkom že v osnovi zgrešena, ne glede na plažo.
No priznam, da je za mene tak način zgrešen tudi za odrasle, ampak za dojenčka pa še toliko bolj.
Jaz bi razmislil o alternativah, recimo apartma z vrtom tik ob plaži ali kaj podobnega.


Ne nameravam celi dan preležati na plaži, že sedaj sva bila na plaži samo dopoldan do 12ih in popoldan po četrti.
Sedaj pa bova te ure še bol omejila.
Drugače pa ideja z apartmajem tik ob plaži ni slaba, samo kje najdet tak apartma :/

pegasus je izjavil:

Barbariga ima en vogal peščen, senca je pa tudi.


V barbarigi sem bil nekajkrat pa se ne spomnim kake plaže da bi bila senca in pesek. Lahko poveš kje je ta plaža ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: l0g1t3ch ()

Blazz ::

l0g1t3ch je izjavil:

Baje na otokih ni komarjev, to drži ali je samo mit ?



lol... kdo je pa tebe nategnil?....

komarji so na vseh otokih, bil na vsaj 20 otokih v dalmaciji in povsod so bili, tudi na kornatih. Marsikje so tudi tigrasti, te recimo potrebujejo kapljico rose, da se razmnožijo in ne cele mlakuže...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blazz ()

mirkuma ::

Drugače pa ideja z apartmajem tik ob plaži ni slaba, samo kje najdet tak apartma


Poglej za mobilne hisice. Isto kot apartma (edino drazje) in ponavadi vedno ob plazi. Samo se bojim da si ze pozen za letos.
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

jype ::

l0g1t3ch> Drugače pa ideja z apartmajem tik ob plaži ni slaba, samo kje najdet tak apartma :/

V Vrsarju je par takih, ampak voda ni pretirano čista. Tiste "mobile homes" kučice so za majhne otroke tudi OK, če so dovolj sodobne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

l0g1t3ch ::

jype je izjavil:

l0g1t3ch> Drugače pa ideja z apartmajem tik ob plaži ni slaba, samo kje najdet tak apartma :/

V Vrsarju je par takih, ampak voda ni pretirano čista. Tiste "mobile homes" kučice so za majhne otroke tudi OK, če so dovolj sodobne.


Nah, vseeno bolj preferiram čisto vodo.

Sem gledal slike za Bunculuko pa se mi ne zdi pretirano senčnat. Odsotnost kopalk pa naju ne moti.

Val202 ::

l0g1t3ch je izjavil:

[...] Sem gledal slike za Bunculuko pa se mi ne zdi pretirano senčnat. Odsotnost kopalk pa naju ne moti.


Kot sem rekel - Valalta je po mojem mnenju najbolj družinsko orientiran kamp in tudi apartmaji so cca. 1 min stran od morja. Od bazenov pa le 10 m. Bungalovi so pa le 30 m stran od morja. Načeloma nimaš več kot 2 minuti hoje do morja. Mi smo brez problema šli s sicer 10 mesečnim otrokom.

jype ::

l0g1t3ch> Sem gledal slike za Bunculuko pa se mi ne zdi pretirano senčnat.

Pretirano res ni, je pa približno četrt kampa v gozdu:



Če je otrok mlajši od par let, potem raje pojdi v kakšne mobilne kučice, če so starejši od dveh let bojo pa itak radi v šotoru.

kixs ::

Drugače pa ideja z apartmajem tik ob plaži ni slaba, samo kje najdet tak apartma :/


Kot sem ze zgoraj napisal. Lani smo bili v Pakostanih in je bil apartma cca 10m od plaze - sicer direktno sence na plazi ni - mi smo imeli s sabo tisti sotorcek za na plazo. Dejansko smo sli dol na pamet in se pripeljali do plaze. Tam sem potem sel do najblizje hise, ki je imela tudi cca 10 apartmajev (klima, wifi...). Nekje bi verjetno moral imeti se vizitko - ce te zanima.

Ze v sami hisi, dvoriscu, so imeli nekaj igral za otroke (mini hiska - nasa jo je imela zelo rada). Na plazi jih je bilo nekaj (gugalnice in podobno). Pa zvecer je si sel lepo po promenadi v center (cca 400m).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

Bojan xxxx ::

Še moje izkušnje.
Eno leto star otrok je ponavadi zelooo radoveden. Leze, kobaca (karkoli že) povsod. Kar najde ponavadi da še v usta ...
Smo bili v Čikatu pa z eno leto starim otrokom ne bi šel več tja ker:
- so povsod naokrog ostri kamni, kar starše večkrat pripelje do predinfarktnega stanja, ko je otrok na tem, da se zvrne in poreže na njih
- tista sprehajalna pot je vedno nagužvana s pešci in kolesarji, ki potem zvonijo da se jim umakneš. Neko sprehajalno pote potrebuješ, da voziš otroka naokrog da zaspi. In ko ravno zaspi se prikaže gruča kolesarjev in vsi se obesijo na zvonec.
- blizu plaže sem pod kamnom našel škorpijona. Otrok je potem dobil prepoved nenadzorovanega dvigovanja kamnov, ampak pri enem letu starosti te prepovedi ni ravno razumel in tega mu človek ne more zameriti.
- tam kjer je mivka pa je precej gužve in žoge rade letijo v nepravo smer. Eno leto stari otroci so precej krhka bitja (od 3 leta dalje je pa že druga pesem).

S punco sva potem pri izboru upoštevala par faktorjev:
- SENCA. Če otroka opeče sonce ponoči ne bo spal nihče. Tisti faktor 50 sicer dela ... potem pa si otrok potegne iz glave klobuček in ga vrže v vodo ... seveda ga po laskih nisem šel mazat s faktorjem 50.
- SENCA s travnatim terenom, brez ostrih kamnov
- KOMARJI - ni treba pojasnjevat
- MIVKA brez pretirane gužve
- Sprehajalna pot, kjer je zraven po možnosti kakšna klop v senci, sladoledar, ipd.
- Mesto (da se pač nekaj dogaja) na walking distance. Če se moraš peljat v mesto z avtom se bo otrok zvečer ko se vrnete iz mesta ob prekladanju iz avta v 95% primerov zbudil ...
- Možnost da prideš v kakšno slovensko bolnico v spodobnem času ker: otrok zboli, punca dobi mastitis ipd.

l0g1t3ch ::

Bojan xxxx je izjavil:

Še moje izkušnje.
Eno leto star otrok je ponavadi zelooo radoveden. Leze, kobaca (karkoli že) povsod. Kar najde ponavadi da še v usta ...
Smo bili v Čikatu pa z eno leto starim otrokom ne bi šel več tja ker:
- so povsod naokrog ostri kamni, kar starše večkrat pripelje do predinfarktnega stanja, ko je otrok na tem, da se zvrne in poreže na njih
- tista sprehajalna pot je vedno nagužvana s pešci in kolesarji, ki potem zvonijo da se jim umakneš. Neko sprehajalno pote potrebuješ, da voziš otroka naokrog da zaspi. In ko ravno zaspi se prikaže gruča kolesarjev in vsi se obesijo na zvonec.
- blizu plaže sem pod kamnom našel škorpijona. Otrok je potem dobil prepoved nenadzorovanega dvigovanja kamnov, ampak pri enem letu starosti te prepovedi ni ravno razumel in tega mu človek ne more zameriti.
- tam kjer je mivka pa je precej gužve in žoge rade letijo v nepravo smer. Eno leto stari otroci so precej krhka bitja (od 3 leta dalje je pa že druga pesem).

S punco sva potem pri izboru upoštevala par faktorjev:
- SENCA. Če otroka opeče sonce ponoči ne bo spal nihče. Tisti faktor 50 sicer dela ... potem pa si otrok potegne iz glave klobuček in ga vrže v vodo ... seveda ga po laskih nisem šel mazat s faktorjem 50.
- SENCA s travnatim terenom, brez ostrih kamnov
- KOMARJI - ni treba pojasnjevat
- MIVKA brez pretirane gužve
- Sprehajalna pot, kjer je zraven po možnosti kakšna klop v senci, sladoledar, ipd.
- Mesto (da se pač nekaj dogaja) na walking distance. Če se moraš peljat v mesto z avtom se bo otrok zvečer ko se vrnete iz mesta ob prekladanju iz avta v 95% primerov zbudil ...
- Možnost da prideš v kakšno slovensko bolnico v spodobnem času ker: otrok zboli, punca dobi mastitis ipd.


In kam potem priporočaš glede na vse te faktorje, kam sta šla naslednjič glede na to da z Čikatom nista bila zadovoljna ?

Sicer pa mislim da tam drugo polovico junija še ni take gužve na obali, predvidevama da se glavnina začne po 25tem ko otroci končajo z šolo pa potem julij in avgust ko še italjani navalijo.

krho ::

Mi smo bili v Tručiji s 15 mesečnikom, pa je čisto lepo preživel. Šli smo okli 10 junija, nazaj pa pač teden dni kasneje, pa so bile ob našem odhodu temperature že kar okoli 42°C. Potrebno je najti hotel, kjer so navajeni družin. Mi smo bili v pegasus worldu. Tale hotel je imel tudi dosti sence, saj so bile okoli bazenov nasajene palme. Na plaži je bila mivka, vendar smo šli tja le zvečer.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krho ()

Bojan xxxx ::

l0g1t3ch je izjavil:


In kam potem priporočaš glede na vse te faktorje, kam sta šla naslednjič glede na to da z Čikatom nista bila zadovoljna ?

Sicer pa mislim da tam drugo polovico junija še ni take gužve na obali, predvidevama da se glavnina začne po 25tem ko otroci končajo z šolo pa potem julij in avgust ko še italjani navalijo.


V bistvu nimam nekih priporočil, zato tudi nisem napisal.

Nekajkrat smo šli potem v Umag, ki je super, da se otrok nauči plavat. Voda je za otroka super: plitva, topla. Za starše skorajda nočna mora, ker voda pač preprosti niti približno ni tako čista kot v Dalmaciji.
Glavni minus Umaga je njihov vsakoletni teniški turnir. Glasna glasba do 6h zjutraj. Če žuraš ni problem, če pa hočeš da je otrok zjutraj naspan ...
V juniju najbrž res ne boš imel problemov z gužvo.

Zgodovina sprememb…

T-h-o-r ::

šit, upam, da je čim manj staršev takih kot bojan xxx, ampak generacije od 95 dalje kažejo, da je 90 % novodobnih staršev kretenov

oh well

idite pač kamorkoli, ne toliko komplicirat, jezus kristus marija boh; pa delajte se, da ste židi, oni lahko vse pizdarije po hotelih počnejo, pa vsi tolerirajo iz nekega razloga
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

jan_g ::

Obmorsko dopustovanje z majhnim otrokom

V kolikor imaš željo kampirati s šotorom, potem brez strahu :). Mi smo vedno kampirali, tudi ko je bil sin star 6 mesecev. Majhni otroci imajo po mojih izkušnjah kampiranje radi. Obredli pa smo kar nekaj slovenskih kampov, dosti tudi na hrvaškem, nekaj pa v Italiji (parkrat smo bili na Sardiniji).

Zanima me kaka lokacija z "udobno" plažo, lahkim dostopom v vodo, senco, pač nekaj da bo primerno tudi za najmlajšega člana družine. Prej razen na kake bolj žurerske konce niti nisva zahajala zato nama malo manjka idej


Velika večina kampov ima enostaven dostop do vode. Priporočam, da se izogneš tistih kampov:
- kjer je cesta med plažo in parcelami (so redki, ampak obstajajo tudi taki, npr. Medveja pri Opatiji, Porton biondi v Rovinju, etc.).
- kjer je majhna plaža (tudi če je kakšna večja 10-15 minut stran, ker je zoprno z majhnim otrokom vsak dan z avtom na plažo).
- kjer nimajo jasne parcelizacije, se pravi preferiraj take, kjer ima vsaka parcela elektriko in vodo. To načeloma ni tako grozno pomembno (smo bili večkrat brez elektrike in vode), vendar kljub temu doda precej na komoditeti.
- kjer ne moreš parkirati avta na parceli (v nekaterih kampih moraš avto pustiti na skupnem parkirišču kampa).

Senca na plaži morda niti ni tako pomembna, ker s tako majhnimi otroki itak greš že ob 10-11h že nazaj k šotoru, da jih nahraniš, potem pa sprehod z vozičkom po kampu, da zaspi. Dodal bi še, da je fajn, če je blizu kampa kakšno naselje za večerne sprehode.

Vse ostalo pa prepustiš dogajanju :). Če preveč kompliciraš, potem imaš zgolj pokvarjen dopust. Vsako leto pejte v drug kamp in si nabirajte izkušnje, to je po mojem najboljše. Meni so od tistih, kjer sem že kdaj bil, všeč za družine: Šobec in Nadiža v Sloveniji; Kovačine, Slatina, Park Soline na Hrvaškem; na Sardiniji pa recimo Torre del Porticciolo.

l0g1t3ch ::

Hvala za vse predloge, neki bomo sedaj že našli :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kampiranje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8110271 (1353) Mato989
»

Dopust na hrvaški obali

Oddelek: Loža
318661 (6512) klekej
»

Zasoljene cene poletnega dopusta pri sosedih (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17038640 (28684) ThinkPad
»

Dopust 2017 (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8929024 (26345) maco-maco
»

Dobri avtokampi na Hrvaškem in v Sloveniji (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5957750 (27985) shinko

Več podobnih tem