» »

Kam na morje - Hrvaška

Kam na morje - Hrvaška

davc123456 ::

ne hodim velik na hrvasko in me zanima kje na hrvaskem so najlepse plaze

pogoj
plaža peščena, mivkasta, torej mehka in lepa, ne pa skalnata, peščena in trda
  • spremenil: bluefish ()

jype ::

Taka plaža je na zahodni strani Jadrana.

kuglvinkl ::

Zlatni rat na Braču. Guža vključena.

bluefish ::

Sicer že dolgo nisem bil tam, vendar je bilo nazadnje drobno kamenje in ne mivka.

Ena Google slika:

...

vir: Wikipedia

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

kuglvinkl ::

A mivko bi rad. OK, to dobiš na Krku, pred Staro Baško.

primozzzz ::

Men najboljš na Hrvaškem --> Krk - Baška, Zadar - Zaton
NI PODPISA

Alec999 ::

Korčula - Lumbarda za raziskovanje otoka priporočam gorca ali motor.

Hayabusa ::

Mene BK če je na plaži mivka ali kamenje, važno da je senca & gostilna blizu morja.
Tile, ki se ves dan pražijo na soncu niso čisto diht.


Bol na Braču - mivka.

black ice ::

Meni je bil otok Lopud (bližina Dubrovnika) fantastičen. Cel otok brez avtomobilov, vendar je bilo potrebno do peščene plaže na drugi strani otoka pešačiti okrog 30min. Za nekatere je to minus, meni je pa kar ustrezalo.

Na žalost ne vem kakšno je stanje sedaj, ker sem bil tam že dolgo nazaj.

edit: če iščeš "disco, disco, party, party" varianto ne priporočam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: black ice ()

Nagi Bator ::

Zlatni rat na Bolu so kamencki in ne mivka, torej prodnata plaza. No, pravzaprav je plaza pomesana iz teles ljudi ter kamenckov, pol pa ti hodis cez to. Je pa precej mehki obcutek. Lepota je pa odvisna od tega koga pohodis :)
Najvec mivke bos verjetno nasel na Rabu. Predvsem zalivi tam okoli Loparja so vsi pesceni in vecinoma lepi, pa Supetarska in Kamposrka Draga ter cel z gozdom porascen jugozahodni del ima vse te juzne zalive pescene. Tukaj ne mores z avtom (rampa) in je fajn imeti kolo. Ce nimas pojma kam in hkrati zelis cim vec mivkaste izbire, je Rab zate.
Na Krku se najde nekaj mivke, oziroma tukaj bolj peska. Ni lih tista mivka, ki bi jo lahko nasipal v pesceno uro. Je pa stvar najlazje dostopna, saj prides sem direktno z avtom cez (placljiv) most ze v par urah, iz bilo katerega konca v SLO.
Potem mas mivko na Pagu, ampak nekaj najlepsih zalivov so dobesedno unicili party friki in denarja pozresne diskoteke. Se pa seveda najde se kaj in otok je enostavno dostopen.
Ce si bolj tak "z nasprotne strani Lune" pojdi na Susak. Ta je cel iz mivke, folk gor pa nekoliko cuden. Enim je to vsec :) Bos pa moral kar 2x z ladjo, da sploh prides do tja. Razen, ce gres gor iz Rijeke s katamaranom. Nekega hudega zuranja tam ne pricakuj. Otok je majhen.
Nekaj malega mivke najdes tudi na vecini otokov dostopnih s trajekti iz Splita. To so v glavnem manjsi zalivi, ki jih ne bom nasteval. Minus je daljsa pot ter drago potovanje s trajektom, ce gres z avtom, ki ga pa skoraj obvezno rabis, ce zelis vsaj v blizino teh zalivov.
Za najlepse place ti pa ne povem >:D
V spici sezone pricakuj povsod guzvo in navite cene.
Ce te zanima kje je mivka na obalnem delu, pa nisem pravi naslov.

black ice ::

Na Pagu je ena peščena plaža - mislim, da se imenuje Sv. Duh. Priporočam.

Vantage ::

Če hočeš mivko pojdi na Korčulo v Lumbardo. Plaža se imenuje Pržina, zato pričakuj tudi temu primerne temperature na pesku :D

biorudi ::

Na Pagu je lepa peščena plaža ob samem mestu, povsem na drugem koncu zaliva pri Caski in menda je nekaj plaž tudi vmes.
Drugače pa je mivke neomejeno že samo malo od Tržiča naprej proti Benetkam.

Zajec123 ::

Zdravo

Med prvomajskimi grem za nekaj dni na morje v Umag. Ali je kakšen hotel, ki ima notranje bazene?

z3ro ::

Mi smo bili ravno ta (podaljšan) vikend v hotelu Garden Istra Plava Laguna..ima sicer samo en notranji bazen ampak ni bilo nobene gužve. Če iščeš nekaj kar bi bilo tudi za otroke pa ne priporočam saj tudi igralnico "prenavljajo" in je zaprto - ni bilo videti da bi kdorkoli kaj dejansko delal ampak je bilo zaprto in obvestilo da prenavlajo.

Zajec123 ::

Ali se da mogoče v tem hotelu kopati brez da prenočiš v hotelu?

z3ro ::

Dvomim.

Mirka ::

mozda nije prava tema, ali da li ste bili u rumuniji na moru? slicno kao u bugarskoj, ali mnogo je drugaciji narod, dobri su domacini, vredni i prijatni ljudi. Pored mora, imaju i super turisticke atrakcije, kao npr dvorac http://https://en.wikipedia.org/wiki/Br...
še en lep grad https://www.daibau.ro/articol/547/carei...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Morje hrvaška? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9428603 (2234) Pithlit
»

Kam Na Morje Z Dojenčkom - Senca(hrvaška) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9313326 (10696) SuperKripto
»

Počitnice

Oddelek: Loža
225922 (4341) Keyser Soze
»

Bon Repos

Oddelek: Loža
92983 (2687) Zeberdee
»

plaže

Oddelek: Loža
285056 (4447) Ziga Dolhar

Več podobnih tem