» »

Bolha

Bolha

Temo vidijo: vsi
««
6 / 19
»»

matobeli ::

Je pa po drugi strani vedno več ljudi katerim ni problem nakazat na TRR ali paypal, ker se zavedajo da jim plačilo po povzetju ne nudi nobene varnosti, pa še poštnina je precej dražja.

No ja, vsaka šola nekaj stane. Če ne drugega bom objavil uporabniško ime, časa ima še jutri :))

B-Stard ::

radmannsdorf je izjavil:

Nič ne moreš. Počakaš 15 dni, da pride paket nazaj do tebe. Matr, zmeri več je takih kretenov.


In še 1x plačat poštnino za pošiljanje nazaj :)

estons ::

Meni se zadnje čase dogaja (3x, torej ni več slučajno), da se vse zmenim, ljudi se napovejo, da pridejo takrat in takrat po robo ali nakažejo in jim pošljem, in potem... nič. Se ne javijo, ne pridejo, ne nakažejo.

Po pošti nobenemu več ne pošiljam dokler se ne pokaže nakazilo na mojem TRR. Osebni prevzem pa samo še, če pridejo do 100m od moje lokacije in se ležerno sprehodim, ko me pokličejo, da so tam.

Mare2 ::

estons, morda imaš predrago?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

estons ::

Če bi bilo predrago, predvidevam, da se ne bi zmenili, da bodo kupili?!

Mare2 ::

estons je izjavil:

Če bi bilo predrago, predvidevam, da se ne bi zmenili, da bodo kupili?!


Zahtevaj plačilo vnaprej. Itak bolha je jajc. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

frke ::

Kupec na bolhi paketa ni prevzel.
Ko sem zahteval, da mi povrne stroške poštnine, se ni javil. Skratka nič. Sem mu cca 1x na mesec pisal, da naj plača škodo.
Po 6 mesecih se je javil in je bil celo žaljiv.
Bom verjetno sprožil uraden postopek proti njemu. Nekdo ga mora naučit, da se tako ne gre.
Doma je iz Frankolovega.
Ali je še koga tako oškodoval?

Prosim sporočila na ZS!

Miptrip ::

Samo trenutek, da pogledam v mojo kristalno kroglo za katerega kupca se gre. Me pa prav zanima kakšen uradni postopek boš sprožil.

Mare2 ::

Miptrip je izjavil:

Samo trenutek, da pogledam v mojo kristalno kroglo za katerega kupca se gre. Me pa prav zanima kakšen uradni postopek boš sprožil.


He he. Jaz sicer vem, katerega lahko sproži, me pa zanima, če bo pri tem uspešen. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

miko22 ::

To je bob ob steno. Ne boš nič dosegel. Lahko te nategnejo, pa je Bolhi malo mar. To ni Ebay ali Aliexpress, kjer je kupec kot prodajalec zaščiten.
Bolha je kar nekaj. Edino inšpektorji so pridni uporabniki, da lahko lovijo kurje tatove.

konspirator ::

frke
Bolha up. ime, da se mu izognemo ?
--

toplakd ::

Taki so eni. Zato večino manjvrednih stvari raje podarim ali zavržem. Je manj utrujajoče.

frke ::

Gre za uporabnika antilopa4
Mislil sem, da bi vložil odškodninsko tožbo na sodišče za škodo, ki mi jo je povzročil. Pravna podlaga: Stvarnopravni zakonik.

Imam printscreene kako je zadevo naročil. Najprej je prosil, če mu pošljem po povzetju.
Nato sem mu odgovoril: "Poštnina za pošiljanje po povzetju je 2,40 eur, če pa kupnino nakažete na TRR račun je poštnina 0,50 eur. Kaj boste izbrali?"
Na bolhi je sporočil, da naj pošljem po povzetju.
In sem. Čez cca 20 dni je prišla pošta nazaj - seveda sem moral na pošti plačat tudi povratno poštnino.
Imam original kuverto, račune.

Gre za majhen znesek, ampak oseba je arogantna, žaljiva. Noče povrniti škode, ki jo je povzročila.

Če sam pripravim tožbo, me bo taksa stala cca 18 eur, če dam odvetniku še dodatnih 100-150 EUR.
Mislim, da tožbe s temi dokazi ne morem izgubiti. Obravnave ne bo, samo listinski dokazi, ker gre za spor male vrednosti.

Dobljena tožba je samo izvršilni naslov, da ga uradno lahko preganjam z izvršbo na njegovo premoženje. Vem, da če nima premoženja za rubit si s pravnomočno sodbo ne bom mogel pomagati.
Vseeno mu lahko na vrata pošljem sodne izvršitelje, mislim da se ne bo dobro počutil.

Kaj menite?

matobeli ::

Če se ti da, oziroma poznaš ta sistem da ti ne bo pojedel bistveno preveč živcev, potem kar. Se nobenemu čisto nič ne smisli tisti tip.

Pa poročaj, tega ne bi hotli zamudit:P

Veron ::

Kako boš pa dokazal, da je ta oseba dejansko oseba za katero se je pretvarjala? On lahko na sodišču spodbija, da se je nekdo drug pretvarjal in uporabil njegove podatke. In če ustvari utemeljen sum, si izgubil.

Pozabi na tožbo, če ima vsaj 1% pameti, bo tožba padla. Sprejmi tistih nekaj eur izgube in v prihodnje ne pošiljaj po povzetju (sam tega ne počnem več, od kar sem imel podobno izkušnjo).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Veron ()

BorutK-73 ::

Tožil bi ga za 3€? ;((:))
Zato se pa preko bolhe prodaja tako da kupec prvo tebi nakaže denar, šele potem pošlješ.

Zgodovina sprememb…

miko22 ::

BorutK-73 je izjavil:

Tožil bi ga za 3€? ;((:))
Zato se pa preko bolhe prodaja tako da kupec prvo tebi nakaže denar, šele potem pošlješ.


Hja, če pa je pri nas folk glup. Na tujih straneh ni problem plačat vnaprej, ker veš da boš dobil, pri nas pa noben ne tvega ker je vse šalabajzerksko. Sem pa par primerov imel, da sem dobil denar vnaprej, pa pol poslal. samo to je malo takega folka, ki zaupa.

frke ::

Ne gre za 3€. Tožil bi ga zgolj zato, da bi bil primer za druge take tiče.

shadeX ::

Mah pusti tožbo. Raje mu pošlji domov drek.

Mare2 ::

frke je izjavil:

Ne gre za 3€. Tožil bi ga zgolj zato, da bi bil primer za druge take tiče.


Ti ga kar toži. Si bo zapomnil za drugič. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

radmannsdorf ::

Na Bolhi se boljšajo, še preden sem mu odgovoril, ga že ni bilo več. :)

Kaj ::

Da se ne bom prebijal skozi zakonodajo... kdo ve kaj točno je tu mišljeno glede starosti?

"Obveščamo vas, da je pri nakupu, prodaji ali oddaji živali potrebno upoštevati določbe veljavne zakonodaje, ki v takšnih primerih lahko določajo tudi starostno omejitev živali.
Svetujemo vam, da se za vsa nadaljnja vprašanja obrnete na Upravo RS za varno hrano, veterinarstvo in varstvo rastlin."

Se mi je zgoraj pojavilo pri objavljanju novega oglasa - prodaja živali/male živali/glodalci.

dj_uro ::

Npr. psa smes prodajati sele po 2h mescih starosti ipd...
vw-klub.si

a4si ::

Pozdravljeni,

rabil bi en nasvet, preko bolhe prodajam kolo (vrednost cca 100 Eur). Poklical me je kupec iz Makedonije (preko Viberja) da bi kupil kolo. Nakazal mi bo denar na TRR jaz pa naj mu kolo pošljem preko avtobusa LJ-Skopje da se bo on zmenil z voznikom in da mi bo javil kateri avtobus in kdaj. Malo mi je čudno da bi šel ravno v Makedonijo ...

Rekel sem mu da mu bom dal TRR in naj mi nakaže ter šele ko vidim denar na računu mu pošljem kolo. Malo me tukaj skrbi da mu moram jaz poslati moj TRR in podatke (ime, naslov). Ima kdo kakšne izkušnje s tem? Gre lahko za nateg oz če dobijo moj TRR in ime, naslov kako jih lahko zlorabijo?

Hvala

shadeX ::

S podatki samo tvojega računa si nimajo kaj pomagati tako, da tukaj do zlorabe zagotovo ne more pridet. Lahko pa pridejo na tvoj naslov, te prebutajo pa kolo vzamejo :)

dj_uro ::

pa zakaj bi se zajebaval s tem? - prodaj drugemu...
vw-klub.si

Machete ::

Ma zakaj pa ne? Če ti nakaže denar, pa če imaš do avtobusa par min. ne vidim težav.
Problem je, če ti reče da je to avtobus v Mariboru, ti pa si v Tolminu, ostalo se mi ne zdi nič posebnega.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

matobeli ::

Sam ne čekov od kakšnega makedonskega princa jemat pa bi moralo bit vse OK. Magari še slikaš kolo v busu in registersko.

MIHAc27 ::

Če ni kolo nekaj posebnega... ne vem zakaj bi nekdo 1000km stran kupoval v Sloveniji.
Verjetno bi v Makedoniji dobil za 100€ še boljšega.
Pa veliko stvari gre lahko narobe (lažno nakazilo) kolo se lahko poškoduje med transportom in bo hotel del denarja nazaj, itd...

Sam ne bi šel v tole.

Machete ::

Ko bo imel denar na TR, naj želi kar hoče. Mogoče pa je pač nek gasterbajter, ki pozna bolho in ima pač vezo šoferja. Nič posebnega. Pa porkafelks pa saj jaz in večino vas večino robe uvozimo iz drugih držav, zakaj ne bi kolesa, če je šansa. Lahko je pač cena dobra, in ne ni v Makedoniji avtomatsko vse cenejše. Poglej avte v Srbiji. Razterana gara, ki je pri nas 300€, stane dol 1000.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Aston_11 ::

Daj vsaj link do kolesa. Morda je kakšen hud model in ga pride kdo od nas iskati.

borisk ::

je kdo opazil kakšen zmazek od aplikacije so pri bolhi spustili na store? ocena aplikacije v zadnjem mesecu je 1,6!! očitno jim je letgo pošteno stopil na prste, ker so aplikacijo posodobili ravno med aktivnim reklamiranjem na tvju. na primer: ni sortiranja med rezultati iskanja, nikakšnega, ne po cenu ne po datumi, ne po oddaljenosti?? najbolj zanimiva stvar je bila brskanje po najnovejših oglasih, tega ravno tako ni.

matobeli ::

A je hujše kot njihova "mobilna" različica spletne strani?

čuhalev ::

Kako pa ta letgo uporabljam na namiznem računalniku? Naj si namestim VirtualBox in notri Android?

Machete ::

Ali aktivacija večih oglasov naenkrat ni več možna? Meni, če označim več oglasov, kaže samo opcijo izbriši. Za aktivacijo je potrebno vsakega posebaj kliknit (!?), kjer se pojavi pop-up z možnostmi plačila (ali zastonj aktivacije).
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

shadeX ::

čuhalev je izjavil:

Kako pa ta letgo uporabljam na namiznem računalniku? Naj si namestim VirtualBox in notri Android?


Odsurfaš na uradno spletno stran?

matobeli ::

Machete je izjavil:

Ali aktivacija večih oglasov naenkrat ni več možna? Meni, če označim več oglasov, kaže samo opcijo izbriši. Za aktivacijo je potrebno vsakega posebaj kliknit (!?), kjer se pojavi pop-up z možnostmi plačila (ali zastonj aktivacije).


So umaknil to opcijo.
Se zelo uspešno trudijo pokvarit zadeve.

Škoda ker je letmego tak turd.

Machete ::

Hahaahaha. Torej če imaš 100 oglasov in se ti iztečejo, rabiš vzet dopust, da jih aktiviraš nazaj. Nice.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

matobeli ::

Pomojem lahko kaj plačaš, da se vrne ta opcija, nisem pa 100%.

Machete ::

Ja to sigurno, da trgovci imajo to opcijo itd.. N saj vidim zakaj so naredili, ker ti tako za vsak oglas vsiljivo ponudijo, da ga plačaš, prej si pač odkljukal in zaprl bolho za naslednjih 14 dni ali en mesec.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

opeter ::

Machete je izjavil:

Hahaahaha. Torej če imaš 100 oglasov in se ti iztečejo, rabiš vzet dopust, da jih aktiviraš nazaj. Nice.


Koliko od vas pa ima 100 oglasov? 8-O
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

;-) ::

Se kdo ne razume nove bolhe na iosu, ko hoces nazaj iz ogleda izdelka te vrze na prvotno stran in lahko isces jovo na novo

matobeli ::

opeter je izjavil:

Machete je izjavil:

Hahaahaha. Torej če imaš 100 oglasov in se ti iztečejo, rabiš vzet dopust, da jih aktiviraš nazaj. Nice.


Koliko od vas pa ima 100 oglasov? 8-O


Tud 20 oglasov ni nek užitek vsakega posebej aktivirat.

BorutK-73 ::

shadeX je izjavil:

čuhalev je izjavil:

Kako pa ta letgo uporabljam na namiznem računalniku? Naj si namestim VirtualBox in notri Android?


Odsurfaš na uradno spletno stran?

Nastaviš na Slovenijo in ti vrže ven reklamo za app.

opeter ::

Bolha ravnokar uvedla Paypal.




Dodatni info:
http://www.bolha.com/koristno/pomoc-in-...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

d4vid ::

Torej bolhi lahko placam preko paypala, prodajalcu na bolhi pa ne?
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Mesar ::

volhi lahko prodajalcu pa ne
Your turn to burn!

d4vid ::

Aja, sem upal da lahko prodajalcu direktno preko bolhe, kot ima to npr ebay.
Zal mi paypal v taksni obliki ne nuca kaj dosti. Placljive kategorije so mo glupe in tam sploh ne prodajam vec
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

opeter ::

Tako je, Paypal plačilo je mišljeno za tiste, ki oglašujete v kategorijah, kjer je treba plačat.

Glede plačljivih kategorij, na eni strani se strinjam, da je glupo, a na drugi strani tudi na eBay-ju prodaja ni brezplačna.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Mare2 ::

opeter je izjavil:

Tako je, Paypal plačilo je mišljeno za tiste, ki oglašujete v kategorijah, kjer je treba plačat.

Glede plačljivih kategorij, na eni strani se strinjam, da je glupo, a na drugi strani tudi na eBay-ju prodaja ni brezplačna.


Na ebayu za to plačilo dobiš neko garancijo. Na bolhi pa nategovalce. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo
««
6 / 19
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov brezplačni mali oglasnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
645553 (3004) matobeli
»

Bolha plačljiva (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14935606 (12959) kamiKaZaA
»

Je Bolha poginila med operacijo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
8016596 (6358) FTad
»

Diler.si - uradni Bolha killer je live (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24050219 (24143) Blinder
»

Z bolha.com je konec - kam naj grem? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7419495 (15129) Ziga Dolhar

Več podobnih tem