» »

Bolha

Bolha

Temo vidijo: vsi
««
19 / 19
»
»»

estons ::

Nisem zasledil tega imena, ampak predvidevam, da je to interface za plačilo s kartico. Nobenih registracij, vtipkaš podatke od kartice, pač podobno kot kjerkoli drugje. Še vedno lahko pošlješ sporočilo prodajalcu in se dogovorita za kaj drugega, ampak tale "Brez skrbi" zgleda naj bi bil podoben izkušnji spletnega nakupovanja.

2dark ::

Ta brez skrbi je daleč od tistega, kar ponuja paypal.

Še eno dodatno molženje denarja obupanih.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

mgermo ::

Kaj je fora, da očiten scammer ponuja plačilo preko brez skrbi? Ti nakažeš na nevtralni račun in on denarja ne dobi, ker nikoli ne pošlje blaga.

bozicek ::

So ti padle v oči čudovite cene grafičnih ane :|

Ne vem kako je na bolhi ampak recimo primer ebay ali aliexpress

Ti paket dobiš. Notri je grafična. Škatla 3080, hladilnik 3080, vtakneš v komp...hudiča 3080
In potrdiš
Hec je v tem da izgleda vse ok dokler česa ne zaženeš. Seveda šteka na polno, ti raziskuješ, menjavaš driverje, bios, gledaš temperature...v glavnem standart procedura
Ker si potrdil (hej, saj vse kaže da gre za pravo grafo) ima on denar ti pa fake kitajsko grafo
Darila letos samo za poredne

KTr1sk ::

Kaj menite je ta uporabnik preverjen?
https://www.bolha.com/za-canon/canon-rf...
na Googlu sem našel, da je imel že prejšni mesec enak oglas na bolhi, čudim se, da ni še prodal...in kako varno je kupiti "Storitev BREZ SKRBI"?
hvala
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

fakof1 ::

Bolha je mrtva. Uporabite alternative. Samo še boti in nateguni.

matobeli ::

Boti in nateguni ki prodajajo star budget apple prenosnik in dslr z enim, ne pretirano dragim, objektivom. In to celo s storitvijo zavarovanja kupca. Z računom odprtim davnega 2015...

Odkar so telefoni v plačljivih kategorijah je 10x manj nategunov na bolhi ker so se vsi na FB market preselil.

KTr1sk: zgleda legit, ta šara se ne proda hitro, normalno je če imaš stvari gor 1mesec+

KTr1sk ::

@matobeli: tisti star prenosnik
https://www.bolha.com/apple-prenosni-ra...
je tudi nekaj sumljivo poceni ali ne?
Čakam, da mi odpiše za telefonsko številko, sporočilo je bilo prebrano ni pa še odpisal.
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

matobeli ::

Maš prav, je poceni, sem spregledal "M1" in sem mislil da gre za ta prvega air-a. Se ne spoznam na apple prenosnike da bi takoj videl da ni 5+let star.

Sicer res nevem kaj je fora da ima brez skrbi zraven, ker naj bi bil ravno temu namenjen da lahko ukrepajo če dobiš dilo.

Razen če je to trik da sploh ne dobiš njegovih osebnih podatkov.

Koraaz ::

KTr1sk je izjavil:

in kako varno je kupiti "Storitev BREZ SKRBI"?


Decembra je imela Bolha promocijo storitve "bret skrbi" in je častila stroške dostave. Sem za hec sprobal in moram rečt, da stvar ni švoh.

Deluje na podoben način kot Aliexpress. Se pravi Bolha je posrednik med prodajalcem in kupcem pri prodaji, nakupu in reklamaciji (če je potrebna).

Kot kupec: Kontaktiraš prodajalca, ki ponuja to storitev, mu pošlješ ponudbo in če jo sprejme imaš 48 ur časa, da nakažeš kupnino na nevtralni račun od Bolhe. Kupnina znaša cena izdelka, GLS poštnina in zavarovanje.
Ko prejmeš paket imaš spet 48 ur časa, da potrdiš, če je paket ok oz. če drži opisu oglasa. V nasprotnem primeru si lahko opravičen do kupnine v zameno, da pošlješ paket nazaj.
Če vse štima potrdiš prejem in napišeš oceno nakupa, ki je nato javno viden na prodajalčevem profilu on pa dobit nakazilo.

Kot prodajalec: Če se ti ne da ukvarjat s prodajo lahko prodaš s storitvijo "brez skrbi". Sprejmeš ponudbo kupca, ki te kontaktira, zapakiraš paket po pravilih, napišeš gor podatke, ki ti jih kupec posreduje in GLS potem pride do tebe po paket. Ko kupec prevzame paket in potrdi, dobiš plačilo na TRR.

Bolha Brez skrbi-kako deluje

Seveda ob vsaki novi stvari vedno pridejo slej ko prej goljufi. Tukaj je način kako goljufi izkoriščajo storitev "brez skrbi" https://www.varninainternetu.si/goljufi...

Vse kar je treba vedeti je, da je potrebno vso komunikacijo držat na Bolhi, ker zunaj nje lahko pride do prevare, ker bolha nima nadzora in pa preučiti samo storitev in dati samo najnujnejše podatke, ki jo ta storitev zahteva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Koraaz ()

KTr1sk ::

@Koraaz: hvala za lepo razlago, verjetno bom kdaj uporabil to možnost. Še vedno pa Bolho najraje uporabljam, da grem osebno iskat in preizkusit, ki se res lahko sam prepričaš če je to kar oglašuje.
Glede omenjenega oglasa iz Bolhe prvi dan je odgovoril, da lahko uporabim storitev "brez skrbi" ali pridem v nedeljo iskat, napisal sem nazaj prosim za vašo telefonsko številko, sporočilo je bilo prebrano in do danes še ni odpisal. Če bi bil resen bi napisal telefonsko, tako kot vsakdo ki ima namen prodat ti napiše vsaj v zs telefonsko. Še vedno velja načelo skoraj vsepovsod, če je prepoceni, da nekaj ni vredu, čeprav včasih pa nekdo ne ve koliko je kaj vredno...
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

lolipop2 ::

Stranka se zanima za artikel in bi rada plačilo uredila preko poštnega terminala. Takole je napisala:

"V redu... Plačala bom preko poštnega terminala. Prosila bi vas, da mi pošljete vaš e-naslov. Lp"



A je to legit?

bastadu ::

Ne zgleda legit. Drugače kot preko Flika ali Paypala ti bo na email težko nakazala denar ... Verjetno ti bo na email poslala fejk potrdilo, da je kao plačala in da bodo sredstva sporščena, ko ji pošlješ tracking številko, kalasika ...

lolipop2 ::

Se mi je zdelo. Niti ne poznam sistema, tako da sem napisal samo TRR ali paypal. Verjetno bo sedaj vse tiho :)

bastadu ::

Ne obupajo tako hitro, še kar bodo težili, da jim pošlji mejl ...

Machete ::

Kako naj bi plačala sploh preko paketomata??
Možno je edino tole, samo se dotična oseba tega ni lotila prav.

Kako plačati odkupnino pošiljke
Za prevzem pošiljke z odkupnino na PS Paketomatu je treba opraviti spletno plačilo prek povezave - PayByLink, ki je del e-obvestila (SMS, e-mail). Uporabnik obvestilo prejme ob dostavi pošiljke v PS Paketomat. V ta namen mora imeti uporabnik možnost spletnega plačila, kar uredi pri svojem ponudniku bančnih storitev. Po plačilu zneska odkupnine uporabnik prejme e-obvestilo (SMS, e-mail) s kodo za prevzem pošiljke.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Daniel ::

Heh, pri nas isto. Žena nekaj prodajala ma FB Marketplace, javi se neka ženska 20 km stran, generični profil, par slik ene osebe iz vseh vetrov. Plačala bi preko poštnega terminala in rabi mail. Če nazaj napišeš samo na TRR ne kontaktirajo več. Pošta sicer očitno ponuja neko tako storitev ampak se nisem preveč poglabljal v njo.

https://www.posta.si/o-nas/novice/placi...

lolipop2 ::

Ne vem, kaj je to. Te dni so se vsuli spemerji na bolhi in marketplacu... obup. Saj večinoma se jih takoj zazna, le pri tej sem imel pomisleke. ampak sedaj mi je vse logično. Glede na to, da sem prodajalec, bi verjetno jaz štartal zadevo na paketomatu. Bom skenslal. Hvala!

gazibo ::

Na bolhi majo že lep čas enega userja, scammerja itak - https://www.bolha.com/uporabnik/Luka534...

Vsakič ko mu zaprejo račun, tip samo še enkrat odpre račun, z praktično istim imenom Luka***** in naprej objavlja oglase.
Da na bolhi niso sposobni spravit skozi en filter, magar da jih opozori ko spet nekdo odpre acc. z podobnim imenom...
svašta

Reddit, Slovenia, 4mesc. nazaj že - https://www.reddit.com/r/Slovenia/comme...

scythe ::

X670F | 7700X | 2x16Gb | 6000Mhz/CL30 | RTX3090FTW3 | HP X27i | Phanteks NV7|

KTr1sk ::

@scythe: to je fake
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Horas ::

pa kdo od vas prijavla take oglase??
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Blinder ::

Jaz sem že dvakrat opazil oglas za eno rabljeno motorko, zelo poceni. Ponujena je bila preko "brez skrbi". V obeh primerih nateg. Prodajalec pa kao iz hrvaške. In brez slovničnih napak :)
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

scythe ::

Že ima nov profil in nove oglase, čudno da ga še niso brisali. Mi je res bila nekam pocen 3080Ti, to je vredno 550-600€.

https://www.bolha.com/komponente-ostalo...
X670F | 7700X | 2x16Gb | 6000Mhz/CL30 | RTX3090FTW3 | HP X27i | Phanteks NV7|

mrTwelveTrees ::

Po drugi strani pa, tale BREZ SKRBI, kupec si lahko premisli in si "izmisli" da zadeva ni taka kot je v oglasu, in kaj zdaj ? BOLHA bo verjela kupcu.

kakšne pa so vaše izkušnje kot prodajalca, gre roba BREZ SKRBI bolj v prodajo ?

matobeli ::

Bojda te skemerji navižajo na drug plačilni sistem in da je brez skrbi samo za vabo tam.

Tisto malo kar prodam še nihče bi omenil če bi mu raje preko brez skrbi poslal. Ampak je itak bolj "šara"

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

-ninja-91- ::

Sm en sumljivo pocen laptop za hec preveru kak naj bi zgledal nakup in napise model:

"Do konca garancije je še 19 mesecev. Račun je na voljo.

Sem iz Hrvaške, lahko se srečamo v Zadru ali pošljemo po pošti z zavarovano dostavo podjetja Bolha.com

Dostava preko funkcije Bolha.com BREZ SKRBI

Ne plačaš ti meni, plačaš Bolha.com. Vaš denar je pri Bolha.com. Šele ko prejmete pošiljko, jo pregledate in prevzamete blago, mi bo Bolha nakazala denar, če blago zavrnete, vam bo Bolha denar vrnila in mi blago poslala nazaj."

Tak da ne stekam cist kje je zdj tle haklc..

Daniel ::

Prevara. Vsi opisi prevarantov so napisani po istem kopitu. Ga zavohaš že na kilometer, ko prebereš. Sicer tisti, lahko se srečamo v Zadru je malce čuden, morda bi mu zmanjkalo časa za srečanje ali kaj podobnega.

https://www.varninainternetu.si/goljufi...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

TrumpDonald ::

Je kaksna alternativa za bolho? Za pametni telefon prodat moram placat objavo??

NuMaN ::

Od nečesa morajo živeti.

Sicer je to že od nekdaj.

TrumpDonald ::

Ja toliko časa nisem objavil, da sem moral nov račun odpret, dal fejk podatke in so mi ga zaprli ...
Kakorkoli je še kakšna bolha?
Ali pa katera skupina na facebooku?

delavec44 ::

Od nekdaj pa res ni. Bolha je bila dolgo časa zastonj.

NuMaN ::

Že nekaj let pa.

TrumpDonald ::

Ok, pustmo zdaj od kdaj to je. Kje drugje naj objavim?

NuMaN ::

Eni predlagajo FB marketplace, ampak tam je baje folk bolj neresen.

Poskusiti ni greh.

delavec44 ::

Tudi ta forum ima male oglase.

estons ::

Prejšnji teden sem dobil nek mail od https://oglasi.si/

TrumpDonald ::

NuMaN je izjavil:

Eni predlagajo FB marketplace, ampak tam je baje folk bolj neresen.

Poskusiti ni greh.


Hvala, sem videl ampak je toliko nekih skupin da me je minilo vse skupaj.

estons je izjavil:

Prejšnji teden sem dobil nek mail od https://oglasi.si/


Hvala, bom probal tukaj.

delavec44 je izjavil:

Tudi ta forum ima male oglase.


Res je, tudi tukaj bom objavil pomoje.

Zgodovina sprememb…

c3p0 ::

-ninja-91- je izjavil:

Sm en sumljivo pocen laptop za hec preveru kak naj bi zgledal nakup in napise model:

"Do konca garancije je še 19 mesecev. Račun je na voljo.

Sem iz Hrvaške, lahko se srečamo v Zadru ali pošljemo po pošti z zavarovano dostavo podjetja Bolha.com

Dostava preko funkcije Bolha.com BREZ SKRBI

Ne plačaš ti meni, plačaš Bolha.com. Vaš denar je pri Bolha.com. Šele ko prejmete pošiljko, jo pregledate in prevzamete blago, mi bo Bolha nakazala denar, če blago zavrnete, vam bo Bolha denar vrnila in mi blago poslala nazaj."

Tak da ne stekam cist kje je zdj tle haklc..


Ne štekaš? A bolha.com sprejema kakšna plačila za prodajane artikle?

-ninja-91- ::

Sprejme, sam ce artikel ni ok naj bi ta denar dobil nazaj.

St235 ::

Je Daniel ze linkal post kakon deluje prevara: https://www.varninainternetu.si/goljufi...

Drugac sam sistem bres skrbi naceloma deluje, sam je treba zadevo peljat po pravih kanalih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

c3p0 ::

-ninja-91- je izjavil:

Sprejme, sam ce artikel ni ok naj bi ta denar dobil nazaj.


Bolha po tvojem sprejema plačila za artikle? Ti pa si prav kličeš, da te nekdo nategne.

Koraaz ::

Tukaj si lahko preberete kako deluje storitev BREZ SKRBI iz prve roke v primeru kupca: https://slo-tech.com/forum/t405762/p812...

Na žalost pa prevarantje izkoriščajo to storitev za nečedne posle: https://www.varninainternetu.si/goljufi...

Zato si pred uporabo preberite kako storitev deluje, da ne boste prevarani: https://skupnost.bolha.com/brez-skrbi-e...

-ninja-91- ::

c3p0 je izjavil:

-ninja-91- je izjavil:

Sprejme, sam ce artikel ni ok naj bi ta denar dobil nazaj.


Bolha po tvojem sprejema plačila za artikle? Ti pa si prav kličeš, da te nekdo nategne.


Ja, dokler ne delis telefonske in klikas na sumljive smse, ki ti posiljajo link do fejk vnosa za kreditno, ne vidim kje tle izgubis denar. Zdaj ko gledam piše predvsem, da ti po tretjem kanalu probajo poturiti fake spletno stran za nakup brez skrbi, ki to seveda ni.

c3p0 ::

Ja saj, tu potem ni nobene razlike tudi če dobiš fake Paypal URL, ipd. Še vedno rabiš 2 celici v glavi.

St235 ::

c3p0 je izjavil:

-ninja-91- je izjavil:

Sprejme, sam ce artikel ni ok naj bi ta denar dobil nazaj.


Bolha po tvojem sprejema plačila za artikle? Ti pa si prav kličeš, da te nekdo nategne.

Ja tocno to dela bolha v okviru storitve brez skrbi, tako da ne vem tocno kaj se napihujes. Gre pac za escrow service, ni ravno neka znanost. Kakor tudi scami preko fake strani niso ravno od vceraj, zato moras vedno vso komunikacijo vodit znotraj servisa ponudnika storitve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

c3p0 ::

Že že, zna bit komu koristno orodje (možnost natega se sicer seli na stran kupca). Kot vidiš pa naivnim to nič ne pomaga, ker bo dobil mail od "bolhe" in mislil da je to to.

St235 ::

Konceptualno escrow sistem precej dobro porazdeli tveganje med kupca in prodajalca, oziroma omogoči "neodvisno" arbitražo. Nategi s pošiljanjem lažnih potrdil o plačilu in fake plačlnih servisih pa ni nič novega in seveda tudi sistem bolhe ne more bit imun na človeško naivnost in pohlep.
Ampak še vedno to ne pomeni, da je z uporabo escrow storitev kot je Brez Skrbi karkoli narobe ali da uporaba teh storitev kliče po nategu, kot poskušaš implicirat.

Se pa povsem strinjam, da tako kot pri vsem ostalem, je treba uporabljat več kot 2 možganski celici, drugače si odlična tarča za tak ali drugačen nateg.

mtosev ::

Kaj je tole na bolhi nakup brez skrbi? A kot kupec rabim karkoli vedeti o tem?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013
««
19 / 19
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov brezplačni mali oglasnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
645583 (3034) matobeli
»

Bolha plačljiva (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14935682 (13035) kamiKaZaA
»

Je Bolha poginila med operacijo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
8016641 (6403) FTad
»

Diler.si - uradni Bolha killer je live (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24050281 (24205) Blinder
»

Z bolha.com je konec - kam naj grem? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7419530 (15164) Ziga Dolhar

Več podobnih tem