» »

Bolha

Bolha

Temo vidijo: vsi
««
7 / 19
»»

opeter ::

Ja, to je res. Na Bolhi garancije ni.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

matobeli ::

No, paypal sam po sebi tudi daje neko "garancijo". Ampak raje se proda po malo nižji ceni brez garancije.

d4vid ::

Mare2 je izjavil:

opeter je izjavil:

Tako je, Paypal plačilo je mišljeno za tiste, ki oglašujete v kategorijah, kjer je treba plačat.

Glede plačljivih kategorij, na eni strani se strinjam, da je glupo, a na drugi strani tudi na eBay-ju prodaja ni brezplačna.


Na ebayu za to plačilo dobiš neko garancijo. Na bolhi pa nategovalce. :)

Na ebayu placas, ko zadevo prodas, ne pa da jo objavis.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

gazibo ::

Ali kdo ve koliksen je strosek pri polnjenju dobroimetja na Bolhi preko SMSa ? Ravnokar sem testno nafilal 1€, operater je bob

miniitx ::

Prodajalec e-boutique122 ima na Bolhi ugodno ponudbo raznoraznih grafičnih kartic, cene so zelo nizke.

http://www.bolha.com/uporabnik/e-boutiq...

A je kdo že kaj kupil od njega?

scipascapa ::

kaj ti misliš pri ceni ps4 pro za 200€? kaj ti to da vedeti?

bastadu ::

d4vid je izjavil:

Mare2 je izjavil:

opeter je izjavil:

Tako je, Paypal plačilo je mišljeno za tiste, ki oglašujete v kategorijah, kjer je treba plačat.

Glede plačljivih kategorij, na eni strani se strinjam, da je glupo, a na drugi strani tudi na eBay-ju prodaja ni brezplačna.


Na ebayu za to plačilo dobiš neko garancijo. Na bolhi pa nategovalce. :)

Na ebayu placas, ko zadevo prodas, ne pa da jo objavis.

To seveda ne drži, plačaš tudi samo objavo ;)

Alamar ::

Ne drži. Na ebayu je objava oglasa (brez nekih dodatnih parametrov) brezplačna. Tako je že mnogo let. Prej je pa bilo res plačljivo za oglase nad 0.99$.

bastadu ::

To je pa potem nekaj novega, jaz sem še vedno plačal samo za objavo oglasa, res pa da že kar nekaj časa nisem prodajal ...

Alamar ::

Najmanj pet let na ebay.com, če ne več.

opeter ::

Ja, tudi na ebay.de je že nekaj časa objava v osnovi brezplačna, razen v primeru, če koristiš dodatne opcije.

Recimo podnaslov:


opcija Galerie Plus je tudi plačljiva:


kdaj se naj oglase prikaže:


Minimalna cena, pod katero nočeš prodat:


Če prodajalec želi, da kupci ostanejo nevidni/anonimni:


... in še bi se kaj našlo.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

The Player ::

obstaja kak alternativa bolhi, ki bi bila enako priljubljena in lahko konkurira bolhi (razen let go)?

So res talenti na bolhi. Kake pol leta nazaj so onemogočili možnost hkratnega aktiviranja več oglasov hkrati, lahko jih samo brišeš. Če pa jih hočeš aktivirati jih lahko samo enega po enega hkrati.

Ne vem ali je to glitch ali (namerni) feature. So mi rekli, da stvar popravljajo, pa je še zmeraj v tem času niso. Sklepam, da je to njihova strategija, da bi ljudi prisilili, da bi začeli plačevati za oglase (skok na vrh, ki je plačljiv).

Vesoljci ::

Nažalost ni oz. je samo ni nič reklamirano in skoraj noben ne ve za njih.letgo je uredu sam kaj ko imajo aplikacijo za en K sam pa vidim da kar objavlja folk tam redno sploh pa telefone ker bolha ima to rubriko plačljivo iz enega razloga sam kolikor vidim folka to toliko ne moti ker je še vedno ogromno oglasov tam.Zgleda so zarad letgo mal zgubil denarja sedaj pa morajo nadoknadit z nečem in kot praviš ti usiljujejo dvig oglasa...

mrTwelveTrees ::

Je bolha ukinila prikaz datuma, kdaj je prodajalec prvič vpisal/obnovil oglas ?

Machete ::

Da. Ker je slabo za biznis.

@opeter: Niso vsi oglasi na ebay brezplačni. Vsaj na .de je elektronika ala dlančniki in telefoni plačlljiva. Verjetno še kaka kategorija.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

mrTwelveTrees ::

Slabo za biznis, in slabo za kupca ker zdaj tega ni več.

Alamar ::

Meni normalno kaže datum vpisano/spremenjeno. Sem ravnokar preveril.

matobeli ::

Meni tudi vpisano/spremenjeno
Prek browserja v mobile view.

Prek aplikacije pa samo datum vpisa.

Je pa možno da je drugače pri oglasih trgovin. Tam pomojem res ni tega.

Alamar ::

Tudi pri trgovinah normalno kaže. Sem pa sedaj še enkrat preveril in v chrome vse dela po starem, medtem ko v firefox in edge prekrije datume.

kloko ::

Meni add blocker to počne od nedavna. Če onemogočim addblocker v firefox-u se normalno vidi okvirček z datumi.

L.p., Kloko

DarwiN ::

Fun fact: Bizgeci na Bolhi še zdaj niso uvedli kategorij "DDR4" in pa pri GPUjih "AMD". Še vedno so pri DDR3 ramu in ATI karticah, čeprav jih ni že od leta 2006. :d Mislim da to vse pove, kar morate vedeti o Bolhi. Ampak šta je, tu je. Majhna država, majhen trg in premajhna konkurenca.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

r3dkv1c4 ::

Mene pa zanima, kje Bolha crpa osebne podatke, da preverja verodostojnost upoabnikovih podatkov?

Kako pridobi imena in priimke in od kje jim dovoljenja, da preverjajo tuje drzavljane, itd....
Mojemu zlahtniku nocejo aktivirati profila oz. so mu ga blokirali, ker normalno poda zahtevane podatke....tocne in resnicne.

Ocitno so zreli za prijavo zlorabe osebnih podatkov.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

St235 ::

To veš, da je to kar si napisal skregano z zdravo pametjo? Podatke lahko zbirajo in obdelujejo na podlagi dovoljenja uporabnika. In to, da tvojemu žlahtniku blokirajo račun nima ničesar z zlorabo osebnih podatkov.

Oznaka Preverjeni uporabnik pa je vezana na digitalni podpis.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

recmajkemi ::

Kako ostali rešujete funkcionalosti stvari, kot so urejanje oglasov z FF dodatkom Ublock Origin? Ko sem uporabljal ABP sem samo omogočil preverbo adblokerja v konzoli in je vse delalo normalno brez prikaza oglasa. V UBo tega ne najdem.

estons ::

whitelistaš Bolho? klik na modri on/off gumb ("click to disable uBlockO for this site")

recmajkemi ::

Ma ja nekako mi je uspelo whitelistat le na podstrani mojabolha, kar zadostuje.
Mi pa nekako ni všeč biti brez nadzora.

Veron ::

Tale Bolha si pa kr upa. Danes prejmem reklamno sporočilo od Bolhe. Povprašam, kdaj sem jim dal dovoljenje (consent) in mi vrnejo nek datum (definitivno izmišljen). Ampak niti enega (ne bolhi, ne komur koli nisem podal dovoljenja).

Sicer me mika, da bi poslal prijavo, ampak sej nimam organov za to ali pač?

miko22 ::

Maš, IP, samo ker ni zakonodaje verjetno ne bo nič. Na podlagi direktive pa dvomim, da bi padla kaka kazen od IP.
Pa nekje sem zasledil, da imajo firme čas eno leto da se prilagodijo.Do tedaj pa samo opozorila.

St235 ::

Kaj nabijaš tja v tri dni? Kako nimamo zakonodaje? Zekom imamo od leta 2012, ki prepoveduje pošiljanje reklamnih sporočil brez izrecnega soglasja.
Prav tako je zbiranje in obdelava podatkov urejeno že precej dlje kot obstaja GDPR.

Pristojen organ za to je Informacijska pooblaščenka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

miko22 ::

Imamo zvop-1, ki pa ni usklajen z uredbo GDPR. Čakamo na zvop-2
Sicer pa je vse objavljeno, tako da nič ne nabijam.

St235 ::

A ZEKOM je pa za na kruh namazat?

In kaj če nimamo novega zakona? a. stari ZVOP še vedno velja b. direktiva se lahko direktno uporablja c. pošiljanje reklamnih sporočil ureja ZEKOM.

Tako, da predlagam, da prebereš kar si linkal, da boš mogoče vsaj v gostilniški debati izpadel pameten. Mogoče pa boš celo prebral na linku, da je tvoja izjava povsem zgrešena. Ampak kaj takega verjamem, da je prezahtevno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

miko22 ::

Bob ob steno, kaj? Sploh veš kaj pomeni GDPR in kaj to pomeni za firme? Kaj nisi dobil nobenega maila ali sms tam okoli 25.5.? Le zakaj so to pošiljali naokoli? Mogoče zato ker jim je dolgčas? Če velja staro, čemu pol gnjavijo ljudi z ponovnimi soglasji?

St235 ::

Zato ker so priblizno tako nerazledani kot ti in nasedejo vsaki neumnosti ki jo slisijo ali pa vejo da stvari nimajo urejenih in jih je stisnilo ko so videli nove kazni.

Predvsem pa si ocitno preneumen da bi locil med zakonodajo, ki ureja zbiranje in obdelavo podatkov ter zakonodajo, ki pokriva elektronsko oglasevanje. Hint: to ni eno in isto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

miko22 ::

aaaaa, sedaj sem pa že preneumen? Admin, to dopustiš, da se nekdo tako obnaša po forumu in blati drugega?
Pa očitno nisem samo jaz neumen ampak večina slovenskih firm po njegovem.
Se pa umikam iz debate. Kot sem reko: bob ob steno.

edit: kako lahko elektronsko oglašuješ, če ne zbiraš in obdeluješ podatkov? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: miko22 ()

St235 ::

Kako vezo ima ali je mozno kaznovat zbiranje podatkov s tem, da je kaznivo oglasevanje kot tako?

Tudi ce bi lahko nekdo neovirano zbiral podatke in bi bil GDPR neveljaven to ne spremeni dejstva, da imamo ZEKOM in je oglasevanje brez dovoljenja kaznivo.

Pa se vprasaj drugace: zakaj firme mnozicno urejajo soglasja, ce jim pa v skladu s tvojo zgreseno logiko nihce nic ne more?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

c3p0 ::

Na Bolhi ima uporabnik vec*nas 4057 oglasov za knjige, pri vseh piše "odlično ohranjene". Nato jo naročiš, plačaš fizični(!) osebi in dobiš po pošti fotokopijo knjige, sicer zvezano in na prvi pogled zgleda kot original. Dokler je ne odpreš. Sicer pravi, da bi vrnil denar, če pošljem nazaj (-poštnina), za teh par EUR se ne bom sekiral, niti zezal s policijo ali inšpekcijo...

Bolj me čudi št. oglasov. Privilegiran uporabnik? Meni so včasih brisali že pri 30 oglasih in vsiljevali neke plačane opcije...

Machete ::

Še en mojster scammer, pozor!
http://www.bolha.com/uporabnik/nujikmk44
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

pwn3rrr ::

Machete je izjavil:

Še en mojster scammer, pozor!
http://www.bolha.com/uporabnik/nujikmk44

Tale "TECHLANDSTORE" se že 2 meseca neprestano prijavlja na bolho pod novimi up. imeni... ne vem a ga res ne morejo nekako drugače blokirat, ker gre že meni na živce... na začetku sem ga 2x prijavil in so me tudi obvestili, da so izbrisali oglase, a se je čez kakšen dan že spet pojavil z novim imenom in istimi oglasi.

klekej ::

A prodaja kdo, da mu kupec vnaprej nakaže denar? Mam nekoga, ki bi rad vnaprej nakazal, jaz pa mu pošljem po pošti, ker je iz drugega konca Slo, hoče edino, da mu na email napišem ime in priimek, naslov in št. računa. Gre za kakšen nateg al je to običajna praksa na Bolhi?

klemenSLO ::

Pomoje to ni tako kritično kot če je vse skupaj obrnjeno. torej da ti hočeš denar vnaprej nakazan, kupec pa ne ve če mu boš ti poslal in če bo roba ok. Če je le možno...slovenija ni majhna - predlagam osebni prevzem.
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

BladE_ ::

Ja nategnil te bo, ker ti bo denar nakazal? Aja verjetno se bojiš, ker ima tvoj TRR? Ja še več denarja ti bo nakazal... :D

Ontopic... Ja stalna praksa, če recimo pošiljaš z odkupnino potem pride še dražje za prejemnika(primer).
Akcija - Reakcija

klekej ::

Ok, sej najbrž je moj strah res odveč, on pa se hoče zavarovat, da ima neko pisno dokazilo. A z imenom in št. kartice se ne da zlorabljat nakupov preko neta?

BladE_ ::

Dal mu boš številko računa(TRR, SI56...) in ne št. kartice! Ne more ti nič, lahko te pa obišče na domu, če boš nategnil ti njega :)
Akcija - Reakcija

klekej ::

Aja točno, pri spletnih nakupih uporabljaš št. kartice. Mah, ta vročina mi škodi! Hvala.

A za nakazilo nujno rabiš tudi točen naslov?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: klekej ()

Ales ::

Kdo pri zdravi pameti bi ti vnaprej nakazal denar brez da bi točno vedel, kdo si, z naslovom vred? Če ti ne diši, pač zavrni kupca.

miko22 ::

Pri nas je malo zmede glede TRR. Pa noben ne pomisli, da firme vse javno objavljajo svoje TRR. TRR številke ne moreš zlorabit.
Nobena banka ne preverja naslova, vpišeš kar češ. Samo zakaj te to skrbi? Ga misliš nategnit? Pol se lahko bojiš, drugače pa ne vem zakaj taka paranoja.

klekej ::

Skrbi me zato, ker sem mu poslal ime in priimek, naslov, kraj in št. računa, zdajle pa mi je poslal sporočilo, da mu manjkajo podatki in naj slikam kartico. :D Ga vprašam kaj mu manjka in pravi, da sklic. Toliko pa že vem, da gre brez sklica in pustiš praznega oz. vpišeš SI99.

fikus_ ::

Slike/kopije kartice mu ne pošiljaj! To lahko zlorabi (ker vidi veljavnost in CVV)

klekej ::

A ve kdo kaj o tem, da naj na predplačniško kartico brez sklica ne moreš nakazati denarja?

miko22 ::

klekej je izjavil:

A ve kdo kaj o tem, da naj na predplačniško kartico brez sklica ne moreš nakazati denarja?


Itak, vsaka(VPP) kartica ima odzadaj TRR. Če hočeš direkt na kartico rabiš sklic, drugače gre na trr.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: miko22 ()
««
7 / 19
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov brezplačni mali oglasnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
645580 (3031) matobeli
»

Bolha plačljiva (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14935676 (13029) kamiKaZaA
»

Je Bolha poginila med operacijo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
8016640 (6402) FTad
»

Diler.si - uradni Bolha killer je live (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24050276 (24200) Blinder
»

Z bolha.com je konec - kam naj grem? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7419530 (15164) Ziga Dolhar

Več podobnih tem