» »

Portal 2

Portal 2

«
1
2 3

ahac ::

Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW
  • zavaroval slike: ahac ()

Tr0n ::

\o/

ahac ::

Zanimivo je, da bo standalone game in ne skupaj z EP3. To pomeni, da bo moral bit full daljši od prvega dela.
Pa verjento to tud pomeni, da HL2:EP3 ne pride ven letos. :P
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

destroyer2k ::

Damn you valve, where is my half life 2 episode 3 grrrrr.

Tole sploh nisem pričakoval, ker sem skoz bil prepričan da pride zraven novega half life. Zgleda da letos bo spet ena valve igra na seznamu za kupiti.

kljucavnicar ::

EP3 pa bojo najavil na E3 in vse skupej dal v Pink Box.

ahac ::

Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Bananovec ::

Outsajder ::

haha cool zgleda komaj čakam da pride8-)

ahac ::

PORTAL 2 COMIC razloži kaj se zgodi med Portal 1 in 2.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Izi ::

Hmm, sploh nisem vedel, da ima Portal kakšno zgodbo :P
Vsekakor sem užival v 1. delu in čakam na 2.

legice ::

a bo kdo prednaročil na steamu?
Prekopu vrt in našu Bin Ladna

RejZoR ::

Ne vem zakaj kar odlašam z naročilom Portal 2. Enke sicer še nisem obrnil, je pa bila dost zanimiva zadeva do kamor sem pač prilezel do sedaj.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

ahac ::

legice je izjavil:

a bo kdo prednaročil na steamu?


Smo že.
A iščeš nekoga, da bosta 2 pack vzela (ker je cenejš)? :D
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

legice ::

nekako da:)
Prekopu vrt in našu Bin Ladna

Izi ::

RejZoR je izjavil:

Enke sicer še nisem obrnil, je pa bila dost zanimiva zadeva do kamor sem pač prilezel do sedaj.

S tem se ne bi ravno hvalil naokoli, ker je prvi del dolg samo za okoli 2,5 ure igranja ;)
Je pa res, da gre za miselne uganke in igranje poteka po principu odpravljanju napak dokler naloge ne izpeljemo brez napake. Tisti, ki jim logika dela probleme, bodo torej igrali bistveno dlje kot je potrebno.
Kljub vsemu pa ni šlo za miselno igro, ampak je bilo potrebno zraven logike uporabljati precej arkadnih spretnosti, ki so zahtevali pravo odločitev v ravno pravem trenutku.

Gre torej ravno za pravo mešanico arkadnih in miselnih spretnosti, da je enako zanimiva za stare in mlade. Stari sicer takoj pogruntajo kako priti do cilja ampak potem umirajo, ker ne uspejo časovno uskladiti svojega možička z ostalimi elementi. Mladi pa brez problema skačejo naokoli ampak traja preden ugotovijo kam je sploh treba iti :D
Najbolj pa se obnesejo srednja leta, kjer so logika in refleksi na dokaj visokem nivoju. Jaz sem prvi del končal v slabih dveh urah. Večino levelov sem opravil iz prve, edino zadnja 2 sem moral nekajkrat ponoviti, da sem prišel do konca. Sem pa kljub hudi kratkosti zelo užival.

Prvi del je bil zastonj oziroma so ga tržili kot prilogo plačljivi igri, zato se mu izredna kratkost oprosti. Drugi del bo plačljiv kot vsaka samostojna igra in mora biti nujno precej daljši.
Govori se, da bo približno 4-krat daljši od prvega dela oziroma bo igranja za okoli 10 ur. Meni se to še vedno zdi nekam kratko. Upam, da bo cena primerno nizka.

Rippy ::

Na Gamespotu je "now playig" video...približno pol urce igre preigrajo.

http://www.gamespot.com/shows/now-playi...

RejZoR ::

Izi, pomoje se ti ni treba bati za dolžino, ker ko sem gledal ene filmčke dvojke je bistveno bolj zakomplicirana zadeva kot enka. Recimo v enki so bili tureti, one energijske kroglje in klasična stikala vseh vrst. In Portal gun. V dvojki imaš neke sesalne cevi, pospeševalni in odbojni gel, laserje in ne vem kaj še vse kar niso pokazali v videotih. Pa tud nivoji niso več sterilno zgrajeni ampak so dinamični v ogromnih prostorih s pastmi itd. Zato me ful mika da bi jo kar prednaročil. Jezst špile igram počasi, včasih naredim mal pavze in nadaljujem čez teden al pa mesec. Rushanje čez špil ni moj način igranja. Se rad posvetim detajlom, občudujem stuff itd.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

PNG ::

IMO Izi govori o Portal: First Slice in ne Portal 1, ker Portal 1 se ni nikoli dajal zastonj...

Enron x86 ::

@i100k100: 100% je bil zastonj, lani je bila akcija.
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

legice ::

2 tedna je bila zastonj lani enkrat=)
Prekopu vrt in našu Bin Ladna

RejZoR ::

Ne vem, jezst sem ga itaq dobil v The Orange Box...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

SuperKobeD ::

Upam da bo ta del daljši in bolj zahteven kot prvi. Prejle sem si čist iz radovednosti potegnu dol prvi del in ga končal približno v dveh urah in pol. ;((
[With the lights out]

RejZoR ::

Itaq da bo. Že če pogledaš kolk so ene fore zakomplcirane, da sem samo debelo gledal kako pravilno uskladit zaporedje vsega. Pa sej če stojiš na miru in študiraš kaj moraš naredit je eno, ampak ko letiš med stiskalnimi ploščami s špicami, med laserji in moraš vmes še streljat portale, da se ne ubiješ, squeal like a piggy aaaaaaa :D
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

c00L3r ::

Jaz bom počakal na kako akcijsko ceno na Steam-u in ga takrat najverjetneje kupil :)

PARTyZAN ::

Ojoj, na tistem gameplay reviewu z gamespota igra Valvovec z gamepadom na X360. Faking težko je gledat te lesene gibe.

BALAST ::

Za splavitev HL:Episode3 bodo šenkavali Portal 2, je pa igra zame nek "Indy puzzle solver", tako da dvomim v prodajne uspehe in samo ceno.

ahac ::

Help release Portal 2 early...
GLaDOS@Home
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Tr0n ::

WTF Valve? Seriously?

legice ::

request....tisti, ki bi naročil preko steama(ker jaz ne morem), če bi lahko dual pack kupil in plačam svojo polovico +pivce kot zahvala ali podobno :)
Prekopu vrt in našu Bin Ladna

miteq ::



Well... fuck Valve.

BALAST ::

Pošlji jim glitch, pa zahtevaj povračilo denarja... 8-)

miteq ::

Ni to moja slika. Igre še nisem kupil in je verjetno tudi ne bom (glede na videno).

PARTyZAN ::

Kaj je narobe z tem screenshotom?

def0r ::

PARTyZAN je izjavil:

Kaj je narobe z tem screenshotom?

Kakor sem razbral napise tole na PC verziji portala med savanjem igre.

'' Please dont turn off your console '', Valve se zagovarja da PC verzija ni console port in naj bi bila samo napaka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: def0r ()

Mavrik ::

'' Please dont turn off your console '', Valve se zagovarja da PC verzija ni console port in naj bi bila samo napaka.


Pa kaj če je console port... wtf?! A bi vi raje da zapravljajo čas z brezveznim dvojnim razvojem kot pa z delanjem vsebine za igro?
The truth is rarely pure and never simple.

def0r ::

Mavrik je izjavil:

'' Please dont turn off your console '', Valve se zagovarja da PC verzija ni console port in naj bi bila samo napaka.


Pa kaj če je console port... wtf?! A bi vi raje da zapravljajo čas z brezveznim dvojnim razvojem kot pa z delanjem vsebine za igro?


Saj je vseeno samo pac razlozil em za kaj se je slo.
So pa v resnici dobri in slabi console porti, vecina je slabih. To se fani boji pred nakupom, meni je vseeno ker mi portal ni vsec:)

ahac ::

miteq je izjavil:

Ni to moja slika. Igre še nisem kupil in je verjetno tudi ne bom (glede na videno).


Kaj pa je videno?
Razen tega, da so je napačen en text string, ki itak izgine preden ga lahko prebereš?
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Wrop ::

ahac je izjavil:

miteq je izjavil:

Ni to moja slika. Igre še nisem kupil in je verjetno tudi ne bom (glede na videno).


Kaj pa je videno?
Razen tega, da so je napačen en text string, ki itak izgine preden ga lahko prebereš?


Ah daj no! Lih vsake napake pa tudi ni treba požret. Da naredijo tako napako, jst se jim lahko samo nasmejem. Po tej sliki sodeč, bi lakho rekel še dobro, da je igra sploh izšla za PC.

miteq ::

Wrop je izjavil:

ahac je izjavil:

miteq je izjavil:

Ni to moja slika. Igre še nisem kupil in je verjetno tudi ne bom (glede na videno).


Kaj pa je videno?
Razen tega, da so je napačen en text string, ki itak izgine preden ga lahko prebereš?


Ah daj no! Lih vsake napake pa tudi ni treba požret. Da naredijo tako napako, jst se jim lahko samo nasmejem. Po tej sliki sodeč, bi lakho rekel še dobro, da je igra sploh izšla za PC.


Točno tako. Taka obvious napaka preprosto kaže na to, koliko testiranja je šlo v PC verzijo. Itak je jasno, da bomo veteranski PC-jaši zagnali vik in krik, ko bomo vidli tako bedarijo od Valva, ki naj bi bil zadnja trdnjava PC gaminga.

ahac ::

Ta napaka sploh ni obvious. Jaz nisem opazu dokler nisem tle prebral in potem naredu screenshot točno v trenutku, ko se to napiše (kar je redko, ker ima itak quicksave). Niti nisem opazu nobene druge napake v celi single player kampaniji (ki je btw. super).

Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

miteq ::

BTW, je res, da obstaja day 1 DLC?

ahac ::

miteq je izjavil:

BTW, je res, da obstaja day 1 DLC?


Ne DLC v smislu dodatka za igro. Ampak ima pa Portal 2 in-game item store (enako kot TF2) za opremit coop robotke (hats!!!).
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Izi ::

ahac je izjavil:

Niti nisem opazu nobene druge napake v celi single player kampaniji (ki je btw. super).

Igra je danes izšla in ti se v nekaj urah že končal vse skupaj?
Kako naj bo to super, če zadeva stane konkretnih 38 EUR? Za ta denar bi moralo biti vsaj za nekaj dni igranja.

ahac ::

Igra je danes izšla in ti se v nekaj urah že končal vse skupaj?

Single player kampanijo sem končal, coop še nisem probal.
Playtime na Steamu: 8.5h
achievements & stats

Kako naj bo to super, če zadeva stane konkretnih 38 EUR? Za ta denar bi moralo biti vsaj za nekaj dni igranja.

Jaz sem dal 30€. Ampak nima veze, ker nisem komentiral cene ali vrednosti igre.
Zgodba je kul za tako igro (zveš mal zgodovino Aperature Science, kako je nastala GLaDOS, itd..), mape so dobre (z vsemi temi novimi stvarmi) in malo bolj raznolike. Po težavnosti so približno tam kot v prvem delu. Poleg GLaDOS je še en AI tako, da tudi tega poslušaš. Je pa res malo kratko, ampak saj nisem pričakoval, da bo to dolga igra.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

Izi ::

OK, hvala za informacije.
Bom vseeno počakal, da cena pade nekje na 20 EUR :D

def0r ::

Izi je izjavil:

OK, hvala za informacije.
Bom vseeno počakal, da cena pade nekje na 20 EUR :D


Se vidimo cez 2 leti:D

kmetek ::

*pašnik* :D

Tr0n ::

Tega spila pa res ne smes preko pasnika presnet.

kmetek ::

30€ pa tudi ne mislim dat, ko bo pod 10€ morda ali kak paket....čeprav s HL3 pomoje ne bo, ker pacajo 100 let.

Mipe ::

Nekam kratka single player kampanja... a za teh 8 ur sem dal 38€?

Sicer je super igra, a zdaj se počutim nekam... praznega.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Half Life 3 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Igre
18836329 (1029) D3m
»

Black Mesa 14.9 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Igre
23532295 (981) DejchSLO
»

Katere igre boste kupili v letu 2010 in 2011? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
10112081 (9187) listje123
»

Valve večji zaslužkar od MS-ja in Googla na zaposlenega

Oddelek: Novice / Ostale najave
276767 (4623) Jst
»

Portal 2 v letu 2011, na PS3

Oddelek: Novice / Igre
265286 (4286) Bananovec

Več podobnih tem