» »

RTL Hr

RTL Hr

tdk99 ::

Pozdravljeni!

Do sedaj sem omenjeni kanal spremljal preko navadne antene;sli so na digitalno oddajanje;iscem kanal tako in drugace pa ga ne najdem;kje je fora?
Aha,tv je Philips LCD 32 PFL 5624 H,ki zadevo podpira,mi pa ne rata...kaksen namig ali resitev problema?

lp tdk

bbenci2 ::

Predvidevam, da si ga spremljal preko oddajnika Ivanščica na kanalu 63 vertikalno, ki več ne deluje. Sedaj oddaja v digitalni obliki na kanalu 44 vertikalno. Če si ga sprejemal s sobno anteno, ga lahko zdaj še naprej, samo poiskati ga moraš, ker tvoj TV podpira DVB-T. Če pa imaš strešno anteno, pa boš moral menjati ojačevelnik (če je ta specialen za zdaj več nedelujpči kanal 63) oz. filter. Odvisno kako imaš izvedeno zadevo.
C-Tech 5000 HD Combo Plus, Sony Bravia KDL 37V5500, Sony Bravia KDL-40W4000
Toroidal T90, Opticum 4100C
Pinnacle PCTV Hybrid Pro Stick

tdk99 ::

RTL Hr sem spremljal preko stresne antene;se pa matram ze kar lep cas;pri Ponovnem iskanju kanalov sem probal Svedsko in Finsko preko antene pa ne najde nobenega digitalnega kanala;preko katerega oddajnika sem spremljal RTL pa ne vem tocno;Prekmurje.
Mater me jezi;imam SIOL tv,digitalna satelitska antena(RTL HR ni) in stresna antena,tv ki podpira prakticno vse standarde in sprejeme...in ocitno za gledanje hrvaskega RTL-a moram menjati ojacevalnik...ali je kaksna druga varianta?


lp tdk

bbenci2 ::

Tudi jaz sem iz Prekmurja.
Glede na to, da RTL oddaja v MPEG-2 ne bi smelo biti težav. Če si spremljal RTL preko strešne antene je ena možnost ta, da pogledaš kako imaš urejen sistem. Prepričan sem, da ti kretnica oz. filter duši kanal 44, na katerem oddaja RTL digitalno. Če anteno uporabljaš samo za RTL, jo poveži kar direktno na TV. Če bo signal slab pa zraven daj kak širokopasoven ojačevalnik.
Ker pa je signal dokaj močan, pa lahko TV preveriš tudi s sobno anteno, če seveda nisi v kaki kleti.
S sprejemom hrvaških digitalnih programov načeloma ni problemov, ker je signal dokaj močan. Pa tudi s Sljemena oddajajo na kanalu 42. Tako da sta kar dve varianti.

P.S.: Tudi preko satelita se da gledati RTL:)
C-Tech 5000 HD Combo Plus, Sony Bravia KDL 37V5500, Sony Bravia KDL-40W4000
Toroidal T90, Opticum 4100C
Pinnacle PCTV Hybrid Pro Stick

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bbenci2 ()

Scorpia ::

bbenci2: rtl hr ne bo več dolgo na satelitu v digi paketu, pogodba jim je že potekla, ampak digi jih še ni izključil. Po tem nam preostane samo še od rtl-a njihov feed, ki ga uporabljajo samo za oddaje, poročila.
////

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Scorpia ()

bbenci2 ::

Saj Digi TV se počasi seli na nagra3 tako, da ne bo več dolgo "prost". Jaz RTL gledam preko DVB-T.
C-Tech 5000 HD Combo Plus, Sony Bravia KDL 37V5500, Sony Bravia KDL-40W4000
Toroidal T90, Opticum 4100C
Pinnacle PCTV Hybrid Pro Stick

tdk99 ::

bbenci2 je izjavil:

Saj Digi TV se počasi seli na nagra3 tako, da ne bo več dolgo "prost". Jaz RTL gledam preko DVB-T.

Tudi sam ga zelim gledati preko DVB-T...ni mi jasno ce TV podpira ta standard pa ne najde programa...cedalje manj mi je jasno;kupis TV,kjer ti tupijo da bo v prihodnje sprejemal vse programe obrnjene tako ali drugace potem pa ze na zacetku... tema.
Saj ni tak problem v tem hrvaskem RTL-u;zanima me,kako bo stvar nasla programe po spremembah,ki se obetajo s sprejema preko navadne antene...


lp tdk

bbenci2 ::

Saj ta tvoj TV podpira vse to!!!! Še celo uradno nalepko DIGI TV ima! Poglej tu: http://www.sintesio.org/dvbt_projects/c...

Tako, da podpira tudi AAC zvok, ki ga bodo uporabljali nekateri novi programi, ki bodo v prihodnje oddajali digitalno.

Poskusi z nastavitvami različnih držav (Avstrija, Italija,...). Priključi sobno anteno in ti mora najti vsaj slovenske programe, če nisi na kaki lokaciji, kjer ni signala.
C-Tech 5000 HD Combo Plus, Sony Bravia KDL 37V5500, Sony Bravia KDL-40W4000
Toroidal T90, Opticum 4100C
Pinnacle PCTV Hybrid Pro Stick


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prvi televizijski kanal v ločljivosti 4K (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
12635336 (30431) M-XXXX
»

Dvb-t hrvaški programi

Oddelek: Zvok in slika
287950 (6219) bosces
»

DVB-T (mpeg4) pri nas (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Zvok in slika
26956442 (33154) Alexius Heristalski
»

vgrajen DVB-T sprejemnik

Oddelek: Zvok in slika
399343 (6251) Alexius Heristalski
»

Stare televizije bodo zastarele (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14611334 (7794) AngelOfDeath

Več podobnih tem