» »

Zrcalno refleksni fotoaparat

Zrcalno refleksni fotoaparat

nokiaaa ::

Dober dan . Z navadnimi fotoaparati sem že veliko slikal, a glede DSLR sem začetnik. Zato bi si rad kupil en fotoaparat za začetnika. Najprej sem gledal Canona eos 550d . Pa sem razmišljal da je njegova cena mogoče malo preveč glede na to da sem začetnik, vseeno pa mi je bilo zanimo to, da fotoaprat snema v ločljivosti Full HD. Potem pa sem gledal še Nikona d3000 ter d5000 . Meni je sicer d5000 osebno lepši :) ...sedaj pa me zanima kateri od treh bi bil najbolj primeren zame . Hvala ! :D:D:D
  • spremenil: nokiaaa ()

bluefish ::

Če si začetnik, potem ne boš nič na slabšem, če izbereš starejši model - 450D recimo.
Tako ali tako pri pri vstopnih modelih ni nekih velikih razlik in je bolj pomembna lega v roki. Torej, pred nakupom preizkusi morebitne kandidate.

nokiaaa ::

Kaj pa razlika med Nikonom d3000 in d50008-) ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nokiaaa ()

bluefish ::

nokiaaa ::

Torej se bolj splača d5000 ? :)

;-) ::

Potem pa sem gledal še Nikona d3000 ter d5000 . Meni je sicer d5000 osebno lepši


Prvo sem mel d5000, nato sem dobil še d3000.

Na prvi pogled razlike ni razen v ekranu in snemanju. D5000 ima vrtljiv ekran, je dosti težji fotoaparat in z njim lahko snemaš HD video. Snemanje pa vseeno ni tako enostavno zaradi ročnega ostrenja, drugače je slika dobra. Kasneje sem obdržal d3000, ker sem itak začetnik in mi 2 zelo podobna fotoaparata ne prideta v poštev. D3000 je dosti lažji in lepše sede v roko, razlike v fotografijah pa neboš opazil. Mogoče bi ti bolj priporočal d3000 če si totalni hlod z fotoaparatom zaradi dobrega menuja in funkcije GUIDE

nokiaaa ::

Kaj pa je ta funkcija GUIDE ? :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov D-SLR (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8825153 (13418) BigWhale
»

Kateri DSLR fotoaparat (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
689326 (3003) errhec
»

Fotoaparat dober nakup? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6624400 (18452) schurda
»

Nakup fotoaparata kaj izbrati

Oddelek: Kaj kupiti
101575 (1296) lisjak
»

ker d-slr fotoaparat

Oddelek: Kaj kupiti
101569 (1337) s51as

Več podobnih tem