» »

Canon powershot A60

Canon powershot A60

Guti ::

Zdravo!

Vbistvu nevem če bi mi boste alhko pomagali ampak vseeno,

Ko vklopim fotoaparat se pojavi beli ekran sicer slikam lahko (amapk ko potem sliko prenesem na računalnik je črna)
Na foto aparatu pa lahko pogledam ze poslikane slike.

Toraj je ekran samo beli ko hočem slika!!!


Kakšni predlogi ?


Hvala
Take me down to the paradise city
Where the grass is green
And the girls are pretty

samix ::

şenzor za belino ? stric je meu isti primer pr enmu olympiusu, pa je popraviu stou 120€.

jurre ::

ja, crknil je CCD senzor, ocetu se je isto nardil na canonu s2, na servisu ti zamenjajo celo optiko, pride ene 130,140€:\

mih@ ::

ne morem verjet, meni se je ravno to zgodilo z mojim Canon A60 v soboto;( Majo to kakšen timer notr?:\
sem ravno mislil poklicati na sevis, pa očitno ne bo treba...

bukev ::

nesi na servis. če je ceknil ccd senzor imaš srečo, ker poteka akcija menjave slabih senzorjev. imel sem podobno napako na a70 - odpoved ccd menjava brezplačna!
bukev
It has been found, that in rare case, some of the CCDs, used in Canon digital camera and digital video cameras, have a problem that causes abnormal image output.

We apologise for any inconvenience this may have caused. Canon will offer free repairs where an error is caused by this malfunction.

Canon would like to advise our customers of the details of this issue and our policy for handling it.

Problem details:
Among the CCDs used in the affected products, it has been confirmed that in extremely rare cases, under high-temperature/high-humidity environments, some of the internal wiring comes off.

If this defect occurs, the signal is not output from the CCD correctly when in shooting mode. This results in image abnormalities such as:


Images do not appear
Image colors are abnormal
Images appear distorted
These symptoms can be confirmed on the LCD monitor.
Solution:
We kindly request users who have confirmed these symptoms to contact the nearest Canon Service Centre.

Free repairs will be made for affected products in cases where it has been confirmed that the internal CCD wiring has come off.


Last modified date: 07-Jun-07

Kron ::

Kdo ve, če še zamenjujejo brezplačno na A70/A60 ccd senzorje?

Brezplačno naj bi zamenjevali tudi po garanciji a ne?
=**=C64=**=

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kron ()

lithium ::

Hm, tudi meni je kakšen mesec nazaj začel nagajati A60, nekaj časa dela normalno, potem pa kar naenkrat začne delati slike z močno zelenim odtenkom.
A na servisu še menjujejo CCD zastonj?


Med tem časom sem tudi nabavil poceni A590IS, ampak imam občutek, da je stari A60 delal lepše slike (manj šuma v sliki).

Lithium

fosil ::

Teli tastari canoni delajo res kar lepe slike ja. Jaz imam sicer A80.

In ko smo bili pred časom na enem izletu in smo potem primerjali slike, se je kolegu kar precej povesil nos, ko smo ugotovil, da moja starina dela opazno lepše slike, kot njegov novi Nikon z 12 mio. pik.
Tako je!

TOP ::

fosil dela dobre slike ja ma zunaj ob lepem vremenu v prostoru je živ poraz.Mam doma A60 in Olympusa pa da vidiš koliko lepše slike dela Oly.Je pa tud res da OLY je star 1 leto Canon pa 5.Gremo k bistvu tega vprašanja,meni so A60 popravili pred 1 mesecem,zastonj sam list moraš sprintat z neta,kjer piše,da je to njihova napaka.Brez tega lista mi ni hotel sprintat.

shark_nm ::

Ammm pa je morda njegov Nikon DSLR ali kompakt. Ker na DSLR jih je slika, če ne znaš pravilno nastaviti nastavitve res slabša v primerjavi z kompaktneži, ampak po nekaj korakih v Fotoshopu se pokaže prava stran DSLR jev. Slika ima veliko več informacij in lahko bolj spedenaš sliko kakor s kompaktom. kompakti so narejeni tako, da naredijo lepo sliko direkt za v album (Procesor v fotkiču poskrbi za vse) Sicer je pa tudi to znano, da manj kot je Megapixlov, lepša je slika. Več megapixlov je potrebnih samo za večje formate slik. Tako da marsikateri fotkič z 4.0 MP poseka kakega Yoko ono 12 MP.

Senitel ::

Ja... 12M pixlov in Nikon res dobro definira za kater fotoaparat gre, ker imaš notri od kompaktov za 200€ do tanka od D-3 za 4500€.

lithium ::

fosil dela dobre slike ja ma zunaj ob lepem vremenu v prostoru je živ poraz.Mam doma A60 in Olympusa pa da vidiš koliko lepše slike dela Oly.Je pa tud res da OLY je star 1 leto Canon pa 5.Gremo k bistvu tega vprašanja,meni so A60 popravili pred 1 mesecem,zastonj sam list moraš sprintat z neta,kjer piše,da je to njihova napaka.Brez tega lista mi ni hotel sprintat.


Daš prosim link do tega lista, pa naslov servisa za Canon...

Thanks!

alesp56 ::

Men na uradnem servisu na A75 niso hotli menjat zastonj oz. poštimat tega ccd tipala in problematiko glede tega, čeprav je vsepovsod blo na netu napisano da je to serijska napaka in zadeve rešujejo na uradnih servisih brezplačno... plačal sem 60 € se mi zdi.
in to je to...

Trupl0 ::

mene tut zaj* verjetno CCD tipalo...
Ko slikam oz. ko se pripravljam na slikanje začne slika zelo hudo utripat na ekrančku ( kot kakšne motnje ). Če takrat slikam je tudi slika polna enih rdečih črt itd.
Napaka se ne pojavlja vedno.

Bi se priporočal za list, da nesem na servis ;) ( topek je star 5 let xD )
If you are going through Hell, keep going !

TOP ::

ClubbY to ti zastonj zamenjajo samo za določene modela in ne vse,tvoj ni noter.Bom našel papir in vam pošljem.Pošljite kdo želi vam pošljem na ZS

lithium ::

Jaz se priporočam ;)

Lithium

kocbek ::

@TOP
Prosim če pošlješ še meni.
?????

borchi ::

@TOP: pliz...
l'jga

Kron ::

@TOP

Še meni, prosim.
=**=C64=**=

podtalje ::

ClubbY to ti zastonj zamenjajo samo za določene modela in ne vse,tvoj ni noter.Bom našel papir in vam pošljem.Pošljite kdo želi vam pošljem na ZS


Daj prosim objavi list nekje na Internetu in podaj povezavo, ker kot kaže, je kar nekaj uporabnikov, ki bi jim to prišlo prav.

OmaDesala ::

ClubbY to ti zastonj zamenjajo samo za določene modela in ne vse,tvoj ni noter.Bom našel papir in vam pošljem.Pošljite kdo želi vam pošljem na ZS


Prosim poslji se meni.

Jaz mam Power Shot A95 in sem danes opazil kar naenkrat cudno migetanje na vrhu ekrancka, zgleda kot en pas cez ekran. Ko naredim sliko in jo prenesem na PC pa vidim "pink" oziroma roza odtenke. Je mozno da gre za sindrom okvarjenih CCDjev in sem upravicen do brezplacne menjave (tudi po izteku garancije)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OmaDesala ()

Han ::

Tudi jaz se priporočam za pildek, ker ima A75 podobne simptome. Drugače sem na netu našel tole.

Han ::

Še povezava do evropske strani, ki je bila ažurirana lani. Tu lahko tudi natisnete stran...

Han ::

Še naslov pooblaščenega servisa pri nas: 3A d.o.o.

bond007 ::

Merni je včeraj crknil canon a60. Simptomi podobni, kot opisani tukaj ... sprva vijolično obarvana slika, sedaj pa še samo bela slika. Verjetno še vedno velja brezplačno popravilo, saj gre za serijsko napako? Sem že pisal na 3A servis...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bond007 ()

Djuro ::

Dej poročej kaj ti bodo odgovorili, ker meni je čisto isto crniklo. Sicer sem vmes že kupil novega, ampak nekako se nisem mogel ločit od A60, ker mi je dobro služil 5 let.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

problem z Sony DSC-W210

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
211386 (1286) Janac
»

Popravilo digitalnega fotoaparata - se splača?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
72894 (2763) Azrael
»

"Umiranje" digitalnih kamer/fotoaparatov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
9414229 (6782) Dr_M
»

A70 vs EOS-300D vs Minolta Z1

Oddelek: Kaj kupiti
201997 (1768) frenk

Več podobnih tem