» »

Povezava Xbox360 in PC

Povezava Xbox360 in PC

RokDaKirba ::

Pozdravljeni,

imam brezžični ruter in brezžični vmesnik za Xbox 360. Rad bi povezal xbox 360 s pcjem, da bi lahko streamal filme, glasbo itd. Vendar prva težava se pojavi že pri koraku, ko hočem na xboxu najti svoj PC. Xbox se brez problema preko ruterja poveže v Live, torej je povezan v internet. Zakaj mi pa tam, ko dam search for pc's ne najde mojega pcja, ki se nahaja v istem brezžičnem omrežju kot xbox 360. KAj moram še narediti?
Probal sem tudi v programu PS3 media server (ki naj bi deloval tudi za Xbox 360) poiskati Xbox 360, vendar mi ga tudi ni našlo…
Prosim za nasvet, oz. če ima kdo kakšen postopek kako za začetek priti sploh do tega, da xbox najde tvoj pc brez windows media centra in podobnih programov…

Hvala in lp,

Rok

St235 ::

Prva stvar, ki jo moraš preverit so nastavitve routerja, da nimaš kje vklopljen kak firewall. Kot drugo probaj nastavit čim manjše omejevanje notranjega prometa. Potem pa lahko po netu poiščeš katere porte naj bi uporabljal xbox in jih nastavit s port fowarding. Enako imaš lahko kak program na PC, ki omejuje promet. Z izkušenj ti lahko povem, da wireless iz nekega razloga dostikrat nagaja pri povezovanju. Osebno mam sicer PS3 ampak sem imel identičn problem dokler sem uporbaljal wireless. Konzola se je povezala na net, ni pa jo našel noben računalnik znotraj mreže. Na kablu teh problemov ni bilo.
Kot drugo pa upoštevaj da HD vsebin preko wireless ne boš mogel gledat ker g standard nima dovolj prepustnosti za 1080p.

RokDaKirba ::

Pozdravljen,

hvala za odgovor. Kje se nastavi omejevanje notranjega prometa - a na ruterju? Na pc-ju imam NOD 32, morda tudi to predstavlja kakšno oviro - ga bom probal izklopiti.
Drugače imam pa na Xboxu Wireless N adapter, prav tako imam N router, tako da upam, da bom lahko gledal tudi HD vsebine, če mi bo seveda sploh uspelo vzpostaviti povezavo med Xboxom in PC-jem... :)

Lp
I Tie A Rope Around My Penis And Jump From A Tree! Don't You Wanna Grow Up To Be Just Like Me?

XsenO ::

Poberi in instaliraj "PS3 media server" (naj te ime ne zavaja). Pa povej če ga najde sedaj. Če ne poskusi ju povezati preko media central.
1 + 1 = 1

RokDaKirba ::

S PS3 media serverjem sem probal in ga ne najde. Pač, ko odpreš media server piše da išče PS3 in po nekaj trenutkih napiše, da ga ne najde. Nekje sem zasledil, da naj bi bil problem NOD 32. Ko pridem domov ga bom izklopil in sprobal, če bo delovalo...
I Tie A Rope Around My Penis And Jump From A Tree! Don't You Wanna Grow Up To Be Just Like Me?

St235 ::

NO32 je lahko problem, ravno tako kot nastavitve routerja. n omrežje bi moralo bit dovolj če imaš dober signal.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Playstation 3 ali xbox 360 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Konzole
10534550 (23745) Pesimist
»

Playstation 3 slim ali xbox 360 elite (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Konzole
32850003 (40271) St235
»

XBOX 360 kot [DivXvid] predvajalnik in še več

Oddelek: Konzole
374821 (3446) mackon123
»

Predvajanje HD filma na XBOX-u 360

Oddelek: Konzole
51897 (1744) Tihi Mi53k
»

MKV 2 AVI? za XBOX 360

Oddelek: Zvok in slika
71183 (1128) XsenO

Več podobnih tem