» »

Bloom Box

1
2
»

sidd ::

madmitch je izjavil:

In natural gas, by convention 1 MMBtu (1 million BTU, sometimes written "mmBTU") = 1.054615 GJ. Conversely, 1 gigajoule is equivalent to 26.8 m3 of natural gas at defined temperature and pressure. So, 1 MMBtu = 28.263682 m3 of natural gas at defined temperature and pressure.


Fuel required @ rated power 0.661 MMBtu/hr of natural gas



Hmmm, 16 m3 plina na uro x 0.3439EUR = skoraj 6EUR/h

To je mogoče v Holandiji ali Rusiji zanimivo, pri nas ne.

Že že, ampak ti rabiš 100 kW doma? Imaš nemara proizvodnjo česa? :)
Če se bo čez kako leto še kaj ta zadeva pojavila v časopisih, potem jim je uspelo (ali pa ne, odvisno od vsebine novic takrat). Pustimo se presenetit!
no idea for signature
signed
I

madmitch ::

Ja, ob pol enih zjutraj mi je ta malenkostni podatek ušel. :-P

Kolk porabi povprečno gospodinjstvo? A ma ta zadeva kakšen regler, da lahko dobavlja toliko kot rabiš al skoz na polno goni?
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

energetik ::

Tudi meni se zdi, da gorivne celice nekako slabo prenašajo hitre spremembe porabe oz. počasi reagirajo nanje. Točno taka pa je poraba npr. stanovanjske hiše. Neka osnovna poraba (luči, PC)~300W. Potem pa v trenutku 2 kW zraven, ko prižgeš štedilnik. Pralni stroj regulira temp. na ON/OFF, torej spet 2 kW skoki. Gorivne celice tako ne bi špilale. Nujno bi potreboval nek vmesni shranjevalnik, recimo Pb akumulatorje.

madmitch ::

Energetik, nimaš prav, odvečno energijo prodaš v omrežje pa je.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Pyr0Beast ::

Ja bravo. To pa je neka zelenost. Ta energija še izgub omrežja ne bo pokrila. Kaj šele da bi elektrarne manj premoga pokurile.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

energetik ::

madmitch je izjavil:

Energetik, nimaš prav, odvečno energijo prodaš v omrežje pa je.

Če si priklopljen na omrežje, zakaj bi to drago stvar sploh nabavljal, ko pa lahko samo plačuješ distributerju za energijo?

nekikr ::

Ker si podlegel hypu okoli zelene barve.

sidd ::

Me prav zanima, če bi se za kakšno plinsko elektrarno bolj splačalo skup postaviti par 10, 100 tehle škatlic, kot pa ubrat klasični pristop (ala plinska turbina). Mogoče v prihodnosti? Ma kdo kakšne cifre kje na zalogi mogoče?
no idea for signature
signed
I

madmitch ::

Po moje je pri distribuciji plina manjša izguba, kot pri distribuciji elektrike, torej bi se bolj splačalo na razvejanem plinskem omrežju te kocke postaviti v naseljih, namesto, da se elektriko na daleč vozi.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

sidd ::

madmitch je izjavil:

Po moje je pri distribuciji plina manjša izguba, kot pri distribuciji elektrike, torej bi se bolj splačalo na razvejanem plinskem omrežju te kocke postaviti v naseljih, namesto, da se elektriko na daleč vozi.

Sem podobnega mnenja....bomo videli kaj bo trg rekel na to!
no idea for signature
signed
I

Bibi ::

Vredni ste pomilovanja.

Vzameš bloombox z močjo 20 kw. Stane te cca 4k USD (če je običajen 3k recimo). Recimo, da imaš dobro izolirano hišo z porabo 10 kw elektrike (pozimi seveda).

Vzameš bloom boxie and oddaš 10 kw elektrike v mrežo. Ker je zadeva samo 50 % uspešna, ti 10 kw ostane za gretje hiše. Če malo pokalkuliram:
Cena kw/h zemeljskega plina je nekje 6,3 centov/kwh (z priključninami in ostalim.
Cena odkupljene elektrike je vsaj 7 centov/ kw, potem ugotovimo, da profitiramo 0,7 centa na kw + hišo mamo toplo? Investicija poplačana v 3 letih. Da ne govorim o kakšnih večjih podjetjih in kakšna je računica tam. "zastonj toplota" in elektrika. Vse je vprašanje na kako visokem nivoju je toplota in ali je potrebno "dvigovat nivo z toplotno črpalko". V vsakem primeru je super zadeva. Vprašajte malo po firmah, koliko stane ogrevanje...

sidd ::

Glede na to da gre za high temperature fuel cells, z temperaturo nebi smelo biti problemov. Edino niso povedli koliko toplote bi lahko dejansko odvedel, da ne ustaviš/uničiš procesa....glede računice na kWh pa je že veliko ljudi prišlo do podobenga zaključka - da pride rahlo ceneje.
no idea for signature
signed
I

poweroff ::

Da ne govorimo, da je tole super za backup. Sploh ko v kakšni Kaliforniji začnejo z redukcijami elektrike. Takrat ti zna prekleto prav priti.
sudo poweroff

sidd ::

poweroff je izjavil:

Da ne govorimo, da je tole super za backup. Sploh ko v kakšni Kaliforniji začnejo z redukcijami elektrike. Takrat ti zna prekleto prav priti.

Se mi zdi da so ravno zaradi tega taveliki kar pograbili to tehnologijo in jo testirajo. Da bi Google-u zmanjkalo štroma? No, sej majo sedaj ziher kakšne dizel generatorje za backup, sej niso nori...So pa dovolj pametni, da želijo zmanjšati stroške elektrike za svojo farmo.
no idea for signature
signed
I
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vozila na gorivne celice

Oddelek: Na cesti
273818 (3117) gruntfürmich
»

Apple patentiral gorivne celice za Mace

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
3122567 (12066) BT52
»

Aluminij za proizvodnjo vodika. (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
7724741 (22503) gruntfürmich
»

Motocikel na vodikove celice (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
5710575 (9330) gzibret
»

Gorivne celice

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
217462 (7462) CaqKa

Več podobnih tem