» »

Računalnik in zdravje

Računalnik in zdravje

KTr1sk ::

Mene pa zanima kaj menite o tem, ki se govori, da je računalnik zelo slabo vpliva na zdravje;(( . Mene pa zanima zato, ker me boli zapesteje na desni roki, pa ne vem al je to mogoče res lahka kriv računalnik oz. miška? No meme pa samo zanima kaj vi mislite oz. veste o tem, kako je računalnik škodljiv ter kako vi to resno menite. HVALA!
  • spremenil: perci ()

SkIDiver ::

Men se je že zgodilo, da me je desna roka bolela od miške.

Ikarus ::

Nepravilno delo z računalnikom lahko povzroči:

1. Sindrom karpalnega kanala, kar bi lahko bilo to, kar sam opisuješ. Ponavljajoči gibi med tipkanjem ali uporabo miške povzročijo vnetne spremembe v kanalu v zapestju, kar se potem zavezivi in pritiska na živec. Treba je tipkati z zapestji dvignjenimi od podlage oziroma z ustreznimi ergonomskimi dodatki za miško/tipkovnico, na kateri počiva zapestje.
2. Degenerativne okvare hrbtenice, posebej v povezavi s premajhnim ekranom, ker se potem samodejno sklanjaš naprej. Rešitev: dovolj velik monitor in pravilna drža pri sedenju - vzravnano in ne upognjeno naprej - stol mora imeti izboklino v ledvenem delu, ki se prilagodi fiziološki krivini hrbtenice.
3. Okvare oči, če monitor ni dovolj svetel in ne premore dovolj visokih frekvenc (vsaj od 75Hz navzgor).
4. 8 ur na dan za računalnikom je monotono in nekoliko asocialno - zato ven na zrak in med ljudi po službi!

:-)

Gh0st ::

Se strinjam z zadnjim stavkom!
so bli cajti k sem mel tok dela da sm biu tud po 10 ur na dan pred kišto. pol sm meu pa vsega poln kufr, zdej se usedem za 2-3 urce na dan, drugač pa folk, pejte vn, med ljudi, ful se boste lepo počutil, kašn party ubodt, kšno peečko, pa bo an!
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

Yohan del Sud ::

Men se je že zgodilo, da me je desna roka bolela od miška.

Mercier ::

Dobro, da se računalniki ne pritožujejo. (ŠakaJaka™) :D

Zaenkrat je z mano še vse vredu. Kuc, kuc.

bf4ed ::

Ma jaz mam fotelj ne pa neki stol, ker zdaj sem dokaj nizko skoraj ležim in roka je v isti višini kak miš pa tipkovnica mislim roka je vodoravno na podlago .--- tak

ko pa sedim na stolu pa mam roko tak ./ tak da me potem vse zapestje boli že po 10 sekundah uporabe.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vertikalna miška (se da probat?)

Oddelek: Kaj kupiti
368140 (4472) valdo
»

Vnetje kit v zapestju (tendonitis) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5215110 (13316) vostok_1
»

Kateri računalniški stol? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6120586 (13672) dmk
»

Nov članek - Poškodbe pri delu z računalnikom

Oddelek: Novice / Nova vsebina
372831 (2831) ERGY
»

Sindrom mišjega maščevanja

Oddelek: Loža
182211 (1788) Yohan del Sud

Več podobnih tem