» »

Brezžična IP kamera TRENDnet TV-IP-110W

Brezžična IP kamera TRENDnet TV-IP-110W

Blaž88 ::

Najprej en lep pozdrav vsem skupaj:), pred kratkim sem kupil brezžično IP kamero TRENDnet TV-IP110W, vse sem nastavil kot je treba, vendar se trenutno slika predvaja v stream načinu, dosegljiva je na tej povezavi: http://193.77.69.3:8001/guest/view.cgi?..., uporabniško ime in geslo je guest, ko pa sem začel pošiljati slike na ftp strežnik sem pa opazil, da ima vsaka slika svoje ime, npr. 230422_5.jpg, 250520_8.jpg..., jaz bi pa rad da je vsaka slika poimenovana z webcam.jpg, ker bi rad oddajal sliko v direktnem liku, npr. takole
, pa da bi se slika osveževala npr. na 5 minut. V navodilih pa nikjer nise zasledil kako bi se to nastavilo, pa v nastavitvah kamere tudi ne, da bi imele vse slike isto ime (webcam.jpg), saj ni treba da bi bilo ravno takšno ime, meni se gre, da bi bile vse slike poimenovane z istim imenom, lahko je to tudi npr. ftp_cam.jpg, samo da bi bilo vseskozi isto, ker če bo vsaka slika poimenovana z različnim imenom potem tist link seveda ne bo deloval. Malce sem že brskal po internetu kako bi se to spremenilo, pa če se ne motim obstaja neka skripta, ki to potem avtomatsko preimenuje v webcam.jpg. Na enem angleškem forumu sem zasledil tole:

You must detect when a new image is available and then do a

Code:
---------
cp $IMAGE webcam.jpg
---------
In a loop, you find the most recent file, compare it with the previously stored name, if same : continuestore its name and so on
while true
do


Če sem zgrešil temo naj prosim moderator ta post prestavi v ustrezno temo. Za vsako pomoč in nasvet bom zelo hvaležen. Hvala, Blaž

p.s. - glede tiste kode zgoraj, kam naj bi tisto kodo vnesel ,da bi potem avtomatsko preimenovalo vse slike v webcam.jpg ali v ftp_cam.jpg?
  • spremenil: Blaž88 ()

KoMar- ::

Kodo za preimenovanje slike moraš izvajat na neki drugi mašini (npr. FTP serverju samem), recimo v obliki cron joba...

Blaž88 ::

Ali lahko prosim poveš kaj več o tem, a to kodo vnesem v ftp strežnik al kako, a jo skopiram v beležnico? Morm reči, da sem na tem področju malo bolj šibek tako, da če lahko prosim malo bolj podrobno razložiš postopek.

KoMar- ::

Rabiš shell (ali, če ti je ljubše: command line) dostop na strežniku, ne samo FTP.

Blaž88 ::

Aha če se ne motim oz. če sem prav razumel, moram sedaj poklicati na SIOL (slike se mi prenašajo na ftp.freeweb.siol.net), da mi omogočijo ta t.i. command line ali kako, ali razmišljam v pravi smeri?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blaž88 ()

KoMar- ::

SiOL ponuja zgolj FTP, tam shell dostopa ne boš dobil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

Blaž88 ::

Kje pa potemtakem dobim ta shell dostop?

Blaž88 ::

Mene sedaj zanima kam bi naj vstavil to kodo: cp $IMAGE webcam.jpg, ki bi naj preimenovala vse slike v webcam.jpg, sem se nekaj z beležnico matral, pač kodo sem vnesel v beležnico in nato beležnico dal v ftp strežnik oz. v tisto mapo kamor se nalagajo slike pa ni nič kaj pomagalo. Prosim za nasvete in pomoč. Hvala, Blaž.

KoMar- ::

Blaž88 je izjavil:

Kje pa potemtakem dobim ta shell dostop?

Najameš gostovanje pri takem ponudniku, ki to nudi.

Blaž88 je izjavil:

Mene sedaj zanima kam bi naj vstavil to kodo: cp $IMAGE webcam.jpg, ki bi naj preimenovala vse slike v webcam.jpg, sem se nekaj z beležnico matral, pač kodo sem vnesel v beležnico in nato beležnico dal v ftp strežnik oz. v tisto mapo kamor se nalagajo slike pa ni nič kaj pomagalo. Prosim za nasvete in pomoč. Hvala, Blaž.

Sem ti že povedal, da ne bo delovalo tako, ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

Blaž88 ::

A kako drugače se pa to ne da preimenovati, sedajle sem še enkrat šel skozi navodila pa nisem nikjer zasledil kje bi se to nastavilo. Najbolj me to moti, ker ne vem ali ta kamera sploh to podpira, da se vse slike prenašajo na ftp strežnik v istem imenu, to bi bilo zelo dobro razčistit, ker potemtakem je brezveze, da tule neko toplo vodo okol tega odkrivam, če kamera tega sploh ne podpira.

KoMar- ::

Če ne najdeš v spletnem vmesniku v nastavitvah ali v navodilih, potem ne gre.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Uvod v izdelavo spletnih strani (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Izdelava spletišč
294271591 (1009) edi123
»

NEST še diha (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / NEST
14813571 (7477) darkolord
»

Pomoč-ni slik /drugič/

Oddelek: Izdelava spletišč
131107 (945) Groove
»

Microsoft razkril nekoliko več o "Live Drive"

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
325448 (4058) CaqKa
»

Kako uplovdam domačo stran

Oddelek: Izdelava spletišč
161060 (815) Tody

Več podobnih tem