» »

Bolha - prodaja direktno iz tovarne??

Bolha - prodaja direktno iz tovarne??

charlotte ::

Danes malo brskam po Bolhi, nakar opazim oglas s sumljiv nizko ceno. Kontaktiram prodajalca ki mi odgovori da je to zato ker nima računa in garancije ter da je izdelek kupil že kar v "tovarni" (očitno neke vrste industrijska trgovina).
Razlike je več kot 50%. Se pravi recimo v večini trgovin je izdelek naprodaj po ceni cca. 180EUR +/- 10EUR on ga prodaja za cca. 80EUR. Je možno da gre za nateg ali so cene iz tovarne res tako nizke? Sicer je odgovoril tudi da lahko preverim pred nakupm vse in stestiram, ampak se nočem uštet z kakim dobro izdelanim ponaredkom. Kaj pravite vi?

blaz87 ::

Ja lahko poveš za kaj sploh gre, da če se že res splača, bo lahko kdo drug kupil in ti poročal če je nateg ali ni.

charlotte ::

Hja =) Samo eno ima, tak da če se izkaže da je original in bi blo vse OK bi se tepu po glavi =D

darkolord ::

Ja pejt tja pa probaj ane.

Poldi112 ::

Lahko je pa seveda tudi ukraden. Če nima računa je to kar močan indikator.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

kitewing ::

Od kdaj pa roba iz tovarne nima garancije? Od kdaj pa lahko pravna oseba "tovarna" proda izdelek brez računa? Zelo verjetno je izdelek "padel iz kamiona".

charlotte ::

To se nekako tudi meni dozdeva. Zanima pa me kako je potem s tem da recimo ti kupiš tako izdelek ki je ukraden in za katerega recimo nisi vedel da je bil ukraden? Imam lahko kakšne sitnosti?

Poldi112 ::

Že samo da razmišljaš o tem pomeni, da si nemoralen. Ker v čem si ti boljši od tatu, če kupuješ od njega? V bistvu si tat brez jajc.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

zcetrt ::

Veliko ljudi so na slovenski meji iz ukradenega avta postavili na cesto s kufri vred, pa čeprav niso vedeli, da so kupili ukraden avto. Ponarejene papirje so dobili ob nakupu rabljenega.
4.

darkolord ::

Že samo da razmišljaš o tem pomeni, da si nemoralen. Ker v čem si ti boljši od tatu, če kupuješ od njega? V bistvu si tat brez jajc.
Če, če... Zakaj je roba poceni, obstaja kar nekaj možnih (čisto legalnih) razlogov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Furbo ::

charlotte je izjavil:

Hja =) Samo eno ima, tak da če se izkaže da je original in bi blo vse OK bi se tepu po glavi =D


Verjetno spet kak telefon, s katerimi je folk dobesedno obseden. Nateg.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Hardstyle ::

Najverjetneje gre za tech zadevo, torej telefon,anteno,daljinec,kamero ipd. Za take stvari si najprej preberi review na youtube ali podobni strani in to od "tretje" osebe, saj prodajalci ponavadi fejkajo komentarje,ocene...

Utk ::

darkolord je izjavil:

Že samo da razmišljaš o tem pomeni, da si nemoralen. Ker v čem si ti boljši od tatu, če kupuješ od njega? V bistvu si tat brez jajc.
Če, če... Zakaj je roba poceni, obstaja kar nekaj možnih (čisto legalnih) razlogov.

No, povej en tak razlog, pri katerem ni računa niti garancije.

charlotte ::

Sem se odločil da ne vzamem. Jebiga garancije ni, 80EUR je pa le 80EUR.

KoMar- ::

Pametno, ker bi bil nategnjen. Imamo tudi za to temo že na S-T :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

darkolord ::

No, povej en tak razlog, pri katerem ni računa niti garancije.
Demo naprava, recertified, odprodaja starega modela, odpisana naprava, darilo, ...

KoMar- ::

Kdo pa da darilo brez garancije? A poznate koga? Ste kdaj od prijateljev/sorodnikov dobili neko tehnično stvar, garancijski list so pa oni vrgli stran?

kitewing ::

darkolord je izjavil:

No, povej en tak razlog, pri katerem ni računa niti garancije.
Demo naprava, recertified, odprodaja starega modela, odpisana naprava, darilo, ...

Mogoče garancije ne bi bilo... ampak brez računa pa, če je demo, rabljeno, poškodovano... ti pravna oseba uradno ne more prodati.

MIHAc27 ::

Jaz če že podarjam nekaj potem ne dam računa zraven. Rečem edino naj sporočijo če crkne, pa potem dam račun, ki jih spravljam v en predal.

KoMar- ::

Slaba praksa IMHO. Itak ni noben problem preverit cene na internetu...

Keyser Soze ::

Logično, da se da dobit zadeve direktno iz "fabrke" brez računa, brez garancije. Skratka na črno. Edini prekršek je to, da ne plačaš dajatev.

Sam sem že nekaj stvari dobil na tak način. Je pa res, da moraš poznat prave ljudi. Ponavadi tiste, ki so pri "koritu" in lahko dobijo artikle praktično zastonj. In potem ponavadi plačaš eno tako golo ceno, stroške proizvodnje in materiala, ter morda še za kakšen večji kofe ali dva tistemu, ki ti zadevo zrihta.

Brez računa in garancije samo ukradena roba? Ja madona, kje pa vi živite? V reglcih?
OM, F, G!

Poldi112 ::

>Demo naprava, recertified, odprodaja starega modela, odpisana naprava, darilo, ...

Edina demo naprava, ki sem jo do sedaj nabavil, je prišla z računom in garancijo... Je bil pa za povrhu vsega še star model.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Go-ahead ::

Keyser Soze je izjavil:

Logično, da se da dobit zadeve direktno iz "fabrke" brez računa, brez garancije. Skratka na črno. Edini prekršek je to, da ne plačaš dajatev.

Sam sem že nekaj stvari dobil na tak način. Je pa res, da moraš poznat prave ljudi. Ponavadi tiste, ki so pri "koritu" in lahko dobijo artikle praktično zastonj. In potem ponavadi plačaš eno tako golo ceno, stroške proizvodnje in materiala, ter morda še za kakšen večji kofe ali dva tistemu, ki ti zadevo zrihta.

Brez računa in garancije samo ukradena roba? Ja madona, kje pa vi živite? V reglcih?


A je to kraja ali ni? Če je tebi zaračunal proizvodno ceno + kavo, a si prepričan da je denar pristal v pravih rokah?

Keyser Soze ::

@Poldi112

Ja, ampak verjetno zato, ker ne poznaš nikogar, ki bi ti lahko zrihtal kaj takšnega? Da pa dobiš takšno ponudbo na Bolhi, je pa izredna redkost, ker se zadeva proda že v prijateljskih krogih (redko treba it "ven" s ponudbo).

@Go-Ahead
Ja, sem. Dobiti stvari "ki padejo s kamijona" res poceni je veliko težje, kot dobiti stvari brez računa in garancije (to dvoje namreč stane). Ukradeno se pa prodaja izredno previdno. In nikakor ne zelo poceni. Vsaj "končnemu" kupcu ne.
OM, F, G!

Go-ahead ::

Keyser Soze je izjavil:

@

@Go-Ahead
Ja, sem. Dobiti stvari "ki padejo s kamijona" res poceni je veliko težje, kot dobiti stvari brez računa in garancije (to dvoje namreč stane). Ukradeno se pa prodaja izredno previdno. In nikakor ne zelo poceni. Vsaj "končnemu" kupcu ne.

Zrihtano se ne prodaja poceni, ukradeno pa!
V tej temi pa najverjetneje govorimo o ukradeni robi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Go-ahead ()

Vikking ::

Če ne druga, ima vsaj dobavnico, saj tovarna brez papirja ne izda robe.

nekikr ::

Tudi brez računa ne ker so drugače v prekršku.

Šimpanz ::

V vsaki normalni tovarni se iznos blaga brez dovoljenja imenuje kraja. Samo na balkanu se to imenuje normalna stvar.

Pyr0Beast ::

V bistvu gre lahko za proizvod iz 'Ghost shift'-a kjer se odpadki nekako 'reciklirajo' - beri - prodajo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Okapi ::

Veliko raznorazne robe (telefoni, predvajalniki mp3, brivniki, slušalke ...) se razdeli kot darila poslovnim partnerjem in novinarjem na različnih predstavitvah, tiskovkah in podobno. Nikoli zraven ne dobiš računa ali potrjene garancije.

O.

Keyser Soze ::

Ma par folka v tej temi je čist "moralno" poblaznelih.

Bi pa vseeno pazil kaj podtikate folku tule okrog. Namigovat, da nekdo prodajaj ukradeno robo ima lahko hude posledice. Precej hujše kot prodajat oz. podarjat svoje izdelke po proizvodni ceni, brez garancije in brez računa.

Treba bit mal bl dosledn ne pa šlampi. Ane? Vsi tisti, ki bluzite o ukradeni robi...

P.S.: Najbolj na jetra mi gre tak folk, ki vidi samo tisto, kar je njim v interesu. Razglašjo svoj "kvazi intelekt", a hkrati kažejo svoje neznanje. Kaj, mamo kakšen naval "glasuj zame" populacije na tem forumu?:|
OM, F, G!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Na kateri servis lahko nesem popraviti računalniško miško?

Oddelek: Pomoč in nasveti
232972 (1294) Gapi
»

BOLHA NATEG !!

Oddelek: Kaj kupiti
458455 (5718) freesty
»

Na kaj "paziti" pri nakupu telefona preko Bolhe?

Oddelek: Loža
4913690 (11851) poweroff
»

Izkušnje z demise.si? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15923776 (10392) Hayabusa
»

Nakupovanje v DinoDj (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
24421045 (9508) ponky

Več podobnih tem