» »

BOLHA NATEG !!

BOLHA NATEG !!

MaticCar ::

Pozdravljeni,
Tema odprta za opozarjanje potrošnikov in obvarovanje ob zlo-nameri pokvarjenih prodajalcev na bolhi.
Vsaka promocija izdelkov bo zbrisana.
4770|gtx 970|z97|16gb ddr3|250gb/2tb|550w|ps4|medion akoya|note8

MaticCar ::

http://www.bolha.com/racunalnistvo/graf...

Kot rečeno v temi Nakup Namiznega pcja.
Izogibajte se prodajalca.
V nekaj mesecih je zamenjal ime vsaj 5x.

Po 30 dneh vrnete ?
Se pravi da počakamo 30 dni in nato šele lahko vrnemo izdelek ?
Smešno nizke cene, sum na dobavo ukradene opreme oziroma fake grafične iz Alibabe.
4770|gtx 970|z97|16gb ddr3|250gb/2tb|550w|ps4|medion akoya|note8

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MaticCar ()

schurda ::

Po čem ga prepoznaš, če menjuje imena?

A lahko javiš bolhi, da ga izbrišejo?
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: schurda ()

MaticCar ::

schurda je izjavil:

Po čem ga prepoznaš, če menjuje imena?


Isti opis izdelka.
Samo mail se menjuje in poglej uporabnik od 5.2.2019.
Sepravi od učeraj.
Žal ne morem dokazati, vendar je pomoje se kateri drugi že opazil tega prodajalca.
4770|gtx 970|z97|16gb ddr3|250gb/2tb|550w|ps4|medion akoya|note8

ferjuc ::

Tale kreten nategunski "prodaja" tako poceni ze skoraj eno leto!

Bolha mu je ze nestetokrat blokirala uporabniska imena in se zvecer spet pojavi z novimi!

Oglasi pa eni in isti nonstop!
Nedokoncana zgodba!
K1: i9 9900K 5.1GHZ, Prime Z390-A, NH-D15, 16GB 3400MHz, MSI RTX2080 TI
K2: i7 8700K 5.2GHZ, Prime Z370-A, Kraken X42, 16GB 3200MHz, MSI RTX2080
K3: i7 990X 4.8GHZ, Asus R3E, NH-D14, 12GB 2133MHz, MSI GTX1080 TI

MaticCar ::

Se lahko take ljudi prijavi davčni ?
Bi sploh kaj storili ... ?
Če ima urejene papirje dvomim vendar ih ima ?
Danes sem mu pisal za grafično, da vidimo kaj odpiše.

Update: uporabnik ne obstaja več !
4770|gtx 970|z97|16gb ddr3|250gb/2tb|550w|ps4|medion akoya|note8

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MaticCar ()

Shegevara ::

Bolha sama sebi v skedo pljuva ker bolj ne sankcionira teh očitnih nategunov.
Že kak ban IP-ja (ne samo uporabnika/email) bi pospravil malo te nadloge, da jih kak % odvrne od tega.

MaticCar ::

Shegevara je izjavil:

Bolha sama sebi v skedo pljuva ker bolj ne sankcionira teh očitnih nategunov.
Že kak ban IP-ja (ne samo uporabnika/email) bi pospravil malo te nadloge, da jih kak % odvrne od tega.


Mislim da kar dobro služijo z izpostavljenimi oglasi tako da če ni ravno presežek zamižijo na vsa očesa in še na tretje oko
4770|gtx 970|z97|16gb ddr3|250gb/2tb|550w|ps4|medion akoya|note8

TheBlueOne ::

Shegevara je izjavil:

Bolha sama sebi v skedo pljuva ker bolj ne sankcionira teh očitnih nategunov.
Že kak ban IP-ja (ne samo uporabnika/email) bi pospravil malo te nadloge, da jih kak % odvrne od tega.


Si mislim, da ima malokdo staticen IP, po drugi strani pa ima marsikdo enakega. Bodo morali narediti kaj v smislu ocenjevanja prodajalcev, komentiranja prodajalcev kakor ima ebay.

Skylord ::

MaticCar je izjavil:

http://www.bolha.com/racunalnistvo/graf...

Kot rečeno v temi Nakup Namiznega pcja.
Izogibajte se prodajalca.
V nekaj mesecih je zamenjal ime vsaj 5x.

Po 30 dneh vrnete ?
Se pravi da počakamo 30 dni in nato šele lahko vrnemo izdelek ?
Smešno nizke cene, sum na dobavo ukradene opreme oziroma fake grafične iz Alibabe.

Katerega prodajalca? Kako pa naj sedaj vemo za katerega se gre?
Kaj ko bi ti podal podatke o tem prodajalcu. Vsaj uporabniška imena...

Machete ::

Ma oni medimarkt al nekaj. Saj smo že 100x o njem pisali. Jaz ga prijavim vedno, ko ga slučajno vidim in ga pobrišejo še isti dan. Ne vem zakaj ga vsaj preko emaila, ki ga navaja v kontakt, z neki skripto ne brišejo, ker tega ne spreminja.

Pa itak je iz avijona videt da je nateg. Cene so tam 60-70% realnih, google trnaslate opisi in komunkacija. Milsim, da ne rabiš bit doktor, da vidiš da je scam.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

Skylord ::

MaticCar je izjavil:

Pozdravljeni,
Tema odprta za opozarjanje potrošnikov in obvarovanje ob zlo-nameri pokvarjenih prodajalcev na bolhi.
Vsaka promocija izdelkov bo zbrisana.

Vse lepo in prav. Toda, če je odprl temo potem se pojdimo tako kot je treba. Vsak naj poda čim več podatkov o teh nategunih.
Vsa up. imena, ki se jih ve, email naslovi, tel.številke itd. Le tako bomo s časom pridobili podatke o teh nategunih.

starfotr ::

TheBlueOne je izjavil:

Shegevara je izjavil:

Bolha sama sebi v skedo pljuva ker bolj ne sankcionira teh očitnih nategunov.
Že kak ban IP-ja (ne samo uporabnika/email) bi pospravil malo te nadloge, da jih kak % odvrne od tega.


Si mislim, da ima malokdo staticen IP, po drugi strani pa ima marsikdo enakega. Bodo morali narediti kaj v smislu ocenjevanja prodajalcev, komentiranja prodajalcev kakor ima ebay.


Bolha bi komot blokirala nekatere cele države. Kako Nigerijo, Rusijo, Kitajsko. Pustiš Slovenijo, balkan in bližnje EU države. 95+ % problemov rešenih.

Skylord ::

Teh nategunov ni tudi za 5%. 95% jih je slovencev, ki imajo po 10 računov ali več. Ni treba bit ne vem kakšen strokovnjak, če le spremljaš določene zadeve, kmalu vidiš kdo so to. Sreča je ta, da niso preveč bistri; ponavadi ista ali zelo podobna vsebina oglasa, telefonske številke ali maili, ki se ponavljajo in če spremljaš te tri stvari jih kaj kmalu izslediš. Predvsem v mobilni telefoniji jih je cel kup.

TheBlueOne ::

starfotr je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Shegevara je izjavil:

Bolha sama sebi v skedo pljuva ker bolj ne sankcionira teh očitnih nategunov.
Že kak ban IP-ja (ne samo uporabnika/email) bi pospravil malo te nadloge, da jih kak % odvrne od tega.


Si mislim, da ima malokdo staticen IP, po drugi strani pa ima marsikdo enakega. Bodo morali narediti kaj v smislu ocenjevanja prodajalcev, komentiranja prodajalcev kakor ima ebay.


Bolha bi komot blokirala nekatere cele države. Kako Nigerijo, Rusijo, Kitajsko. Pustiš Slovenijo, balkan in bližnje EU države. 95+ % problemov rešenih.


Si preprican? Se sreca, da nepridipravi ne vedo za VPN in ga gotovo ne uporabljajo ze sedaj? Skratka problem, ki je marginalen, bi resil zelo zacasno, sploh pa je verjetno vecina nategov iz Slovenije.

Zgodovina sprememb…

MaticCar ::

Skylord je izjavil:

MaticCar je izjavil:

http://www.bolha.com/racunalnistvo/graf...

Kot rečeno v temi Nakup Namiznega pcja.
Izogibajte se prodajalca.
V nekaj mesecih je zamenjal ime vsaj 5x.

Po 30 dneh vrnete ?
Se pravi da počakamo 30 dni in nato šele lahko vrnemo izdelek ?
Smešno nizke cene, sum na dobavo ukradene opreme oziroma fake grafične iz Alibabe.

Katerega prodajalca? Kako pa naj sedaj vemo za katerega se gre?
Kaj ko bi ti podal podatke o tem prodajalcu. Vsaj uporabniška imena...


Kot vidiš je bil zjutraj tale link na mojem postu se odprt sedaj ne obstaja vec ker so uporabnika blokirali.
Se opravičujem bom naslednjic bolj dosleden.
4770|gtx 970|z97|16gb ddr3|250gb/2tb|550w|ps4|medion akoya|note8

MaticCar ::

http://www.bolha.com/uporabnik/danoni81

Danoni81
Odprodaja zarad stečaja podjetja ?
Uporabnik od 16.1.2019
Pišem mu za katero podjetje naj bi slo javim odgovor.
4770|gtx 970|z97|16gb ddr3|250gb/2tb|550w|ps4|medion akoya|note8

starfotr ::

Če je stečaj, potem sploh ne more prodajat. Razen, če ni kupil iz stečajne mase.

ginekk ::

MaticCar je izjavil:

http://www.bolha.com/uporabnik/danoni81

Danoni81
Odprodaja zarad stečaja podjetja ?
Uporabnik od 16.1.2019
Pišem mu za katero podjetje naj bi slo javim odgovor.


Ni zdaj treba paničart brez razloga. A te je nategnil?
Jaz sem že kupil za dobro ceno LTO4 prek Bolhe direktno od nekega stečajnega upravitelja. Poslal mi je račun.
Imajo vsa pooblastila za kaj takega.

starfotr je izjavil:

Če je stečaj, potem sploh ne more prodajat. Razen, če ni kupil iz stečajne mase.

A bejž no. Kaj pa stečajni upravitelj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ginekk ()

starfotr ::

Ob stečaju stečajni upravitelj poskrbi, da sodišče razglasi dražbo. Ne more prodajat brez dražbe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: starfotr ()

ginekk ::

starfotr je izjavil:

Ob stečaju stečajni upravitelj poskrbi, da sodišče razglasi dražbo. Ne more prodajat brez dražbe.


Ne delaj si utvar oz. lažeš sam sebi, sodišče lahko tudi odloči tudi da je prodaja na Bolhi ustrezna. (4. odstavek 329. člena ZFPPIPP-NPB12)
https://zakonodaja.com/zakon/zfppipp/32...

Skylord ::

OK ginekk, ni se treba sedaj tukaj nekaj duvat! To lahko poveš na normalen način, če ne znaš potem se poberi kam drugam!

Zgodovina sprememb…

yayo ::

PoStrah ::

yayo je izjavil:

a gre za take oglase?
http://www.bolha.com/racunalnistvo/graf...


jap. v google napiši GODIGITALCENTER.NET bolha, pa ti bo vrglo ven milijon uporabnikov kot so go-digital-center, go--digital, godigital ki so bili že izbrisani

PoStrah ::

daj naj ga nekdo kontaktra pa da se vidi kako njegov nateg sploh deluje, kaj moraš prej denar dat al kaj. naj nekdo ki ima jajca malo poizve pa morda posreduje naprej policiji

Machete ::

Ma saj so ga že mnogi, ker butljev ne zmanjka. Dobš neko nabijanje o postopku nakupa s paysafekartico, da on potem to kao direktno preko amazona nabavi in dostavi, pogoji vračila in ostal bullshit. Izguba elektrike v glavnem.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

MaticCar ::

Evo po skoraj 14h urah ni odgovora za tist iphone niti v druge primeru za tiste stečajne računalnike. Če bi imel namen prodajati bi prodal, kolikor hitro bi le lahko.

In še zgodba od zadnjič.
Prodajam neko stvar in mi napiše en citiram

"Zjutraj, je ta oglas še na voljo" odgovorite na mail.
Vedel sem da gre za nateg, nisem bil obupan ker sem imel 5 kupcev v vrsti.
Pa vseeno pišem in dobim nazaj mail v angleščini.
Seveda sem mail napisal nazaj tako da bo vidno če bo generirano sporočilo in res je bilo.
Ponavadi imajo tudi bolha račune že iz štarta blokirane zato prosijo, da odpišeš na mail.

Mislim, ta to ni tako velik problem za nas ki sodelujemo na SloTechu ampak za tiste ljudi, ki nimajo pojma in bi kupili use kar je poceni. Sploh če so navajani računalnik kupiti v Big Bangu.
4770|gtx 970|z97|16gb ddr3|250gb/2tb|550w|ps4|medion akoya|note8

MaticCar ::

PoStrah je izjavil:

daj naj ga nekdo kontaktra pa da se vidi kako njegov nateg sploh deluje, kaj moraš prej denar dat al kaj. naj nekdo ki ima jajca malo poizve pa morda posreduje naprej policiji


Kaj ko bi kar naročili pa videli kaj pride če pride in če ne pride roba se prijavi policiji ?
Mislim da se je prodajala RX 580 za 100 eur.
4770|gtx 970|z97|16gb ddr3|250gb/2tb|550w|ps4|medion akoya|note8

Shegevara ::

MaticCar je izjavil:


"Zjutraj, je ta oglas še na voljo" odgovorite na mail.
Vedel sem da gre za nateg, nisem bil obupan ker sem imel 5 kupcev v vrsti.
Pa vseeno pišem in dobim nazaj mail v angleščini.
Seveda sem mail napisal nazaj tako da bo vidno če bo generirano sporočilo in res je bilo.



Ti imaš še srečo, da ti pišejo v "slovenščini". Jaz ponavadi dobivam takšne jezikovne zmazke v angleščini:

Hi, How long have you own this item? what's the condition of it? how much is your lowest price for it. email me at ...

MaticCar ::

http://www.bolha.com/racunalnistvo/pomn...

Cena tega rama je 120€ v nemčiji najcenejši 238€.
Uporabnik prodaja ta ram med enimi pancarji tako da dvomim da je on scam.
Vendar dobil sem sledeči odgovor in sumim da je tega človeka nekdo nategnil.

Citat:

"Ker sem rabil za amd, kupil sem ga prek bolhe in odprl nalepko ker sem mislil da je samo ena ploščica not, pa nimam računa, garancija naj bi bila od te osebe ki sem kupil, znižal sem ceno, da se ga rešim, ker sem pri istemu človeku naročil spet komplet za amd"

Kupec smatra da mora kupiti druge rame za intel podnožje ?
Sam rami so ja isti neglede na plati.
4770|gtx 970|z97|16gb ddr3|250gb/2tb|550w|ps4|medion akoya|note8

PoStrah ::

MaticCar je izjavil:


Kupec smatra da mora kupiti druge rame za intel podnožje ?
Sam rami so ja isti neglede na plati.


tridentz dejansko ima rame ki so optimizirani za ryzen je pa res da bi tudi ti rami delali čisto normalno https://www.mindfactory.de/product_info...

freesty ::

Mogoce niso CL14 ampak CL16. Kar pomeni, da so cenejsi in je cena 120 primerna, a se vedno dobra.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

MaticCar ::

freesty je izjavil:

Mogoce niso CL14 ampak CL16. Kar pomeni, da so cenejsi in je cena 120 primerna, a se vedno dobra.


Mi je pisal in dejal da je rame kupil od nekoga od katerega ni dobil računa in da jih zato prodaja ceneje da se jih znebi.

Rami brez računa znajo bit riskantna stvar saj so lahko dead on arrival kar se je men zgodilo.
4770|gtx 970|z97|16gb ddr3|250gb/2tb|550w|ps4|medion akoya|note8

freesty ::

Meni se zdi, da so rami se najmanjsi riziko, ko kupujes racunalniske komponente. Ti si imel slucajno glih nesreco da so bli DOA.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Ahim ::

Shegevara je izjavil:

Bolha sama sebi v skedo pljuva ker bolj ne sankcionira teh očitnih nategunov.
Že kak ban IP-ja (ne samo uporabnika/email) bi pospravil malo te nadloge, da jih kak % odvrne od tega.

Bolha je greznica slovenskega interneta, skupaj s stranmi medijskih his.

Normalne uporabnike blokirajo brez ocitnega razloga (zakaj za vraga bi denimo rabili osebne podatke nekoga, ki sploh ne prodaja nicesar), medtem ko se z nateguni ukvarjajo samo toliko, da jim obcasno zaprejo kak account (in takoj naslednji dan nastane novi, z istimi oglasi ...).

MaticCar ::

Ahim je izjavil:

Shegevara je izjavil:

Bolha sama sebi v skedo pljuva ker bolj ne sankcionira teh očitnih nategunov.
Že kak ban IP-ja (ne samo uporabnika/email) bi pospravil malo te nadloge, da jih kak % odvrne od tega.

Bolha je greznica slovenskega interneta, skupaj s stranmi medijskih his.

Normalne uporabnike blokirajo brez ocitnega razloga (zakaj za vraga bi denimo rabili osebne podatke nekoga, ki sploh ne prodaja nicesar), medtem ko se z nateguni ukvarjajo samo toliko, da jim obcasno zaprejo kak account (in takoj naslednji dan nastane novi, z istimi oglasi ...).


Država v malem ...
4770|gtx 970|z97|16gb ddr3|250gb/2tb|550w|ps4|medion akoya|note8

MaticCar ::

http://www.bolha.com/knjige-revije-stri...

Tudi kaj takega zaide na bolho ....
In to pod rubriko knjige in stripi...
4770|gtx 970|z97|16gb ddr3|250gb/2tb|550w|ps4|medion akoya|note8

yayo ::

no, oni ki prodaja nove grafične za pol cene očitno vsak dan ustvarja nov profil, ker je znova na Bolhi. Če gre za slovenca in ne za nek mednarodni scam potem gre prej za mentalnega bolnika kot za nekega profesionalnega prevaranta. Ker od par sto evrov dobljenih s prevaro ne bo ravno obogatel, le policijo bo dobil za vrat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

MihaK3 ::

To se ponavlja že kako leto, očitno ni še nihče ukrepal...

MostWanted ::

yayo je izjavil:

no, oni ki prodaja nove grafične za pol cene očitno vsak dan ustvarja nov profil, ker je znova na Bolhi. Če gre za slovenca in ne za nek mednarodni scam potem gre prej za mentalnega bolnika kot za nekega profesionalnega prevaranta. Ker od par sto evrov dobljenih s prevaro ne bo ravno obogatel, le policijo bo dobil za vrat.


pa kaj je z vami že lani spomladi smo semenli o njem, vi pa toplo vodo odkrivate.

TOP ::

freesty je izjavil:

Meni se zdi, da so rami se najmanjsi riziko, ko kupujes racunalniske komponente. Ti si imel slucajno glih nesreco da so bli DOA.

Očitno nisi še nikoli zlagal PC in ne veš.da tudi nove dobiš pa so lahko okvarjeni,akj šele iz bolhe brez računa.Verjemi,da jih ne prodaja zaradi napačnega nakupa,ker tile rami delajo tako na AMD,kot na Intel,sam se bojim,da čaka naslednjo žrtev,kot je tudi on bil brez računa in dead.Jaz ne bi rizikiral edino,če pusti testirat.

freesty ::

Preberi temeljito kar sem napisal. Torej se enkrat. Od vseh komponent se mi zdi, da je za rame mala verjetnost za DOA v primerjavi s katero drugo racunalnisko komponento. Si ga vprasal, ce gre za CL14 rame? Kot sem rekel, lahko, da gre za CL16 rame, ki so dosti cenejsi in je 120eur normalna cena za rabljene.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

MaticCar ::

freesty je izjavil:

Preberi temeljito kar sem napisal. Torej se enkrat. Od vseh komponent se mi zdi, da je za rame mala verjetnost za DOA v primerjavi s katero drugo racunalnisko komponento. Si ga vprasal, ce gre za CL14 rame? Kot sem rekel, lahko, da gre za CL16 rame, ki so dosti cenejsi in je 120eur normalna cena za rabljene.


Cl16 sm dobil odgovor.
4770|gtx 970|z97|16gb ddr3|250gb/2tb|550w|ps4|medion akoya|note8

freesty ::

Potem se mi zdi ok ponudba. Ne vem zakaj bi sklepal, da so zanic. Mogoce mu ne laufajo na 3200mhz na njegovi plati pa zato prodaja.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Shegevara ::

Zakaj jih tako poceni prodaja lahko samo ugibaš.

Jaz bi jih obvezno stestiral.

freesty ::

Zakaj poceni? V avstriji pridejo novi 140-150eur.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Upgrade pcja? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
12412876 (9501) gddr85
»

Kje se da dobiti starodavno grafično kartico ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5810689 (8676) hojnikb
»

Nakup grafične kartice

Oddelek: Pomoč in nasveti
4610970 (10244) neon21
»

Pomoč pri nakupu nove grafične kartice.

Oddelek: Pomoč in nasveti
243052 (2883) mokasin

Več podobnih tem