» »

RTV SLO HD na Telemachu

RTV SLO HD na Telemachu

Osprey ::

Obljubljeno je bilo, da bo možno spremljati olimpijske igre na Telemachu preko RTV SLO HD. Drugi HD programi lepo delujejo, na RTV SLO HD pa je še vedno samo črna slika. Kako je pri ostalih??

mitja977 ::

Deluje... brez črne slike Telemach šoštanj (bivši KRS Velenje)

Du5aN ::

Meni RTV SLO HD kanal na Telemachu deluje že nekje 10 dni. Včeraj sem gledal skoke in biatlon, slika je super

T(he) Boss ::

Tisti, ki gledate HD kanale na Telemachu preko računalnika, mi lahko poveste kateri software uporabljate?

Fizikalko ::

Jaz imam isti problem, sem klical tja in so rekli, da un snemalnik in odkodirnik, ki ga imam, ni dovolj dober, saj dela le preko scarta in ta ni ok za HD.

Menda ga lahko zamenjajo za drugega, a ni snemalnik...

Du5aN ::

Fizikalko je izjavil:

Jaz imam isti problem, sem klical tja in so rekli, da un snemalnik in odkodirnik, ki ga imam, ni dovolj dober, saj dela le preko scarta in ta ni ok za HD.

Menda ga lahko zamenjajo za drugega, a ni snemalnik...


Verjetno zna bit res to problem. Jaz imam namreč samo Conax kartico direktno v CI reži TV-ja.

LapD ::

Dela že kar nekaj časa. Črno sliko si verjetno videl, ker trenutno program ni oddajal. Vrtijo pa večino časa olimpijske novice, kadar ni posnetkov tekem ali neposrednega prenosa. Slika je dobra a se mi vseeno zdi eurosport hd mogoče celo malo boljši. No ni neke hude razlike, proti SD rtvju je to ferrari, naj se sedaj dobro upeljejo, pa bo SP v nogometu res vrhunsko :)
web&motion designer

Osprey ::

Imam pravi sprejemnik (gor piše upc mediabox hd), eurosport hd lahko spremljam in je res lepa slika, RTV SLO HD pa je črna slika (info pokaže kvaliteto signala 99%, ampak je črna slika). Nekaj časa nazaj je bila črna slika, zraven je pa igrala neka orkestralna glasba, sedaj tudi zvoka ni več. Bom očitno res moral klicati?!?

Hardstyle ::

T(he) Boss je izjavil:

Tisti, ki gledate HD kanale na Telemachu preko računalnika, mi lahko poveste kateri software uporabljate?


To mislim da ni možno, če nimaš DVB-C kartice.

hotlips ::

Na katermu kanalu pa je tala HD Slo? Ker pr mojmu TVju bi se vsi programi podrl, če krem celoten search čez, pa se mi jih ne da spet po "moji" vrsti nastavlat.

lp.hl

LapD ::

Frekvenca za slo hd je 466 Mhz
web&motion designer

T(he) Boss ::

Vem, zato pa imam DVB-C kartico, danes sem nastavil DVB dream za sprejemenje slo HD, samo mi ni preveč všeč ta program:(

trdoreh ::

Osprey je izjavil:

Imam pravi sprejemnik (gor piše upc mediabox hd), eurosport hd lahko spremljam in je res lepa slika, RTV SLO HD pa je črna slika (info pokaže kvaliteto signala 99%, ampak je črna slika). Nekaj časa nazaj je bila črna slika, zraven je pa igrala neka orkestralna glasba, sedaj tudi zvoka ni več. Bom očitno res moral klicati?!?


Posodobi ga in bo delalo.

Osprey ::

Jan999, hvala za hint! Sedaj sem sliko res dobil, zvoka pa še vedno ni grrrr...

kar-nekdo ::

Mora delat jaz mam v televiziji digitalni sprejemnik, in mi brez kaksne kartice dobi.

psytoma ::

po zraku pa ne pride hd, če mam tv z digitalnim sprejemnikom ?

Alexius Heristalski ::

Pride v Ljubljani in njeni okolici s testnega oddajnika na Ljubljanskem gradu. Kanal 26 (514MHz).
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

sulaco ::

Tudi jaz bi gledal HD olimpijado, a mi na Telemachu nihče ne zna povedati 100%....sami nesposobneži na "tehnična pomoč"
Stvar je naslednja: Imam Sony LCD 32D3000, ki ima DVB-C sprejemnik, a je samo MPEG2, ima pa CI slot....torej bi bila rešitev "ustrezna" kartica, ki bi pretvorila Mpeg-4 v TV z Conax kartico od Telemacha. Ali je to mogoče??

Vem da je TV HD ready, bi pa namesto 1080i gledal vsaj 720p...

Fizikalko ::

Evo, danes šel na Telemach in zamenjal un njihov sprejemnik za Conax kartico DVB-C. Zdej pa seka HD olimpijada :)

Romzi ::

T(he) Boss je izjavil:

Tisti, ki gledate HD kanale na Telemachu preko računalnika, mi lahko poveste kateri software uporabljate?


Mediaportal.
LP

sulaco ::

fizikalko: kakšen TV imaš in kakšno kartico so ti dali ??
Tnx

bbenci2 ::

sulaco je izjavil:

Tudi jaz bi gledal HD olimpijado, a mi na Telemachu nihče ne zna povedati 100%....sami nesposobneži na "tehnična pomoč"
Stvar je naslednja: Imam Sony LCD 32D3000, ki ima DVB-C sprejemnik, a je samo MPEG2, ima pa CI slot....torej bi bila rešitev "ustrezna" kartica, ki bi pretvorila Mpeg-4 v TV z Conax kartico od Telemacha. Ali je to mogoče??

Vem da je TV HD ready, bi pa namesto 1080i gledal vsaj 720p...


Včasih se je dobil poseben modul, ki se je vtaknil v CI slot, ki ti je pretvoril MPEG-4 v MPEG-2. Vendar mislim, da ni kompatibilno s HD.
C-Tech 5000 HD Combo Plus, Sony Bravia KDL 37V5500, Sony Bravia KDL-40W4000
Toroidal T90, Opticum 4100C
Pinnacle PCTV Hybrid Pro Stick

Highlag ::

Meni se gleda brez problema. TM Ljubljana.
Never trust a computer you can't throw out a window

bbenci2 ::

Meni dela, meni dela,.... a kaj s tem pomagate komu, ki mu ne dela? Saj meni tudi DELA.
C-Tech 5000 HD Combo Plus, Sony Bravia KDL 37V5500, Sony Bravia KDL-40W4000
Toroidal T90, Opticum 4100C
Pinnacle PCTV Hybrid Pro Stick

sulaco ::

saj ravno zato sprašujem, če ima kdo podoben TV, po možnosti enak TV, pa da ima vklopljeno kartico z NP4 procesorjem, ki pretvarja MPEG4 v MPEG2 (ampak samo SD signal, ne pa HD??)....
torej Sony z DVB-C Mpeg2 tunerjem, v CI slot vstavljeno kartico z NP4 dekoderjem in conax kartico od Telemacha-LJ.=ter gleda HD programe (tj. RTVSLO HD olimpjado)....

LP

Highlag: imaš tak sistem??

Fizikalko ::

Imam Sony W4000, ki ima DVB-C tuner, dobil sem Conax modul s kartico.

Blazz ::

tudi jaz imam CONAX modul , mam DVB-C tuner v LGju in zadeva deluje ok. Sem pa opazil da je slika SLO HD malce slabša kot na discoverju HD ali NAT GE HD. Je kr nekaj vertikalnega šuma zadaj na temninah. Očitno jim še ne deluje najbolje....

smo pa imeli tudi CISCO HD ZAPISOVALNIK - nasvet: če hočete imeti teletekst in pa možnost premikanja vrstnega reda kanalov, potem tega jajca ne vzeti. Je pa res da zadeva ne potrebuje več kartic saj direktno iz TM sname listo kanalov, a kaj ko se je ne da spreminjati oz. urejati pa še teleteksta nima... žalostno...

hamurabi ::

Blazz je izjavil:

tudi jaz imam CONAX modul , mam DVB-C tuner v LGju in zadeva deluje ok. Sem pa opazil da je slika SLO HD malce slabša kot na discoverju HD ali NAT GE HD. Je kr nekaj vertikalnega šuma zadaj na temninah. Očitno jim še ne deluje najbolje....

smo pa imeli tudi CISCO HD ZAPISOVALNIK - nasvet: če hočete imeti teletekst in pa možnost premikanja vrstnega reda kanalov, potem tega jajca ne vzeti. Je pa res da zadeva ne potrebuje več kartic saj direktno iz TM sname listo kanalov, a kaj ko se je ne da spreminjati oz. urejati pa še teleteksta nima... žalostno...


Kakšen DVB-C tuner imaš na LG-ju? Mpeg2 ali Mpeg4?

Blazz ::

mpeg 4

hamurabi ::

Saj to je to. Če ima TV sprejemnik vgrajen DVB-C, mpeg2 tuner potem HD programov ne moreš spremljati drugač kot preko zunanjega DVB-C sprejemnika. Takšnih sprejemnikov pa na trgu ni prav dosti! Žal...

Alexius Heristalski ::

sulaco je izjavil:

Stvar je naslednja: Imam Sony LCD 32D3000, ki ima DVB-C sprejemnik, a je samo MPEG2, ima pa CI slot....torej bi bila rešitev "ustrezna" kartica, ki bi pretvorila Mpeg-4 v TV z Conax kartico od Telemacha. Ali je to mogoče??

Ne.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

sulaco ::

alexius: Obstaja, obstaja !!
http://www.neotion-processor.com/proces...

"Neotion NP4 processor is a multipurpose processor enabling to update any MPEG-2 equipments into a MPEG-4 AVC decoder. Indeed this processor will allow you to decode MPEG-4 AVC and to transcode it into MPEG-2, in real time."

Teoretično stvar deluje, ampak nihče mi ne more/zna praktično zagotoviti, da bo stvar delovala. Verjetno bo najbolje, da Soniya prodam, pa kupim DVB-C Mpeg4 TV....ampak če se mi splača in za koliko se danes LCDTV-ji prodajajo je pa druga zgodba...

LP

Alexius Heristalski ::

Ne. Spraševal si za HD programe, odgovor je ne. Vzemi HD STB.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telemach digitalna tv, Pomoč!! (strani: 1 2 3 434 35 36 37 )

Oddelek: Omrežja in internet
1833435598 (75126) zavajon
»

Vprasanje glede DVB-C Mpeg 2/4

Oddelek: Omrežja in internet
131264 (1111) DognerDJ
»

Samsung SyncMaster T240HD (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
12524084 (14772) OK.d
»

digitalni sprejemnik (DVB-C) za TV

Oddelek: Zvok in slika
3418365 (9839) mysterio
»

DVB-C Tuner (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5425700 (22268) icek

Več podobnih tem