» »

Iščem DVB-C USB TV Tuner - Kateri?

Iščem DVB-C USB TV Tuner - Kateri?

Kekec ::

Torej telemach nam pomuna digitalni signal in ker trenutni tuner podpira samo analogno linijo in DBV-T bi ga rad zamenjal zato bi prosil koga ki je že kaj nabavu in mu dela v redu, je pa pogoj da dela na Windows 7 64 bit.

Trenutno imam nagledana:
PCTV Quatro Stick
in
Cinergy HTC USB XS HD

Mislim da bi oba morala podpirati tudi HD kanale, vendar pa me zanima kako se obneseta in ce sploh delujeta pod Windows 7 x64?
Kakšen nasvet prosim.
lp

Kekec ::

Samo za info izbral sem drugega in deluje brez problema!

Schaffi ::

Sem sprobal PCTV Quatro Stick na 64 bitni win 7 home premium in rezultat ni bil zadovoljiv. V priloženi škatli so priloženi gonilniki za xp, vista 32 bit. Na spletni strani od pinacla, se sicer dobi gonilnik in mi je nato našel radijske kanale in anlogne tv. DVB-C pa očitno ne deluje na našem področju. Sem pa tudi sprobal kot lokacijo nemčijo in finsko, kot nekateri pravijo, da je treba tam nastavit pa ni bilo rezultata.

Če se je kdo drug že poigral s tem ali pa našel kakšne primerne gonilinike s katerimi stvar deluje pa bi bil hvaležen za pomoč.

LP

Kekec ::

DVB-C je za kabeljsko ne po anteni tako da če imate digitalno kabelsko potem lahko to zveš pri svojem ponudniku. Če pa si ijmel v mislih signal preko antene tisto pa je DVB-T. Drugače pa jaz vem da sme si potegnil dol ta zadnji TVCenter al kako se je že pač imenoval ker tisti ki je prišel zraven cd-ja je bil star, ampak tisto je bil drug stick ne ta quatro.

lp

Naabo ::

PCTV Quatro Stick je bil testiran v februarski številki monitorja, kjer ne omenjajo težav, ki jih ti navajaš. Mogoče niso testirali DVB-C glede na to, da gre za test DVB-T kartic...Sicer pa naj bi bila najbolj prijetna programska oprema priložena prav Pinancle/PCTV-ju (TVCenter).

Schaffi ::

Digitalno sprejemam, tu ni problem, mi drugače lepo dela.
Priložen gonilnik mi naprave niti ni zaznal. Sem pa šel na pinacle-ovo stran in imajo kar nabor driverjev in izbral sem tistega, ki podpira win7 in pinacle quatro stick 510e (to pa zato, ker ko sem dal ključek v računalnik mi ga v upravitelju naprav zazna kot 510e).

Kekec ::

Torej če te razumem si rešil svoj problem?

Schaffi ::

Ne, na tv-ju mi dela digitalno. S tem ključekom pa želim imeti še na računlniku, pa signal je tud dovolj močen ker sem tuner od kabelske priklopil na oba kabla in dela. Edino ključek mi ne zazna digitalne kabelske.

Kekec ::

Kaj pa ročno iskanje po frekvencah? Tudi nič ne najde?

Schaffi ::

Sem sprobal na 32bit Visti in dela.

Ampak vseeno me pa zanima, kak zgleda ročno iskanje. Obstaja kak seznam al kak bi se tega lotil ?

Kekec ::

ja če imaš možnost ročnega iskanja potem se pozanimaj za podatke za tvojega ponudnika in išči ... najlažje da pokličeš na njihov support pa ti povedo ... zagotov pa boš našel po kakšnih forumih te podatke.

Schaffi ::

Hvala za vse, zaj vse štima.

Kekec ::

Mogoče bi delil kaj si naredil da ti dela za bodoče uporabnike z istimi težavami.

Naabo ::

Evo, sedaj imam pa jaz enake probleme na Visti 64bit, DVB-C enostavno ne dela (najnovejši tvcenter in driverji; na priloženem tvcentru pa napiše error pri iskanju kanalov). Schaffi, če si našel rešitev, bi te prosil, da jo deliš z nami.

Kekec ::

Kateri usb tunner pa imaš?

Naabo ::

Pardon: PCTV Quatro Stick (510e).

DareKri ::

Naabo: Meni PCTV Quatro Stick (510e) ni več javil "error" pri iskanju DVB-C kanalov, ko sem spremenil državo iz Slovenija v Germany!

Naabo ::

DareKri: najlepša hvala! Pa se mi je zdelo, da sem probal vse države...

Smešno je, da sem med tem že kupil Cinergyija, ki mi ni povzročal nobenih preglavic. Stvar dela kot mora. Ko malce bolj stestiram PCTV vam sporočim primerjavo in ugotovitve (že sedaj se mi pa zdi, da je cinergyjev home cinema bolj dodelan kot tvcenter).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Naabo ()

Kekec ::

Jaz sem zelo zadovoljen z Cinergyem!

Schaffi ::

Naabo je izjavil:

Evo, sedaj imam pa jaz enake probleme na Visti 64bit, DVB-C enostavno ne dela (najnovejši tvcenter in driverji; na priloženem tvcentru pa napiše error pri iskanju kanalov). Schaffi, če si našel rešitev, bi te prosil, da jo deliš z nami.


Nisem rešil. Pač 32-bitni windowsi morajo bit. druge rešitve žal nisem zasledil.

Law_Enforcer ::

Schaffi, si na Telemachu? Ker od danes (ali včeraj) dalje so vsi digitalni kanali kodirani.

Bias ::

Hmz, sori za OT a to kar imate vi naj bi bila enaka zadeva kot npr. http://www.dealextreme.com/details.dx/s... kar sem si pred kratkem nabavil jaz?

Če sem brcnil v temo, me podučite :)

Law_Enforcer ::

Bias je izjavil:

Hmz, sori za OT a to kar imate vi naj bi bila enaka zadeva kot npr. http://www.dealextreme.com/details.dx/s... kar sem si pred kratkem nabavil jaz?

Če sem brcnil v temo, me podučite :)



Tvoj tuner je DVB-T (T = terrestrial, torej zemeljski sprejem oz. sprejem z anteno), medtem ko tema teče o DVB-C (C = cable, torej kabelski sprejem) tunerjih.

Naabo ::

Schaffi je izjavil:

Nisem rešil. Pač 32-bitni windowsi morajo bit. druge rešitve žal nisem zasledil.


Meni je potem ratalo na vseh sistemih, tudi win 7 64bit, le državo sem moral izbrati Nemčijo.

Je pa res da je Telemach zakodiral vse digitalne kanale razen vseh RTV kanalov. Kar mi naredi tale tuner totalno neuporaben, ne morem pa uporabiti niti Ci kartice...bedno.

Kekec ::

Obstajajo takšni ki imajo možnost uporabe CI kartice.

marjans ::

Kekec je izjavil:

Obstajajo takšni ki imajo možnost uporabe CI kartice.

Lahko kje kakšnega navedeš (link)? Lahko je tudi interni (ni treba USB), vendar naj ne bo PCI ampak PCI Express

Kekec ::

naprimer http://www.elsat.si/spletna-trgovina/pr... ali pa http://www.demise-pc.si/product_info.ph... jaz sicer teh ne poznam ampak za začetek imaš nekaj.

XS!D3 ::

Če te slučajno zanima, bi prodal svojega Terrateca Cinergy HTC USB XS HD, ker imam dva, vendar ga za en računalnik ne potrebujem več.

krebs11 ::

Imam PCTV Quatro Stick in mi ne najde dvb-c kanalov, najde analogne kabelske, dvb-t programe, digitalnih pa ne, pa imam izbrano nemčijo za lokacijo, pa ni nič. TVcenter je pa v6.3.0.584.

nsane ::

Se opravičujem, ker obujam staro temo, ampak me zanima nekaj odgovorov na moja laična vprašanja. Torej, v študentskem domu bi rad gledal televizijo na laptopu. V steni je nameščen priključek, ki ima 2 vhoda, za internet in televizijo. Ker se na te stvari ne spoznam predvidevam, da gre za kabelsko televizijo in bi rabil USB palčko z podporo DVB-C. Je to vse? Kaj pa zakodirani programi? Ne vem niti katerega ponudnika kabelske mamo, tako da ne vem če imajo zakodirane programe. Vem pa to, da ima cimer predpotopno televizijo z petimi programi in lahko gleda (tistih pet programov). Kaj to so imele že vse stare televizije podporo za DVB-C standard v pradavnini? Med programi je HRT1, zato to ne mora biti analogni sprejem, ker Hrvati so že lansko leto prešli na digitalni DVB-T.

Ne vem no, zato me prosim razsvetlite.

Hvala,
lp

zavajon ::

Ni nujno, da je TV priključek v steni vezan na kabelsko. Po mojem je večja verjetnost, da vodi do skupne antene na strehi. To ugotoviš enostavno tako, da si sposodiš en TV (+ pritikline, če ta nima DVB-T sprejemnika) ali pa DVB-T kartico in vklopiš v tisti priključek. Če boš lovil RTVSLO, gre za skupno anteno, če pa ne boš dobil ničesar, je vezan na kabelsko in ker nimaš DVB-C, ne boš imel nobenega kanala.

nsane ::

A tako... Sam, če bi bila skupna antena, zakaj potem lahko gledamo National Geographic, Discovery, VIVA, itd. Tega se preko strešne antena ja ne more dobit?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

TV tuner za PC z DVB-C z digitalnem pretvornikom !?

Oddelek: Kaj kupiti
1311091 (6670) laguna1
»

digitalna kabeelska tv dvb-c izkušnje (cablestar2)

Oddelek: Pomoč in nasveti
208401 (4040) predrag000
»

TV tuner na netbooku

Oddelek: Pomoč in nasveti
91232 (1037) rutar7
»

Katera programska oprema za DVB-T mpeg4 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Zvok in slika
27564754 (22462) k4vz0024
»

Olimpijske igre v HD (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
828695 (6034) KoMar-

Več podobnih tem