» »

Problem z internetom

Problem z internetom

Mentalist ::

Zdravo


Imam problem. Po nekem času uporabe, lahko je to čez 2 minuti ali pa čez pol ure, se kar izklopi internet in morem resertirat računalnik. Mam pa Windows 7 Professional 32-bit.

LP
Lool.

Mentalist ::

Nobody?
Lool.

Bakunin ::

no info - no anwer.

Mentalist ::

Uredil.
Lool.

bluefish ::

Ponavadi ne škodi, če napišeš rešitev problema, da morda kdo drug lahko uporabi predlog.

Mentalist ::

Ja, ni bila rešitev, po nekem času se vedno izklopi.

Ve kdo zakaj?
Lool.

Zgodovina sprememb…

xyd1 ::

Joj človek pa napiši podrobnosti.
-antivirus log
-firewall log
-skeniraj z antivirusnim
-preveri golnilnike mrežne kartice
-prilepi modem log
-prilepi router log
-programi ki jih uporabljaš ko se ti "izklopi" (torrent, msn,????)
-system log

edit: nisem šlogarca, zato so podatki željeni. Drugače pa v okolici MB ja poznam 2.... mogoče ti pa pomagata?!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xyd1 ()

Mentalist ::

Ja, kar na 1x se ugasne pa ne rabi bit nič prižgano, virusa ni, ker je na novo formatiran, prej je lepo delalo, za 1x tudi, včasih še ma vedno te svoje finte.
Lool.

xyd1 ::

/sarkazem on
Aha in kaj je bilo prej kokoš ali jajce?
ODG: krava je bila prej!
/sarkazem off

In kje so logi? Nastavitve imaš pravilne?


ps: očitno ti ni v interesu popraviti napake?

Mentalist ::

Firewalla nimam, routera pa tudi ne, zdaj normalno dela, očitno ma neke svoje finte.
Lool.

Mentalist ::

Spet isti problem. Namreč na novo sem naložil Windows 7 ultimate, včasih se ugasne ko je prižgan Xfire Utorrent ali pa MSN ne vem no... imam pa Arnes internet, hec je pa v tem, da na prejšnjem računalniku so blli gor XP pa ni niti enkrat tak delalo samo v Visti ali 7 (prosim ne komentirat v takem smislu "Ja pol pa XP naloži".


Hvala za pomoč.
Lool.

KuntaKinte ::

mogoče imaš v torrent klientu nastavljeno da se komp ugasne ko konča file
aja,tebi se samo internet izklopi,slabo prebral

Zgodovina sprememb…

srus ::

Sicer je mogoče mimo, ampak opisujem lastno izkušnjo.

Moderen laptop (opremljen do zob), Windows Vista Ultimate, ethernet kabel do ruterja/modema. Vse deluje bp. internet hiter, odziven, potem pa kar naenkrat mreža neha delati - po naključnem času od restarta laptopa - od nekaj minut do nekaj ur.

- z wiresharkom na tem laptopu sem videl, da IP paketi na sprejemni strani iz interneta prihajajo na laptop, videl sem, da IP pakete aplikacije na laptopu oddajajo proti mreži, vendar se je vse obnašalo kot, da paketi na oddajni strani ne bi prišli iz laptopa - v wiresharku se v oddajni smeri še zabeležijo, nato pa do fizičnega ethernet porta neznano kje poniknejo
- ko je prišlo do te situacije v network centru ni bilo možno restartati, popraviti ali onemogočiti mrežnega vmesnika, enako to ni bilo možno storiti iz shella
- če sem v tej situaciji vklopil wireles je wireles povezava začela delati, vendar je sčasoma padla enako kot ethernet povezava

In rešitev problema - v Network properties je bilo potrebno izbrisati kljukico pri Internet Protocol Version 6 (TCP/IPv6). Potem je vse začelo delovati bp.

Mentalist ::

Zdaj se mi pa več ne izklaplja... hvala vseeno.
Lool.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ddwrt wrt54gl wol :(

Oddelek: Pomoč in nasveti
111235 (996) maxum
»

[ Windows Vista ] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 476 77 78 79 )

Oddelek: Operacijski sistemi
3942264415 (64007) Seljak
»

Kako nastaviti router?

Oddelek: Omrežja in internet
488350 (7376) Miha_T
»

Vista - "Local only" mrežna povezava?

Oddelek: Operacijski sistemi
352301 (1654) r0Kk

Več podobnih tem