» »

Gostovanje Doma

Gostovanje Doma

darkstar ::

Zdravo, zanima me ce bi od doma nudil gostovanje spletnih strani. Kot nek nov ponudnik, placljivega gostovanja.

Kaj vse bi potreboval:

Kaksen Server, UPS,...
Internet ? Kaksno povezavo.
Spletno stran,
Bi lahko nemoteno delal ostale stvari, DL itd.?

In ali se mi sploh splaca?

Hvala, lp
  • spremenil: darkstar ()

DC- ::

In ali se mi sploh splaca?

NE.

Verjemi mi, sem lastnik enega malce izmed ponudnikov pa je številka, kjer je to "rentabilno" dokaj visoka.
Raje poglej reseller programe pri večjih ponudnikih in boš imel lažje delo.

blackbfm ::

- za server malo bolj zmogljiv računalnik, kakšen quad core, ups itak
- internet optika 100/100, sploh če boš imel še zase
- in znanje..tega bo treba še največ

Seveda da se splača če dobiš stranke.

bluefish ::

Seveda pa stranke pričakujejo zanesljivost, podporo, dosegljivost strani in še kaj. Poleg tega računaj še stroške z vodenjem S.P.,...

blackbfm ::

No če imaš dovolj znanja je sigurno boljše imet stvar pri sebi kot nek reseller paket kjer moraš težit eni tretji osebi ko gre kaj narobe.

schtr4jh ::

Server ... Za neko profesionalno gostovanje ... Redundanten napajalnik, xeon/opteron procesor, matična plošča, ki podpira 2 procesorja, strežniške rame, hitre diske (10k rpm oziroma 15k rpm - sas diski), raid kontroler (0,1,5), neko osnovno grafično kartico, vsaj 2 gigabitni mrežni kartici
UPS ... kvalitetn, dovolj močen
Internet ... optika, na začetku lahko 50/50 in potem zvišaš na 100/100

Odgovor na vprašanje "ali se mi sploh splača?" ... Odvisno, kam ciljaš. Na začetku potrebuješ vsaj 1,5k EUR za nakup _enega_ (novega) zadovoljivega strežnika, potem pa mesečno > 150 EUR za internet, elektriko, vzdrževanje (oziroma kolokacijo).

Sedaj si pa izračunaj ... Da boš konkurenčen ostalim ponudnikom (zabec, hitrost, domenca). Ponudba (primer) 2 GB prostora ter 200 GB prenosa (ter podatkovne baze, ftp dostop, maili ...) bi naj zaradi konkurence stala nekje 3 EUR na mesec. Kar pomeni, da potrebuješ za mesečno pokrivanje stroškov cca. 50 strank - kar pa ni lahko delo.

Potem vzdrževanje strežnika, podpora strankam - s čim boš plačal ljudi, ki bodo to delali.

Računovodstvo za s.p. te lahko pride nekaj 10 EUR na mesec, poslovni prostori (ki sicer niso nujni). Konec koncev je pa treba plačat tudi davek. Torej ... Mesečnih stroškov (na začetku) je cca. 200 EUR, to pomeni 60 strank mesečno, da si na pozitivni nuli. Potem moraš pa plačat še zaposlene, pa tudi ti moraš nekako preživet.

blackbfm ::

Strežniške komponente nima smisla kupovat dokler nima zahtevnih strank ali pa tok prometa. Računalnik za par 100 eur bi bil dovolj za začetek.

schtr4jh ::

In potem se zgodi, da flikne disk, potrebno je ponovno namestit sistem, skonfigurirat (oziroma uporabit backup), kar pomeni downtime ter nezadovoljne stranke. Vseeno potrebuje kapital za nakup računalnika (oziroma uporabo rabljenega) in plačevanje mesečnih stroškov, denar se preživetje in plače zaposlenih (razen, če zna sam ustrezno postavit in zavarovat sistem, ga vzdrževat, nudit podporo strankam).

Dejansko potrebuješ za uspešen začetek dovolj kapitala, nekaj začetnih strank ter dober poslovni načrt.

blackbfm ::

In potem se zgodi


Enako se ti lahko zgodi na pravem strežniku. Pravim samo da ni take bistvene razlike, kolikor jo je v ceni. Za gostovanje takega tipa je prav vseeno ali imaš navaden quad (da nam reku celo dual) ali pa ultra hud 150 watni xeon.

darkstar ::

Hvala, za konkretne odgovore, bom uposteval nasvete.

v bistvo ze imam en mali server doma, kjer poganjan svojo stran. in sem mislo da bi zacel malo bolj resno.

Res pa je da je potrebno kar nekaj znanja, volje in ljudi(sam je skoraj impossible), ter nekaj zacetnega kapitala. Pol pa se dostopnost optike, kar zna tudi bit problem tu na Ptuju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: darkstar ()

680x0 ::

Najcenejši VPS pri nas dobiš za manj kot EUR40 (pri Tušu npr.). S tem imaš best-effort 100Mbit povezavo, celotno skrb za strojno opremo in mrežno infrastrukturo preložiš na nekoga drugega, pa še v primeru hitre rasti tvojih strank boš zadevo lahko skaliral brez dodatnih investicij.

Splača se ti pa v nobenem primeru ne :) Ko te bo nekdo poleti 5x na dan klical na morje, kako naj zamenja geslo za e-mail, se boš vprašal, če je vredno tistih par evrov, ki jih plačuje na mesec.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Za vse, ki rabite dober webspace PHP, CGI, ipd (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Izdelava spletišč
376286455 (9747) hariscorale
»

Gostovanje doma ali nakup?

Oddelek: Pomoč in nasveti
121252 (846) spl_c
»

Kaj porebujem za gostovanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
303066 (2111) ...:TOMI:...
»

Izdelava streznika

Oddelek: Izdelava spletišč
325008 (3861) techfreak :)
»

spletna prodaja (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
554769 (3483) bluefish

Več podobnih tem