» »

Izdelava streznika

Izdelava streznika

start123 ::

Pozdravljeni!
Doma imam svoj lastni streznik, in sedaj bi rad to ponudil drugim za zelo nizko ceno. Ter prodajal bi spletne strani.

Torej zanima me kaj je vse potrebno (dokumentacija,podjetje,izobrazba..)
da bi lahko ponujal gostovanje in prodajal strani oziroma jih dajal v najem.

Vem tudi da je v tej smeri konkurenca velika vendar sem vseeno vztrajen ;)

Hvala za kakrsnekoli odgovore.

lp

knesz ::

Odpreš s.p., obratovanje spletnih portalov (skd) in lahko začneš. Seveda si pa pripravi še razne izjave o zasebnosti, varovanju podatkov, pogoji poslovanja ipd. Poglej pri tavelikih.
Verjetno bi bilo bolje, če boš strežnik postavil v kak datacenter, razen če nimaš kake hude linije.
Mi zaupaš kak strežnik imaš in kaj boš ponujal, ter po kaki ceni?

Tody ::

Če se ti bo pa to splačal pol pa tud :) Že support strank te bo prišel več kot boš zaslužil od tvoje kište.

start123 ::

Za linijo in vse imam ze poskrbljeno, ponujal na pa bi vse neomejeno (samo domena bo placljiva) za okvirno 2eur (mesecno) potem za strani pa se nevem.
Namen imam predvsem narediti mocno,kvalitetno, profesionalno gostovanje, ki naj bi bila v prihodnosti vecja konkurencna stran, ce seveda projekt uspe.

Gre se mi predvsem za dober pristop do strank, in da bi ponujal vse za tako nizko ceno.
Zdi se mi nesmisleno da ljudje placujejo ogromne vsote denarja za gostovanje.


Tody:
Trenutno vse deluje "preizkusno" imam nekaj ljudi ki se poznamo in gostujejo pri meni, vse deluje kot mora.
Sedaj so postavljeni 4 strezniki (od tega 2 zacasno odklopljena). Vse pa "rezervno" v primeru izpada elektrike deluje tudi preko streznika ki ga imam v tujini zakupljenega za 25let.
Imam tudi ze osebi ki strankam nudita 24h support za meni ne visoko ceno in se ze sedaj stroski pokrijejo.


Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: start123 ()

HardFu ::

kdor da kaj na svoje spletno gostovanje, ne bo nikoli zakupil web prostora pri nekomu, ki ima serverje doma. Sploh ob dejstvu da lahko virtualca zakupim ze za 10EUR ali manj na mesec. Ce bos to prikrival pa nisi zaupanja vreden ponudnik.
http://codeable.io

Tody ::

4 ljudje, ki ti plačujejo po 2 eur na mesec, za to plačuješ celo nekoga, ki ti špila support in imaš vse pokrito? 8 eur samo za elektriko zapraviš, kje je še internet in ostali stroški?

BTW zakaj bi šel kdo zakupit server za 25 let?

Poldi112 ::

HardFu je izjavil:

kdor da kaj na svoje spletno gostovanje, ne bo nikoli zakupil web prostora pri nekomu, ki ima serverje doma. Sploh ob dejstvu da lahko virtualca zakupim ze za 10EUR ali manj na mesec. Ce bos to prikrival pa nisi zaupanja vreden ponudnik.


Zakaj pa ne, sploh zdaj ko imaš optiko na vsakem vogalu? Jaz imam gostovanje pri ponudniku, in vem da sem bil v enem letu vsaj 2x offline, ko so sredi dneva delali update. Po drugi strani skrbim tudi za en server, ki ima nekaj domen na home optiki, in zadnje leto ni bil offline. Tako da...
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

_Dejan_ ::

Poldi112 je izjavil:

HardFu je izjavil:

kdor da kaj na svoje spletno gostovanje, ne bo nikoli zakupil web prostora pri nekomu, ki ima serverje doma. Sploh ob dejstvu da lahko virtualca zakupim ze za 10EUR ali manj na mesec. Ce bos to prikrival pa nisi zaupanja vreden ponudnik.


Zakaj pa ne, sploh zdaj ko imaš optiko na vsakem vogalu? Jaz imam gostovanje pri ponudniku, in vem da sem bil v enem letu vsaj 2x offline, ko so sredi dneva delali update. Po drugi strani skrbim tudi za en server, ki ima nekaj domen na home optiki, in zadnje leto ni bil offline. Tako da...


Si kdaj slišal za poplave?
Imaš klimo v prostoru kjer je strežnik?
Imaš agregat ki bo omogočal normalno delovanje ob izpadu el. energije?
Imaš kakšen hud router ki bo sfolgal 2k ali več istočasnih obiskovalcev?
Pa še dosti drugih stvari je ki jih doma verjetno ne izpolnuješ...
Za amatersko zadevo so home variante ok, ko pa se greš enkrat resno poslovanje, kjer ti stranke plačujejo za gostovanje se pa tak način neha :D

BTW kako ti znese pokriti z 2€ računovodkinjo(min 40€ mesečno), dajatve državi(40€ če imaš popoldanski SP, drugače 200€+), elektriko(cca. 50€), internet(50€ optika 100/100), amortizacijo strežnika ?
Poleg tega so diski malce dragi da bi se šel neomejen dostop(146GB je 200€+), razen če imaš obične SATA diske potem bi zneslo, vendar bo zelo trpel performance strežnika...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

HardFu ::

Poldi:
- ker prakticno nimam moznosti siritve v kolikor bi potreboval vecje kapacitete
- optika je 20mbit, datacentri imajo najmanj 1gbit
- ce mu bajta zgori mi gredo vsi podatki v franze, ker nima zascite
- dvomim da ma kaksen boljsi UPS, pozimi pade sneg, strga kako napeljavo in mam sajt par ur offline
- k njemu pridejo obiski, ki imajo na dostopu roke moje podatke, ki jih ne zelim deliti
- ker taisto linijo uporablja za privat rabo in torrente
- (sklepam) ker nima nobenega certifikata ali naprednejsega znanja iz linux administracije, LAMP zna vsak mulo namestit
- hardware verjetno ni ravno vrhunski
...

vidim da me je Dejan prehitel ko sem pisal tole, torej tudi tisto velja :)
http://codeable.io

Poldi112 ::

No, jaz samo pravim da je večina malih podjetih mirno preživi malo offline-a letno, ter da je občasno offline tudi pri kar nekaj ponudnikih gostovanja, ki imajo server v datacentru. Tako da je neko kompliciranje tu odveč. Jasno pa moraš imeti znanje neko osnovno znanje, če se greš te stvari. Backup je vprašanje zase. Hiša ti redko zgori, maile sem izgubil pa že pri par ponudnikih, ki so v "datacentrih".
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

techfreak :) ::

Jaz imam gostovanje pri ponudniku, in vem da sem bil v enem letu vsaj 2x offline, ko so sredi dneva delali update.

Jaz bi jih že zdavnaj menjal. Resni ponudniki se tega ne bi šli.

Hiša ti redko zgori, maile sem izgubil pa že pri par ponudnikih, ki so v "datacentrih".

Kakšne ponudnike pa izbiraš? Glede na to, da vsaj malo resni ponudniki delajo dnevni backup, je izguba mailov skoraj nemogoča.

Če pa nočeš plačati resnemu ponudniku, pa lahko še vedno najameš dva VPSa na različnih lokacijah ter postaviš email strežnik, ki bi moral biti dosegljiv večino časa.

OP: 2EUR za neomejeno uporabo? To pa bo kvalitetno.:P Imaš slučajno namen postaviti alternativo http://www.nouptime.com/ ?

Zgodovina sprememb…

zacetnik11 ::

Oj

Sem sistemc v eni večjih firm v slo, tako da imamo svoj data center, kjer je nadzor 24/7 operaterja.
Delamo dnevne/tedenske/mesečne/letne backupe, prav tako imamo na drugi lokacijo (30km), varno sobo kjer prav tako delamo sekundarne backupe.
Najete imamo dve ločene linije (T-2, SIOL)1GB optika, ki prihaja v podjetje iz različnih lokacij, kar pomeni da ne more priti do izpada zaradi tega ker je bager pretrgal optiko.
Mašine imamo vse HP, ki nam nudi suport, ki je omejen časovno. Nujni primeri (6H).
Mislim da so to minimalni standardi, ki jih moreš zagotovit če želiš hostat.

Če te še kaj zanima pa kr z vprašanji :-)

start123 ::

Torej zahvaljujem se za vase odgovore. Naj povem da so strezniki in vecina opreme je trenutno doma, saj je to poizkusno. Imam ze poslovne prostore najete in trenutno samo enega ponudnika interneta v tisti stavbi, vendar imam v mislih vsaj se enega (t2,siol).

Streznisko opremo imam ,(vse kar potrebujem), cesar pa se ni pa bo takoj v kratkem saj denarne omejitve ravno ni.

Vsi ki se sprasujete da nebom pokril vseh stroskov, dajatev ipd. Naj vam povem da bi bilo to gostovanje registrirano na nase uspesno druzinsko podjetje zato torej teh izdatkov prakticno ni, saj jih le pripisemo k zdajsnim, in se ne bo poznalo.

Klima, agregat,... Za vse bo poskrbljeno..

PS
Zdi se mi da ste nekateri na forumu samo zato da kritizirate, zanicujete in se tako receno posmehujete drugim. nekdo vas prosi za pomoc vi pa samo "ne bo ti uspelo", "brezveze", "se ne splaca".. Ze v prvem postu sem napisal da vem da je konkurenca zelo velika in se s tem ne obremenjujem.
Prakticno v vsaki temi na slo-tech ima nekdo kaksne pripombe, da bi pomagal drugim pomoci.

_Dejan_ ::

Ok potem stroški računovodstva in dajatev državi odpadejo, recimo da tudi povezava v internet saj bo tudi podjetje rabilo to povezavo(čeprav ne 100MBit ali več).
Še vedno imas naslednje stroške:
20-50EUR elektrike na strežnik(En dokaj povprečen strežnik bo porabil 300-700W)
Nakup strežnika 2000EUR ali več. Dodatni diski recimo: 300GB=300EUR, 450GB=400EUR, 600GB=470EUR

Torej dobiš clienta ki bo hostal video, plačeval 2EUR naložil za 300GB filmov, kar te bo samo disk zanj stalo 600EUR. Zakaj? Verjetno boš imel RAID10 ker ostalo se bolj ali manj ne splača in performanci trpijo. Izkoristek RAID10 pa verjetno sam poznaš. Če bi bil škrtuh bi pač dal RAID5 in nekaj prihranil in tudi performanse poslabšal, RAID1 pa se ti ne izplača ker recimo da narediš 2 RAID1 polja si cenovno na enakem le performanse je veliko slabši...
Druga stvar bi bila če bi notri nametal navadne 1-3TB diske bi prišel čez veliko ceneje ampak bi ponovno trpel performanse...

Lepo te prosim da ko boš zalaufal zadevo, da posreduješ link, ker me resnično zanima kako bo zadeva delala in bom reskiral 2EUR mesečno za neomejen hosting.
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Tody ::

sej je model lepo rekel, da je poln denarja in da pač ni problem nabavit karkoli. Upam samo da ima, kak drug načrt kako bo služilt s tem, ker od gostovanja to sigurno ne bo. Če pa bo postavil, kako dobrodelno zadevo pa sploh pozdravljamo zadevo ane?

Ljudje so cinični na tem forumu z razlogom. Ne želijo da se storitve mulcev, ki imajo 17 let in en PC z tera diskom in 10/10 optiko smatrajo kot biznis, ne želijo da se kdorkoli opeče pa čeprav samo za 10 eur na takih stvareh, ker potem je za vse nas težje narediti biznis s tako stranko, ki apriori misli, ga boš na suho nategnil.

Kot boš odkril, ali pa si že je v ekipi sodelavcev dobro imeti tudi kakega, ki se pritožuje saj tako lahko vidiš slabe strani svojih projektov in izdelkov. Ali ga upoštevaš ali ne pa je čisto tvoja izbira.

keworkian ::

Ljudje so cinični na tem forumu z razlogom. Ne želijo da se storitve mulcev, ki imajo 17 let in en PC z tera diskom in 10/10 optiko smatrajo kot biznis, ne želijo da se kdorkoli opeče pa čeprav samo za 10 eur na takih stvareh, ker potem je za vse nas težje narediti biznis s tako stranko, ki apriori misli, ga boš na suho nategnil.


Temu se reče ljubosumje na kratko.

Recimo nekateri, ki poznajo Avtoakustiko se je isto začelo, sedaj pa poglejte kje so.

Vice ::

Ah se mi je zdelo, da se v enem grmu skriva zajček. Skratka start123, previdevam da misliš služiti s tem, da vzameš en paket v ZDA z neko unlimited opcijo in s tem tukaj služiti s kao "nizko" ceno v upanju da dobiš xy naročnikov. Da bo to šlo je malce težko, je žal premajhen performance, je pa dober za kakšno vizitko in par mailov na dan, oz. za tiste, ki se jim jebe ali jim dela stran in emaili ali ne....

Se motim? ;)

techfreak :) ::

keworkian je izjavil:

Temu se reče ljubosumje na kratko.

Gre se za realnost in dobro strank.

Realno gledano, ne moreš ponujati skoraj ničesar za 2€, on pa bi rad ponujal celo unlimited paket.

c3p0 ::

Če pa je zakupil server za 25 let v tujini. Oni res resni ga sicer zakupijo za 75+ let...

start123 ::

Razumem, to da sem pa zakupil streznik za 25-let sem zaradi nekaj razlogov, dobil sem ugodno ponudbo (zmenil sem se z lastnikom da mi da za 25 let velik popust..), potrebujem ga pa seveda kot rezervni streznik ce se sistem v sloveniji sesuje..

Za tiste ki pa mislite da imam prevec denarja, nimam ga ravno neomejeno vendar sem pripravljen veliko vloziti v ta projekt kot sem ze povedal.

Nevem kje je problem v teh 2eur? Res uporabniki nebi zeleli imeti take cene?
Jaz naj bi bil ponudnik in jaz ponujam neomejeno gostovanje za 2eur.
Torej drugim se ni treba obremenjevati kako bom pokril vse stroske.

Vice:
V tujini sicer imam nekaksno neomejeno ponudbo pa ne za malo denarja, vendar je samo kot rezerven ce se tukaj kaj zalomi, da strani in e-maili ne bodo offilne.

bluefish ::

Uporabniki bi si seveda želeli tako ceno. Vprašanje je le, če je realna.

vorantz ::

Enostavno ti hočejo povedat, da je ta cena skrajno nerealna za profitabilnost projekta.

Vice ::

start123 je izjavil:


Vice:
V tujini sicer imam nekaksno neomejeno ponudbo pa ne za malo denarja, vendar je samo kot rezerven ce se tukaj kaj zalomi, da strani in e-maili ne bodo offilne.


Kaj imaš je meni sicer vseeno, kot tudi to ali ponujaš gostovanje za 1€ ali pa zastonj - hvala bogu, samo ne vem ali trenutno nimaš še nobenega svojega strežnika ali kaj, da ti vse kar imaš laufa preko tujine. To pač ni to kar je odzivnost v riti in zavajujoče.

Bias ::

@start123: sam se na vso t+zadevo ne spoznam popolnoma nič, a v kolikor bi bil tvoj naročnik/odjemalec placa in bi pri tebi hranil xgb podatko...za 2EUR mesečno, s čim mi garantiraš oz. kako imam zavarovane podatke pred izgubo oz. v kolikor ti kot ponudnik zaradi kateregakoli razloga izgubiš moje podatke, imam zavarovane za x odškodnino?

keworkian ::

techfreak :) je izjavil:

keworkian je izjavil:

Temu se reče ljubosumje na kratko.

Gre se za realnost in dobro strank.

Realno gledano, ne moreš ponujati skoraj ničesar za 2€, on pa bi rad ponujal celo unlimited paket.


Realno gledano, zakaj ne moreš ponujat skoraj ničesar za 2€? Če se drži tega kar reče, ima lahko tudi server v 30m2 kurniku.

darkolord ::

za 2EUR mesečno, s čim mi garantiraš oz. kako imam zavarovane podatke pred izgubo oz. v kolikor ti kot ponudnik zaradi kateregakoli razloga izgubiš moje podatke, imam zavarovane za x odškodnino?
Really?

Poldi112 ::

Bias je izjavil:

@start123: sam se na vso t+zadevo ne spoznam popolnoma nič, a v kolikor bi bil tvoj naročnik/odjemalec placa in bi pri tebi hranil xgb podatko...za 2EUR mesečno, s čim mi garantiraš oz. kako imam zavarovane podatke pred izgubo oz. v kolikor ti kot ponudnik zaradi kateregakoli razloga izgubiš moje podatke, imam zavarovane za x odškodnino?


Misliš tako kot pri konkurenci? Ali tako kot bi si ti želel?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Bias ::

am...vidim, da bi bilo bolje da sem tiho...glede na to da pojma nimam sem trosil buče.

Moj koment jemlkite kot brezpredmeten in/ali v poduk neznalcem, da se ne vključujejo v debato.

:D bom sodeloval v temah, kjer morebiti vsaj malo vem kako in kaj :8)

darkolord ::

Sej po eni strani je vprašanje čist na mestu, ker se lepo vidi potencialen problem pri taki storitvi - tudi če nekaj ne stane nič, bodo ljudje kar nekako pričakovali enak nivo storitve kot če bi zanjo morali vzeti kredit.

trnvpeti ::

Vse gre v danasnjih casih v bazo.
Kako bos imel porihtno glede tega?

Poldi112 ::

darkolord je izjavil:

Sej po eni strani je vprašanje čist na mestu, ker se lepo vidi potencialen problem pri taki storitvi - tudi če nekaj ne stane nič, bodo ljudje kar nekako pričakovali enak nivo storitve kot če bi zanjo morali vzeti kredit.


To je že res, samo ni ravno stalna praksa, da bi dobil odškodnino, če izgubiš podatke. V bistvu še nisem srečal ponudnika gostovanja, ki ti to zagotavlja.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

_Dejan_ ::

Poldi112 je izjavil:

darkolord je izjavil:

Sej po eni strani je vprašanje čist na mestu, ker se lepo vidi potencialen problem pri taki storitvi - tudi če nekaj ne stane nič, bodo ljudje kar nekako pričakovali enak nivo storitve kot če bi zanjo morali vzeti kredit.


To je že res, samo ni ravno stalna praksa, da bi dobil odškodnino, če izgubiš podatke. V bistvu še nisem srečal ponudnika gostovanja, ki ti to zagotavlja.


Če ti ponudnik ponuja redni dnevni backup in po odpovedi sistema zaradi njihove krivde(Crkne disk, strežnik...), imaš vso pravico zahtevati odškodnino, v primeru da zavrnejo se pač takega ponudnika da na black listo :) V primeru da si ti krivec za izgubo podatkov, je pa odvisno od politike podjetja ali ti bodo brezplačno restavrirali podatke ali proti plačilu...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

techfreak :) ::

Če ti ponudnik ponuja redni dnevni backup in po odpovedi sistema zaradi njihove krivde(Crkne disk, strežnik...), imaš vso pravico zahtevati odškodnino

Zakaj pa? Še Amazon nudi samo 99.999999999% durability za podatke shranjene na S3 in ponuja eno izmed bolj kvalitetnih rešitev.

Seveda lahko uporabiš kakšno bolj zanesljivo rešitev, vendar so tudi cene temu primerne.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Za vse, ki rabite dober webspace PHP, CGI, ipd (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Izdelava spletišč
376286455 (9747) hariscorale
»

izdelava spletne strani, nasveti (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
8014486 (8302) Netrunner
»

Za vse ki se resno ukvarjate z izdelavo spletnih strani

Oddelek: Izdelava spletišč
192233 (1431) tomaz_sres
»

Spletno gostovanje v Sloveniji

Oddelek: Izdelava spletišč
274216 (3492) neoserv
»

Preprodaja domen.

Oddelek: Izdelava spletišč
214653 (3731) technolog

Več podobnih tem