» »

Ubuntu in CCleaner-like app

Ubuntu in CCleaner-like app

c0dehunter ::

Uporabljam Kubuntu in že nekaj časa berem po forumih, da v Linuxu ne potrebuješ take aplikacija (ker se /tmp sam pobriše po odjavi). Tukaj upam da ni večjih razlik pri KDE namizju, npr. da bi sam KDE kaj kam shranjeval - če ne naj me nekdo opozori prosim.

Težava pa je, da bi jaz rad da bi se vsi temp, cache, log ipd. podatki dokončno pobrisali, torej je potreben "wipe".

1. Lahko nekdo na hitro pove kam vse se v Ubuntuju shranjujejo "občutljivi" podatki? S tem mislim na loge, FF in Opera cache se verjetno shranjuje kam v poseben folder, pa recimo drug cache - recimo nazadnje odprti dokumenti in take podobne stvari.

2. Obstaja torej kak program ki bi mi take podatke "wipe-al" po odjavi (oz., ko bi sam tako določil)?

Lp
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

garman ::

Crap Cleaner-ju podobna aplikacija je Bleachbit http://bleachbit.sourceforge.net/
ne vem pa, če zadostuje vsem tvojim potrebam.
Lp.

overlord_tm ::

Vse se ti shranjuje v home folder, torej v /home/`whoami`.

Tako da ce te skrbi da bi kdo bral te podatke, morda kriptirana home particija? Ko se odjavis se particija zaklene, in noben ne more prebrati podatkov.

Drugace pa, morda kaka skripta, kjer bi vnesel katere direktorije naj izprani ob odjavi. rm -rf, but handle with care :)

c0dehunter ::

BleachBit je to kar potrebujem :)

overlord, morda veš za kak link kjer bi ble te stvari razložene? Kam se kaj shranjuje, kaj se shranjuje itd... Bi mi prišlo prav verjetno tudi na faksu kasneje.

Lp
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

overlord_tm ::

ls -A /home/`whoami`


Potem pa po logiki naprej ... ponavadi se shranjuje v skrite mape, to so tiste ko se zacnejo z .. Recimo /home/tvojusername/.mozilla/firefox je notri mapa z profili, v vsakem profilu pa so potem shranjeni bookmarki, cache, zgodovina ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PM2 (Node.js Process Manager) in uporabniki

Oddelek: Operacijski sistemi
6703 (639) dunda
»

Postavitev mySQL

Oddelek: Programiranje
92093 (1671) M01O
»

Ubuntu 9.10 vs Windows 7 (Ultimate) - oba 64-bitno (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
584574 (3701) Damiani
»

[Win vs. Lin] Register vs. 10000 datotek na disku (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1719946 (5868) BlueRunner
»

Namestitev Suse Linux 9.2

Oddelek: Operacijski sistemi
91266 (1082) borchi

Več podobnih tem