» »

windows XP in windows 7

windows XP in windows 7

b0rc ::

Pozdrav
imam problem, ki se je pričel takole; imam dva diska po 250 GB. Na C: sem imel inštaliran xp pro sp3, na drugem pa ni bilo nič.
Ko sem hotel inštalirati windows 7, ni šlo pa da ga j.... Blo je bootano iz DVD-ja (v biosu je blo naštimano da boota iz DVD) samo ko sem dal install windows 7 je delalo tako dolgo, da je po uri in pol še vedno samo pisalo starting setup (skratka isto pri 5 različnih windows 7).
Ko sem že obupal, sem probal windows 7 x86 ultimate OEM-dec 2009, kar iz windows XP zagnat. Zadeva je šla. Izbral sem disk D: (je bil sformatiran) in inštaliral win 7.
windows 7 se je lepo naložil in dela brez problema. Tudi ko zaženem računalnik, me lepo vpraša katere windowse naj zažene, tako da lahko uporabljam oboje.
Ker bi rad zbrisal windows xp, sem poskusil izklopiti XP disk, da vidim če se bo 7 zagnala. V biosu sem nastavil da je primarni disk tisti, na katerem je posnet windows 7, celo kable sem premaknil iz XP diska v win 7 disk, da vidim če bo tako šlo, pa se mi pravtako ne zaženejo.
Torej če povzamem, če je xp disk izklopljen, 7 ne dela, če je xp disk v biosu disablean 7 ne dela. A lahko pomagate prosim? Kje je problem?

bluefish ::

Point je v tem, da je boot sektor zapisan na XP disku. Če le tega odklopiš, potem tudi Windows nima informacije od kje naj se zažene.
Skratka, v Win 7 preko start > run > diskmgmt.msc foramtiraj disk, kjer je XP, nato pa s pomočjo namestitvenega DVD-ja še popravi boot sektor.

Spajky ::

Problem pri tebi je, ker je na tvojem prvem disku master boot sektor (MBR) in ker si instaliral Win7 iz XP-jev, je instal Win7 napravil na tem prvem disku popravilo MBR (boot manager dodan in boot.ini v WinXP popravljen za izbiro). Poleg tega pa je tam ustvaril skrito primarno (boot) aktivno NTFS particijo z imenom SYSTEM RESERVED 100MB, ki boota Win7.

Drugi disk pa nima pravega MBR in te mini skrite particije, ki boota Win7, zato se ti ne morejo zagnat! Jest bi to peš znal naredit na drugem disku, samo na žalost ti ne morem na daljavo pomagat, ker ni enostavno opisat tega.

Inštaliraj še enkrat WIN7 na drugi disk s fizično odklopljenim prvim diskom. Tako ti bo najlažje! 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

b0rc ::

Point je v tem, da je boot sektor zapisan na XP disku. Če le tega odklopiš, potem tudi Windows nima informacije od kje naj se zažene.
Skratka, v Win 7 preko start > run > diskmgmt.msc foramtiraj disk, kjer je XP, nato pa s pomočjo namestitvenega DVD-ja še popravi boot sektor.

Ja to sem js tut sklepal, da je neki takega, sam ko nimam pojma o teh boot sektorjih pa nočem kaj zjebat, da mi na koncu ne eni ne drugi windowsi nebojo delali.
A misliš, da mi bo popravlo boot na drugemo disku, če pa mi nikakor ni hotlo posneti win7, dokler jih v XP-ju nisem gor naložil (v namestitvenem meniju, ko sem bootal kar iz DVD-ja, se je samo v prazno DVD vrtel, misliš, da bo zdej kaj drugače?)

b0rc ::

Problem pri tebi je, ker je na tvojem prvem disku master boot sektor (MBR) in ker si instaliral Win7 iz XP-jev, je instal Win7 napravil na tem prvem disku popravilo MBR (boot manager dodan in boot.ini v WinXP popravljen za izbiro). Poleg tega pa je tam ustvaril skrito primarno (boot) aktivno NTFS particijo z imenom SYSTEM RESERVED 100MB, ki boota Win7.

Drugi disk pa nima pravega MBR in te mini skrite particije, ki boota Win7, zato se ti ne morejo zagnat! Jest bi to peš znal naredit na drugem disku, samo na žalost ti ne morem na daljavo pomagat, ker ni enostavno opisat tega.

Inštaliraj še enkrat WIN7 na drugi disk s fizično odklopljenim prvim diskom. Tako ti bo najlažje! 8-)


Sem na začetku hotel tako posneti win7. Samo, kot sem omenil se namestitveni postopek ni nadaljeval, potem, ko sem pritisnil "install now" (Mogoče kaj v biosu. Sem najdo enga z istim problemom, pa je pisal o nekem RAID-u, SATA in AHCI. Je spremenil na AHCI pa je šlo.) Samo nisem najdo v biosu teh nastavitev.
Pa še to sem bral na eni strani, da če zdaj formatiram win7 disk, da mi nebojo tudi Xp-ji več delali. Je to res?

amigo_no1 ::

Win7 lahko namestiš tudi iz usb ključa.Poskusi to opcijo.
Če ti noče bootat z dvdja: reči pri nižji hitrosti, zamenjaj dvd (priporočam rw), zamenjaj program za peko.
Če imaš iso z win7 potem izbereš ukaz "Burn image" in nič ročno ne odpakiraš ter potem ročno vlečeš v program za peko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Jebac18 ::

lejte mene neki zanima sedaj imam uboje windowse gor in kako ugotovim na kerm disku imam windowse iz te slike ki jo prilagam
 diska...

diska...

prosim pomoč

bluefish ::

Saj prava slika ne bi škodila.

Jebac18 ::

ewo ti sliko

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

particle ::

Hmm, ok to gledamo w7 na 7,6GB FAT32 disku a kaj?

Jebac18 ::

ja saj to me zanima kko vem na kerm disku je win 7 ? naj bi bil na c sam po tem se jaz cisto nič ne znajdem in bi rabil pomoč

Wox ::

Eni ste umetniki. To maš Win7 na USB ključku?

Jebac18 ::

ne jaz jih imam na dvdju

Wox ::

Super. Potem je vse OK.

Jebac18 ::

ja in kako naj jaz formatiram sedaj xpje.. ki jih imam tudi gor..

Wox ::

V tem primeru moraš navesti nekaj več informacij, če želiš, da ti kdo pomaga. Sodeč po tisti sliki zgoraj je pravo čudo, da ti sploh kaj deluje.

Jebac18 ::

no pa mi povej kaj naj prilepim poleg tega ...zakaj pravo čudo ? win7 mi delajo normalno

bluefish ::

S te slike mi ni jasno prav nič. Kje imaš sedaj namesščen 7? Na disku ali kje?

Wox ::

Zaženi msinfo32.exe, prilepi info za system summary in components -> storage -> drives

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Wox ()

Jebac18 ::





upam da bo pomagal :D

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

Rotaidal ::

Ja.. zdaj je ok :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Rotaidal ()

Jebac18 ::

zakaj saj se jih da povečat .. pa priblizat ..

Wox ::

Dobro. Samo še tole naredi: Command Promt zaženi kot administrator (start -> all programs -> accessories -> command promt -> desni klik in run as administrator). Vtipkaj "bcdedit.exe /enum" brez narekovajev in output prilepi tule.

Wox ::

Kar je zaenkrat znano je, da ti sistem ignorira disk. Pojdi še v Device manager in pokaži disk drives.

Wox ::

Ena od verjetnih možnosti je, da je sistem okužen z kakšnim rootkitom.

Jebac18 ::

pod start se mi sploh nic ne prikaže se mi je pa zgodilo odns da sem imel moder ekran in restartal in sedaj lepo dela..pod all programs pa nimam nič ..

Wox ::

Tule si dol potegni Anti-malware ga namesti, posodobi in poženi, da vidimo če mogoče kaj najde.

Jebac18 ::

aja fora je pa da mam enga trojanca tud pa mi ful počas neki dela računalnik zdj ...

sem narediu to

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jebac18 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 7 namestitev

Oddelek: Pomoč in nasveti
132063 (1559) Miha 333
»

Izbira BOOTA op.sistema Windows

Oddelek: Pomoč in nasveti
5914 (827) VelikiTun
»

Formatirnje Windows Vista

Oddelek: Operacijski sistemi
9753 (640) Cold1
»

napaka na boot disku - win7 se ne zbootajo - je to konec?

Oddelek: Operacijski sistemi
122410 (2162) lopov
»

Kako dobim nazaj Win 7?

Oddelek: Pomoč in nasveti
71342 (836) Icematxyz

Več podobnih tem