» »

Konec programa Constellation ?

Konec programa Constellation ?

Kron ::

Kot je bilo danes moč prebrati, namerava Obama ukiniti sredstva za nadaljevanje razvoja program Constellation, ki med drugim vključuje program Orion za ponovno vrnitev človeka na Luno.

Namesto tega naj bi se sredstva uporabila, za razvoj naslednjika Space Shuttla.
=**=C64=**=

Meizu ::

Meni se zdi to odlicna poteza. Mogoce bodo z novim spaceshuttlom bili smozni veckrat tedensko recimo pristajat na Luni. Kar bo stokrat vecji plus kot pa ce bi se zbirala sredstva za en sam polet na luno...

Lahko pa da streljam cisto v prazno.

Kron ::

Ne morem verjet, da se lahko obrnejo kar za 180°. Najprej šimfajo čez Space Shuttle, kako je neekonomičen in nezanesljiv ter vsi hvalijo nov program s konvencionalnimi raketami.

Sedaj pa ravno obratno.

Zanima me le kdaj bodo zmožni splavili nadomestek za Space Shuttle. Baje da bo šel v pokoj letos.
=**=C64=**=

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kron ()

Okapi ::

Zakaj bi hodili na Luno? A je kdo kaj pozabil gor?

O.

Zero0ne ::

Korak v pravo smer. NASA je najuspešnejša vesoljska agencija kar se tiče robotskih plovil in landerjev, kaj več pa jim nov proračun niti ne dopušča. Naj človeške polete pustijo Rusiji (Ruski program je na tem področju mnogo bolj uspešen in učinkovit) in privatni industriji.

Samsung06 ::

"This isn't a step backwards. I think the step backwards was trying to recreate the Moon landings of 40 years ago using largely yesterday's technology, instead of game-changing new technology that can take us further, faster and more affordably into space." BBC

Tudi sam sem vesel, da so tega Oriona scanclali. Kot rečeno, to je bil delujoč ampak stari koncept plovila. Raje vidim, da ustvarijo kako povsem novo, današnjemu času primerno plovilo.

Recimo tole je bilo nekoč IN samo so odnehali z razvojem.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

Kron ::

Lepo bi bilo, da bi lahko vsaj Ares V razvili do konca.

Verjetno bo program letos še tekel.
=**=C64=**=

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kron ()

Alec999 ::

Ali to pomeni, da so ukinili razvoj vesoljskega plovila Orion (hura) in kaj bo sedaj namesto Space Shuttlov?

Kron ::

Alec999 je izjavil:

Ali to pomeni, da so ukinili razvoj vesoljskega plovila Orion (hura)


Zaenkrat je to predlog proračuna za leto 2011, drugače pa da.

kaj bo sedaj namesto Space Shuttlov?


Po upokojitvi Space Shuttla, nima Nasa nobenega "vozila" za potnike. Do nadaljnega se naj bi tako zanašali na komercilne prevoze astronavtov in ostale agencije (Rusija).
=**=C64=**=

T-h-o-r ::

Okapi je izjavil:

Zakaj bi hodili na Luno? A je kdo kaj pozabil gor?

O.



da bi jo lahko počasi naselili

na zemlji smo na tesnem s prostorom :)

protokola pa tudi še ni videti ravno za vogalom
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Thomas ::

Luna naj bo lepo prazna. Za v roke vzet, ko bo čas.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

T-h-o-r ::

saj mamo še kaj drugega precej blizu

in večjega
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Thomas ::

Na Luno zlahka sežeš z radijskimi valovi, z njimi sestaviš von Neumannovo molekularno mašino in utiliziraš Luno. Če se pa gor sprehajajo kakšni astronavti, se pa zakomplicira.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

destroyer2k ::

Čakaj čakaj denar niso namenili samo za razvoj novega space shuttl. Pa treba je tudi povedati, da constellation ni bil samo od NASA projekt ampak NASA/ESA.

Tukaj je podrobnejše napisano kaj bodo delal s tem denarjem.
http://io9.com/5461719/its-time-to-get-...

Jaz upam, da kongres ne bo tako debilen in šel zavrniti ta predlog (čeprav so sami idioti, ki ne znajo razmišljati par let naprej). Se mi tudi dopade razmišlanje Obame, ker je eden izmed redkih, ki vidi da prvo narediš/izpopolniš tehnologijo. Od vseh stvari se mi pa najbol dopade to, da Obama bo začel podpirati privatne firme in namesto space shuttle bi uporabili njihove raketoplane za vstop na ISS itd.

Nikec3 ::

Program Constallation je popolnoma ukinjen. To pomeni, da je šlo 9 milijard USD v nič. NASA se je odločila da z 40 let staro tehnologijo ne bo hodila na Luno, kar je pravilno. Ni pa pravilno, da delajo novo orbitalno plovilo, ker to pomeni, da smo za cca. naslednjih 20 let spet obtičali v Zemeljski orbiti.

Ni mi jasno, da lahko en človek(Obama) naredi takšno spremembo.

Thomas ::

Tukaj Obama nima kaj dosti izbire. Človeški poleti v Vesolje so preveč tvegani in preveč dragi, da bi se splačali. Poleg tega, njihovi rezultati so daleč za rezultati robotskih sond in zato je bilo samo vprašanje časa, kdaj bodo prekinili s temi poleti s človeško posadko.

Da se razumemo. "Človeštvu pripadajo vsi ti svetovi" in jih bo pokonzumiralo za svoje potrebe, v to sem prepričan. Ampak nima smisla z današnjo tehnologijo, pač pa z jutrišnjo.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Meizu ::

Thomas je izjavil:

Tukaj Obama nima kaj dosti izbire. Človeški poleti v Vesolje so preveč tvegani in preveč dragi, da bi se splačali. Poleg tega, njihovi rezultati so daleč za rezultati robotskih sond in zato je bilo samo vprašanje časa, kdaj bodo prekinili s temi poleti s človeško posadko.

Da se razumemo. "Človeštvu pripadajo vsi ti svetovi" in jih bo pokonzumiralo za svoje potrebe, v to sem prepričan. Ampak nima smisla z današnjo tehnologijo, pač pa z jutrišnjo.


Tukaj pac lahko jaz pripisem se +1. Taksno je tudi moje mnenje.

Double_J ::

Se mi je zdelo, da tip zna dobro z denarjem delati, ko sem poslušal zadnji govor.
Dve šivanki...

destroyer2k ::

Bom dal to novico kar tukja. General motors in nasa so naredili novega robota (robonaut 2), kmalu bo res robot popravljal v vesolju, če bo razvoj šel tako naprej (tudi zadnji čas).

http://www.tgdaily.com/space-features/4...

Video: http://robonaut.jsc.nasa.gov/

Kron ::

Po današnjem obisku KSC na Floridi je Obama zadal cilj v 30.letih tega stoletja polet človeka na Mars.

Pred tem naj bi sledile še misije s posadko na bližji asteroid, Luno in Marsovo orbito.

Kakor zgleda pa res ne bo več podpore za program Constellation.
=**=C64=**=


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Krstni polet Oriona uspel (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
9530181 (26007) BigWhale

Vesoljska tekma (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
13525748 (21417) Mavrik
»

Danes poslednji polet Space Shuttlov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
6315963 (14083) Manu
»

Do leta 2020 ljudje na Marsu?

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
355480 (3039) nekikr
»

Shuttli ponovno v uporabi (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
7417035 (15818) gfighter

Več podobnih tem