» »

Izšel Firefox for Mobile 1.0

Izšel Firefox for Mobile 1.0

engadget - Projekt, pred časom poznan tudi kot Fennec, je končno dosegel prvo popolnoma stabilno različico, 1.0. Brskalnik je zaenkrat v različici 1.0 sicer na voljo le za operacijski sistem Maemo, medtem ko je različica za Windows Mobile še vedno v alfa stadiju, za Android pa še pripravljajo prvo javno izdajo. Mobile Firefox 1.0, ki si ga lastniki Nokie N900 in N810 že lahko namestite, s seboj prinaša podporo Weave, ki omogoča deljenje zaznamkov, zgodovine, gesel in še česa prek več različnih sistemov, tudi mobilnih. Podpira tudi Awesome Bar, ki omogoča iskanje po spletu in zgodovini, brskanje v zavihkih, razširitve, ter se zaveda vaše lokacije in tako prilagodi zemljevide in ostale informacije, povezane z lokacijo. Vgrajena je tudi podpora Adobeovemu Flashu, ki pa je tovarniško izključena, saj še ni popolnoma dodelana. Vključiti jo morate torej ročno.

30 komentarjev

Mare3 ::

A dela na Nokia 5800 Xpress Music a je že kdo probal?

fiore ::

Mare3 je izjavil:

A dela na Nokia 5800 Xpress Music a je že kdo probal?

dela na maemotu, xpress music pa nima maemota...

Mare3 ::

aja :) jebiga pol sej bojo nardil še za druge

HeMan ::

Zaenkrat ni lih FF mobile, ampak FF maemo ;)

smihael ::

Za Symbian bo trajalo... Razn če bojo nehali trmasto vztrajati pri GTK engine-u in šli na QT. Potem bi bila Linux različica tudi dosti boljša.

SpaWn ::

V primerjavi z default brskalnikom ma ta ff še dost polente za pojest. Razn spell checkerja ne vidim nobene prednosti.

jlpktnst ::

Opera mobile? :D

Maemo telefonov je zunaj koliko?

Looooooka ::

sticking to opera.razn ce kdo ne napise, da mobilna verzija verzija uporablja manj rama kot opera(v kar dvomim glede na to da jo je mozilla spisala).

Pesimist ::

ma ja grejo amemo delat a je smao n900 zunaj. Kaj te niso reje android nubi.

Roadkill ::

Za WinMobile in Symbian lahko sprobate skyfire.com .
Browser deluje kar dobro.
Ampak zame je na mobilcu opera še vedno edini brskalnik.
Ü

arjan_t ::

Pesimist je izjavil:

ma ja grejo amemo delat a je smao n900 zunaj. Kaj te niso reje android nubi.


saj piše da bodo

z maemo verzijo so verjetno malo pohiteli zaradi N900

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: arjan_t ()

PrimozR ::

SpaWn je izjavil:

V primerjavi z default brskalnikom ma ta ff še dost polente za pojest. Razn spell checkerja ne vidim nobene prednosti.

A ni default browser že tako ali tako FIrefox na N900 (pa pač pre-release)?

Icematxyz ::

Naj nekdo zadevo testira in potem s prve roke napiše povzetek. Vse ostalo je bolj tako tako.

shadeT ::

Default browser mislm da ma "jedro" al kako bi se temu reklo od firefoxa. Ampak po izgledu je čisto drugačen od Fennec-a. Testiral pa sem prejšnje verzije, pa mi je default browser veliko boljši in pregleden.

hojnikb ::

A ve kdaj bo pršla stable verzija za WM ven ?
#brezpodpisa

BaToCarx ::

Vi ki uporabljate opera mobile, me zanima ker ko sem jo preizkusil na ocetovem nokia 5530 je delovala ok. Samo recimo 192.168.x.x ni odprlo nikoli, medtem ko vgrajen brskalnik odpre.. kje je fora?

Bor H ::

Mislim da je finta da potuje preko Operinih serverjev da ti skompresira določene zadeve (čeprav Mobile naj tega ne bi delal).

SpaWn ::

PrimozR je izjavil:

SpaWn je izjavil:

V primerjavi z default brskalnikom ma ta ff še dost polente za pojest. Razn spell checkerja ne vidim nobene prednosti.

A ni default browser že tako ali tako Firefox na N900 (pa pač pre-release)?

Kot je že en reku je jedro ff. Zaradi tega se da gor dat Adblock in Greasemonkey, kjer se vsi ostali mobile brskalniki lahko samo skrijejo. Nima pa spell chekerja in weave, ki je tud zlo uporabn za sinhronizacijo iz PCja.

HeMan ::

Kaj ste vsi tak obsedeni s temi adblocki. Reklame plačujejo za stvari, ki jih mi dobimo zastonj.

krneki0001 ::

opera mi deluje odlično, medtem ko je fennec neki zajebaval na windows mobile. Ko bo firefox za WM zunaj, bom sprobal, vendar težko verjamem da bodo s prvo verzijo prehitel opero. Pomoje bo treba še malo počakat.

V operi 10 beta za windows mobile deluje 192.168.X.X povezava brez problemov

Bor H ::

Sem preveril, meni tudi deluje 192.168.1.1 (opera mobile 10 b2, s60v5), da nimaš turbo vklopljen al pa opero mini?

kriko1 ::

Z opero mini sigurno ne bodo delali interni naslovi, mobile ima pa sedaj še opcijo
turbo, kar kompresira strani isto kot mini.
Vidi se da razvijajo eno enotno platformo, katera bo osnova za polnokrvni mobilni brskalnik
ter bolj okleščenega (java ME).

Jumping Jack ::

A so tudi kakšni plani za iPhone?

PrimozR ::

Nope, ker je preveč restritkivno. Takisto ne za Blackberry, ker je j2me only, za Symbian se pa ne spomnim točno. Grem poiskat link.

Aha, za iPhone ne zaradi restriktivnosti OSa pa distribucije, za BB sem povedal, za Symbian nimajo načrtov, za fičrphoune pa ne ker so prešvoh. https://wiki.mozilla.org/Mobile/Platfor...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

BaToCarx ::

Ah telefon je na servisu, se ne spomnim kaka opera je bila. Sem pa preprican da sem samo opera.com v nokia vpisal in dal dol kaj je ponudilo tako na hitro za test. :D

sirotka ::

Jumping Jack je izjavil:

A so tudi kakšni plani za iPhone?

Kaj ti bo na iphonu ff? Vgrajeni je vrh glave za vse strani, če pa misliš na flash, ga pa tud s ff nebi bilo, ker ga Apple ne odobrava.

Hexx ::

Android?

ozbolt ::

Android prihaja. Lahko bi prebral novico.

Hexx ::

bom mogu začet brat novice;((

destroyer2k ::

Jumping Jack

Mozilla je naredila že delujoče verzijo firefox za iphone, ampak so zavrnili jo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izšel Ring 1.0

Oddelek: Novice / Kriptovalute
179677 (7313) Saul Goodman
»

Izšel Wine 1.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
5711104 (7939) Jst
»

Novosti na področju anonimizacije

Oddelek: Novice / Zasebnost
275262 (4182) B-D_
»

Thunderbird tik pred različico 1.0

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
162739 (2739) CaqKa
»

Mozilla 1.4 in Netscape 7.1

Oddelek: Novice / Brskalniki
253142 (3142) CaqKa

Več podobnih tem