» »

2x 8800gt v SLI ali kaj drugega?

2x 8800gt v SLI ali kaj drugega?

Dragi ::

Pozdrav,

Trenutno imam bfg-jevo 8800gt 512MB izvedbo, ki sem jo kupil za 50€.
Odločam se za nakup še ene 8800gt za cirka 50-60€ (obe bi bili rabljeni).

Glede na to da je 8800GT izvedba stara cirka 2-3 leta, se splača dokupit še eno 8800GT in imet obe v sli, ali bi bilo bolje prodat še prvo 8800GT in kupit kaj drugega v rangu ~100€?

Lp.

edit: malenkost offtopic, a bolje ziher kot ne.
Trenutni sistem:
i7 920 (non-oc, mogoče v prihodnosti ko se spravim sestavit vodno)
2x2GB ddr3
2x 7200rpm Samsung F3
1x SSD
Asus p6t-se
Tagan 480w
In zgornja(i) grafična(i).

Po merilcih porabe (online kalkulatorji) mi pride dejanska poraba cirka 350w z eno 8800GT. Bo napajalnik lahko laufal še drugo?
Kako točni so ti kalkulatorji?
  • spremenil: Dragi ()

Rippy ::

Težko svetovat..imaš trenutno nizek FPS v tistih igrah ki jih igraš? SLI podvojih porabo energije in ne pridobiš dvojno preformance. Recimo kakšen Radeon 5750 bi bila rahla nadrgadnja za 130EUR, "Good stuff" je pa pri 200+EUR. Če nimaš težav s trenutnimi igrami (razen če igraš na visoki ločljivosti) dej denar v šparovček in počakaj nekaj mesecev.

deadbeef ::

ASUS P6T SE ne podpira SLI, samo CrossFireX... P6T pa odpira oboje SLI in CrossFireX

Dragi ::

Mislim naredit crossflash z asus p6t biosom.
Vodič tu: klik

Zdaj pač,
a) kupit novo (rabljeno) grafično za cirka ~100EUR ki bi po zmogljivosti prekašala 2x8800GT ali
b) dodatno 8800GT (ter sli mostiček?) oz. kako alternativo 8800gt.
Tele rabljene 8800GT se prodajajo za med.

st0jko ::

Sam imam trenutno SLI 8800GT, in moram rečt da le v redkih igrah dobro skalira. V 3D mark vantage dosežem malo prek 10k gpu točk, kar je sicer solidno, ampak na žalost se ta "moč" le v redko kateri igri izkoristi. Mogoče je malo na tem, da ne uporabljam SLI mostička, vendar dvomim, ker imam matično z dvema x16 PCIx 2.0 slotoma, tako da bandwidth ni problem. Aja.. Pa pri polni obremenitvi mi kišta žre malo manj od 500W, tako da jaz se nebi zajebaval z 480W napajalnikom.
keks?

Dragi ::

Primarno se mi gre za dve stvari:
a) Lineage2. Ogromno frapsam (zajem zaslonske slike). Pri velikem številu igralcev na istem mestu (~300+) mi padejo FPS pod 30 kar je ščiš. Ko recimo vklopim fraps mi še dodatno pade pod 20-15FPS kar je nočna mora.
Rad bi imel vsaj na nekje ~50+
b) Video obdelava (cuda).

Za Crysis, Far Cry in podobne bedarije mi ni mar. Takih iger ne igram že par let.

Napajalnik se tud meni zdi malo švoh ja, še posebej ker je star 4 leta (staranje elementov in izguba na kapacitivnosti).

SLI se mi zaenkrat zdi še najcenejša opcija (pač, 50EUR za drugo grafično), nočem pa seveda brcnit v temo, da imam potem +10% zmogljivosti in rabim po možnosti še kupovat nov napajalnik.

g. Oden ::

Dragi je izjavil:

Primarno se mi gre za dve stvari:
a) Lineage2. Ogromno frapsam (zajem zaslonske slike). Pri velikem številu igralcev na istem mestu (~300+) mi padejo FPS pod 30 kar je ščiš. Ko recimo vklopim fraps mi še dodatno pade pod 20-15FPS kar je nočna mora.
Rad bi imel vsaj na nekje ~50+
b) Video obdelava (cuda).

Za Crysis, Far Cry in podobne bedarije mi ni mar. Takih iger ne igram že par let.

Napajalnik se tud meni zdi malo švoh ja, še posebej ker je star 4 leta (staranje elementov in izguba na kapacitivnosti).

SLI se mi zaenkrat zdi še najcenejša opcija (pač, 50EUR za drugo grafično), nočem pa seveda brcnit v temo, da imam potem +10% zmogljivosti in rabim po možnosti še kupovat nov napajalnik.


Ne zajebavaj se z SLI, ker ni vredno. Dejansko SLI izkoristijo samo Crysis, Far cry in še nekaj redkih iger, vse ostalo pa iz dodatne kartice ne povleče niti 10% performansa. SLI je bil leta 2004 slaba opcija in je po šestih letih ravno tako slaba opcija. Razvijalcem se enostavno ne da optimizirat programovja/iger za dve kartici, ker to zahteva ogromno časa, dveh kartic pa itak skoraj nihče nima. Kupi si Radeona 5770 za 150 evrov, pa boš imel kartico za vsa opravila.

JJM ::

Na Anandtechu imaš test Radeon 48x0. V testu imaš tudi primerjavo s 8800GT in SLI 2x8800GT.

Najbolje da si ogledaš test in nato sam presodiš ali se ti splača. Če boš dokupil še eno 8800GT pa boš verjetno res moral kupit nov napajalnik.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pošast je tu HD 4870 X2 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Strojna oprema
35525674 (15769) tilinho20
»

Far Cry 2

Oddelek: Igre
151270 (1105) PINki
»

9800GTX vs 9600GT SLI vs 9800GX2

Oddelek: Kaj kupiti
302562 (1966) tilinho20
»

Grafična kartica?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
604978 (3820) Meizu
»

Radeon 3870 VS GeForce 8800GT (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1287983 (7070) JamesBond

Več podobnih tem