» »

Nadgraditev rama v prenosniku

Nadgraditev rama v prenosniku

janezek101 ::

Lep pozdrav!
Ker nisem našel take teme, odpiram novo:

Na svoji tošibi A100-011 (klik) bi rad nadgradil RAM.
V specifikacijah laptopa (na zgornjem linku) piše takole:
standard : 1,024 MB
maximum expandability : 4,096 MB
technology : DDR2 RAM (533 MHz)
Expansion 2 x memory slots
sicer ima pa FSB na 667MhZ (ima to kaj veze pri ramu? :|)
Se je kdo že ukvarjal z nadgrajevanjem rama v prenosnikih da mi ve povedat kje to nabavit?
Recimo tule na mimovrste=) (klik) ni niti enega 533MhZ DDR2... Drugače bi najraje bi vzel točno take kot jih že mam, samo to pa niti približno ne vem kje dobit. Pa verjetno bi bili tudi precej dražji. Razen če je to vseeno in četudi vzamem npr. Kingston 667MhZ bo delal čisto OK...? Lahko kar konkretno kak predlog prosim, kateri bi bili primerni. Vzel bi čimveč GB (kolikor je smiselno) za čimmanj €. Torej nek optimum cena/performans.

Hvala ;)

mtosev ::

fsb nima veze z ramom. kupis pa 667mhz ali 800mhz in bo teklo na 533mhz
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

zee ::

V vsakem primeru pa kupi 2x 2GB kit. Manj nima smisla kupovat. IMHO.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

janezek101 ::

Hvala vama za odgovor, našel sem podatek, da je največji posamezni kos rama ki ga sprejme velik največ 1gb;
Internal memory expansion module sizes 256, 512, 1.024 MB
ter našel sem tudi na enaa 533mhz 1gb (klik). Na kingstonovi strani piše, da je za moj laptop primeren ram KTT533D2, tega pa nikjer več ni za dobit. Je tudi ta serija KVR533D2 ki jo imajo na enaa vredu?

zee ::

Kje si našel ta podatek? Ker očitno ne drži. Kako ima potem lahko prenosnik največ 4GB pomnilnika, če ima na voljo samo dva slota (tipično pri novejših prenosnikih) in največ 1 GB modul v vsakem slotu? 8-O
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

janezek101 ::

tukaj na toshibini strani pod compatible options so kompatibilni rami, od katerih noben ni večji od 1gb:
http://eu.computers.toshiba-europe.com/...
v zgornjem postu sem pa skopiral iz tukaj:
http://www.icecat.biz/en/p/Toshiba/PSAA...

vem, čudno je :|
na toshibinih forumih sem pa našel temo: http://laptopforums.toshiba.com/t5/Sate... kjer piše:
Re: Ram problem with a100-011

Incompatible memory. Toshibas are notoriously picky about memory and only test and certify the correct Kingston modules. In your case the following are approved:

KTT533D2/512
KTT533D2/1G
KTT533D2/2G
KTT667D2/512
KTT667D2/1G
KTT667D2/2G

Note that if you mix the 533 and 667 modules they will all default to 533. You can use any combination of sizes up to 4GB.

teh ramov pa NIKJER ni za dobit. Lahko sploh kaj naredim? :8) (na seznamu teh ramov sta pa omenjena dva 2gb ?!)

Zgodovina sprememb…

zee ::

Jaz bi poskusil z generičnimi - službeno Toshibo od sodelavca smo pred časom nadgradili z enimi SuperTalentovimi moduli in dela brez problema. Na Mlacomu (za njih sem 100% prepričan) se da zmenit, da prideš in lahko sprobaš RAM, potem ga pa pač vzameš ali ne.

možno je tudi, da večjih modulov ni seznamu, ker jih takrat še ni bilo oz. niso bili tako aktualni.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

janezek101 ::

Hvala! Vidim da že na njihovi spletni strani piše "Nakup pomnilnih modulov je možen samo ob predhodnem testiranju v vašem prenosniku." Samo še pesti moram držat da bodo delali.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri RAM naj uporabim DDR1 ali DDR2

Oddelek: Pomoč in nasveti
223816 (3293) mat xxl
»

Ram

Oddelek: Strojna oprema
6846 (779) bluefish
»

Ram za prenosnik

Oddelek: Kaj kupiti
211619 (1299) p4
»

Prenosniki z ddr2 ram-om - delujejo samo ram-i enega proizvajalca

Oddelek: Kaj kupiti
121433 (1243) Zheegec
»

Sestava Računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
71049 (918) AndrewSmith

Več podobnih tem