» »

Možnosti nakupa stanovanja

Možnosti nakupa stanovanja

Temo vidijo: vsi
««
55 / 69
»»

jype ::

amigo_no1> Če moraš vsakič podkupiti par ljudi na UE, da se "premaknejo" zadeve za gradbeno dovoljenje, potem je to stvar države, kajti ona ima izvaja nad kontrolo in regulacijo za gospodarske subjekte.

Lahko jih tudi ovadiš.

amigo_no1> Namesto "podkupiti, UE, gradbeno dovoljenje" si lahko predstavljaš tudi kaj drugega.

Razumem o čem govoriš, a kar se tiče takih težav, gre počasi in vztrajno na bolje. Pred dvajsetimi leti je bilo precej bolj zapleteno in zoprno karkoli storit, pa nam je vseeno šlo bolje.

WarpedGone ::

Zato ker so stavbne parcele na voljo v omejenih količinah in ker je streha nad glavo ena izmed osnovnih človekovih dobrin.

Zdej pa še razloži od kje se je vzelo to "pomanjkanje" stavbnih parcel. Vesolje je tudi omejeno, pa zaradi tega ne vidim resnega smisla v omejevanju volumna žlic.

Nazadnje ko sm gledal, ni bil pozidan niti 1% površine Slovenije.
Gozdov imamo pa danes za celo tretjino več kot pred 2. svetovno vojno.

Pomanjaknje parcel je izključno zaradi interesa lokalne politike, da lahko fino molzejo ljudi ob spreminjanju namembnosti zemljišč.

In prosim ne jamrat zaradi morebitnega pomanjkanja kmetijskih zemljišč. V sahari je večje pomanjkanje peska, kot pa obdelovalne zemlje pri nas.
Zbogom in hvala za vse ribe

Karaya 52 ::

Pavsal je dober predvsem zaradi nesposobnosti drzave da bi pobrala davek od najemnin. Ne bo ga pobrala, vemo, dovolj dolgo zivimo v Sloveniji, da nam je to jasno. Seveda pa te negospodarjenje s prostorom udari po zepu, kar je samo stranski imo dober ucinek.

V splosnem je zemlje v Sloveniji dovolj, samo kje? V sneziskih gozdovih, Pokljuki, sredi Dravskega polja? Tam postaviti mesto je traparija prve klase. Isce se predvsem zemljo okoli mest, ta pa je omejena in ne more bit v celoti pozidana, visina ki nosi preveliko gostoto pa je tudi slaba s socioloskega vidika.

amigo_no1 ::

jype je izjavil:

amigo_no1> Če moraš vsakič podkupiti par ljudi na UE, da se "premaknejo" zadeve za gradbeno dovoljenje, potem je to stvar države, kajti ona ima izvaja nad kontrolo in regulacijo za gospodarske subjekte.

Lahko jih tudi ovadiš.

amigo_no1> Namesto "podkupiti, UE, gradbeno dovoljenje" si lahko predstavljaš tudi kaj drugega.

Razumem o čem govoriš, a kar se tiče takih težav, gre počasi in vztrajno na bolje. Pred dvajsetimi leti je bilo precej bolj zapleteno in zoprno karkoli storit, pa nam je vseeno šlo bolje.

Ja, lahko jih, samo bi moral prej posneti podkupovanje oz bi te morali policaji ozvočiti/osnemati (samo te ne bodo kar tako na lepe oči - catch 22), preden bi se zadeva na tožilstvu in "super hitrih" sodišču premaknila/končala bi preteklo N let, vmes bi bil pa še vedno brez dovoljenja ;((.
Tako da s tvojim pristopom nebi rešil ničesar.

jype ::

amigo_no1> Tako da s tvojim pristopom nebi rešil ničesar.

Če ne narediš ničesar, s čimer bi stanje pomagal spremeniti, potem je malce nesmiselno, da se pritožuješ.

Karaya 52> Isce se predvsem zemljo okoli mest, ta pa je omejena in ne more bit v celoti pozidana, visina ki nosi preveliko gostoto pa je tudi slaba s socioloskega vidika.

Vidiš, jaz mislim, da imaš zelo prav! Ampak tako grobe posege v prosti trg boš težko upravičil!

Karaya 52 ::

Grob priblizno toliko kot dohodnina. V interesu mesta je, da ima stanovanjski fond zaseden, da ne divja prehitro v sirino, ker hitre sprembe v prostou praviloma niso dobre. Tezko bi nasel bolj beden prostor kot novonastalo predmestje, posledica visokih cen v mestu, ki so taksne v Sloveniji tudi zaradi mirujocega fonda stanovanj.

Invictus ::

kamuee je izjavil:

gospodič živim v fakiing novem mesti ko so najemnine po 350-400€, halo

Na Dolenjskem lahko za 70-80 jurjev dobiš bajto malo ven iz mest. Je pa res ko vzameš kredit, je malo manj denarja za cviček. Mogoče bo pa to pripomoglo k boljši slovnici ...

Drugače pa za vse jamrače da so stanovanja draga ... ZASLUŽITE VEČ. V tujini je dovolj dobro plačanega dela. V enem letu se brez problemov zasluži tam okoli 50k EUR (prihranjeno). Seveda je pa treba kaj narediti za to.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

-valvoline- ::

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Se že veseliš, ker boš lahko kupil poceni stanovanje v Piranu? In zakaj ne?:))

O.

BlazP ::

Jaz predvsem upam, da je to samo zacetek ciscenja cen in uskladitev s kupno mocjo navadne raje.

Pithlit ::

Aston_11 je izjavil:

Mah ja ... je cel kup faktorjev. Če gledaš samo višino najema in višino kredita, potem si na faktorju 1:2. Npr. moj primer najem 250, kredit 550. Ni računice. 300 EUR več v štartu.

Povsem odvisno od lokacije, lastnikov, situacije... Pri nas najemnine nižje od 300EUR sploh ni. Pa se to gre za stanovanja okol 40m². 120m² je nad 500. Jaz pa za tolk veliko bajto plačujem pod 450 kredita. Tekoče stroške se itak posebej plačuje... izredni so pa pač pri lastniški bajti/stanovanju 'necessary evil'. V enem letu jaz torej 'prišparam' najmanj 600eur v primerjavi z najemom. In te lahko pač vložim v tisti 'necessary evil'. Tam-tam, če mene vprašaš.

Je pa res da se iz najemniškega v najemniško stanovanje lahko dejansko seliš na 1,2,3... iz mesta v mesto, države v državo. Pri lastniškem si pa relativno vezan na lokacijo. Kaj ti bolj paše je pa odvisno od posameznika. Meni tukaj preprosto nič ne fali. Komu drugemu bi se pa po enem mesecu 'strgalo'.
Life is as complicated as we make it...

thramos ::

Pithlit je izjavil:

120m² je nad 500. Jaz pa za tolk veliko bajto plačujem pod 450 kredita.


450 kredita na 300 mesecev je tukaj cca 90.000 kredita. Kar ugodno za 120m² veliko hišo.

-valvoline- ::

Okapi je izjavil:

Se že veseliš, ker boš lahko kupil poceni stanovanje v Piranu? In zakaj ne?:))

O.

V Španiji se je kolaps tudi začel pr nepremičninah na obali,pol pa nadaljeval proti notrajnosti,da bi na koncu najbolj padle cene nepremičninam na obrobjih mest in podeželju. Jaz pa čakam na svojo poceni ugodbno parcelo nekje okol MB,opažam da se zadnje leto nič ne premika in se dejansko nič ni prodalo,cene so že kar v upadanju,tak da upam na skorajšno precejšno pocenitev.
Vlada je nekaj govorila tudi o znižanju komunalnih prispevkov in to za 50%.

Zgodovina sprememb…

Aston_11 ::

Morda se pa dejansko končuje obdobje plenjenja. Morda. Še dolgo je zdržalo v-ubi-bože navijanje cen navzgor do onemoglosti.

49106 ::

Ne, končuje se obdobje pufanja, in posledica tega je upad prodaje nepremičnin(Ni kredita, ni stanovanja). Vsaj dokler se ne odplačajo stari dolgovi. V bistvu povpraševanje/ponudba...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Mr.B ::

Kdo bi si mislil, da bodo banke, ki nočejo zaseči nepremičnin na koncu postale žrtve lastnih zgrešenih planov, podkrepljeno z lastnim streljanjem v nogo, pri postopkih pridobivanja kredita za nakup....
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

xCore ::

Boli banke...zakaj bi nižale cene če celo stvar zafurajo pol jih pa mi nafilamo z dnarom... če jih nebi bi mogoče malo premislili o prodaji nepremičnin...
.:R Š T:. [.: Trust is a weakness :.]

McGregorSL ::

Ko bo kvadratni meter pod 1000€ bom sploh lahko začel razmišljat o kakem nakupu...

Utk ::

Karaya 52 je izjavil:

Isce se predvsem zemljo okoli mest, ta pa je omejena in ne more bit v celoti pozidana, visina ki nosi preveliko gostoto pa je tudi slaba s socioloskega vidika.

Še zmeraj je znotraj ljubljanske obvoznice kar nekaj njiv, pa parcel, ki niso njive pa vseeno prazne, itd.
Kmetijskih zemljišč bo škoda, ko jih bo vsaj 20% obdelanih s čim donosnim, po možnosti brez subvencij, do takrat pa naj nihče ne joka.

Pithlit ::

thramos je izjavil:

450 kredita na 300 mesecev je tukaj cca 90.000 kredita. Kar ugodno za 120m² veliko hišo.

Je ja. Ampak point je v temu da so najemnine pogosto tudi višje od cene nakupa. Kar je, če mene vprašaš, bizarno.
Life is as complicated as we make it...

zuz3k ::

pohlep ne pozna meja


država bi morala nekaj ukrenit in ne dopustit, da so cene nepremičnin šle v nebo
(ampak seveda v vladi imajo svoje nepremičnine in briga jih barabe) al večji davek
al nekaj, sam kaj ko živimo v lopovski državi
Life is a psychological game.

-valvoline- ::

zuz3k je izjavil:

pohlep ne pozna meja


država bi morala nekaj ukrenit in ne dopustit, da so cene nepremičnin šle v nebo
(ampak seveda v vladi imajo svoje nepremičnine in briga jih barabe) al večji davek
al nekaj, sam kaj ko živimo v lopovski državi


Dosti bi bilo čeb vlada ponudila pocen zazidljive parcele in znižala komunalne prispevke. Ne rabimo tistih uber predragih komunajzarskih tajkunmade pajzlov. Če bi bilo politične volje se lahko cene nepremičnin takoj znižajo za najmanj 50% v manj kot enem letu.

Zgodovina sprememb…

LeQuack ::

Država naj samo pusti vse pri miru, kjerkoli se je vmešala je delala v škodo večine državljanov. Razne dokapitalizacije bank in nepremičninski skladi.
Quack !

zuz3k ::

če so dnar pokradli ga morajo nekje dobit
Life is a psychological game.

T-h-o-r ::

Surs ugotavlja, da je "neprodanih" 9.500 novih stanovanj, od tega v Ljubljani 2.700 novih stanovanj
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

zavajon ::

-valvoline- je izjavil:

Dosti bi bilo čeb vlada ponudila pocen zazidljive parcele in znižala komunalne prispevke. Ne rabimo tistih uber predragih komunajzarskih tajkunmade pajzlov. Če bi bilo politične volje se lahko cene nepremičnin takoj znižajo za najmanj 50% v manj kot enem letu.

Za znižanje cen nepremičnin ni potrebna nobena politična volja, prej ali slej bo trg to uredil, tako kot je trg narekoval dviganje cen.
Kaj takega npr. se v centru Ljubljane pred nekaj leti ni moglo pričakovati. Sicer pa, komu razen potencilalnim kupcem bi lahko bilo v interesu znižanje cen nepremičnin? Državi ne, ker z višjimi cenami dobi ona več, zdajšnjim lastnikom nepremičnin niti ne, ker se zdaj (oz. so se do pred kratkim) lahko počutijo milijonarji, kar ni slab občutek. Še najmanj pa tistim, ki so 2007 kupili stanovanje za 200k, od tega so 100k vzeli kredita, ki ga bodo odplačevali še 20 let. Če kot tak naenkrat ugotoviš, da je tvoje stanovanje vredno samo 100k, najbrž ni ravno cool.

Isotropic ::

bogve kaksno izolacijo ima tista luknja...

Invictus ::

Samo jamranje kako draga so stanovanja ...

Malo ste že dolgocajtni. Če nimate denarja za stanovanja, naj vam ga kupi država. Drugače pa ste vsi za svobodni trg, demokracijo ipd ...

Sam država omogoča da si kupiš stanovanje. Samo denar moraš imeti. Tisti člen v ustavi ne pomeni da ti mora država dejansko kupiti stanovanje. Samo možnost ti mora dati (tudi zakonodajno) da pri nakupu strehe na glavo nisi diskriminiran.

Cene bodo šle toliko dol, kolikor se ljudem mudi prodati. Če se jim ne, ne bodo spuščali. Če se jim, bodo spustili, sploh če prideš z gotovino. Gotove pare so najboljše ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

joze67 ::

Delno imaš prav (država ni dolžna kupiti stanovanja, kot tudi ne kruha ipd - je pa, zanimivo, voda načeloma zastonj); samo da je država kar precej kriva, da je stanje tako, kot je. Z regulacijo ponudbe. Z razprodajo družbenih stanovanj. Z omogočanjem neaktivnega lastništva. Take stvari.

Okapi ::

Če kot tak naenkrat ugotoviš, da je tvoje stanovanje vredno samo 100k, najbrž ni ravno cool.
Če si stanovanje kupil zato, da ga boš drago prodal, potem res ni cool, če si ga kupil zato, da v njem stanuješ, pa te trenutna tržna cena niti najmanj ne zanima, saj ga ne nameravaš prodajati. In celo če bi se rad preselil v večje stanovanje, te padec cen ne prizadene, ker so enako (ali še bolj) padle tudi cene večjih stanovanj.

O.

Invictus ::

joze67 je izjavil:

Delno imaš prav (država ni dolžna kupiti stanovanja, kot tudi ne kruha ipd - je pa, zanimivo, voda načeloma zastonj); samo da je država kar precej kriva, da je stanje tako, kot je. Z regulacijo ponudbe. Z razprodajo družbenih stanovanj. Z omogočanjem neaktivnega lastništva. Take stvari.

Saj ste/smo volili tako vlado. Ljudstvo ima vedno tako vlado kot si jo zasluži. Oz. voli.

Na trgu pač velja pravilo ponudbe/povpraševanja. Če banke zdaj ne bi bile tako previdne pri dajanju kreditov, bi tudi nepremičninski trg bolje živel. Vem iz lastnih izkušenj, ko kar precej potencialnih kupcev za mojo hišo ni dobilo kredita. In nismo sklenili posla.

Regulacije ponudbe ni. Sam tega ne vidim. Družbena stanovanja so bila prodana pred 15 leti. Folk si zdaj da stanovanje na trg in upa da bo prodal za dobro ceno. In ker se mu ne mudi, navije ceno. Če bo šlo. In s tem avtomatsko viša ceno tudi ostalim prodajalcev v smislu, ne bom prodajal ceneje kot oni drugi.

Potem je bila pa še tu tiha podpora vlade in ne tako tiha podpora bank in občin gradbenemu sektorju. Vsak pocar s prvimi vezami se je šel gradnjo hiš in stanovanj. Zdaj ko jih je preveč in so slabo narejene, pa jih nihče noče kupit.

Okapi je izjavil:

Če kot tak naenkrat ugotoviš, da je tvoje stanovanje vredno samo 100k, najbrž ni ravno cool.
Če si stanovanje kupil zato, da ga boš drago prodal, potem res ni cool, če si ga kupil zato, da v njem stanuješ, pa te trenutna tržna cena niti najmanj ne zanima, saj ga ne nameravaš prodajati. In celo če bi se rad preselil v večje stanovanje, te padec cen ne prizadene, ker so enako (ali še bolj) padle tudi cene večjih stanovanj.

O.

Tržna cena stanovanja te zanima, če imaš zavarovan kredit s hipoteko. Če cena preveč pade, lahko banka zahtevadodatna zavarovanja.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

imagodei ::

T-h-o-r je izjavil:

Surs ugotavlja, da je "neprodanih" 9.500 novih stanovanj, od tega v Ljubljani 2.700 novih stanovanj

Neuradno slišim, da imajo ogromno stanovanj banke, ki pa jih ne želijo prodajat po trenutni realni tržni ceni. Raje špekulirajo o višjih cenah v prihodnje... Če ne bo šlo vse skup v k...c, bomo pač davkoplačevalci spet segli v svoje žepe in jim "pomagali", stanovanja bodo pa potem prodajali po dražjih cenah.
- Hoc est qui sumus -

T-h-o-r ::

aja, skupaj praznih stanovanj v slo pa 170.000


jp, pa enkrat je bil tudi članek v financha, kako bojo dali (nlb) stanovanja na dražbo, brez predhodne cene, da bi dobili informacije, koliko so sploh pripravljeni kupci plačat, seveda to ne bi bilo obvezno

pa tudi ne vem, če je kaj iz tega?
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

jype ::

Za ene 40 ojro bi pa kupu nov flat, mogoče!

McGregorSL ::

Invictus je izjavil:


Saj ste/smo volili tako vlado. Ljudstvo ima vedno tako vlado kot si jo zasluži. Oz. voli.

A res... volili smo eno... dobili smo drugo... nevem kaj je smisel volitev, če potem zmaga tisti ki ni bil izvoljen... sam to je off topic.

Še vedno zagovarjam, da bi neka skupnost recimo slovenija mogla strmeti k brezplačnim osnovnim dobrinam. Zdravstvo, šolstvo, stanovanje, kruh in voda. !!!

djordjevic ::

Eh, ste brezvezni. Kregate se, ali je boljše posilstvo na suho ali s kondomom in lubrikantom.

Osebno sem čedalje bolj naklonjen prisilni upravi (iz katerekoli države severneje od nas).
No grave is deep enough to keep us in chains.

Karaya 52 ::

McGregor, glede na to da sem v gradbenem fohu, pravis, da bi moral stanovanja risati za dzabe?

zavajon ::

McGregorSL je izjavil:

Še vedno zagovarjam, da bi neka skupnost recimo slovenija mogla strmeti k brezplačnim osnovnim dobrinam. Zdravstvo, šolstvo, stanovanje, kruh in voda. !!!

Od kod tebi to, da je lastništvo stanovanja osnovna dobrina? Potemtakem npr. v Nemčiji 90% ljudi nima osnovnih dobrin?! To, kar praviš, je načeloma veljalo v socializmu. Pri nas sicer ne čisto, a v Sovjetski Zvezi so se temu idealu kar dobro približali. Pa vemo, kako se je končalo...

nuclear ::

Rabim razsvetlitev. Kolikor berem zadnjih 5 strani, se izgleda res ne bi spravil v nakup stanovanja.

Razmišljal sem o nakupu, nekaj imam prišparano, vzel bi 30 letni kredit(ob zaposlitvi redni- sem še študent in končujem mag počasi), samo struglam zdaj... Malo sem bral finance, in pravijo, da se splača počakati, saj naj bi se cene po padu nepremičninskega trga spravile na "normalo"...

S stanovanjem se ne mudi, ampak nekako bi že bil čas, da "grem" od staršev.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nuclear ()

Invictus ::

Zdaj se da dobiti tudi kak poceni najem.

Ker se stanovanja ne prodajajo, ljudje dajejo stanovanje v najem za katerokoli ceno ...

Se splača mal pogledat. Sem enkrat našel bajto za oddajo za 500 EUR/mesec. Je hitro šla ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

zavajon ::

@nuclear:

Praviš, da si študent, delaš magisterij, se ti ne mudi...
A res meniš, da je pametno se zakreditirati za 30 let, pri čemer najbrž še ne veš točno, kaj boš počel, kje boš živel, itd. Tudi, če dobiš redno službo (v nasprotnem itak kredit no-go), a si prepričan, da jo boš imel 30 let?

Kaj pa je narobe s tem, da stanovanje najameš? Cene najemnin vsaj v Ljubljani padajo, za 300€ se da bojda že dobiti spodobno stanovanje, sploh če nimaš 1 teden deadline (nisem sicer prepričan, ker sem že 11 let v istem stanovanju, za katerega plačujem 200€, pa nimam interesa se trenutno seliti).

nuclear ::

Jaz sem tudi za najemnino, samo doma pametnarijo.
Itak, da se ne splača kredita vzet.

Sej si računam zdej.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Okapi ::

Odvisno koliko keša boš dobil od ta starih.;)

O.

nuclear ::

Misliš za stanovanje?
Pa recimo 1/5 od vrednosti stanovanja.

Sam sem sicer dal predlog, da po faksu delam ene 2 leti in zberem čimveč, medtem ko sem še pri njih in šele pol pogledamo za kakšnim stanovanjem... Vendar je ženski spol, pameten, kako lahko zdaj kupimo in damo v najem........ A za onih 100% obresti v 30 letih(ali prej) pa ne razmišlja.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

omnimint ::

Sicer natančnih izračunov nisem šel delat, je pa kmečka logika taka, na pamet govorim: glede na to, da so najemnine danes relativno visoke se splača razmišljat o kreditu, saj ti po 30 letih stanovanje ostane, ob predpostavki, da nimaš večjih stroškov s popravili je povsem mogoče priti skozi tudi z najemom kredita. Druga po mojem bistvena stvar je ta, da s svojo lastnino po mili volji razpolagaš, razbijaš, preurejaš,... najemniškega stanovanja ne boš dobil točno takega, kot si želiš, vsaj za normalen denar ne.

zavajon ::

Res govoriš bolj na pamet po kmečki logiki ;)
Upoštevaj, da boš dobil kredita za max. 50% vrednosti stanovanja, tvojih 50% bi se ti teh 30 let obrestovalo. Če ga zavaruješ s hipoteko in se v tem času kaj zalomi, boš izgubil celo stanovanje, tudi "svoj" del. Pa čez 30 let bo stanovanje res tvoje, a moraš imeti preklemano srečo, da po tem času ne bo treba nič investirati v kakšna popravila.

djordjevic ::

zavajon je izjavil:

Upoštevaj, da boš dobil kredita za max. 50% vrednosti stanovanja,

Zakaj že? Ti tudi na pamet? Za moje stanovanje (nakupna cena 82k) smo vzeli 67k kredita.
No grave is deep enough to keep us in chains.

zavajon ::

Ne ravno na pamet, ampak iz pripovedovanj tistih, ki so jih te reči zanimale. Vem pa, da so 2007 banke dajale tudi 80% kredita.

McHusch ::

Kredit na 30 let je neumnost. Kredit na 20 let je malo manjša neumnost (izračunaj si razmerje med anuitetami v obeh primerih, pa boš ugotovil, zakaj se ne splača). Kredit se vzame po pravilu 1/3-3. Obrok ne sme presegati tretjine mesečnih dohodkov, skupna vrednost pa ne trikratnika letnih dohodkov. Do tega zneska je pa treba stiskat in varčevat nekaj let pred kreditom (če je to možno).

To so osnovne finance. Pomembnejše vprašanje pa je, ali ti že veš, kje boš živel in delal naslednjih vsaj 10 let. Če pri 25 letih to veš, potem imaš večjo srečo kot večina populacije in go for it :)

Okapi ::

skupna vrednost pa ne trikratnika letnih dohodkov.
In v katerem katekizmu piše, da ne sme?;)

O.
««
55 / 69
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako določit pravo ceno stanovanja, hiše ipd. ?

Oddelek: Loža
445879 (2936) techuser
»

Najem stanovanja, blok vs hiša? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8621821 (16669) BorutO
»

Stanovanjski kredit - izračun (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11132319 (29361) Ganon
»

Zakaj država ne obdavči nepremičnine, kot Američani? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7414837 (13323) Furbo
»

Kako živeti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
9015374 (13677) Matako

Več podobnih tem