» »

Posoja denarja - pogodba?

Posoja denarja - pogodba?

1
2
3

Zheegec ::

Oh ja, celo tukaj smo imeli zelooo dolgo temo zaradi tega. Seveda naslovi obstajajo, logično da greš to najprej preverjati. Saj prevaranti niso od včeraj.
Ampak vsekakor, kar po želji, obresti sklepam da so noro nizke?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

zvezdogleda ::

ja to pa so 2500 evrov za 36 mesecev na mesec se plača 75 evrov tako da na koncu plačaš vse skupaj 2650 evrov čudno res mi to deluje ampak so zelo prepričljivi....

Zheegec ::

zvezdogleda je izjavil:

ja to pa so 2500 evrov za 36 mesecev na mesec se plača 75 evrov tako da na koncu plačaš vse skupaj 2650 evrov čudno res mi to deluje ampak so zelo prepričljivi....

Seveda so.
Čestitam, ker si našla tako dobro ponudbo, ostali si lahko tega le želimo...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

zvezdogleda ::

Alien mislim da ne bom šla v to ker mi preveč smrdi po goljufiji....lp

Zheegec ::

Ah, kaj pa imaš za skrbeti. Saj gotovo uporabljajo Western Union za nakazila?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

zvezdogleda ::

ALI en točno to uporabljajo samo to je lahko tudi nateg....ne zaupam,čeprav me ta oseba kao čaka da pošljem denar ....lp

BigWhale ::

Povej, ko bos imel 250.000 EUR za sposoditi. Toliko jaz potrebujem in pristanem na kakrsnekoli pogoje.

Samo pazi, da mi ob tvojih pritiskih, da ti moram to vrniti ne popustijo zivci, se custveno zlomim in te v navalu custev ne ubijem. Potem me pa zaradi zivcnega zloma institucionalizirajo za kako leto, dve morda celo pet.

Po rehabilitaciji jo bom vseeno bolje odnesel kot ti. Ti bos tisti prasec izkoriscevalski, ki je pod necloveskimi pogoji posojal denar, jaz bom pa tisti, ki je bil pod stalnim pritiskom in 'vsi' bodo rekli: "Saj meni bi se tud zmesal, ce bi mi en tak mafijc tezil, jaz bi ga tudi zaklal ..."

:)

Zheegec ::

zvezdogleda je izjavil:

ALI en točno to uporabljajo samo to je lahko tudi nateg....ne zaupam,čeprav me ta oseba kao čaka da pošljem denar ....lp

Hehe. če sem lahko resen - praktično vsi nategovalci uporabljajo Western Union, zato sem takoj vedel, kaj uporabljajo.
Izogibaj se jih.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

zvezdogleda ::

Alien hvala za dober nasvet bom se jih izogibala ;)) lp

fosil ::

Vprašaj se, zakaj bi ti morala njim najprej nakazat 75 EUR ?
Zakaj ti ne bi oni enostavno odbili tega zneska od posojila in ti nakazali samo 2.425 EUR ?
Tako je!

zvezdogleda ::

so rekli da je taka njihova politika .... ... kar naj bo....jaz ne grem v to.....lp

Vikking ::

T0RN4D0 ::

Hahaha kire bučke no. Kokr da bi prodajalcu mogu prnest žemlo če hočeš kupit kruh. :] +WU + hude obresti pa najbrž ti bo nekdo iz Nigerije posodil keš. Ko mu ga ti najprej posodiš. Pa vse na lepe oči preko maila. :]
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

gzibret ::

99% internetnih nategov gre po enem in istem kopitu - nakaži nam denar za vztopne stroške / operativne stroške / predujem / za poštne znamke / za bolno babico / karkoli ipd..., v zameno obljubljajo med in mleko. Ko denar nakažeš, ali čudežno poniknejo, ali pa hočejo še kakšno vsotico (pol pa res dobiš milijone).

zvezda - stran od tam, ker smrdi huje, kot kup dreka.
Vse je za neki dobr!

delorean ::

mene so cigani našponal 3 leta nazaj sem iskal kredit v salamonu (so me poklicali)in sem jim nesel 16.000 euro dol v torino ker so mi obljubili kredit 200.000eur in 16.000 je bilo treba dat vnaprej kao obresti....dobil sem pa fotokopiran denar,in še k sreči ne kakega metka v glavo......draga šola!

Zheegec ::

Jao, pa sem mislil, da so nigerijci s tem začeli... pa očitno eni takšne prevare poznajo že dolgoo časa :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

T0RN4D0 ::

Res, ni mi jasno, po kakšnem sistemu lahko folk za posojila daje denar vnaprej haha. Bolj očitnega natega kot to, pa res ne. :]
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

mihecpegec ::

Imam eno vprašanje oz. prošnjo, kako bi mi svetovali ...

Pred časom sem prijatelju posodil znesek v vrednosti 1XXX eur, pri tem sva napisala pogodbo (vendar je bila ta pogodba pisana na list papirja brez kakšnih pravnih členov) na njej je samo datum, kdo posoja denar, komu, kakšen znesek, kakšen dolg, podpis.
Pri tem sva se dogovorila za datum vrnitve sredstev(na pogodbi), ker drugega potrdila nisem dobil, sem zahteval njegovo njegovo bančno kartico, dokler ne prejmem zneska in pogodbo.
Imam tudi bančne zapiske, kjer je razvidno da sem mu posodil denar ter v nazivu navedeno "posoja denarja" ter sporočila, kjer je vse napisano in tudi sam potrjuje dolg.

Vendar ga že tako čakam dobre 3mesece ... vsak teden dobim xx eur - kot "obresti", denar mi je še vedno dolguje, vendar imam dovolj tega čakanja.
Zato me zanima, kako naj najhitreje dobim nazaj denar?

Hvala!

Furbo ::

Reci mu, naj ti ga vrne.

S kartico pa lahko ščistiš kako svinjarijo iz štedilnika ali kaj takega, zagotovo jo je že prijavil kot izgubljeno.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

St235 ::

Če si posodil denar prijateljuj potem mu reci naj ti vrne. Če si posodil denar znancu pa vso srečo z civilno tožbo ali pa dvemi črnogorci. Pač zaračunaj kaj ti je ceneje.

Vikking ::

Lej, tudi po pravni poti si ga odpikal. Če si je moral sposodit pri tebi, je verjetno že zelo dolžan. Recimo da v 2 letih po sodni poti dosežeš izvržbo na premičnino, nepremičnino karkoli. Ugotovil boš da so pred tabo še: banka, leasing, socialna, država, občina. Ker imajo prednostno pravico pred tabo, si bodo ti najprej poplačali dolg. Če karkoli še ostane dobiš ti.

A ne verjamem, moraš vedeti, da so pri vseh teh dolžniki, tudi nastali sodni stroški, izvršitelj, tako kot pri tebi. Sploh pa si ponavadi ti sposojajo takšen denar, da potem upnik krepko premisli če bo šel v tožbo.

Zaradi takšnih težav, pa ti posojilodajalci pridejo z gorilami na dom in na silo odvamejo denar, vrednejše predmete oz. zastrahujejo upnika da na silo izbrska nekje denar, ker tudi če bi se potrudili po sodni poti, so zadnji v vrsti.

mihecpegec ::

Še vedno nisem prejel nobenih sredstev, kljub temu pa vsak teden teden sprejemam nekakšno nadomestilo ...

Torej nimam nobene druge možnosti, kot da pokličem par kolegov in gremo po denar? Jah denar resnično ne pozna prijateljev, bo pa to vseeno dobra šola!

Brane2 ::

No, če prejemaš pardeset xx na teden kot "nadomestilo", potem bi ti tip že tako znal vrniti glavnico v manj ko letu.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

fikus_ ::

Pozdravljeni,

Uporabil bom kar to temo, da ne odpiram nove.

Zadeva je sledeča: Prijatelj kupuje stanovanje, približno 60% denarja ima za nakup, jaz bi mu pa posodil ostalih 40% + 12 k€ za obnovo. Ker je sp in prikazuje minimalne dohodke, pravi da ne more dobiti toliko kredita.
Ker vem, da se pri denarju prijateljstvo konča, me zanima kako se zavarovati?!

1. To, da bi bil jaz solastnik stanovanja, dokler ne vrne denarja, mi ne diši (da bi bil vpisan v zemljiški knjigi), prav tako njemu ne!

2. On je navdušen nad varianto, da mu posodim denar in pri notarju narediva pogodbo. Ampak s tem se sicer uradno ve, koliko denarja sem mu posodil in koliko in do kdaj mi mora vrniti. Zagotovila pa ni da mi vrne, ostane samo sodišče in izterjava, . . . kar traja in traja, če še ima sploh kaj za vrniti!

3. Kaj pa varianta 2 z dodatkom v zemljiški knjigi o dolgu na nepremičnini, tako da ne more prodati stanovanja? Ko je dolg vrnjen, se to izbriše iz zemljiške knjige.

Ima že kdo podobno izkušnjo in kako se 3 varianta v praksi izvede?

Pa prosim za konkretne odgovore. Hvala.

T-h-o-r ::

- ne it v to
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

solatko ::

Preberi si, kdo in pod kakšnimi pogoji lahko posoja denar. Tako privatno posojanje denarja, je popolnoma nezavarovano, v končni fazi, ti lahko ne vrne niti 1-gaEUR-ra. Izgubil boš prijatelja, denar pa še probleme boš imel s tem.
Prva zamera je najboljša - pač rečeš, ne posodim.
Zavarovanja za fizično posojanje denarja, pač ni in če gledaš, koliko so zavarovani upniki, si boš posojanje denarja, brez mafijske podpore, odmislil.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

gendale ::

ne posojat, če si ne moreš privoščit da ti ne vrne
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Tilen ::

Zakaj mu ne diši, da bi ti bil solastnik, dokler ti ne vrne denarja? Te želi opehariti? Želi izpasti frajer pred punco/ženo? Druge skoraj ne vidim.

Mimogrede, če boš pristal na to, da si solastnik stanovanja, moraš dobiti delež, ki je vsaj 1.5x večji od vložka. S tem se zavaruješ pred padcem vrednosti stanovanja v primeru, da on ne bi plačeval.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

solatko ::

Tilen - Kaj ti pa pomaga solastništvo polnega stanovanja, s takim, ki nima denarja, da bi ti ga vrnil. Bolje, da se zadolži na banki ali pri sorodnikih.
Delo krepa človeka

Tilen ::

solatko je izjavil:

Tilen - Kaj ti pa pomaga solastništvo polnega stanovanja, s takim, ki nima denarja, da bi ti ga vrnil. Bolje, da se zadolži na banki ali pri sorodnikih.


Saj pravim, v primeru solastništva mora drugi pristati na večinski delež. Če posodiš za 40% vložka, moraš postati lastnik vsaj 50%, da se vsaj malo izogneš tveganju v primeru padca vrednosti stanovanja. V primeru, da bi on plačeval, je vse OK in on postane lastnik vsega, če pa ne plačuje, pa prodaš svoj delež, ki mora biti večji od vložka ravno zaradi tega, ker ne veš koliko bo delež vreden po x letih. Sorodniki mu verjetno nočejo posoditi ali pa mu je nerodno reči, banke pa imajo dandanes praktično nemogoče pogoje za nakup nepremičnine višje vrednosti.

Povej mu, da za 40% vložka želiš postati 60% lastnik premoženja, ki bo uradno vpisano v ZK in vse uverjeno pri notarju. Stroške overitve nosiš ti, ker si tako dober prijatelj, da mu sploh kaj posodiš. Če se ne strinja, pa naj gre na banko, ki bo hotela za 100k kredita 200k kritja, ki ga pa tako ali tako nima.

Poglej še na bizi.si, če sploh posluje pozitivno, da bo lahko karkoli vračal. Pri sebi razjasni ali želiš "samo" posoditi ali tudi kaj zaslužiti. Če te zanima slednje, je precej bistveno zanesljivejših in bistveno manj stresnih poti.

Npr. če daš Hranilnici Lon 40.000 EUR za 5 let po 5%, boš ven nesel 51.000 EUR, depozit pa imaš zavarovan v sklopu jamstev do 100.000 EUR.

p.s. Ne pozabi, da ga boš moral iskati, ko bo zamujal s plačili in klicati na mobitel, itd. To so vse stroški, ki v obdobju 10 let niso tako majhni. Tudi, če bi ti vse do zadnjega EUR poplačal. V primeru, da mu posodiš 40000 EUR in če je inflacija na letni ravni 3%, boš v primeru, da ti ves denar dejansko vrne kot sta se dogovorila, realno v osmih (8) letih izgubil cca 9000 EUR. Se pravi, če mu danes daš 40.000 EUR in ti on da čez 8 let 40.000 EUR nazaj, si izgubil 9000 EUR.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

c3p0 ::

In komu boš potem prodal 50+% stanovanja? Sam bi se to šel le ob pogoju, da sem jaz edini lastnik stanovanja, dokler se dolg ne poplača. Verjamem pa, da mu to ne diši, komu pa bi.

Tilen ::

Saj ne rabiš prodati. Zastaviš za nov dolg, ki ga zavaruješ s hipoteko in ga ne plačuješ. S problemom vseljene družine se pa naj ukvarja upnik. A nič ne gledaš televizije?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Okapi ::

Mene pa zanima, kako se je končal posojilniški biznis od ;-). Je že obogatel?;)

Kar se fikusa tiče, je pa težko na pamet govoriti. Bolj zavarovati posojila kot s solastništvom stanovanja, ne moreš.

Drugače pa naj se njegov prijatelj malo bolj potrudi pri iskanju kredita. Morda ne bo dobil vsega, ampak do kakšnih 20% vrednosti stanovanja ti s hipotekarnim zavarovanjem da marsikatera banka, če nisi ravno videti kot klošar. Ostalo pa potem lahko še vedno posodi fikus. Obstaja tudi možnost, da vzame kredit v obliki lizinga. Jaz pred leti kot freelancer brez rednih dohodkov tudi nisem mogel dobiti običajnega kredita, sem pa lahko stanovanje pri Hypotu kupil na lizing (Hypo je plačal 60% cene stanovanja). Obresti so bile bolj ali manj enake, morda celo malce ugodnejše, Hypo pa je bil bolj zavarovan, ker je bil do odplačila lastnik stanovanja.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Ziga Dolhar ::

Seveda lahko zavaruješ "bolje" (in predvsem ceneje) kot s solastništvom - z vpisom hipoteke :).
https://dolhar.si/

Yossarian ::

Kot je že napisal Žiga, pojdita do notarja, ti si daj vpisat hipoteko, po mojem pa bi bilo dobro, da bi dal na stanovanje vpisat še prepoved obremenitve in odtujitve (oz. da lahko stanovanje obremeni ali odtuji le s tvojo privolitvijo) do dokončnega poplačila dolga. Če je stanovanje na ugodni lokaciji, se bo v primeru izvršbe v dražbenem postopku gotovo prodalo.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Tilen ::

@fikus_

Sporoči kako si se odločil. :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

;-) ::

Mene pa zanima, kako se je končal posojilniški biznis od ;-). Je že obogatel?;)


:Dbil sem mlad in nor, sem posodil parkrat manjše zneske, vedno se mi je vredu končalo (po sreči) ampak je bil premajhen plus in premajhni zneski da bi se izplačalo. Če kaj posodiš si lahko srečen da sploh dobiš nazaj, da niso stroški telefona in bencina ko hodiš po dnar prevelki.

korenje3 ::

danes se prijateljstvo proda že za 5k€. tisti "prijatelj" bo se prepisal na ženo in denarja ne boš nikoli več videl. sploh če je oseba brezposelna ali pa muti. ok če ima dobro službo in dobiva tam nad 1500€ na mesec, potem je možno da ti hitro vrne. sicer bi mu pa jaz rekel naj gre na banko. tam dajo kredit za 30k€ brez hipotek.

Tilen je izjavil:

Saj ne rabiš prodati. Zastaviš za nov dolg, ki ga zavaruješ s hipoteko in ga ne plačuješ. S problemom vseljene družine se pa naj ukvarja upnik. A nič ne gledaš televizije?


ne moreš, ker morajo vsi lastniki podpisat...
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

Okapi ::

Prijateljstvo se ne proda tako zlahka, samo dandanes marsikdo ne ve, kaj sploh je to zares imeti prijatelja. To ni xxx frendov na fejsbuku.>:D

O.

korenje3 ::

pri meni je kapitalizem uničil prijateljstva :p
vsi so najboljši prijatelji ko rabijo zastonj računalniške usluge...
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Aston_11 ::

Yossarian je izjavil:

Kot je že napisal Žiga, pojdita do notarja, ti si daj vpisat hipoteko, po mojem pa bi bilo dobro, da bi dal na stanovanje vpisat še prepoved obremenitve in odtujitve

(4) Prepoved odtujitve ali obremenitve se lahko vpiše v zemljiško knjigo samo, če je določena med zakoncema ali zunajzakonskima partnerjema, starši in otroci ter posvojenci in posvojitelji. V tem primeru prepoved učinkuje tudi proti tretjim osebam.

Tilen ::

korenje3 je izjavil:

danes se prijateljstvo proda že za 5k€. tisti "prijatelj" bo se prepisal na ženo in denarja ne boš nikoli več videl. sploh če je oseba brezposelna ali pa muti. ok če ima dobro službo in dobiva tam nad 1500€ na mesec, potem je možno da ti hitro vrne. sicer bi mu pa jaz rekel naj gre na banko. tam dajo kredit za 30k€ brez hipotek.

Tilen je izjavil:

Saj ne rabiš prodati. Zastaviš za nov dolg, ki ga zavaruješ s hipoteko in ga ne plačuješ. S problemom vseljene družine se pa naj ukvarja upnik. A nič ne gledaš televizije?


ne moreš, ker morajo vsi lastniki podpisat...


Ni problema. Saj je vendar njegov prijatelj lastnik preostalega deleža. :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Yossarian ::

Aston_11 je izjavil:

Yossarian je izjavil:

Kot je že napisal Žiga, pojdita do notarja, ti si daj vpisat hipoteko, po mojem pa bi bilo dobro, da bi dal na stanovanje vpisat še prepoved obremenitve in odtujitve

(4) Prepoved odtujitve ali obremenitve se lahko vpiše v zemljiško knjigo samo, če je določena med zakoncema ali zunajzakonskima partnerjema, starši in otroci ter posvojenci in posvojitelji. V tem primeru prepoved učinkuje tudi proti tretjim osebam.


Zanimivo, nisem vedel, ker še nedolgo tega sem videl kreditno hipotekarno pogodbo med banko in fizično osebo in je šla v ZK gladko skozi. Kateri člen Zakona o zemljiški knjigi pa navajaš?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Ziga Dolhar ::

Aston verjetno želi opozoriti, da ni moč v ZK vpisati vsake *prepovedi odtujitve/obremenitve*, ampak le tiste, za katere zakon tako določa (npr. SPZ, ki ga citira, in drugi področni zakoni, npr. nekdanji 122. člen SZ/1991).

Vsaj jaz njegovega komentarja ne razumem kot da bi se nanašal na vpis hipoteke.
https://dolhar.si/

Aston_11 ::

Yup, samo na omejitve te prepovedi odtujitve in obremenitve in to med določenimi osebami.

fikus_ ::

Pozdravljeni,

Hvala za vaše odgovore.

Sem govoril na hitro z notarjem in kaže da bo hipoteka prava varianta. Odločitev o posojanju še ni dokončna, se kolega trudi dobiti posojilo.

LP

Mercier ::

Ziga Dolhar je izjavil:

Seveda lahko zavaruješ "bolje" (in predvsem ceneje) kot s solastništvom - z vpisom hipoteke :).


In koliko si potem dejansko varen pred zemljiškim pismom, datiranim pred hipoteko, ki se "iznenada pojavi" ko bi rad dinar nazaj?

Aston_11 ::

Ne more se iznenada pojaviti, ker je vknjižena v zk.

Mercier ::

Glej, pa res. Tnx.

Yossarian ::

Meni se je zdelo, da tip misli, kot da se lahko prepoved odtujitve in obremenitve vpiše samo, če gre za pravni posel med zakoncema oz. bližnjimi sorodniki. Sicer pa sem zdaj opazil, da je citiral 38 člen SPZ.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Posojilo denarja

Oddelek: Loža
344927 (1350) Alien123
»

Posojilna pogodba, ne vračanje

Oddelek: Loža
273661 (2501) looser
»

Posojiloo 2000 evrov (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7126207 (5401) MIHAc27
»

kill the bank (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
27731481 (26822) Okapi

Več podobnih tem