» »

zakaj nimamo belih/srebrnih streh/sten

zakaj nimamo belih/srebrnih streh/sten

gendale_sef2 ::

mal tko razmišljam pač glede na to da imamo itak vroča poletja in mile zime... zakaj niso hiše pobarvane tako da bi se čim več sonca odbilo stran?

rok_p ::

blo včasih prepovedano:) v primeru vojne preveč vidno ponoči?
rok

martincek1 ::

In koliko let že imamo tako vroča poletja in mile zime?

šernk ::

mi imamo stene bele :)

sosedje pa imajo tudi svetlo sivo streho (če odstraniš ves mah na 40 let starih ploščah bi rekel skoraj bela)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: šernk ()

gendale_sef2 ::

martincek1 je izjavil:

In koliko let že imamo tako vroča poletja in mile zime?

jst se spomnim tam okrog 1990 ko sem bil še v vrtcu da je blo po 30+ poleti pa nobene prave zime tko da mamo to kr dost časa

ubistvu od kar sem se rodil ne vem če je blo 5 pravih zim, poletja so bla pa vsa prevroča

>blo včasih prepovedano:) v primeru vojne preveč vidno ponoči?
zdej bi blo to bolš da jim zaslepi senzorje za nočno gledanje :D

floyd1 ::

Glede fasad zdaj bela (ki bi verjetno najboljše odbijala) pač ni moderna. In stene pri sodobni hiši s 15 cm izolacije iz stiroporja niso več ne vem kak problem glede pregrevanja objekta - ti povem iz prve roke.

Streha, sploh strešna okna - to pa je povsem druga zgodba. Pri barvi kritine si tako ali tako omejen na to, kar proizvajajo. In barva strehe po doslej videnem ni največji problem - proizvajalci "glinakov" (konkretno Creaton) po besedah mojega krovca zagotavljajo, da je npr. med svetlo rdečo in črno barvo le okrog 5% razlike v temperaturi mansardnih prostorov pod njimi. Meni sicer težko verjetno (in se zato nismo odločili za črno, čeprav nam je lepa). Prvi pravi problem mansardnih prostorov so strešna okna. Imamo 4 na bajti in če mene vprašaš jih ne bi dal nikoli več. Je sicer lepo, svetlo, a glede vročine totalno mimo. Sobe s strešnimi okni se segrevajo bistveno bolj. Sploh je to hecno dandanes, ko nekateri dajejo že 35-40 cm izolacije proti strehi, potem pa nažgejo kup strešnih oken... Da se sploh ne menim o finančni plati - za komplet senčil npr. pri Veluxu daš še točno za polovico okna, oz. v primeru rolete še za eno okno zraven... Vsaj pri teh, naših.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: floyd1 ()

gendale_sef2 ::

neka taka barva bi bla fajn - Anti-flash white @ Wikipedia

konspirator ::

Velux zunanja senčilo (mreža) http://www.velux.si/izdelki/sen%C4%8Dil... stanejo 20% cene novega okna.
Drago, zelo drago.

Par problemov: mreža je črna (zelo majhen albedo) Albedo @ Wikipedia , na zgornji strani (gledano proti slemenu) je mreža preblizu stekla, tako da se steklo zaradi nje nepotrebno segreva.


V mansardi s strešnimi okni si brez klime poleti kuhan.

Zgodovina sprememb…

BlaY0 ::

To kakšne bodo fasade in strehe je stvar občin. Občina izda odlok o izgledu in spoštovanje le tega je tudi eden izmed pogojev za pridobitev gradbenega dovoljenja...

konspirator ::

Mogoče za nove projekte.
Pri obstoječem (menjava) imaš lahko tudi mavričasto streho in fluorescentno fasado.

Zgodovina sprememb…

BlaY0 ::

konspirator je izjavil:

Velux zunanja senčilo (mreža) http://www.velux.si/izdelki/sen%C4%8Dil... stanejo 20% cene novega okna.
Drago, zelo drago.

Ampak se pozna!

konspirator je izjavil:

Mogoče za nove projekte.
Pri obstoječem (menjava) imaš lahko tudi mavričasto streho in fluorescentno fasado.

Ne drži. Če te kdo pirijavi boš imel problem...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

nejcek74 ::

V glavnem smo precej vezani na tradicijo:
1. tradicionalno so bile vse podstrehe nebivalne in dobro zracene in to niti ne tako dalec nazaj, recimo 50 let. Na ta nacin se je resilo veliko problemov: ostresje in streha se stalno susi, zamakanje in kondenz nista problem, poleti je vse skuapj prevetrno in pozimi se zapira koncna okna: ugoden vpliv na temperaturo. Barva stresnikov ni tako pomebna
2. barva stresnikov je bila preprosto barva materiala iz katerega so bili narejeni
3. podstresja se izkoriscca odkar je cena kubicnega metra objekta postala tako draga da se to splaca, vsaj tam kjer so zaradi goste poseltive visje cene parcel. Sele v zadnjih dveh desetlejih so materiali in vgrajeno stvabno pohistvo kolikor toliko v redu, da okna ne zamakajo, da na njih ni toliko kondenza da kaplja, da kondenz ne unicuje izloacije, da se izvaja sekundarna streha s folijo etc.

nejcek74 ::

BlaY0 je izjavil:

Ne drži. Če te kdo pirijavi boš imel problem...

Posplosujes in iz tega vleces povsem napacne sklepe. Barve in oblike so lahko predpisane, vendar pogosto niso. Tako da sploh ni vazno kaj kdo prijavlja, vazno je kako je bil prostorski dokument pripravljen. Problem takih predpisov je: da jih je tezko izvajat in da pretirano omejujejo. Najveckrat so v obliki: 1.) naravna barva materiala ali 2.) svetli in pastelni toni. Oboje je problematicno:
1. recimo npr kovinske fasade; kovino se ponavadi zasciti z barvo
2. v tole lahko folk marsikaj spravi. Sploh pa je tako zelo pogosta patelna marelicna barva precej nagnusna. Ampak to je ze osebno mnenje.

Smrekar1 ::

floyd1 je izjavil:

Glede fasad zdaj bela (ki bi verjetno najboljše odbijala) pač ni moderna. In stene pri sodobni hiši s 15 cm izolacije iz stiroporja niso več ne vem kak problem glede pregrevanja objekta - ti povem iz prve roke.

Streha, sploh strešna okna - to pa je povsem druga zgodba. Pri barvi kritine si tako ali tako omejen na to, kar proizvajajo. In barva strehe po doslej videnem ni največji problem - proizvajalci "glinakov" (konkretno Creaton) po besedah mojega krovca zagotavljajo, da je npr. med svetlo rdečo in črno barvo le okrog 5% razlike v temperaturi mansardnih prostorov pod njimi. Meni sicer težko verjetno (in se zato nismo odločili za črno, čeprav nam je lepa). Prvi pravi problem mansardnih prostorov so strešna okna. Imamo 4 na bajti in če mene vprašaš jih ne bi dal nikoli več. Je sicer lepo, svetlo, a glede vročine totalno mimo. Sobe s strešnimi okni se segrevajo bistveno bolj. Sploh je to hecno dandanes, ko nekateri dajejo že 35-40 cm izolacije proti strehi, potem pa nažgejo kup strešnih oken... Da se sploh ne menim o finančni plati - za komplet senčil npr. pri Veluxu daš še točno za polovico okna, oz. v primeru rolete še za eno okno zraven... Vsaj pri teh, naših.


5% razlike v temperaturi nanese nekje 14°C ... rekel bi, da si je številko gladko izmislil :)

WarpedGone ::

po besedah mojega krovca zagotavljajo, da je npr. med svetlo rdečo in črno barvo le okrog 5% razlike v temperaturi mansardnih prostorov pod njimi
.
Če se pod črno streho segreje na 60C (330K), je torej pod svetlo rdečo, spodobnih 43C.
Js bi temu reku OGROMNA razlika.
Zbogom in hvala za vse ribe

floyd1 ::

konspirator je izjavil:

Velux zunanja senčilo (mreža) http://www.velux.si/izdelki/sen%C4%8Dil... stanejo 20% cene novega okna.
Drago, zelo drago.

Par problemov: mreža je črna (zelo majhen albedo) Albedo @ Wikipedia , na zgornji strani (gledano proti slemenu) je mreža preblizu stekla, tako da se steklo zaradi nje nepotrebno segreva.


Vem za težave. In tudi če jih pozabiš, se vseeno priporoča zunanje + notranje senčilo, kar nanese polovico cene okna. Vsaj pri naših GGU M06 je tako. Govoril sem o koliko-toliko učinkoviti rešitvi, samo zunanje senčilo to žal ni. Tudi ko odpraviš Veluxovo tovarniško napako, o kateri pišeš.

ProGo ::

Med 60C in 43C je več kot 5% razlike. Matematika ne gre?
60C>57C

floyd1 ::

WarpedGone je izjavil:

po besedah mojega krovca zagotavljajo, da je npr. med svetlo rdečo in črno barvo le okrog 5% razlike v temperaturi mansardnih prostorov pod njimi
.
Če se pod črno streho segreje na 60C (330K), je torej pod svetlo rdečo, spodobnih 43C.
Js bi temu reku OGROMNA razlika.

Saj pravim - jaz tega nisem kupil. Prvič - tudi če je res le 5%, to niti ni tako malo. Ob vročinskem valu se tudi 1-2 stopinji že poznata. Drugič - vprašanje, kakšni so bili ostali pogoji pri takem testu. Nafilaš vmes pol metra izolacije in poveš, da po testih črna streha sploh ni problematična glede temperature. Jeben marketing...

windigo ::

Strehe novih hiš so prezračevane, to pomeni, da je med strešniki in med sekundarno kritino (in izolacijo) nekaj centimetrov lufta, na spodnji strani strehe so zračne reže, pod vrhom strehe pa tudi, tako da se segreti zrak dvigne in pri zgornjih zračnikih zapusti ostrešje, pri bolj segreti strehi kroži tudi zrak hitreje, tako da razlika v temperaturi zaradi barve strehe zaradi tega ni tako hudo bistvena (in imajo arhitekti in investitorji bolj proste roke).

Smrekar1 ::

ProGo je izjavil:

Med 60C in 43C je več kot 5% razlike. Matematika ne gre?
60C>57C


Med 333 K in 316 K pa približno 5% razlike. Fizika ne gre?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

floyd1 ::

windigo je izjavil:

Strehe novih hiš so prezračevane, to pomeni, da je med strešniki in med sekundarno kritino (in izolacijo) nekaj centimetrov lufta, na spodnji strani strehe so zračne reže, pod vrhom strehe pa tudi, tako da se segreti zrak dvigne in pri zgornjih zračnikih zapusti ostrešje, pri bolj segreti strehi kroži tudi zrak hitreje, tako da razlika v temperaturi zaradi barve strehe zaradi tega ni tako hudo bistvena (in imajo arhitekti in investitorji bolj proste roke).

Ja, pravilno izveden zračni most reši kar veliko. Tudi pri kondenzu.

BomberPilot ::

Smrekar1 je izjavil:

ProGo je izjavil:

Med 60C in 43C je več kot 5% razlike. Matematika ne gre?
60C>57C


Med 333 K in 316 K pa približno 5% razlike. Fizika ne gre?


Če računaš 5% razlike v temperaturi v stopinjah celzija, ne moreš kar pretvoriti temperature v kelvine in zopet vzeti isto 5% za izračun.

konspirator ::

floyd1 je izjavil:

konspirator je izjavil:

Velux zunanja senčilo (mreža) http://www.velux.si/izdelki/sen%C4%8Dil... stanejo 20% cene novega okna.
Drago, zelo drago.

Par problemov: mreža je črna (zelo majhen albedo) Albedo @ Wikipedia , na zgornji strani (gledano proti slemenu) je mreža preblizu stekla, tako da se steklo zaradi nje nepotrebno segreva.


Vem za težave. In tudi če jih pozabiš, se vseeno priporoča zunanje + notranje senčilo, kar nanese polovico cene okna. Vsaj pri naših GGU M06 je tako. Govoril sem o koliko-toliko učinkoviti rešitvi, samo zunanje senčilo to žal ni. Tudi ko odpraviš Veluxovo tovarniško napako, o kateri pišeš.

5mm navaden karton za 0 eur [0], ki ga dobiš na vsakem odpadnem prostoru kakšen večje trgovine je torej enako učinkovit kot rešitev za 1/2 cene oken :)).


http://www.veluxtrgovina.si/hiter-izbor
GGU M06, Zunanje mrežasto senčilo [1] na ročni pogon stane 79,30 eur, pliše senčilo [2] na ročni pogon 134 eur,
Kombinacija siesta in plise [3] senčilo 161 eur.
Torej 1+2 = 213,3 eur
1+3 = 240,3 eur

Če se bi kdo hotel še komarnik [4], so od 118 eur dalje :)).
1+2+4 = 331,3 eur
1+3+4 = 358,3 eur
Za eno jebeno okno !

ali

Na zunanjo stran fiksiraš karton [0] in eno klimo za 600 eur v prostor (če le imaš na voljo kakšen zunanji zid), problem solved za vse čase.

floyd1 ::

Ja, take so cene. Seveda se v "BauBau" trgovinah dobijo enako? kvalitetni izdelki drugih proizvajalcev za točno pol cene.

Karton bi bil dober, samo pri nas včasih kdaj tudi dežuje ;). Potem raje kak stirodur, ki ga lahko za nekaj cm umakneš od okna in narediš s tem še mini zračni most. Ampak - to pol ni več okno...
Velux navedb o tem, da tista njihova mrežica "odnese" do 70% toplote, pa raje ne bi komentiral. Saj je učinkovita (ko jo "sfriziraš"), ampak 70% ? :O

Miha 333 ::

Glede barv je še ena ovira, in sicer je za večino področij z ureditvenim načrtom določeno, katere so dovoljene barve strehe, oken, fasade, kot tudi naklon strehe, smer slemena, ponekod tudi položaj hiše na parceli (npr. da mora biti hiša ob cesti). Če je projekt v nasprotju s tem, ne dobiš niti gradbenega dovoljenja.

BlaY0 ::

nejcek74 je izjavil:

BlaY0 je izjavil:

Ne drži. Če te kdo pirijavi boš imel problem...

Posplosujes in iz tega vleces povsem napacne sklepe. Barve in oblike so lahko predpisane, vendar pogosto niso.

Zato je pa potrebno preveriti če so!

Nikjer nisem napisal da je to določeno pod mus. Če ni pač ni, se razume. Če pa je in ti ter tvoj sosed vesta za to pa ti kljub temu tega ne upoštevaš, potem moraš biti dober prijatelj tega soseda da te pač ne bo prijavil, v Sloveniji pa je to precej težko. Ja se strinjam, da nucaš v odloku še člene, ki bodo poskrbeli za samo izvajanje tega odloka ampak to je že off scope. Poleg tega pa ne vem, a če bi ti videl v odloku da mora biti fasada rumena in občina hkrati ne bi imela nobenega predpisa ki za neupoštevanje odlokov predvideva sankcije, a potem bi ti samo zaradi tega, ker veš da ne moreš biti sankcioniran, pobarval fasado na rdeče?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

PacificBlue ::

Glede fasad zdaj bela (ki bi verjetno najboljše odbijala) pač ni moderna. In stene pri sodobni hiši s 15 cm izolacije iz stiroporja niso več ne vem kak problem glede pregrevanja objekta - ti povem iz prve roke.


Nevem zakaj bela ne bi bila moderna? Bela je najbolj nevtralna in z njo nikakor ne moreš falit, kot se rado zgodi z ostalimi barvami, ki še zbledijo čez čas. Mesec dni nazaj smo dali novo fasado(belo), okna z polknami in sivca na streho. Vgradili še tri strešna okna in dali gor ta velux senčila. Tako, da je zdaj v hiši v spodnjih prostorih manj kot 20 stopinj, v podstrešju mogoče kako stopinjo več, ampak zelo prijetno. Sploh ni potrebe po klimi.

BlaY0 ::

floyd1 je izjavil:

konspirator je izjavil:

Velux zunanja senčilo (mreža) http://www.velux.si/izdelki/sen%C4%8Dil... stanejo 20% cene novega okna.
Drago, zelo drago.

Par problemov: mreža je črna (zelo majhen albedo) Albedo @ Wikipedia , na zgornji strani (gledano proti slemenu) je mreža preblizu stekla, tako da se steklo zaradi nje nepotrebno segreva.


Vem za težave. In tudi če jih pozabiš, se vseeno priporoča zunanje + notranje senčilo, kar nanese polovico cene okna. Vsaj pri naših GGU M06 je tako. Govoril sem o koliko-toliko učinkoviti rešitvi, samo zunanje senčilo to žal ni. Tudi ko odpraviš Veluxovo tovarniško napako, o kateri pišeš.

Jaz imam samo zunanji rolo in se precej pozna, ne sicer 71% kot oblubljajo, 50% pa sigurno. Segrevanje zunanjega stekla ni tako veliko. Poleg tega sploh ni bistveno segrevanje zunanjega stekla ampak segrevanje notranjega. In če si preprečil zunanjemu steklu direktno izpostavljenost sončnim žarkom, potem se tudi notranje steklo ne bo segrelo, kar pa je bistveno.

Vice ::

PacificBlue je izjavil:

Glede fasad zdaj bela (ki bi verjetno najboljše odbijala) pač ni moderna. In stene pri sodobni hiši s 15 cm izolacije iz stiroporja niso več ne vem kak problem glede pregrevanja objekta - ti povem iz prve roke.


Nevem zakaj bela ne bi bila moderna? Bela je najbolj nevtralna in z njo nikakor ne moreš falit, kot se rado zgodi z ostalimi barvami, ki še zbledijo čez čas. Mesec dni nazaj smo dali novo fasado(belo), okna z polknami in sivca na streho. Vgradili še tri strešna okna in dali gor ta velux senčila. Tako, da je zdaj v hiši v spodnjih prostorih manj kot 20 stopinj, v podstrešju mogoče kako stopinjo več, ampak zelo prijetno. Sploh ni potrebe po klimi.


Bela je vedno IN. Fora je v tem, da bela najbolj sede na bolj luksuzni gradnji in razni »reveži« ki imajo malo manjše objekte niso več vedeli kaj narediti, da bi vizualno izstopali iz okolice in so se lotili barvat bajte z raznimi trapastimi barvami po možnosti z nekimi črtami levo in desno in okoli oken na koncu pa saj veš kako izpade….

floyd1 ::

Trenutno so moderne (nemogoče) žive barve. Žal. Ne pravim, da bela ni lepa (vse stene notri imamo bele ;)), a po mojih opažanjih se za belo odloča malo ljudi. Je pa tudi problematična glede občutljivosti - na beli se vse vidi.

Jaz imam samo zunanji rolo in se precej pozna, ne sicer 71% kot oblubljajo, 50% pa sigurno. Segrevanje zunanjega stekla ni tako veliko. Poleg tega sploh ni bistveno segrevanje zunanjega stekla ampak segrevanje notranjega. In če si preprečil zunanjemu steklu direktno izpostavljenost sončnim žarkom, potem se tudi notranje steklo ne bo segrelo, kar pa je bistveno.

Se strinjam. Je učinkovit. A kot je že konspirator povedal - s tem rolojem ima veliko folka probleme. Ker je preblizu šipe se zgodi (verjetno je nekaj odvisno tudi od naklona strehe, predvsem pa od velikosti okna), da se na precej veliki površini ta mrežica dotika šipe. In tam seveda svojega dela (senca na steklu) ne opravi. Kakšna je učinkovitost v takem primeru, pa si lahko samo misliš - je praktično tako, kot da je bi imel. Po izkušnjah uporabnikov je zelo učinkovita kombinacija termo pliseja in te zunanje mrežice (če se ne dotika stekla ;)). Žal zame ne pride v poštev, ker mi pliseji enoatavno niso všeč.
Še vedno pa trdim, da je hecno, ko nekdo razlaga o nujnosti 30+ izolacije v mansardi, potem pa nabije gor celo vrsto strešnih oken in ti vsa ta izolacija pomaga bore malo. Za zimo je itak 20cm dovolj, poleti pa te niti 45 (poznam primer) ne reši. Mogoče kak dan več ostane temperatura znosna, dalje pa je skoraj enako. Kot je že nekdo napisal je klima edini pravi odgovor za mansarde. Moje mnenje.

francek1 ::

konspirator je izjavil:

Velux zunanja senčilo (mreža) http://www.velux.si/izdelki/sen%C4%8Dil... stanejo 20% cene novega okna.
Drago, zelo drago.

Par problemov: mreža je črna (zelo majhen albedo) Albedo @ Wikipedia , na zgornji strani (gledano proti slemenu) je mreža preblizu stekla, tako da se steklo zaradi nje nepotrebno segreva.


V mansardi s strešnimi okni si brez klime poleti kuhan.

Tole bo kar držalo. Sem ravno meril temperaturo notranjega senčnika na Velux oknu, ki ima tudi zunanji senčnik. Temperatura na spodnjem delu je 32 stopinj, na zgornjem 42,1 medtem ko ima poševna stena pod 35 cm izolacije 23 stopinj. Klimo imam nastavljeno na 24. Pa še nekaj moram dodat na zgornji post. Ko boš enkrat vtaknil roko skozi izolacijo na poletni dan, ne boš več pisal takih. Temperatura se dejansko skoraj do konca enakomerno zmanjšuje. Tako da po mojem mnenju tudi 40 cm ni preveč.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()

BigWhale ::

Jaz trenutno sedim v kar dobro izolirani mansardi brez klime. Termometer na steni kaze 27 stopinj, verjetno je se malo vec. Streha je crne barve.

Malo prej sem razmisljal, ce bi lahko s pomocjo strehe ustvaril prepih v bajti. Eno stran strehe crna barva, druga stran pa srebrna. A bi zaradi temperaturne razlike prislo do taksnega gibanja zraka, da bi ustvaril prepih okrog hise? Verjetno bi moral tako pobarvati tla, da bi imel vsaj malo moznosti za tak efekt. :)

floyd1 ::

Pa še nekaj moram dodat na zgornji post. Ko boš enkrat vtaknil roko skozi izolacijo na poletni dan, ne boš več pisal takih. Temperatura se dejansko skoraj do konca enakomerno zmanjšuje. Tako da po mojem mnenju tudi 40 cm ni preveč.

Ne trdim, da je preveč. Premalo je. Izračuni faznega zamika hitro pokažejo, da bi moral ob vročinskem valu, ko je zunaj vsak dan čez 30 stopinj, imet vsaj kakih 50-60 cm izolacije, pa še kaki 2 plasti lesa (colarce, DWD plošče...). To pa je kar strošek, pa tudi prostora nima vsak za tak luksuz.
Kopirrano iz enega drugega foruma:
Poleti ti je pomebnen fazni zamik - torej po domače v smislu koliko časa rabi vročina, da se prebije prek slojev (ne smem pisat izoalcije) v notranjost - idelano je, da je ta čas čim daljši, torej da predno se ti pregreje mansarda, zunanje temperature že toliko padejo (večer) da lahko začneh ohlajati prek odprtih oken.. In tu pridejo v igro drugi materiali.

A čez palec se poleti najbolje obnese les, ker ima najboljši fazni zamik (cca. 12 x boljšega od steklene/kamene volne.

Torej - poleti je skoraj vse, kar imamo na mansardah, premalo. Za zimo pa je, kot se večina strinja, 20-25cm povsem dovolj.

konspirator ::

BW
Bolj kot temperatura je za občutek kako vroče je pomembna vlažnost, recimo 24C in 70% r.z.v je savna, 24C in 50% r.z.v te skoraj zebe.
Po definiciji: dobro izolirana mansarda nima strešnih oken :P in je obrnjena na sever.

Zgodovina sprememb…

WarpedGone ::

Po tej logiki se bol kot sobna klima splača navaden razvlaževalec zraka?
Ne zajebavam, resno sprašujem.
Zbogom in hvala za vse ribe

BigWhale ::

Prijelo me je, da bi priklopil senzor vlaznosti, da preverim kako je z vlago. :))

konspirator ::

WarpedGone je izjavil:

Po tej logiki se bol kot sobna klima splača navaden razvlaževalec zraka?
Ne zajebavam, resno sprašujem.

Ideja ni slaba, samo navaden razvlaževalec zraka se kot naprava segreva in posledično segreva okolico.

Navadna sobna klima piha notri hladen zrak ter hkrati razvlažuje.

Zgodovina sprememb…

WarpedGone ::

mislu sm prenosno klimo kjer je problem izpust toplega zraka.
Zbogom in hvala za vse ribe

BigWhale ::

A je v resnici kdo zadovoljen z uporabo prenosne klime?! Meni se vsi zdijo taksne, da lepo delajo v trgovskih centrih, prakticna uporaba je pa bolj boga.

Moras imeti odvod toplega zraka in v nekaterih prostorih je to precej tezko izvesti, plus glasne so.

floyd1 ::

Poznam nekaj ljudi, ki so najprej kupli prenosne, potem pa vsi prešaltali na "taprave". Če bi bile prenosne OK...

Mimogrede - ravno danes sem sfriziral Velux-ke do konca, mrežice so sedaj nad šipo in glede na prej je stanje neverjetno boljše. Šipe so samo še mlačne, prej so bile zgoraj na otip vroče. Nobene dodatne luknje, zmontiral sem na obstoječe vijake ob robu.


dj_uro ::

pazi na vrane; meni so jih s časom razscefrale do potankosti...
vw-klub.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dj_uro ()

floyd1 ::

Sicer jih okrog hiše že dolgo nisem videl, vseeno pa hvala za opozorilo. Pri mojih starših je bila druga pesem, vedno jih je bilo polno, sploh pozimi (odlaganje ostankov hrane na kompost).
Zavarovanje to krije 8-)?

dj_uro ::

pojma nimam..žal
vw-klub.si

sef_gendale ::

joj samo ne mi o vranah bom se bolj zivcen


ubistvu bi mogli met tako barvo, ki bi na toplem bila bela na hladnem pa črna.. tko kot uni avti k si ga dal pod toplo vodo in je spremenil barvo s kjermi smo se igral v vrtcu


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup novih oken (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
354104449 (7822) BCSman
»

Klimatska naprava LG Standard Inverter P09RK

Oddelek: Kaj kupiti
113282 (2769) spawns
»

Sedim v podstrešnem stanovanju , temperatura cca 28 C. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7518116 (15504) Wasted
»

Senčila za strešna okna

Oddelek: Loža
206945 (6631) domzi
»

Javljalnik dežja ob odprtih oknih

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
112240 (1825) rotom

Več podobnih tem