» »

Posojilna pogodba, ne vračanje

Posojilna pogodba, ne vračanje

kalaxeyoh ::

Dober večer.

Torej, z nekom imam sklenjeno posojilno pogodbo, ki pa se je posojilojemalec ne drži niti malo, in v roku 6 mesecev ni vrnil niti enega mesečnega obroka. Pogodba je bila kopirana in malo spremenjena iz posoja.com (http://www.posoja.com/doc/posojilna%20p..., in ne v obliki notarskega zapisnika. Pogodba je bila overjena pri notarju.

Seveda v pogodbi piše kakšne so obresti za 2 zamujena plačila in vse ostalo, vendar me skrbi da če bi šel naprej na sodišče, da bi v nekem čudnem primeru izgubil. Posojilojemalec se mi zdi, da trenutno ni nikjer zaposlen, tako da nevem kako bi bilo v tem primeru na sodišču.

Me pa ta posojilojemalec še vedno kontaktira, da potrebuje še nekaj posojila in bi bil pripravljen podpisati še kakšno pogodbo ali kaj podobnega.

Sedaj pa me zanima kaj bi bilo v mojem primeru najbol pametno storiti? Iti s trenutno pogodbo na sodišče in upati da se sodišče odloči prav ( v mojo korist ) ali dobiti kakšno drugo pogodbo ali notarski zapisnik ali karkoli drugega, ki bi mi bolj garantiralo da dobim svoj denar nazaj? Kot že rečeno posojilojemalec še vedno potrebuje nekaj denarja in bi po mojem mnenju bil pripravljen podpisati marsikaj (ne želim nič izkoriščati, rad bi samo svoj denar dobil nazaj).

Hvala.

Apple ::

Kakšno garancijo/zavarovanje ti je ponudil?
LP, Apple

kalaxeyoh ::

Apple je izjavil:

Kakšno garancijo/zavarovanje ti je ponudil?


V trenutni pogodbi ni nič zavarovanja.

K0l1br1 ::

kalaxeyoh je izjavil:

V trenutni pogodbi ni nič zavarovanja.

Seveda ni, če je notar samo podpis overjal.
Malo je za razmisliti, kje bo dobil denar za vrnitev.
Predvsem pa se ne posoja zgolj zaradi tega, ker je pripravljen karkoli podpisati.

Furbo ::

Podpisala sta neko brezvezno pogodbico iz neta, ker je bilo tako ceneje, ki ne vsebuje nič pametnega za tvojo zaščito in ti zdaj razmišljaš, kako bi mu posodil še več?

Posojilojemalec bi valda še več denarja, saj vidi, da ima opravka z nekom, ki nima pojma, ima pa denar.

Če nimaš nobene varovalke, on pa ima kako premoženje (neobremenjeno) mu posodi še 500€ zraven in spišita novo pogodbo za vse skupaj, ki ti bo krila tudi prvotno posojilo. Tokrat s pomočjo odvetnika.

Ali pa ga nahecaj, da naj ti najprej vrne posojilo, da vidiš da to deluje in da mu boš naslednjič posodil 2x več. Če potem dobiš denar nazaj, teci, kolikor te nesejo noge.

Če gre pa za malo vsoto, se pa poslovi od tega.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Lonsarg ::

Se pridržujem predlogu Furbo da skleneš novo pogodbo, ki je zavarovana z kako plombo na nepremičnino in v tej pogodbi vključiš prejšno posojilo, to je če se ti gre za dolgoročno varnost in če je znesek dovolj velik da se splača zapravit nekaj sto EUR na papirologiji.

V primeru da se nočeš več ubadat in je vzorec pogodbe, ki sta jo podpisali vključeval člen kako lahko ti odstopiš od pogodbe (ponavadi je kak člen če toliko in toliko ne plačuje da odstopiš in zahtevaš enkratno poplačilo). Potem sledi črki tega člena in to sproži, naslednja stopnja pa je sodišče, kjer lahko tožiš da se vsedeš na njegovi plačo. Če plače v naslednjih 10 letih (ali kadarkoli to pač zastara, ne vem detajlov) nikoli ne bo imel si pač brez denarja, to je rizik posojilodajalca, če ni kakega zavarovanja v pogodbi.

Tretja pot je seveda ustni pritisk, da boš kaj naredil, brez da zaenkrat to narediš. To je vedno priporočeno predno greš skozi z zgornjo opcijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Mare2 ::

kalaxeyoh je izjavil:


Me pa ta posojilojemalec še vedno kontaktira, da potrebuje še nekaj posojila in bi bil pripravljen podpisati še kakšno pogodbo ali kaj podobnega.


Vedi. Goljufi so pripravljeni podpisati kakršno koli pogodbo, samo da dobijo denar.

Če mu nimajo kje vzeti je itak škoda se s tem ukvarjati. Najprej mu omeni, da boš šel na policijo prijaviti ga za "goljufijo". Verjetno je že imel opravka z njimi.

Nikakor pa mu ne posodi več niti centa. OK?

Apple ::

Zakaj folk misli, če nesejo k notarju overit podpis, da sta potem obe stranki iz pogodbe kriti?

En kolega, ki je nesel notarju pvert podpis na pogodbo o najemu stanovanja, misli, da bo notar terjal najemojemalca, če ne bo plačeval najemnine...
LP, Apple

Mare2 ::

Samo če je v notarski obliki, ima pogodba izvršiln naslov. Ampak, če nima nič, je lahko tudi izvršba le strošek.

Lonsarg ::

V notarski obliki pomeni zgolj hitrejše reševanje do izvršnega naloga, tudi brez prideš do njega. Ko pa imaš nalog v roki in je upnik brez denarja na računu ter brez plače pa še vedno nič ne dobiš, ker pač ni (ali pa upnik skriva na črno).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

St235 ::

Mare2 je izjavil:

Samo če je v notarski obliki, ima pogodba izvršiln naslov. Ampak, če nima nič, je lahko tudi izvršba le strošek.


Zakaj spet neumnosti prodajaš? Notarski zapis ne pomeni, da dokument ali pogodba postane neposreden izvršilni naslov. Samo in le, če je v notarskem zapisu nedvoumno določeno in so se s tem strinjale stranke je notarski zapis lahko neposredno izvršljiv. Niti pod razno pa samo dejstvo, da je pogodba sestavljena v obliki notarskega zapisa ne pomeni tega, da je neposredno izvršljiva. Daj se raje drži fehtarjanje za cente na referalih, kot pa da buče prodajaš.

Mare2 je izjavil:

kalaxeyoh je izjavil:


Me pa ta posojilojemalec še vedno kontaktira, da potrebuje še nekaj posojila in bi bil pripravljen podpisati še kakšno pogodbo ali kaj podobnega.


Vedi. Goljufi so pripravljeni podpisati kakršno koli pogodbo, samo da dobijo denar.

Če mu nimajo kje vzeti je itak škoda se s tem ukvarjati. Najprej mu omeni, da boš šel na policijo prijaviti ga za "goljufijo". Verjetno je že imel opravka z njimi.

Nikakor pa mu ne posodi več niti centa. OK?


Zanimivo, po novem je v tvojih blodnjah sedaj insolventnost kar kaznivo dejanje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Avenger ::

Sploh ni nujno, da je goljuf, lahko gre samo za "razum samozavestnega dolžnika", ko je prepričan da bo vse brez problema vrnil, potem ko poštima par stvari. Po domače, dela si utvare, v katere zares verjame. Objektivno gledano je jasno, da je možnost, da uspe poplačati vse kot je obljubil, minimalna. Kot so že predlagali, obljubi sklenit novo posojilo, tako da ali starega vrne, ali pa rečeš, da bosta starega preprogramirala na daljši čas, ampak morata vpeljat neko nepremičnino, ne zato ker mu ne bi verjel, ampak v primeru da se mu kaj zgodi. Če mu je treba za to posodit dodatnih 500€ pa prav, dokler za to dobiš hipoteko.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Jure14 ::

kalaxeyoh je izjavil:


... kaj bi bilo v mojem primeru najbol pametno storiti? Iti s trenutno pogodbo na sodišče in upati da se sodišče odloči prav ( v mojo korist ) ...

Zakaj se pa sodišče nebi odločilo v tvojo korist?
A si kakšno podrobnost zamolčal?

Utk ::

In kaj mu bo sodišče v resnici pomagalo? Sej da je dolžan je jasno in tist tega ne zanika. Nepremičnine verjetno nima, službe tudi ne, ali je pa na minimalcu.

bastadu ::

Pa sploh lahko fizična oseba kar tako nekomu posodi denar z namenom zaslužka (obresti)? Po vseh definicijah je to že opravljenje dejavnosti, za katerega rabiš verjetno vsaj espe ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

invisuu ::

Jaz se nikoli nisem dobil posojenega denarja nazaj. To je kaksnih 6-7 tisocakov 4 razlicnim osebam. Nikoli vec ne posodim nikomur nicesar.

Furbo ::

bastadu je izjavil:

Pa sploh lahko fizična oseba kar tako nekomu posodi denar z namenom zaslužka (obresti)? Po vseh definicijah je to že opravljenje dejavnosti, za katerega rabiš verjetno vsaj espe ...

Seveda lahko.
Kje si našel te definicije no, daj kak vir.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Machete ::

Brez zavarovanja se ne posoja. Še slovenski rek pravi, če bi rad izgubil prijatelja, mu posodi denar.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

kalaxeyoh ::

Ok, najprej bi se rad zahvalil za konstruktivne komentarje.

Na ta način (najprej vrni staro nato dobiš novo posojilo) sem že probal ampak ne gre, pravi da starega ne more vrniti trenutno.

Kako pa je glede zavarovanja pogodbe? Stanovanje ima v najem, torej ni njegovo. Mislim da ima njegova punca službo in bi bila lahko porok ampak je na minimalcu tako da spet nevem kako je glede tega.
V trenutni pogodbi je člen, kjer piše da je posojilojemalec že dobil denar in se s tem strinja, kar bi lahko naredil tudi v novi pogodbi in tako ne bi bilo potrebno posojati novega denarja. Lahko bi rekel, da denar dobi ko podpišemo pogodbo, ampak bi se rad za 100% prepričal da izberem najboljšo opcijo.

Zakaj me skrbi da preko sodišča nebi zmagal? Ne zato ker kaj skrivam, ampak dostikrat slišim takšne in drugačne stvari, pa tudi brez rednega dohodka je kar bi bilo vrjetno njemu v korist.

Furbo ::

Kako ima sploh obraz težit za novo posojilo, če starega ne vrača redno?

Očitno boš ob denar. Morda lahko dobiš kaj nazaj, če mu rečeš, da boš razmislil potem, ko ti bo redno plačal par obrokov.

Na njegovo punco pozabi. Tako in drugače je to narobe moralno in tudi neuporabno, če je na min.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Mehmed ::

Op, ce nimas zaupanja v sodisca zakaj zapravljas cas in denar s pisanjem pogodb pa overjanjem? Ce ne mislis po sodni poti je za tvojo evidenco tudi na prticku spisano dovolj.

Utk ::

A mu bo sodisce vrnilo denar in tistega bedaka zbrcalo v sluzbo? Sodisce stane, izvrsbe tudi, in ce jih ne bo placal dolznik, ker nima iz cesa, jih bo narocnik. Ce clovek nima nic, se ne splaca delat izvrsb. Zakaj pa mislite, da na banki ni nic dobil.

Utk ::

A mu bo sodisce vrnilo denar in tistega bedaka zbrcalo v sluzbo? Sodisce stane, izvrsbe tudi, in ce jih ne bo placal dolznik, ker nima iz cesa, jih bo narocnik. Ce clovek nima nic, se ne splaca delat izvrsb. Zakaj pa mislite, da na banki ni nic dobil.

St235 ::

Torej, denar si posodil nekomu brez premozenja, brez osebnega dohodka in brez zavarovanja.

Edina realna opcija je da se sprijaznis da si zajebal.

Sodisce v tej fazi lahko samo ugotovi, da ti je res dolzan denar in da ti ga mora vrniti. S to sodbo ti dobis moznost naslednjih 10 let sprozat izvrzbe. Samo ce nima nic mu ne more nihce tega vzet. Ce se ti to splaca ves samo ti.

Dodatno posojanje denarja je seveda nekaj najbolj neumnega kar lahko naredis.

Ales ::

Napiši najprej, koliko ti je sploh dolžan, da vidimo kaj se splača in kaj ne. Koliko je glavnice?

Drugo, razišči točno, ali je lastnik kake nepremičnine ali količkaj vredne premičnine, avta, kombija npr.. In ugotovi, ali so na teh stvareh že kake zastavne pravice. To, da živi v najemniškem stanovanju, en kurac kaj pomeni glede dejanskega stanja njegovega premoženja. No... čeprav si upam staviti, da dejansko nima nič ali pa je vse globoko pod hipoteko.

Me pa ta posojilojemalec še vedno kontaktira, da potrebuje še nekaj posojila in bi bil pripravljen podpisati še kakšno pogodbo ali kaj podobnega.

A bejš? :))

A ti kak most tudi prodaja? To bi se ti šele splačalo!

Sedaj pa me zanima kaj bi bilo v mojem primeru najbol pametno storiti? Iti s trenutno pogodbo na sodišče in upati da se sodišče odloči prav ( v mojo korist )
Saj se bo odločilo prav. Vse boš dobil nazaj, glavnico, obresti, z odvetniškimi in sodnimi stroški vred. Na papirju bo vse lepo sešteto, vse bo tvoje.

Ampak ne vem, kaj si ti predstavljaš, da se bo zgodilo, ko zmagaš? Da te bo kar na sodišču čakal denar, al kaj? Moral boš sprožiti rubež na njegovih bančnih računih, nepremičninah, premičninah.... Skratka, če nima nič nikjer, ne bo kaj vzeti.

V najboljšem primeru boš lahko rubil stvari na njegovem naslovu bivanja, kar najbrž ne bo nič kaj vredno, samo stroške rubeža boš še plačal.

Skratka, zmagal boš na sodišču in nič ne boš dobil nazaj. Še odvetniških in sodnih stroškov ne. Nič. Lahko se boš slikal z uspešno dobljeno razsodbo, ker bo cel kup "tvojih" evrov lepo seštet.

Razen če ima po kakem čudežu kaj premoženja kje. Zato pa sem ti napisal, da točno poizvedi kaj ima.

posojilojemalec še vedno potrebuje nekaj denarja in bi po mojem mnenju bil pripravljen podpisati marsikaj
To samo ti misliš, da bo on kar nekaj podpisal. Če bi po nekem čudežu imel kaj za podpisat, kar ne bi bilo pol k..ca vredno, ti ne bo podpisal tega. Al kaj misliš, da je tip glup?

jb_j ::

Apple je izjavil:

Kakšno garancijo/zavarovanje ti je ponudil?


Za "obično" pogodbo, oseba še vedno na sodišču odgovarja z osebnim premoženjem.
Tudi če ni ponudil garancije/zavarovanja (to je le skrajšani del sodnega postopka, v primeru neplačevanja)

_____________________________
(glede obresti neplačevanja dveh obrokov, sta skoraj oba v izgubi, če gresta na sodišče)


Poizkusi se dogovorit, glede zaostanka, mimo sodišča.
Drugače pa: na sodišče.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: PgSurfer ()

Furbo ::

kalaxeyoh je izjavil:

Zakaj me skrbi da preko sodišča nebi zmagal? Ne zato ker kaj skrivam, ampak dostikrat slišim takšne in drugačne stvari, pa tudi brez rednega dohodka je kar bi bilo vrjetno njemu v korist.

Ne bo njemu v korist sodišče zdaj kar razsodilo, da ni nič dolžan.
Res se mu pa ne bo tudi nič zgodilo zaradi tega. Pač imel boš papirnato zmago.

Ne vem zakaj ljudje posojate denar, to mi je res nedojemljivo.
Nazadnje, ko me je frendica prosila za posojilo, sem ji podaril 200€ in to je to. Se ne slepim, da bodo prišli nazaj al neki.

Da bi pa delal 'biznis' iz tega in pričakoval dobiček.. hmm, se kdo spomni reševanja bank? Ja, tiste ustanove, v katere polagate denar. Hah.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

looser ::

Tudi jaz moram reči, da ne posojaj prijateljem (še posebej tem ne),
niti, če ti s svojo krvjo podpišejo pogodbo ali več njih :-)
Sem sam posodil enkrat enemu, pa podpisanih je bilo N pogodb in to.
Človek je šel raje v tisti osebni stečaj, se odpovedal stanovanju in vse to,
kot da bi vrnil, zanimivo, a ne?
Pa možakar ima po bilancah precej več prometa kot jaz :-)
Še zdaj, če me kje vidi, mi zatrjuje, da bo vrnil, pa še ni nič...
In možakar sploh ni neumen, je kar močan lokalni player.
No, tudi pri nas so bile ideje za dodatno izposoje, pa smo se sporazumeli,
da se ne bodo dodatno izpostavljali.
Denarja pač ne hrani doma, da te ne premami...
Tako ti je to, ne posojaj, pač...
Odločiš pa se sam...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: looser ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

posojanje denarja prijatelju... če se napiše na papir, velja kaj? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11114152 (4967) bambam20
»

Posojilo denarja

Oddelek: Loža
344956 (1379) Alien123
»

Najemna pogodba - neposredna izvršljivost

Oddelek: Loža
367633 (6347) mat xxl
»

Neposredno iztožljiva pogodba

Oddelek: Loža
91349 (990) Ziga Dolhar

Več podobnih tem