» »

Nakup pohodnih čevljev

Nakup pohodnih čevljev

««
15 / 18
»»

celada ::

buttcrack je izjavil:

Ima kdo tele https://www.bergfreunde.de/hoka-one-one... in lahko malo pokomentira. Bi si jih omislil za tele naše 1500m hribčke v okolici, ker mi v gojzarjih ne diši, razen v snegu... Tudi alternative dobrodošle.


Jaz imam tele:
https://www.proalp.si/izdelek/hiking-sh...

Do sedaj so bolje zdržali kot bilo kateri drugi. Mi jih je vseeno ratalo uničit po cca enem letu. Kar je pa vseeno bolje kot scarpa ali pa la sportiva modeli...

#edit ko rečem uničit. čevelj je še povsem funkcionalen. pokajo določeni šivi pa kaka stvar je za zrihtat (vložek, vezalke) ampak v primerjavi s kakimi boulder x ali pa mescalitoti ki so bili za v kanto po enem letu je to kot dan in noč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: celada ()

buttcrack ::

jernejl je izjavil:

Jaz imam za 1500m hribčke Speedgoat 4.

in kako se ti obnesejo, da vsaj iz prve roke dobim malo infa o firmi, ker mi ni poznana.

Tsunamii ::

Jaz imam pa problem z ozko peto..nikakor ne najdem obutve ..nizke ali visokih. Niti superg. Noga mi spredaj tesna ( imam siroko ) ..zadaj pa ni oprijeta oz opleta. Ima kdo isti problem ?
sem gledal da bi kupil nizke Salamonke X Ultra GTX Gore-TEx..obujem tesni spredaj in ko primem za peto z roko se premika peta. Hmm.. isto kupil LA Sportiva Ultra Raptor in so mi peto unicili..zulje po 20km kot se nikoli...ker ni peta fiksna notri. Zdaj bo treba menjat se gorniske..pa me je ze kar strah počasi...ker sam denar mečem..in upam, da bo ok..pa ni.. hmm.. NE vem al bom vseeno kupil se Salamonke..ker rabim nekaj v nizkega in se gora-tex..

Cena mi ni pomembna, da mi peta ne opltea gor in dol..

jernejl ::

buttcrack je izjavil:

jernejl je izjavil:

Jaz imam za 1500m hribčke Speedgoat 4.

in kako se ti obnesejo, da vsaj iz prve roke dobim malo infa o firmi, ker mi ni poznana.

Hoka One One je ena izmed najbolj zaželenih firm med gorskimi tekači. Imajo pa večinoma bolj maksimalistične čevlje (debel podplat, močno blaženje).
Speedgoat je bolj agresiven model s podplatom za zahtevnejše terene (globok profil). Komot greš z njimi tud na Triglav, če je suho.
Imel sem tudi Hoka Challenger ATR5, ti so malo cenejši in imajo malce slabši podplat ter so bolj udobni (več prostora, mehkejši podplat). Če ne hodiš ravno po visokogorju, bodo tudi tile OK (zdaj je na voljo že novejši model ATR6).

Vsi njihovi modeli so po mojih izkušnjah nekoliko ozki, tako da jih je dobro prej preizkusiti, mogoče ti bodo pretesni. Jaz imam pri Speedgoat Wide velikost (večja širina od običajne številke)... navadne številke so mi preozke.

Poleg omenjenih trenutno uporabljam še Altra Olympus 3.5. Ti so pa super če imaš nekoliko širše stopalo oziroma imaš rad prostorne čevlje. So super udobni in jih od vseh najraje nosim. Imajo pa slabši profil na podplatu in niso primerni za zahtevne terene (skale, visokogorje). Za običajne gozdne poti po hribčkih so pa zakon, kar se udobja tiče. Če imaš ozko stopalo, ti bodo najbrž preširoki.

Dobre in podrobne teste različnih čevljev za tek in gorski tek imajo tukaj: https://www.roadtrailrun.com/

gruntfürmich ::

bolj na ozko gredo planikini gojzarji, ne vem pa točno če ravno v peti...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

buttcrack ::

jernejl je izjavil:

buttcrack je izjavil:

jernejl je izjavil:

Jaz imam za 1500m hribčke Speedgoat 4.

in kako se ti obnesejo, da vsaj iz prve roke dobim malo infa o firmi, ker mi ni poznana.

Hoka One One je ena izmed najbolj zaželenih firm med gorskimi tekači. Imajo pa večinoma bolj maksimalistične čevlje (debel podplat, močno blaženje).
Speedgoat je bolj agresiven model s podplatom za zahtevnejše terene (globok profil). Komot greš z njimi tud na Triglav, če je suho.
Imel sem tudi Hoka Challenger ATR5, ti so malo cenejši in imajo malce slabši podplat ter so bolj udobni (več prostora, mehkejši podplat). Če ne hodiš ravno po visokogorju, bodo tudi tile OK (zdaj je na voljo že novejši model ATR6).

Vsi njihovi modeli so po mojih izkušnjah nekoliko ozki, tako da jih je dobro prej preizkusiti, mogoče ti bodo pretesni. Jaz imam pri Speedgoat Wide velikost (večja širina od običajne številke)... navadne številke so mi preozke.

Poleg omenjenih trenutno uporabljam še Altra Olympus 3.5. Ti so pa super če imaš nekoliko širše stopalo oziroma imaš rad prostorne čevlje. So super udobni in jih od vseh najraje nosim. Imajo pa slabši profil na podplatu in niso primerni za zahtevne terene (skale, visokogorje). Za običajne gozdne poti po hribčkih so pa zakon, kar se udobja tiče. Če imaš ozko stopalo, ti bodo najbrž preširoki.

Dobre in podrobne teste različnih čevljev za tek in gorski tek imajo tukaj: https://www.roadtrailrun.com/

hvala, tak opis sem potreboval ja. glede na to da imam daljšo in ožje stopalo, hoka ne bi smela biti problem. trenutno imam za tople dni nike terra kiger 6, ki je afaik tudi med ožjimi in je super. adidasovi so mi v predelu prstov vsi preširoki in potem noga pleše.
Sky Akrali pa se mi dopadejo predvsem ker so malenkost višji in neopren trak za pokrit vezalke zna bit dobrodošel, pa na uč deluje kot da tut čist vsaka snežinka ne gre not in je potem opcija tut za konec zime, če je kje še kaka kepca.

d_DJ ::

Katere srednje visoke/visoke gojzarje kaj priporočate do max 200€?

Trenutno jih imam od Planike, so zelo udobni, ampak je trajalo kar neki časa da sem jih vhodil. V uč so mi padle Salomon QUEST 4 GTX, ma nima blage kaj bi vzel. Načeloma po več kot 4 urne ture ne delam grem pa ponavadi večkrat na teden na ture (če ta podatek komu kaj pomaga).

AnWar ::

LaSportiva
[Asus ROG Strix SCAR III]

buttcrack ::

kakšen poseben model?

jernejl ::

buttcrack je izjavil:

Sky Akrali pa se mi dopadejo predvsem ker so malenkost višji in neopren trak za pokrit vezalke zna bit dobrodošel, pa na uč deluje kot da tut čist vsaka snežinka ne gre not in je potem opcija tut za konec zime, če je kje še kaka kepca.

Če iščeš višji model, potem ima Hoka tudi druge možnosti, recimo Speedgoat Mid, ki so v bistvu povišani (gorsko)tekaški copati.
Lahko pa vzameš nižje + dokupiš še gamaše, pa imaš bolj univerzalno varianto.

Jakub ::

Zanima me če je slučajno kdo naročal obutev iz te strani https://www.lasportivaslovenija.si/

cene so namreč sumljivo nizke..

mikhaair ::

Nisem kupil, vendar cene niso sumljivo nizke. Ko je akcija -25 v iglu šport so nekje takšne cene.

theStranger ::

O vau, to je res hudo znizanje... Precej vec kot 25 iglujevih procentov...

WizzardOfOZ ::

5 let stari modeli, ki jih povsod ven mečejo?
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

rdecaluc ::

celada je izjavil:

buttcrack je izjavil:

Ima kdo tele https://www.bergfreunde.de/hoka-one-one... in lahko malo pokomentira. Bi si jih omislil za tele naše 1500m hribčke v okolici, ker mi v gojzarjih ne diši, razen v snegu... Tudi alternative dobrodošle.


Jaz imam tele:
https://www.proalp.si/izdelek/hiking-sh...

Do sedaj so bolje zdržali kot bilo kateri drugi. Mi jih je vseeno ratalo uničit po cca enem letu. Kar je pa vseeno bolje kot scarpa ali pa la sportiva modeli...

#edit ko rečem uničit. čevelj je še povsem funkcionalen. pokajo določeni šivi pa kaka stvar je za zrihtat (vložek, vezalke) ampak v primerjavi s kakimi boulder x ali pa mescalitoti ki so bili za v kanto po enem letu je to kot dan in noč.


Imam enake čevlje od Proalpa. Ravno sedaj sem jih po 2h letih konstantnega nošenja nesel na "servis". Za 10€ je šivanje (spredaj ob strani in pa opetnik), zamenjal pa sem tudi oba podplata ki je bilo še 30€. Sedaj so čevlji praktično novi, razen barve :). Ne jih metat stran, daj jih popravit
Est modus in rebus. ,typos

Jakub ::

WizzardOfOZ je izjavil:

5 let stari modeli, ki jih povsod ven mečejo?

Tale model je npr. povsem nov, Iglu ga nima še niti v spletni trgovini (ga pa prodajajo za 300€) https://www.lasportivaslovenija.si/mo%C...

mojca ::

Prvič razmišljam o nakupu zimskih gojzarjev za avtomatske dereze (vodnik me je prepričal, da me z letnimi gojzarji, s katerimi sem bila sicer že ogromno na snegu, "ne spusti na izlet z njimi").

Presenetljivo je izbire zelo zelo malo. V Kibubi in Igluju so mi vsega skupaj prav samo trije modeli, v ostalih trgovinah takih gojzarjev sploh ne najdem.

1.) V čem so prednosti in slabosti vgrajenih gamaš? Predvsem me zanimajo pasti. (Morda lažji / več komforta pri uporabi? Ko se ti gamaša strga, lahko čevelj vržeš stran? Nenastavljiva: ohlapna ali preozka gamaša? ... ne poznam, sprašujem) Tistih za 600+ nisem niti merila (primer: La Sportiva G5 EVO). Ampak eden od modelov z gamašami, Kayland 4001 GTX, se sploh v času popustov dobi po znosni oz. primerljivi ceni. V čem je poanta tistih gamašastih za 900 EUR? Saj jih ne mislim kupit, ampak kaj je tako briljantnega na njih? Kako se razlikujejo od cenejših gamašastih oz. od najdražjega modela brez gamaš?

2.) Npr. La Sportiva Nepal Cube GTX imajo neko tako "lepljivo snov" na vrhu čevlja. To se mi zdi super za obrambo pred vdorom snega v čevelj, ampak slutim, da je to tudi prvo, kar bo po nekajletni uporabi najprej na udaru (bom lahko čevelj vrgla stran, če se to uniči?) Kdo pozna te "sluzaste/lepljive oprimke"?

3.) Znanec ima povsem nove nerabljene high-end Kayland-ove gojzarje (dve leti so stali na kašči), ki so mu preozki, pa jih ni več mogel menjati. Meni so skoraj perfektni, me pa en gojzar tišči v členek ob palcu in cvikam, kaj bi bilo s tem čevljem oz. z mojo nogo na daljši turi. Kakšna je verjetnost, da se čevelj sploh da razširiti tako, da ne bo tiščal?

mailer ::

Tudi tukaj so (še vedno) zelo sumljive cene ali prenapihnjene osnovne: https://www.lasportivaljubljana.com/col...
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

WizzardOfOZ ::

Mojca, kaj pa kaj takega:
https://lowa.si/products/men/mountainee...

Prodaja jih pa Promontana v Kranju:
https://www.promontana.si/izdelek/lowa-...
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

mailer je izjavil:

Tudi tukaj so (še vedno) zelo sumljive cene ali prenapihnjene osnovne: https://www.lasportivaljubljana.com/col...

To je nateg! V zadnjem času je čedalje več takih spletnih "trgovin", z imenom znanem firme in dodano Slovenija, ali Ljubljana.
https://www.varninainternetu.si/narocil...

Ne dobiš nič, ali pa v "najboljšem" primeru cenen ponaredek. V glavnem, prste stran.

celada ::

mojca je izjavil:

Prvič razmišljam o nakupu zimskih gojzarjev za avtomatske dereze (vodnik me je prepričal, da me z letnimi gojzarji, s katerimi sem bila sicer že ogromno na snegu, "ne spusti na izlet z njimi").

Presenetljivo je izbire zelo zelo malo. V Kibubi in Igluju so mi vsega skupaj prav samo trije modeli, v ostalih trgovinah takih gojzarjev sploh ne najdem.

1.) V čem so prednosti in slabosti vgrajenih gamaš? Predvsem me zanimajo pasti. (Morda lažji / več komforta pri uporabi? Ko se ti gamaša strga, lahko čevelj vržeš stran? Nenastavljiva: ohlapna ali preozka gamaša? ... ne poznam, sprašujem) Tistih za 600+ nisem niti merila (primer: La Sportiva G5 EVO). Ampak eden od modelov z gamašami, Kayland 4001 GTX, se sploh v času popustov dobi po znosni oz. primerljivi ceni. V čem je poanta tistih gamašastih za 900 EUR? Saj jih ne mislim kupit, ampak kaj je tako briljantnega na njih? Kako se razlikujejo od cenejših gamašastih oz. od najdražjega modela brez gamaš?

2.) Npr. La Sportiva Nepal Cube GTX imajo neko tako "lepljivo snov" na vrhu čevlja. To se mi zdi super za obrambo pred vdorom snega v čevelj, ampak slutim, da je to tudi prvo, kar bo po nekajletni uporabi najprej na udaru (bom lahko čevelj vrgla stran, če se to uniči?) Kdo pozna te "sluzaste/lepljive oprimke"?

3.) Znanec ima povsem nove nerabljene high-end Kayland-ove gojzarje (dve leti so stali na kašči), ki so mu preozki, pa jih ni več mogel menjati. Meni so skoraj perfektni, me pa en gojzar tišči v členek ob palcu in cvikam, kaj bi bilo s tem čevljem oz. z mojo nogo na daljši turi. Kakšna je verjetnost, da se čevelj sploh da razširiti tako, da ne bo tiščal?



Je dal kak poseben razlog zakaj morajo nujno biti cevlji primerni za avtomatske dereze?

1) Manj zajebavanja in manj sans da ti sneg vdre notri in teža. Gamašo na cevlju se da popravit. Osebno se kar nosim extra gamase ker tako strgam gamaso ne pa hlace. :p
Prednost tistih dražjih je generalno toplina.

2) mam te čevlje in ni noben problem z njimi tudi po parih letih z njimi. Nisem pa hardcore user ...

3) Probaj. Ne vem če ti ga čevljar lahko razširi v tistem predelu tako, da bi ga jaz preizkusil na kaki krajsi turi..

LeQuack ::

Vse je made in China in vse je isto slabo. Cena je samo to kar plačaš profit za znamko.
Quack !

energetik ::

Točno tako. Zato pa jaz večino pohodne obutve in oblačil nabavim v Decathlonu.
vires in numeris

gruntfürmich ::

Nehajte se lagati da je vse narejeno na kitajskem. Če gledate samo pocensko robo, potem verjetno ja. Če pa gledate kvaliteto, pa ima vsaka država en kup proizvajalcev. Če ima slovenija vsaj 3 večje, koliko jih je šele v 20x večji italiji!!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

LeQuack ::

Ok kateri čevlji so prav narejeni v Slo, se pravi da ni samo firma naša ampak prav narejeno tu? In pa kateri so v Italiji?
Quack !

Zimonem ::

https://www.cevljarstvo-ratitovec.si/do...

Nekaj je Alpine, planika dela za meindl, ...
Naše in Italy imam pa neke bolj fancy timberlandke.sicer več kot 10let staro pa vendar

https://hypebeast.com/2009/6/timberland...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

WizzardOfOZ ::

LOWA čevlji so delani v celoti v evropi:
https://www.lowa.ca/en/about-us/

LOWAs are sourced from European-made materials and handcrafted in Germany, Italy, and Slovakia. This means that the leather, fabric, and other materials that go into a LOWA are all manufactured under the world's most strict environmental and humanitarian standards. In the EU, fair labour and environmental standards are the law of the land. LOWA's strategy of producing 100% of its products in Europe and to remain in its headquarters in Jetzendorf still proves itself a model of success. Customers appreciate the combination of tradition and innovation and value the function, quality and fit of LOWA footwear.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

celada ::

energetik je izjavil:

Točno tako. Zato pa jaz večino pohodne obutve in oblačil nabavim v Decathlonu.


Dechatlon ma dober p/p za marsikatero stvar ja sam tiste stvari, ki so res dobre pa tudi pri njih niso glih poceni... Mam dosti njihovih cot in so solidne, čevljev pa nisem še probal.


Kar se pa slo/it proizvajalcev tiče.

Pro Alp so tudi Slovenci.
https://www.proalp.si/

Scarpa in La sportiva za Italijane.

Zimonem ::

Ma dechatlon je plastik fantastik. Za tiste ki se odevajo vvflise in podobno svinjarijo.

energetik ::

Zimonem je izjavil:

Ma dechatlon je plastik fantastik. Za tiste ki se odevajo vvflise in podobno svinjarijo.
Smo leta 2022 in poznamo boljše materiale kot sta živalska koža in bombaž za tehnična oblačila in obutev...
Mnoga leta sem hodil po hribih v usnjenih Planikah in Alpinah, pa danes nekako ne vidim prednosti napram corduri, gumi in goretexu... Stari Alpina usnjeni gojzarji za avtomatske dereze mi že 10let stojijo v omari pa ne vidim razloga da bi jih obul.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

mikhaair ::

energetik je izjavil:

Zimonem je izjavil:

Ma dechatlon je plastik fantastik. Za tiste ki se odevajo vvflise in podobno svinjarijo.
Smo leta 2022 in poznamo boljše materiale kot sta živalska koža in bombaž za tehnična oblačila in obutev...
Mnoga leta sem hodil po hribih v usnjenih Planikah in Alpinah, pa danes nekako ne vidim prednosti napram corduri, gumi in goretexu... Stari Alpina usnjeni gojzarji za avtomatske dereze mi že 10let stojijo v omari pa ne vidim razloga da bi jih obul.

Merino si pozabil omeniti.
Sicer pa je mikroplastika problem tudi v gorah, smučiščih.

gruntfürmich ::

energetik je izjavil:

ne vidim prednosti napram corduri, gumi in goretexu...

Saj jih tudi ni(razen da naravni materiali ne svinjajo z mikroplastiko). Ampak naštel si premium materiale ki jih najdeš pravilno vgrajene v cotah od 300€ navzgor in obutvi od 200€ navzgor. V dehatlonu pa imajo samo plastik fantastik.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Okapi ::

Za določene namene še niso iznašli boljših umetnih snovi kot so ptičji puh, živalsko krzno, usnje, volna, bombaž, svila, guma, les.

Recimo usnje za čevlje - nobena "plastika" nima tako dobrih razmerij med vzdržljivostjo, zračnostjo, udobnostjo... Če bi rad imel udobno čevlje, v katerih se ne potiš in ki zdržijo 10+ let, ne boš našel takih iz plastike.

Je pa res, da za optimalne rezultate je dostikrat treba kombinirati naravne in umetne snovi. Recimo gosju puh je boljši toplotni izolator od katerakoli plastična zadeva, ko je treba pazit na težo. Ima pa problem, ker se premoči. In to lahko izboljšaš z impregnacijo s silikonom ali kakšno podobno zadevo.

Tudi (merino) volna ima boljše lastnosti (kompromis med zračnostjo, toplotno izolacija, težo...) od katerekoli plastike, ampak jo ze za optimalne rezultate bolje kombinirati z recimo poliestrom, za majice, nogavice, perilo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

WizzardOfOZ ::

Mit o gosjem perju je busted že nekaj časa. Ja, se strinjam, da 10 do 15 let nazaj je bilo to res. Takrat ni bilo boljšega kot gosje perje ali puh. Danes pa so z materiali res napredovali, poleg tega te v taki bundi, kljub temu, da si lahko konkretno premočen, ne bo zeblo, ker greje naprej. Pri gosjem puhu pa grela ne bo več, dokler se perje ne posuši.

Je pa vse vprašanje cene. Dobra pohodniška bunda polnjena z umetnimi materiali, za komfort pri -10 stopinj celzija, je težka med 800 in 900g, cena bo pa krepko čez 150€. Pa narejena mora biti tako, da diha, ne da te samo zapre in potem se kuhaš v lastnem švicu (kot večina dechatlonovih in ostalih poceni pohodniških oblek drugih proizvajalcev. Nažalost je pa pri večini ljudi nabava oblek in čevljev bolj kot ne skozi ceno.


Kar se pa merino volne tiče, pa jo res priporočam. Pa malo ljudi ve, da merino volna deluje tudi antibakterijsko.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

Bunde priznanih proizvajalcev, ki pravilno vgrajujejo gore-tex, ne najdem več pod 500€. Vem da toliko niso vredne, ampak takšna je pač cena...

Ljudje pa raje kupujejo samo goretex palerine, ki se zložijo v malo vrečko, ker celotne jakne premalo dihajo. vojaška odprodaja se prodaja tudi po 30€, pa je po mojem dobra kvaliteta.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

energetik ::

Okapi je izjavil:

Za določene namene še niso iznašli boljših umetnih snovi kot so ptičji puh, živalsko krzno, usnje, volna, bombaž, svila, guma, les.

Recimo usnje za čevlje - nobena "plastika" nima tako dobrih razmerij med vzdržljivostjo, zračnostjo, udobnostjo... Če bi rad imel udobno čevlje, v katerih se ne potiš in ki zdržijo 10+ let, ne boš našel takih iz plastike.

Je pa res, da za optimalne rezultate je dostikrat treba kombinirati naravne in umetne snovi. Recimo gosju puh je boljši toplotni izolator od katerakoli plastična zadeva, ko je treba pazit na težo. Ima pa problem, ker se premoči. In to lahko izboljšaš z impregnacijo s silikonom ali kakšno podobno zadevo.

Tudi (merino) volna ima boljše lastnosti (kompromis med zračnostjo, toplotno izolacija, težo...) od katerekoli plastike, ampak jo ze za optimalne rezultate bolje kombinirati z recimo poliestrom, za majice, nogavice, perilo...
A daj no, usnje premazano da ni premočljivo, pa res ni bolj zračno od Cordure in Goretexa..
vires in numeris

Argonavt ::

Ker je tema zajadrala še malo v bunde in jakne. IMa kdo kaj izkušenj s katero od teh, ki imam ogledane za potencialni nakup

- The North Face Ventrix Hoodie
- Mammut Broad Peak IN Hooded Jacket Men
- La Sportiva Titan Down Jkt Jacket
- Rab Men's Mythic Alpine Down Jacket
- - kak drug predlog?

iščem pa pohodno zimsko jakno za tretji sloj, predvsem da diha.

WizzardOfOZ ::

gruntfürmich je izjavil:

Bunde priznanih proizvajalcev, ki pravilno vgrajujejo gore-tex, ne najdem več pod 500EUR. Vem da toliko niso vredne, ampak takšna je pač cena...

Ljudje pa raje kupujejo samo goretex palerine, ki se zložijo v malo vrečko, ker celotne jakne premalo dihajo. vojaška odprodaja se prodaja tudi po 30EUR, pa je po mojem dobra kvaliteta.


Goretex bunde so brez veze. Vzameš novo vojaško goretex pelerino, pa dobro bundo brez goretexa in imaš rešeno vse skupaj za konkretno pod 500EUR, pa imaš lahko še pelerino čez celo leto, kadarkoli pada dež.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

energetik je izjavil:

A daj no, usnje premazano da ni premočljivo, pa res ni bolj zračno od Cordure in Goretexa..

A sem kje napisal, da je?

Poleg tega je pa vedno v igri kompromis med nepremočljivostjo in zračnostjo. In pri usnju lahko izbiraš, kako zelo nepremočljivo/zračno bo, z različno impregnacijo.

In poleg tega nepremočljivost ni edino merilo. Jaz govorim na splošno o materialih in mogoče boš povedal, katera "plastika" je boljša od usnja za takšne čevlje?

Okapi ::

Argonavt je izjavil:

Ker je tema zajadrala še malo v bunde in jakne. IMa kdo kaj izkušenj s katero od teh, ki imam ogledane za potencialni nakup

- The North Face Ventrix Hoodie
- Mammut Broad Peak IN Hooded Jacket Men
- La Sportiva Titan Down Jkt Jacket
- Rab Men's Mythic Alpine Down Jacket
- - kak drug predlog?

iščem pa pohodno zimsko jakno za tretji sloj, predvsem da diha.
Jaz lahko samo rečem na splošno, da so od Raba v redu - imam eno "lažjo", se pravi manj toplo od te, ki jo imaš nagledano - Microlight Alpine.

WizzardOfOZ je izjavil:

Mit o gosjem perju je busted že nekaj časa.

Ampak proizvajalci puhovk in spalk za to očitno še niso slišali, ker najboljši modeli imajo še vedno kar (hidrofobno impregniran) gosji puh.

Mogoče pa lahko daš link do kakšne vrhunske puhovke z umetno izolacijo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

WizzardOfOZ ::

Okapi je izjavil:

Ampak proizvajalci puhovk in spalk za to očitno še niso slišali, ker najboljši modeli imajo še vedno kar (hidrofobno impregniran) gosji puh.

Mogoče pa lahko daš link do kakšne vrhunske puhovke z umetno izolacijo?


Puhovka ima z namenom v imenu PUH. In puhovke z umetno izolacijo ni, razen, če misliš na UMETNO perje.

Recimo tole je vrhunska zadeva za svojo ceno z umetnimi podlogami:
https://www.helikon-tex.com/en_eur/ku-l...

Recimo, da sem jo dodobra preveril, pa se obnese izredno dobro. Veliko boljše kot 5 let stara puhovka (s pravim gosjim perjem).
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Okapi je izjavil:

Ampak proizvajalci puhovk in spalk za to očitno še niso slišali, ker najboljši modeli imajo še vedno kar (hidrofobno impregniran) gosji puh.

Mogoče pa lahko daš link do kakšne vrhunske puhovke z umetno izolacijo?


Puhovka ima z namenom v imenu PUH. In puhovke z umetno izolacijo ni, razen, če misliš na UMETNO perje.

Recimo tole je vrhunska zadeva za svojo ceno z umetnimi podlogami:
https://www.helikon-tex.com/en_eur/ku-l...

Recimo, da sem jo dodobra preveril, pa se obnese izredno dobro. Veliko boljše kot 5 let stara puhovka (s pravim gosjim perjem).

:))Saj to se verjetno hecaš, ne?
Jaz govorim o zadevah, kot so tele:
Patagonia Grade VII Down Parka



Mountain Hardwear - Absolute Zero Parka



Verjetno pri Patagoniji računajo na neumnost tistih, ki kupujejo 5x dražje zadeve s puhom, da jih na 6000 m (ali na Antarktiki) ne zebe, ne?;)

Mimogrede, tehnično izmerjeno je dober puh 2x boljši izolator od Climashield APEXa v tvoji jakni. "Plastika" je 2x težja pri enaki izolaciji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Alfonso ::

Okapi je izjavil:

energetik je izjavil:

A daj no, usnje premazano da ni premočljivo, pa res ni bolj zračno od Cordure in Goretexa..

A sem kje napisal, da je?

Poleg tega je pa vedno v igri kompromis med nepremočljivostjo in zračnostjo. In pri usnju lahko izbiraš, kako zelo nepremočljivo/zračno bo, z različno impregnacijo.

In poleg tega nepremočljivost ni edino merilo. Jaz govorim na splošno o materialih in mogoče boš povedal, katera "plastika" je boljša od usnja za takšne čevlje?



Timberland - znotraj gore-tex, zunaj usnje.

Okapi ::

Veliko (prakticno vsi večji) proizvajalcev ima tako kombinacijo. In usnje imajo za zunanji del, ker ni boljše plastike za ta namen. Da se velikokrat uporablja umetni material, da se še izboljšajo lastnosti naravnega, sem pa že na začetku te debate omenil.

WizzardOfOZ ::

Okapi je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Okapi je izjavil:

Ampak proizvajalci puhovk in spalk za to očitno še niso slišali, ker najboljši modeli imajo še vedno kar (hidrofobno impregniran) gosji puh.

Mogoče pa lahko daš link do kakšne vrhunske puhovke z umetno izolacijo?


Puhovka ima z namenom v imenu PUH. In puhovke z umetno izolacijo ni, razen, če misliš na UMETNO perje.

Recimo tole je vrhunska zadeva za svojo ceno z umetnimi podlogami:
https://www.helikon-tex.com/en_eur/ku-l...

Recimo, da sem jo dodobra preveril, pa se obnese izredno dobro. Veliko boljše kot 5 let stara puhovka (s pravim gosjim perjem).

:))Saj to se verjetno hecaš, ne?
Jaz govorim o zadevah, kot so tele:
Patagonia Grade VII Down Parka



Mountain Hardwear - Absolute Zero Parka



Verjetno pri Patagoniji računajo na neumnost tistih, ki kupujejo 5x dražje zadeve s puhom, da jih na 6000 m (ali na Antarktiki) ne zebe, ne?;)

Mimogrede, tehnično izmerjeno je dober puh 2x boljši izolator od Climashield APEXa v tvoji jakni. "Plastika" je 2x težja pri enaki izolaciji.

dober puh, impregniran, ne bo za ceno 200 do 300€, kot večina tukaj kupuje. (pa še to sem verjetno rekel preveč)

in ja, večina nas kar hodi na 6000m nad morje ali na antarktiko praznovat novo leto. :))

govoriš o tehničnih zadevah, ki jih tukaj zelo verjetno nihče ne rabi.

tehnično, večina tega foruma ni bila višje od triglava. pa še to poleti ali jeseni ob lepem vremenu, ko niti bunde ne rabiš in je vetrovka dovolj.
malo je tukaj takih, ki so šli nad 3500m nad morje, ali pa na triglav pozimi, mogoče pa en ali dva, ki sta bila višje. tisti pa gledajo tako opremo, kot jo ti opisuješ. ampak to je profi oprema, kjer je puh(perje) impregnirano, da se ne zmoči. večina ne bo dala 1500€ za bundo, kjer je notri napis "komfort pri -20 stopinjah celzija". pa takega puha ne boš dobil v štacuni tipa dechatlon. tam če že imajo perje v bundi, ne bo nikoli primerljivo z bundami Patagonije.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

WizzardOfOZ ::

Pa nad Patagonia Grade VII Down Parka se pritožujejo da pod -15 ni več dobra.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

nejcek74 ::

hm, pač ima vsak svoje zahteve, ampak preslikavanje svojih na celotno populacijo res nima smisla. Cena? Mraz? Teža? Vsak si pišče svoj kompromis.
Puhovke so zakon za zimo, ko veš da so temperature pod ničlo, tako da dež ni nevarnost. Moja Nort-Face expedition down jacket je stara že več kot četrt stoletja in je še vedno nadvse topla ter še vedno nepogrešljiva za zimo v gorah. Niti ne vem kok so cene novih, ampak ponavadi te zadeve prej ali slej ujameš na kašni razprodaji, za -30% do -50%.

WizzardOfOZ ::

ja samo ti govoriš o puhovki cenovno dostopni večini ljudi. okapi je šel pa konkretno višje, na profi opremo. pri povprečnih bundah ni profesionalno impregniranega pirja in če se zmoči maš problem. za te povprečne bunde so umetni materiali boljši, tudi mokri te še vedno grejejo.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

PacificBlue ::

Tale bunda je stara okoli 20let pa jo se vedno uporabljam izključno za smučanje, z njo sem smučal tud nad 3000m in ne nima puha, ampak zunanja plast je iz nekega umetnega materiala, ki ne prepusca vetra in je izjemno topla in v njej me se nikoli ni zeblo. Niti se ne spomnim več koliko je stala..

Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

WizzardOfOZ ::

jaz imam za do -15 tako jakno:
https://www.carinthia.eu/en/mig-4-0-jac...
in hlače:
https://www.carinthia.eu/en/mig-4-0-tro...

pa gojzarje lowa zephyr gtx task force.
cel dan hoje ob orenk dežju in ni premočila ne jakna nw hlače in ne čevlji. ampak to je spet profi oprema, kjer stanejo hlače in jakna okoli 900€, pa še čevlji 230€.

večina opreme za tak denar niti ne bo kupila. jaz pa vem da grem brez problema sredi zime na en teden preživetj av naravi s tako opremo.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!
««
15 / 18
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pohodni čevlji (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
5419968 (896) nekoman
»

O gojzarjih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13513287 (8187) pegasus
»

So te čevlji primerni za začetnika pohodnika?

Oddelek: Loža
257377 (5827) erkgheoruugh
»

Gore-tex čevlji - premočijo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12331300 (27595) Kleemen

Več podobnih tem