» »

Nakup pohodnih čevljev

Nakup pohodnih čevljev

««
4 / 18
»»

energetik ::

one too many je izjavil:

Tista Scarpa za gore najbrž ni najboljša. Za zelo težke (plezalne) poti je dobro, če je podplat iz trše gume in da so oglati robovi podlata (npr. kaj takega - prilagam samo zaradi izgleda podplata). Pri Scarpi se boš težko oprl samo na konice prstov ali rob podplata, ker se ti bo zvil. So pa potem taki čevlji manj mehki za hojo. Pa pri teh iz trše gume imaš kdaj že oblikovano peto za polavtomatske dereze. Čeprav taki čevlji so potem ponavadi za hribe že preveč. Tista Scarpa je recimo za hribe in lahke poti v gorah super.
To je bolj odvisno od samega modela gojzarja, ne pa od firme. Tudi Scarpa ima konkretne gojzerje, ki se ne bojo nič zvijali.
Skratka če ti ni za Alpino najbolje, da se odpraviš v Annapurno/Iglu/K2..., in tam poskusiš firme Scarpa/La Sportiva/Meindl/..., ti bodo še svetovali; pa jih potem magari po netu naročiš.

energetik ::

Xserces je izjavil:

Aha potem bom gledal malo nižji rang ker zaenkrat še nimam namena it v gore pozimi ampak v prihodnje pa sigurno bom. Gledal sem alpinine Tibet in Nepal. Imam pa tudi vprašanje glede Planike če si kakšen lasti njihove gojzerje?
Od Planike imam nek pletni gojzar iz Cordure+ neka membrana, pa je podplat tako mehek, da čutim vsak kamenček. Morda so dražji modeli kaj boljši.
Za zimo je dober tudi un model s slike, ampak pač uporabiš klasične dereze. Itak boš verjetno pozimi kmalu ugotovil, da peš zaradi udiranja ne prideš kam daleč in si boš nabavil turne pancarje + smučke, vsaj ponavadi je tako. :D

Xserces je izjavil:

in pa če mogoče kšn ve pri Alpini kakšna je razlika med sympatexom in alpitexom ... http://www.alpinashop.si/artikel/peak_a... te so z alpitexom
Sympatex mislim da uporabljajo v dražjih modelih. Jaz imam Sympatex in nek starejši zimski model, pa mi še nikoli ni premočilo. Itak je najbolj važno, kako je membrana vdelana v čevelj in da so šivi dobro zlepljeni. Sicer ti ne pomaga nobena membrana.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

MTB ::

Xserces je izjavil:

Aha potem bom gledal malo nižji rang ker zaenkrat še nimam namena it v gore pozimi ampak v prihodnje pa sigurno bom. Gledal sem alpinine Tibet in Nepal. Imam pa tudi vprašanje glede Planike če si kakšen lasti njihove gojzerje?


Sam imam kar nekaj čevljev, med njimi tudi 20 let stare Planikine Epir za sredogorje, Hanwagove Ferrata Combi GTX in Alpinine Nepalke. Slednje so meni zelo udoben čevelj, ni problema za zimo, ampak nima možnosti montaže (pol)avtomatskih derez, je pa precej težek.
Trenutno preskušam Scarpa Rebel lite GTX, edino kar lahko rečem, da je meni odličen čevelj, preskušen v snegu, na melišču in tudi v navadnem gozdu. Možnost polavtomatskih derez. Same pohvale. Prvič sem ga videl v Annapurni, ampak so ga imeli rezerviranega, potem sem jih pa dobil v Gorniku, na gotovino s popustom za kar ugoden denar.

one too many ::

energetik je izjavil:

To je bolj odvisno od samega modela gojzarja, ne pa od firme. Tudi Scarpa ima konkretne gojzerje, ki se ne bojo nič zvijali.
Skratka če ti ni za Alpino najbolje, da se odpraviš v Annapurno/Iglu/K2..., in tam poskusiš firme Scarpa/La Sportiva/Meindl/..., ti bodo še svetovali; pa jih potem magari po netu naročiš.

Seveda, seveda! Sploh nisem mislil, da je to napaka Scarpa čevljev na splošno, ampak samo dotičnega modela. Alpininih pohodniških čevljev sem imel pa kar nekaj (Vision, Anapurna, 2xPeak A, + mislim, da še en model).

energetik ::

Še nekaj glede avtomatskih derez - niso tako ogromna prednost, da bi moral glede na to kupovati gojzar.
Klasične se tudi zapnejo hitro in enostavno. Morda so avtomatske dobre, če kdo precej leze po strmih grapah. Za občasno uporabo pa so klasične OK.

radmannsdorf ::

Če boš kupoval Alpina, nujno preveri če imajo tisti dan akcijo, če je ni, bo čez kak teden ali dva sigurno.
Jaz sem lani kupil ene nizke in ene visoke pohodne. Oboje -40%. Dejansko imajo vsake 3-4 tedne neke akcije, tkoda se splača počakat. Je pa tko da so Alpina "made in china".
Jaz sem z njimi super zadovojen, ampak bom naslednjič rajši kupil od Planike, ker jih izdelujejo v Sloveniji.

videc ::

Planika sodeluje z Meindl-om. Tako da kvaliteta verjetno ne bo vprašljiva.

Xserces ::

alpina ima zdaj -30%. Drugače pa hvala za vse komentarje in nasvete. En dan ali dva bom mau po štacunah letu pa bom vidu kateri mi pašejo na nogo.
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

gruntfürmich ::

radmannsdorf je izjavil:

Je pa tko da so Alpina "made in china".

zopet eden ki se laže. zakaj se tega ne sankcionira?
ene alpina so made in slovenija, druge romunija, tretje kitajska, četrte...

videc je izjavil:

Planika sodeluje z Meindl-om. Tako da kvaliteta verjetno ne bo vprašljiva.

ne bi rekel da je 'sodelovanje' pravi izraz. kolikor je meni znano planika šiva za meindl. bi pa prosil koga če bo kje probaval meindl čevlje, če lahko pogleda na več izdelkih kje so izdelane.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

radmannsdorf ::

gruntfürmich je izjavil:

radmannsdorf je izjavil:

Je pa tko da so Alpina "made in china".

zopet eden ki se laže. zakaj se tega ne sankcionira?


@gruntfürmich, se popolnoma strinjam, lažnivce in take ki govorijo nepreverjene zadeve bi blo treba kaznovat ali pa kr banat. Ampak na tem mestu si ti pred mano, ane?
Bom pa ja vedel kaj imam doma.





Govoril sem o mojih, da ne bo pomote.

Zgodovina sprememb…

Xserces ::

No jst sm kupil Alpina Tibet ki so made in slovenia :D... Obnesejo se supr. Počutje v njih med hojo je super :)
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

letmein ::

videc je izjavil:

Planika sodeluje z Meindl-om. Tako da kvaliteta verjetno ne bo vprašljiva.


Meindl je polovični lastnik Planike in predstavlja 90% vse proizvodnje, ostalo je pa lastna znamka.

gruntfürmich ::

radmannsdorf je izjavil:

@gruntfürmich, se popolnoma strinjam, lažnivce in take ki govorijo nepreverjene zadeve bi blo treba kaznovat ali pa kr banat. Ampak na tem mestu si ti pred mano, ane?


glej, vidim da nisi pismen zato ti bom razložil, da ni vzeto iz konteksta in se jasno bere kot alpina=čina. da pa je govora o tvojih pofl čevljih pa seveda poveš enkrat pač...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

innerspace ::

Tisti "china" cevlji zgoraj imajo zgolj dodan "Alpina" znakec, gre za neke genericne modele, ki nima neke veze z gornisko Alpina ponudbo.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

gruntfürmich ::

ima kdo izkušnje s temi:
 Alpina Nepal

Alpina Nepal


http://www.alpinashop.si/artikel/nepal_...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

innerspace ::

Imel na nogah v trgovini, zelo podobni Tibetu, z dodano stransko zascito, kar je velik +. Zdeli so se mi super, edino malenkost pretezki.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

radmannsdorf ::

Alpina akcija:
"50 % POPUST na vso žensko, moško in otroško pohodno obutev, razen* na superge Cool in EWL.
Akcij traja le tri dni, od 4. do 6.6.2014"

treker ::

HVALA za informacijo!

mgermo ::

Nice. Bom šel jutri pogledat ponudbo. Je ta klik ok za urban travel, treking?

Martin Krpan ::

Bi opozoril še na eno stvar. Okusi in tudi noge so različni , jaz trenutno uporabljam težke (zimske) gojzarje Alpina Mangart in lahke (letne)neke kitajsko -italjanske Kefas , ki niti niso tako slabi.
Vendar najraje nosim vojaške škornje Alpina Arpanaz , pozimi v nizkogorju in po mestu Magnum Stealth 8.
Zame obutve čez kvalitetne vojaške škornje ni.

harmony ::

Danes sem probal ene čevlje od firme Mammut, ampak podplat je gripex in ne Vibram.

Čevlji so resnično udobni, ne preveč trdi znotraj in tudi ne preveč mehki. Prodajalcu sem omenil za kaj točno jih potrebujem in je bil mnenja, da so tudi gripex podplati čisto ql.

Hodim pa ponavadi po gozdnih poteh, ki so včasih lepo prehodne, včasih ne (večji kamni, katere je treba včasih tudi preskočiti iz enega mesta na drugi ipd), veliko hodim tudi po drsečih površinah predvsem okoli slapov, ko jih slikam ipd lokacije.

Torej dejansko ne potrebujem ravno namenskih pohodnih čevljev za v neke večje hribe.

Ali rajši vseeno gledam, da je podplat Vibram ali pa zadostuje tudi ta gripex. Ene druge sem recimo probal s podplatom Vibram, ampak totalno neudobne.

Žal še vedno ne vem prednosti in slabosti obeh, saj imam sedaj čevlje neke pohodne, ki nimajo nobene posebne oznake, a so dejansko zelo trpežni in recimo nedrsijo, ko hodim po spolzkih površinah. Edina slabost teh čevljev je, da jih moram skoz štimati in zavezovati, saj je očitno proizvajalec pozabil na še en zadnji vtič čisto zgoraj pri jeziku in tako mi jezik kar začne ven lezti.

Furbo ::

Težko reči kaj se ti bo obneslo, meni tudi Vibram drsi na kakšnem vlažnem kamenju..
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Okapi ::

Na gladkih mokrih kamnih, ali na mokrem lesu, v glavnem vse drsi. Pa treba je vedeti, da Vibram dela na desetine različnih podplatov (z različno gumo, ne samo različnim profilom). Treba je tudi vedeti, da Vibram je bil morda zakon pred 50+ leti, zdaj pa znajo tudi drugi proizvajalci delati dobre podplate - ni to ravno kvantna fizika. Recimo Salomonov contagrip mnogi hvalijo, nekateri ravno zato, ker je boljši od vibrama na mokrem lesu. Mammut je tudi dovolj resna firma, da niso šli razvijat podplata (samo) zato, da bi šparali.

Takole so recimo ocenili gripex enega od Mammutovih čevljev.
Sohle
Das Herzstück eines Schuhs... beim MTR141 ist diese sehr griffig und gut, auch bei feuchtem Wetter, nassen Steinen und Wurzeln gibt die Sohle die nötige Sicherheit. Schön, dass es auch ohne Vibram klappt!
Po naše, da je dober tudi na mokrih skalah in koreninah.

gruntfürmich ::

malo preveč gledate na ta vibram kot eni in edino pravilno. pač eden izmed podplatov, ki se trenutno na veliko uporablja...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

krneki0001 ::

Vibram ima nekje 15.000 različnih podplatov.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

gamecom ::

Zanima me ali je firma meindl v redu firma ??

lopov ::

Imam usnjene visoke trek čevlje (usnje tudi znotraj), še s starim podplatom preden so šli na Vibram in bo šla prej guma kot pa čevelj, strašno udobni za nosit, je pa treba lepo skrbet za njih. Za današnje modele pravijo kolegi da so "v povprečju OK", itak jih moraš probat, če ti sploh sedejo.

Za njih menda šiva tudi Planika, več kot 90% njihove proizvodnje naj bi bilo ravno za Meindl (povdarek na menda!).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

Okapi ::

Zanima me ali je firma meindl v redu firma
Kot firma ena boljših, rahlo konzervativna (v smislu, da imajo raje usnje kot kakšen hi-tech X-tex) samo so tudi med dražjimi.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

krneki0001 ::

Mendl je bila firma včasih, ko so še imeli kvaliteto pred kvantiteto. Danes pa delajo na kvantiteti in jim kvaliteta malo peša. Njihovi pohodni čevlji so ženi po treh mesecih počili na prepogibu malo za prsti.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Okapi ::

Danes pa delajo na kvantiteti in jim kvaliteta malo peša.
Tako kot v bistvu tudi čisto vsi drugi.

O.

krneki0001 ::

Okapi je izjavil:

Danes pa delajo na kvantiteti in jim kvaliteta malo peša.
Tako kot v bistvu tudi čisto vsi drugi.

O.


Res je. Povedat sem pa moral, da ne bo kdo kaj preveč pričakoval od mendla, ker ni več tisto kar so bili nekoč.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

gruntfürmich ::

planika je nekako meindl. so pa kar cenjeni čevlji to še vedno nekako.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

krneki0001 ::

Planika je včasih delala za adidas. Samo da so pri nas potem samo cenene modele prodajal, v tujino pa kvaliteto izvažal. Mogoče je tukaj enako.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Vajenc ::

Če bi sam kupoval pohodne čevlje bi izbiral med Scarpa in Lowe. Lowe sicer bolj po priporočilih, Scarpa pa že večkrat ni razočarala.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Okapi ::

Vsak berač svojo malho hvali;) Jaz bi recimo navijal za Merrell (nizki) in Aku (visoki).

O.

krneki0001 ::

Vajenc je izjavil:

Če bi sam kupoval pohodne čevlje bi izbiral med Scarpa in Lowe. Lowe sicer bolj po priporočilih, Scarpa pa že večkrat ni razočarala.


Lowa so bili včasih zelo poceni in kvalitetni, sedaj pa vidim, da jim je cena poskočila.

Okapi, Merrel kupjen v sloveniji?

Meni so za hojo še vedno najboljši Magnum
http://us.magnumboots.com/

Odlični čevlji z neprevisoko ceno.
Tole je moje pohodno obuvalo. Teža je samo 635gramov na par.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Okapi ::

Okapi, Merrel kupjen v sloveniji?

Ne, v Angliji. Predlani so bili, s poštnino vred, 96 evrov.

Vajenc ::

krneki0001 je izjavil:


Odlični čevlji z neprevisoko ceno.
Tole je moje pohodno obuvalo. Teža je samo 635gramov na par.

Tole je res izjemno lahek visok čevelj. Proti zdrsni podplat in ugodna cena ga naredita še bolj zanimivega. Ampak, za šminkirat pa ravno ni ;)

Edit: pa za resne hribe je verjetno premalo stabilen (trd).
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vajenc ()

krneki0001 ::

Okapi, ja tam so še originali, v sloveniji pa merrela ni originalnega, ampak so vse samo kopije.

Vajenc, meni je to delovni čevelj in z njim hodim povsod, delam v gozdu in doma, pa tudi za v službo pozimi je odličen.
Je pa to čevelj za vojsko in mora biti stabilen. Tudi na Triglav sem prišel brez problemov.

Jih dobiš pa pri nas tudi, tako da jih greš lahko pomerit in sprobat, preden jih naročiš iz tujine.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

treker ::

Pozdravjeni, kupil sem pohodne čevlje Alpina nepal, sedaj me pa zanima kako jih najboljše vzdževat? Usnje je nobuk.
Sprašujem zato, ker sem dosedaj vedno imel razne tex variante...

hvala

Furbo ::

i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

dope1337 ::

Pozdrav

Zanimam se za nakup treking cevljev Salomon Synapse M Mid CS WP. Vse vredu in fajn (kar se tice opisa). Zanima me naceloma samo ena stvar. Ali je tehnologija za napremocljivost (Climashield), ki jo tukaj ponujajo, ekvivalent (oz. boljsi) membrani iz goretexa? Zanimajo me predvsem osebne izkusnje.

Vse ostale lastnosti cevlja so mi pisane na kozo, le glede Climashield-a sem malo skepticen, saj sem laik kar se tice "pohodniske" obutve.

P.S. Cevlji se bodo uporabljali za lezerno pohajkovanje v vseh vremenskih pogojih
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

Xserces ::

Bumb


Imamo kaj alpinistov tle gor? Sam iščem čevlje za zimske vzpone do nekje 300EUR ampak v sloveniji je tako malo izbire da sem kar presenečen. Morajo imeti za avtomatske dereze. Kibuba nima nič, iglušport je pa drag ko žafran oziroma nimajo številk . Sprašujem pa tudi katere firme so priporočene oziroma sami modeli čevljev.
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

Vajenc ::

Nad 300€ dobiš le trde in težke čevlje za extremne razmere. Kvalitetno izbiro gorskih čevljev v katere lahko vpneš dereze pa imajo tako v Kibubi kot Igluju.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Xserces ::

Imajo ja... ampak nobeni nimajo možnosti avtomatskih derez. Čevlje mislim uporabljat samo za zimo ker poletne že imam. V bližnji prihodnosti bo padel tudi kak 4 tisočak zato tudi gledam malo višji cenovni rang. Avtomatske dereze pa bi vzel zaradi plezanja ker nikoli ne veš kdaj te potegne v to.

čevlje sem pa mislil kupit poleti zaradi raznih popustov ampak zgleda da nebo nič iz tega ker jih nimajo ali pa ni številke za mojo nogo :)
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

Invictus ::

Pojdi v Avstrijo in Italijo. Zdaj je čas popustov ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Xserces ::

Mogoče veš kje imajo kakšno večjo trgovino za to? šel bi pa res pogledat v avstrijo
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Furbo ::

Jaz bi gledal istega proizvajalca kot ga že imaš, če ti dobro sede na nogo - odgovarja. Izbira novega je vedno loterija.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Xserces ::

Ja sedaj sem imel alpino. Gledal sem LHOTSE ampak vseeno bi rad šel na gojzarje z možnostjo avtomatskih derez. Gledal sem la sportiva NEPAL ampak je malo čez budget pa še probat jih nemorm ker ne najdm taprave številke v slo.
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

[Michael] ::

Jaz imam enak problem.
Nekdo mi je rekel, da bi dobil v Trbižu, kjer je tudi LS trgovina več popusta kot pa v Igluju, ko je popust.
Tako, da jaz bom šel v Trbiž ob prvi priložnosti pogledat.
««
4 / 18
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pohodni čevlji (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
5419976 (904) nekoman
»

O gojzarjih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13513289 (8189) pegasus
»

So te čevlji primerni za začetnika pohodnika?

Oddelek: Loža
257377 (5827) erkgheoruugh
»

Gore-tex čevlji - premočijo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12331303 (27598) Kleemen

Več podobnih tem