» »

Nakup pohodnih čevljev

Nakup pohodnih čevljev

««
3 / 18
»»

harmony ::

Temo obujam, ker se tudi sam nahajam v dilemi katere cevlje. Prvic se srecujem s taksnim nakupom, ampak sem pricakoval da ne bo lahko.

Najprej vprasanje - zakaj dvoje nogavic, ko se gredo cevlji probavat? To torej pomeni, da je potrebno pri pohodih vedno nositi dvoje nogavic? Ali se gre predvsem za to, da se "simulira" oteceno nogo?

krho ::

Dvojne nogavice zato, da se drgne nogavica ob nogavico in ne direktno noga skozi nogavico ob čevelj. To ej zato, da imaš manj žuljev. Čeprav novi te tako ali tako radi ožulijo.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Vajenc ::

Športne čevlje se kupuje za prst prevelike, sicer lahko fašeš črne nohte, v hribih predvsem pri spustih. V enojnih nogavicah probaš čevelj tako, da v obutem čevlju pristisneš prste do konca naprej, pri tem pa mora v petnem delu ostati prostor še za en prst.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

harmony ::

Poleg vprasanja katere cevlje ter kako jih pravilno probavati je tudi katere nogavice imeti na sebi.

A za pohode uporabljate kaksne posebne nogavice ali normalne vsakodnevne?

A vsi uporabljate potem dvoje nogavic pri pohodih?

bzzero ::

Vajenc je izjavil:

Športne čevlje se kupuje za prst prevelike, sicer lahko fašeš črne nohte, v hribih predvsem pri spustih. V enojnih nogavicah probaš čevelj tako, da v obutem čevlju pristisneš prste do konca naprej, pri tem pa mora v petnem delu ostati prostor še za en prst.


This! Prekleto bolijo prsti na nogah, ko se spuščaš navzdol, če so čevlji čisto na knap.

mitja73 ::

No moje izkušnje so povsem drugačne:
- vedno kupuj samo z enimi nogavicami in tistimi ki jih boš nosil potem s tistimi čevlji
- kupuj popoldne/zvečer ker se podplat čez dan razširi/oteče
- nabijanje pri strmejših spustih se prepreči z višino čevlja kjer potem ni sil na prste in pa s tem da pred spustom dodatno zategneš vezalke do vrha/zadnjih lukenj
- nikoli nisem kupoval prevelkih ali z extra luftom, ker potem nimaš občutka za gor hodit če hodiš izven uhojenih poti

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mitja73 ()

energetik ::

harmony je izjavil:

Poleg vprasanja katere cevlje ter kako jih pravilno probavati je tudi katere nogavice imeti na sebi.

A za pohode uporabljate kaksne posebne nogavice ali normalne vsakodnevne?

A vsi uporabljate potem dvoje nogavic pri pohodih?
Ne, samo enojne, ker dvojne se mi zgužvajo in še bolj žulijo. Seveda se uporabi posebne nogavice za pohodništvo, imaš recimo v Hervisu ugodne. Imaš različne variante za zimo in poletje. So debele na podplatu, peti in gležnjih, drugje tanke, da nios tako vroče. Material je sintetika, ki odvaja vlago od kože.
Aja, glede čevljev: če misliš hoditi tudi v dokaj resne hribe, kot vedno priporočam nekaj v tem stilu, ker so lahki, bolje dihajo kot usnjeni in so nepremočljivi:

Zgodovina sprememb…

harmony ::

Hvala vsem za odgovore.
@mitja73
Dobri nasveti!

@energetik
Cevlje potrebujem predvsem ko grem v naravo fotografirati, kjer se hitro lahko zgodi, da se znajdem na kaksnem mocvirju, v gozdu, pa tudi seveda v hribih. Vcasih tudi hoja po kaksnih tezavnih poteh, kjer se mora clovek za dobro sliko tudi malo bolj potruditi itd.

Lahko, da bi tale cevelj bil res vredu. No na prvi pogled izgleda, da je premocljiv. :)

energetik ::

harmony je izjavil:

No na prvi pogled izgleda, da je premocljiv. :)
Ni, preverjeno.
Seveda lahko takemu gojzarju zaupaš le, če je dobra firma. Torej Scarpa, Garmont, AKU, La Sportiva in podobno.
Kakšen Kilimanjaro v taki izvedbi je že tveganje.

Invictus ::

harmony je izjavil:


Lahko, da bi tale cevelj bil res vredu. No na prvi pogled izgleda, da je premocljiv. :)

Vsi čevlji premočijo.

Temu se pač ne da izognit, lahko pa podaljšaš čas do dogodka.

Edina alternativa so plastični čevlji. Ti res ne premočijo, se pa bolj znojiš notri in je notranji čevelj moker. Ampak ti so samo za zimo ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

harmony ::

Pod premocljivo mislim predvsem na to, da ni tezava v kolikor moram stopiti tudi na kaksno mocvirje. Torej ob kaksnih jezerih, kjer voda natopi tudi travnik ipd.

Matija82 ::

energekit, lahko ime modela AKU čevlja? Je to Triglav material?

harmony ::

Matija82 je izjavil:

energekit, lahko ime modela AKU čevlja? Je to Triglav material?

Je vidno ko povecas sliko. AIR 8000

Matija82 ::

Zdi se mi, da je AIR 8000 zgolj TM ime za nek material.

Hayabusa ::

Kje se jih da kupiti ?

Matija82 ::

Mislim, da je model Trekker Lite II GTX Men.
http://www.aku.it/de/scheda/famiglia/19...

Okoli 150€ v tujini torej 200 pri nas?
https://geizhals.de/aku-trekker-lite-ii...

energetik ::

Matija82 je izjavil:

Zdi se mi, da je AIR 8000 zgolj TM ime za nek material.
Čisto zgoraj je napisano Gore-tex :)
Kaj je AIR 8000 nimam pojma. Gre pa pri zunanjem materialu za mešanico usnja, gume in Cordure.
Ja, Trekker GTX.


Hayabusa je izjavil:

Kje se jih da kupiti ?
Annapurna, LJ. Oziroma je bilo tako par let nazaj, ne vem, ali jih še vedno prodajajo.

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Na Amazon.de, verjetno. Mogoče so na Amazon.it celo cenejši, nisem nič gledal. So pa očitno kar zadetek. Stiftung Warentest dela ene od bolj zanesljivih testov, in tile so zmagali v konkurenci 15 podobnih pohodniških čevljev.

http://www.testberichte.de/a/wanderschu...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Matija82 ::

Annapurna jih nima, Pohodnik tudi ne (nasploh AKU znamke) bojda tudi Iglu in Kibuba.

Zgleda torej, da jih v Sloveniji ni.

profii ::

Kaj pa je nekaj cenovno ugodnega za rekreativno pohodništvo?

trenutno imam neke alinine 10+ let stare visoke usnjene gojzarje, vendar me pri spustih začnejo boleti prsti.

mitja73 ::

profii je izjavil:

Kaj pa je nekaj cenovno ugodnega za rekreativno pohodništvo?

trenutno imam neke alinine 10+ let stare visoke usnjene gojzarje, vendar me pri spustih začnejo boleti prsti.


Karkoli kar ti bo udobno, prsti z leti rastejo zato te sedaj bolijo.

Okapi je izjavil:

Na Amazon.de, verjetno. Mogoče so na Amazon.it celo cenejši, nisem nič gledal. So pa očitno kar zadetek. Stiftung Warentest dela ene od bolj zanesljivih testov, in tile so zmagali v konkurenci 15 podobnih pohodniških čevljev.

http://www.testberichte.de/a/wanderschu...


Čevljev se ne kupuje preko interneta. Se dogaja da imajo tudi različno obliko glede na različne trge ob istem modelu in številki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mitja73 ()

Okapi ::

In? Potem jih pač vrneš in požreš tistih 5 evrov poštnine. Jaz sem na netu kupil Merrellove nizke pohodne čevlje in AKU gojzarje. Merrell so mi bili premajhni in sem jih vrnil ter naročil večjo številko, AKU pa so mi bili prav takoj. Z obojimi sem več kot zadovoljen. Merrellovi so bili nekih 50 evrov cenejši kot v naših trgovinah, AKU pa 80 evrov cenejši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

mitja73 ::

Okapi je izjavil:

In? Potem jih pač vrneš in požreš tistih 5 evrov poštnine. Jaz sem na netu kupil Merrellove nizke pohodne čevlje in AKU gojzarje. Merrell so mi bili premajhni in sem jih vrnil ter naročil večjo številko, AKU pa so mi bili prav takoj. Z obojimi sem več kot zadovoljen. Merrellovi so bili nekih 50 evrov cenejši kot v naših trgovinah, AKU pa 80 evrov cenejši.


Neto cene raje povej ker iščeš/primerjaš v najdražjih možnih.

Okapi ::

Neto cene kje? Primerjal sem s tem, kar se je takrat, ko sem kupoval, dalo kupit v živo v raznih Iglujih, Anapurnah, v BTC-ju ...

O.

Matija82 ::

Glede Trekkerja, na Amazon.de/it ne pošiljajo v Slovenijo (plus treba je imeti srečo s ciframi) sem pa našel nemško varianto za 160€+15E poštnine.

http://www.pm-outdoorshop.de/shop/produ...

iso2000 ::

Jaz sem si pred kratkim kupil čevlje, ki so produkt domače pameti:
http://www.polo-obutev.si/izdelki.php

Imam nizek model kofce in lahko napišem samo to je to! Čevelj je narejen iz naravnih materjalov in nima "dihajočih" membran. Zame je problem membran, da mi noga notri slabo diha in se posledično poti, na drugi strani pa dokaj hitro tudi čevelj z membrano prične puščat vodo. Tako, da imam rajši čevlje, ki bolje dihajo in jih pogosteje impregniram.
Kar se tiče čevlja, pa je res super - podplat je dovolj čvrst tudi za kakšne skalnate podlage, noge se odlično prime, zelo natančno se ga da "zašnirati". Za enkrat izgleda kvaliteta izdelave odlična. Če imaš težave, se da dogovoriti tudi za širjenje, daljšanje posameznega čevlja. Delajo jih večinoma sproti, tako da je treba počakati par dni, da jih dobiš.
Visokega modela še nisem probal, ampak če je narejen tako dobro kot nizek, ga lahko samo priporočam!

Matija82 ::

Hm, bi bili za pomladno-do-jesensko pohajkovanje po srednjegorju (~1000) primernejši Kofce (nizki) ali Stol (visoki)?

En mini mnenje glede Kofc - http://www.naprostem.si/novice/10198/pr...

Test tudi v reviji Tekač (žal ne pri roki)
http://www.tekac.si/revija/17/tekac_02_...

energetik ::

Čevlji, ki niso čez gleženj so bolj za griče kot je Rožnik. Že za Šmarno goro je boljša izbira višji, ki oprime gleženj. Kjerkoli imaš na poti korenine, kamne itd, si lahko v nizkem hitro zviješ gleženj.

Sicer pa jaz ne verjamem v te zgodbice o naravnih materialih. Če usnje impregniraš, ne diha. Tudi čevlji z membranami bolj ne "dihajo" kot ja. Če greš poleti v hribe, švicaš v vsakem čevlju, razen v supergah z mrežico, kjer dobesedno piha skozi.

Filc za izolacijo je dober za pozimi, ampak poleti nikakor ne more hladiti, kot piše. Noga ima 36°C, zato se bo vedno bolj hladila, če bo čevelj tanjši, ne pa da ima še dodatno plast zraven.

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Se popolnoma strinjam z zgornjim (impregnacija, membrane, hlajenje ...). Dodal bi še, da je čevljarstvo samo kot tako 1000+ let stara tehnologija, kjer kaj novega praktično ni več mogoče pogruntati (kar se udobnosti, vzdržljivosti in naravnih materialov tiče). Kar pomeni, da bi moral znati vsak spodoben čevljar narediti dober čevelj. Če je kje kakšen napredek, je samo še pri hi-tech materialih.

Mimogrede, vibram na mokrem gladkem lesu ne prime čisto nič;-)

O.

gruntfürmich ::

to da ti višji ščitijo gleženj je bolj tko. tisti ki ti zares ščitijo gleženj so zelo ojačani v tem delu in ne le 'visoki'.
drugače pa so za te naše špancire do triglava in nazaj čisto dobri nizki...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

harmony ::

Kaj je to impregnacija?

iso2000 ::

Jaz zase vem da mi v tehle kofcah noga precej manj švica kot v čevljih od Trekste, ki imajo membrano in so celi iz plastične tkanine in sploh polni naprednih sistemov. Pa ene 50 € dražji. Vsak naj se pa sam odloči kaj mu je bolj pomembno in kaj mu paše. Jaz sem probal oboje in zame je usnjen čevelj boljša izbira.

MTB ::

Glede na to da imam kar nekaj izkušenj s pohodnimi čevlji, čisto osnovna navodila:
- čevlje kupuj na utrujeno nogo (popoldne ali zvečer),
- imej dobre pohodne nogavice (na tem se ne šparaj, cena 20€ je nekaj čisto normalnega), nikakor dvoje, to smo počeli 20 let nazaj,
- pri čevlju naj bo vedno zadaj za prst prostora (s pravilno zavezanimi se niti pod razno ne smeš s palce dotikati konice, če se malce razrahljajo, boš imel težave),
- čevlje preko spleta kupuj za sprehod po mestu ali pa igraj loterijo, tam je več sreče, včasih ima proizvajalec celo več različnih izvedenk istega čevlja in če nisi pozoren, lahko preskušeni čevlji v trgovini čisto drugače sedejo od tistih kupljenih preko spleta,
- če se ti noga poti, se ti poti, vsak čevelj bo moker, je pa res da se bo tisti iz umetnega materiala prej posušil kot pravo usnje; doživel sem že 6 ur hoje po oreng dežju, ko so po poteh lili potoki in vsi v ekipi so imeli notri vodo, s čevlji v rangu 80-250€; tudi če čevelj ne premoči, ti ga zalije od zgoraj,
- impregnacija je zaščita čevlja, lahko je kot krema ali sprej, onemogoča dostop vlage; vsaka imregnacija zapira pore, tega se mora vsak zavedati,
- o podplatih; vsi priporočajo vibram, vibram je znamka, ki ima čudo tipov podplatov, vsak je dober za kaj; s časom guma izgubi svoje lastnosti, tako kot pri avtomobilski gumi, zato nov gojzar lahko čisto drugače prime kot en star 5 let,
- vsak se mora sam odločiti čemu da prednost, visokim ali nizkim; sam imam vedno visoke, imam pa kolega, ki je tudi na Triglav prišel bos; to, da se nekdo hvali da je za Triglav dovolj nizek čevelj, je zelo subjektivno mnenje.

MTB ::

Še namig glede vezanja, nekateri čevlji imajo posebno zaponko na pregibu, ki zategne vezalko, tako da je mogoče razrahljati spodnji ali zgornji del čevlja; ko skapiraš štos, je precej uporabno.

Okapi ::

čevlje preko spleta kupuj za sprehod po mestu ali pa igraj loterijo, tam je več sreče, včasih ima proizvajalec celo več različnih izvedenk istega čevlja in če nisi pozoren, lahko preskušeni čevlji v trgovini čisto drugače sedejo od tistih kupljenih preko spleta,
To je bolj mit kot karkoli drugega. Je sicer večji problem, če imaš zelo nestandardno obliko stopala, drugače pa je verjetno že vsakdo imel različne znamke in modele čevljev, ki so mu bili čisto prav, kar pomeni, da najti ustrezen čevelj v resnici ni tako zelo velika loterija. Še toliko bolj, ker pogosto tudi v trgovini sploh ne izbiraš med vsemi čevlji, ampak med čevlji v določenem cenovnem razredu in z določenimi drugimi lastnostmi, ki bi jih radi imel (poleg same udobnosti). Poleg tega tistih nekaj korakov, ki jih med pomerjanjem narediš v trgovini loterije ne zmanjša prav dosti, in je lahko celo zavajajočih, ker se čevlji, ki so bili v trgovini nadudobni, včasih po 10 km hoje spremenijo v mučilno napravo. Če dejstva, da se čevelj, zlasti usnjen, itak do določene mere "udela" po stopalu, niti ne govorimo.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

MTB ::

Okapi je izjavil:

čevlje preko spleta kupuj za sprehod po mestu ali pa igraj loterijo, tam je več sreče, včasih ima proizvajalec celo več različnih izvedenk istega čevlja in če nisi pozoren, lahko preskušeni čevlji v trgovini čisto drugače sedejo od tistih kupljenih preko spleta,
To je bolj mit kot karkoli drugega. Je sicer večji problem, če imaš zelo nestandardno obliko stopala, drugače pa je verjetno že vsakdo imel različne znamke in modele čevljev, ki so mu bili čisto prav, kar pomeni, da najti ustrezen čevelj v resnici ni tako zelo velika loterija. Še toliko bolj, ker pogosto tudi v trgovini sploh ne izbiraš med vsemi čevlji, ampak med čevlji v določenem cenovnem razredu in z določenimi drugimi lastnostmi, ki bi jih radi imel (poleg same udobnosti). Poleg tega tistih nekaj korakov, ki jih med pomerjanjem narediš v trgovini loterije ne zmanjša prav dosti, in je lahko celo zavajajočih, ker se čevlji, ki so bili v trgovini nadudobni, včasih po 10 km hoje spremenijo v mučilno napravo. Če dejstva, da se čevelj, zlasti usnjen, itak do določene mere "udela" po stopalu, niti ne govorimo.

O.


Drugega kot to, da ti zavidam, da tako lahko najdeš pravi čevelj zase, ti ne morem reči. Eni pač nimamo te sreče.

gruntfürmich ::

MTB je izjavil:

- vsak se mora sam odločiti čemu da prednost, visokim ali nizkim; sam imam vedno visoke, imam pa kolega, ki je tudi na Triglav prišel bos; to, da se nekdo hvali da je za Triglav dovolj nizek čevelj, je zelo subjektivno mnenje.

deloma je res subjektivno, vendar pa je zelo objektivno to, da ti večina visokih čevljev ne daje 100% opore za gležnje. vendar tega ne občutiš na urejenih planinskih poteh, ampak pri hoji po brezpotjih in kontra naklonu; tega pa razen nas jagrov skoraj nobeden pohodnik ne prakticira.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Furbo ::

Ko enkrat najdeš firmo/model zase se ga drži, jaz furam Planiko že leta in lahko kupim nove in grem drug dan hoditi v njih 8 ur pa ne bo problema. Ne pomeni pa to, da so za vsakogar dobri.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

energetik ::

gruntfürmich je izjavil:

to da ti višji ščitijo gleženj je bolj tko. tisti ki ti zares ščitijo gleženj so zelo ojačani v tem delu in ne le 'visoki'.
drugače pa so za te naše špancire do triglava in nazaj čisto dobri nizki...
Se ne strinjam. Triglav je zelo zahtevna tura in kdor gre tja v nizkih čevljih, tvega. En napačen korak, pa boš čakal na helikopter.
Dobro zavezani gojzarji čez gleženj praktično preprečujejo hujše poškodbe gležnja. Sem že parkrat čudno stopil v gojzarju, pa sem šel po minuti naprej; z nizkimi bi verjetno šla kakšna vez.

mitja73 ::

energetik je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

to da ti višji ščitijo gleženj je bolj tko. tisti ki ti zares ščitijo gleženj so zelo ojačani v tem delu in ne le 'visoki'.
drugače pa so za te naše špancire do triglava in nazaj čisto dobri nizki...
Se ne strinjam. Triglav je zelo zahtevna tura in kdor gre tja v nizkih čevljih, tvega. En napačen korak, pa boš čakal na helikopter.
Dobro zavezani gojzarji čez gleženj praktično preprečujejo hujše poškodbe gležnja. Sem že parkrat čudno stopil v gojzarju, pa sem šel po minuti naprej; z nizkimi bi verjetno šla kakšna vez.


Odvisno od človega do človega, vezi/sklepi in mišice ki jih obkrožajo se ti utrdijo pri gležnju ravno če imaš postopoma nizke in potem greš v niskih lahko praktično kamorkoli.
Visoki vedno prevzamejo te sile in se posledično sklepi in vse okoli njih pri gležnju nikoli ne okrepi da bi potem lahko imel nizke.

Tko da vsak naj po svoje in kakor mu ustreza.

Furbo ::

Saj hodimo v nizkih 99% časa, po tej logiki bi morali imeti vsi okrepljene?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

mitja73 ::

Furbo je izjavil:

Saj hodimo v nizkih 99% časa, po tej logiki bi morali imeti vsi okrepljene?


Hodiš po ravni površini ki je utrjena in tako hodiš 99%, praktično po v nulo zravnanem parketu in tu ni nobenih stranskih obremenitev za sklepe.

Začni hodit po melišču, začni s kakim kontaktnim športom ( nogomet, košarka, ..) potem se ti bojo šele utrdile vezi in mišice okoli sklepa.
Ali pa začni hodit po gurtni, tam si stresljali ojačaš stabilizatorje kolen, gležnjev in še česa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mitja73 ()

krho ::

> imej dobre pohodne nogavice (na tem se ne šparaj, cena 20€ je nekaj čisto normalnega)

2x na leto + 2x cca 100€ za nizke pohodne.. Pohodništvo je drag špas...
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

gruntfürmich ::

energetik je izjavil:

Se ne strinjam. Triglav je zelo zahtevna tura in kdor gre tja v nizkih čevljih, tvega. En napačen korak, pa boš čakal na helikopter.
Dobro zavezani gojzarji čez gleženj praktično preprečujejo hujše poškodbe gležnja. Sem že parkrat čudno stopil v gojzarju, pa sem šel po minuti naprej; z nizkimi bi verjetno šla kakšna vez.

če imaš vsaj malo utrjene gležnje potem ni nobenega problema v nizkih. tudi napačen korak se ne konča z imobilizacijo, ker ne stopiš s silo na napačno obrnjeno stopalo (kot se to dogaja po navadi pri nogometu).
in ko si že omenil da si si tudi v gojzerju poškodoval gleženj; točno to jst pravim. namreč v navadnem gojzarju si boš neutrjenega prav tako zvil, v takšnem ki pa ima oporo (alpinin model z plastično oporo pri gležnju) pa se to sploh ne bo moglo zgoditi. zato je za neutrjene začetnike samo takšen primeren, imho.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Xserces ::

Bump :)

Mene zanima če ima kateri od vas od Alpine LHOTSE in kakšne se vam zdijo? Kupujem pa za malo bolj hard hribolazništvo. In pa sevede še kakšni drugi predlogi za visoke čevlje. Gledam pa samo visoke in ne srednje oziroma nizke.

budget ~250€ oziroma če se da manj :P
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

energetik ::

Lhotse po slikah zgleda za hard zimske ture. Mislim da je OK, vsaj ti težki modeli od Alpine so.
Če pa misliš bolj kot ne hoditi na hard ture poleti, potem priporočam neko tako varianto:
So veliko lažji in malce manj vroči.

noraguta ::

Gojzarji če niso dodatno izolitani so vroči zaradi slabih materialov in napačnih nogavic.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Xserces ::

Aha potem bom gledal malo nižji rang ker zaenkrat še nimam namena it v gore pozimi ampak v prihodnje pa sigurno bom. Gledal sem alpinine Tibet in Nepal. Imam pa tudi vprašanje glede Planike če si kakšen lasti njihove gojzerje?

in pa če mogoče kšn ve pri Alpini kakšna je razlika med sympatexom in alpitexom ... http://www.alpinashop.si/artikel/peak_a... te so z alpitexom
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

one too many ::

Z Alpino pri zadnjih parih nakupih nisem zadovoljen. Nekaj je, da mi na nogo ne pašejo v redu, ampak tudi dva para Peak A sta mi hitro razpadla. V bistvu sem zaradi tega iz težkih gojzarjer šel na lažje čevlje in celo superge.
Oče je sicer zelo zadovoljen z La Sportivo.

Tista Scarpa za gore najbrž ni najboljša. Za zelo težke (plezalne) poti je dobro, če je podplat iz trše gume in da so oglati robovi podlata (npr. kaj takega - prilagam samo zaradi izgleda podplata). Pri Scarpi se boš težko oprl samo na konice prstov ali rob podplata, ker se ti bo zvil. So pa potem taki čevlji manj mehki za hojo. Pa pri teh iz trše gume imaš kdaj že oblikovano peto za polavtomatske dereze. Čeprav taki čevlji so potem ponavadi za hribe že preveč. Tista Scarpa je recimo za hribe in lahke poti v gorah super.

Zgodovina sprememb…

Xserces ::

Hvala za mnenjna. Namen imam probat kar nekaj čevljev in tist ki bo najbolje pasal na nogo ga bom vzel :)
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|
««
3 / 18
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pohodni čevlji (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
5419967 (895) nekoman
»

O gojzarjih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13513287 (8187) pegasus
»

So te čevlji primerni za začetnika pohodnika?

Oddelek: Loža
257377 (5827) erkgheoruugh
»

Gore-tex čevlji - premočijo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12331299 (27594) Kleemen

Več podobnih tem