» »

Video iz kamere

Video iz kamere

blaz87 ::

Pozdravljeni!

Imam 3 DVD-RW-je, one male. Na njih naj bi bil posnet nek dogodek. Moja naloga je spraviti vse to skupaj na en DVD, in malo obdelati.

Problem: Računalnik mi vse tri dvd-je zazna kot prazne. Sem preizkusil na 2 računalnikoma, v 3 optičnih pogonih, tudi v linuxu.
Vsepovsod mi je zaznalo prazne cd-je. Na dvd-jih se sicer vidi da je posneto nekaj gor.

Ali je potreben kakšen software za odpiranje takih stvari? Posneto je bilo, kolikor sem videl s Sony-evo kamero, ki snema direkt na dvd.

dzinks63 ::

V kakšnem formatu ti je snemalo? Probaj vstavit plošček direkt v DVD prevajalnik za TV. Če ne bo nič, bo potrebno zadevo prekonvertirati v kompatibilen dvd format. Drugače pa vse tri dvdejčke lahko združiš v enega kar z shrinkom. Za amatersko obdelavo, lahko uporabiš kakšnega od free programov, npr.:Video DVD Maker.

blaz87 ::

Nevem v kaj je snemalo, ker nisem snemal. Jaz sem samo dobil dvd-je, za obdelati. No saj sem že obdeloval pa te osnove na brzino vem. Edini problem mi je da so enostavno prazni dvd-ji.

Preizkusil na DVD-playerju. Player zmrzne. :) Enostavno nalaganje dvd-ja se ne konča. Ne da se ga ustaviti, pomaga samo hard turn off. (elektrika)

Baje pa, da so na kameri gladali posnetke. Samo mi je vse skupaj malo čudno. Ker kot windows kot linux ne zaznata nič na diskih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: blaz87 ()

bluefish ::

Podobno situacijo imam jaz. Nekdo je snemal s kamero direktno na DVD, na kameri in DVD predvajalniku zadeva dela, na računalniku pa prikaže kot da je plošček prazen. Weird.

blaz87 ::

Meni niti na DVD-playerju ne dela. Pa je player koliko toliko soliden - gorenje.

dzinks63 ::

Uporabi npr.: ConvertXtoDVD in zadevo pretvori v pravi dvd ter to posnami na nov dvd plošček, ga bo potem predvajalo povsod.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

goranzaric ::

Na kameri je treba uporabiti finilize da zaključi DVD da se lahko potem uporablja v računalniku ali DVD predvajalniku

blaz87 ::

Hm. Možno tudi to ja. Ker dvd-ji so enostavno prazni. Čeprav se vidi da so zapečeni. Verjetno bo to. Moram povedati da naj zaključijo dvd-je. :)

Duhec ::

Poizkusi še program IsoBuster. Zna marsikaj.

Opkow ::

Ce se prav spomnim, ko sem dobil en tak mini DVD-RW, sem s pomocjo Nerota sel na Extras > View track in je prebralo ploscek ter pokazalo vsebino, ki sem jo lahko skopiral drugam.

blaz87 ::

Zadevo rešil. Niso bili zaključeni dvd-ji. Sem nakameri finaliziral disk in zdaj dela kot treba. Hvala vsem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DVD snemalniki s trdim diskom in DVB-C (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
9522905 (10120) Yossarian
»

Montaža filma, posnetega na DVD-videokameri

Oddelek: Zvok in slika
163169 (2810) wooted
»

več mini dvd na en velik dvd

Oddelek: Pomoč in nasveti
252789 (2409) Dusan_HD
»

Firewire kartica (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
697494 (6642) BadWolf
»

pinnacle studio 9

Oddelek: Zvok in slika
122369 (2138) CaqKa

Več podobnih tem