» »

1080p H.264 MKV v Linuxu

1080p H.264 MKV v Linuxu

yani2000 ::

Vidu sem da še ni teme glede 1080p za Linuxe in vem da je tukaj veliko linux zanesnjakov in me zanima, če se je že kdo kaj igral s tem ter kakšne rezultate je dobil?
Trenutno imam Pentium D 2.66 GHz z 2 GB RAM ter GeForce 7300 GS na Ubuntu Hardy 8.04.
720p H.264 MKV mi predvaja brez problemov, je pa na žalost vedno več 1080p anime/movie releasov in rad bi jih gledal v najboljši kakovosti kar je možno.
Vidu sem da obstaja VDPAU za GeForce, XvBA za Radeone, ter neki univerzalno novega, ki bi naj zajemal vse ter bi naj nadomestil XvMC imenovan VA-API.
Ker kupujem novo grafično se ne morem odločit kaj bi kupil, za igre se mi ne gre, gre se mi da bi mi računalnik v Linuxu predvajal 1080p H.264 MKV.
Sem dokaj na tekočem glede napredka full HD v Linuxu, sam na žalost nisem našel nobenih konkretnih podatkov glede samega predvajanja:
Will AMD's XvBA Beat Out NVIDIA's VDPAU? (6. julij 2009)
...Of course, they also haven't released any patches themselves to add XvBA support to any programs, thereby rendering the current ATI Linux HD video decoding support as useless. Meanwhile, NVIDIA's VDPAU video API that was introduced around the same time continues to flourish with it being adopted by most Linux multimedia programs and it offers impressive results... ...When it came to decoding an H.264 stream, the NVIDIA API reigned superior in this set of tests...

Rezultat testov z Core i7 sistemom, ki je enostavno predraga naložba (19. oktober 2009)
AMD's UVD2-based XvBA Finally Does Something On Linux (3. november 2009)
...The adoption of VA-API currently is not nearly as great as that of VDPAU...

Nvidia GeForce 210 and GeForce GT 220 Review (16. december 2009)
...these products may be appealing for people who don’t play modern games at high resolutions but look for a discrete graphics card capable of HD video decoding or PhysX acceleration (the 220 model only)...

AMD Catalyst 9.12 For Linux Released (17. december 2009)
...There still is no pure, usable XvBA support besides using the VA-API to XvBA wrapper and the Catalyst 9.12 driver just doesn't bring much...

Odločam se med GeForce 210 (46 €), GeForce 220 (70 €) in Radeon 4350 (35 €). Dobro bi bilo če bi bil sistem hlajenja pasiven.
V Linuxu naj bi bila najboljša za HDTV predvajanje GeForce 220 (najdražja), ampak v Windowsih pa je najboljša Radeon 4350 (najcenejša).
Ker sem še študent se mi zdi da bi bilo najboljš, če bi šel nazaj na Windowse ker se mi to zdi najpreprostejša in najcenejša rešitev.
Kaj menite vi?

yani2000 ::

Vidim da ni bilo preveč zanimanja za to temo... :|
Upam da bo kateremu pomagala moja ugotovitev:
Kupil sem to kartico: GeForce 210. Menda pa bi veljlale že kartice s PureVideo 3 oz. celo PureVideo 2 (ne dam garancije!). Moja je pa najnovejša kartica s PureVideo 4.
V Ubuntu 8.04 sem moral dva repozitorija vključit (prvi in drugi) in prenest:
- najnovejše stabilne NVIDIA gonilnike (iz NVIDIA domače strani, ter resetirat PC)
- podporo za VDPAU za tiste gonilnike
- VDPAU knjižnice
- MPlayer s podporo za VDPAU
- SMPlayer (velja kr iz originalnega Hardy repozitorija) --> najboljši GUI za MPlayer!
In stvar deluje odlično.

Prej so mi 1080p releasi štekali, ter nekateri 720p z velikim številom keyframes so mi prav tako štekali. Pri 720p, ki mi pa niso štekali pa sem imel uporabo CPU okoli 60-80%.
Sedaj imam CPU porabo pri 1080p 15-20% (s SRT podnapisi 40-60%) in pri 720p (okoli 5%). Pri podnapisih pa CPU poraba tako naraste ker še niso 100% podprti. SSA podnapisi pa do pred kratkim sploh niso bili podprti, a sem vidu da obstajajo neki popravki ki odpravijo prav tako ta problem, a ga še nisem sprobobal, ker so mi preprosti SRT podnapisi bolj všeč.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Flash strojno pospešen tudi na Macih

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
268507 (7275) opeter
»

HD codec (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
11117293 (10178) GrimReaper
»

MKV 1080p in moj PC

Oddelek: Zvok in slika
91382 (1001) jan01
»

Nvidia pure video HD

Oddelek: Programska oprema
71540 (1413) jan01
»

Strojno pospeševanje dekodiranja H.264 vsebin na Geforcih

Oddelek: Novice / Grafične kartice
294701 (3530) Senitel

Več podobnih tem