» »

Problem z graficno?

Problem z graficno?

none1337 ::

Zivjo danes sem igral CSS in kr na enkrat mi je racunalnik freeznu po restartu pa so ces cel ekran rdece linije ... ene 1000 vrstic jih je :s
Se zmeri lahko delam use normalno na racunalniku in pa graficna ima temperaturu 57-60stopinj je pa cel ekran teh staticnih rdecih linij. ( zelo zelo zelo zelo motece )

Moja graficna: 8800gt
Uzel sem jo ze vem in jo malo ocistil ampak nic ne pomaga.
Ekran je poln rdecih linij OZIROMA, če gledam crno ozadje te crte/linije postanejo zelene.
Monitor/kabel ni problem ker sem probal povezat ze na laptop in dela lepo.

Ima kdo kaksno idejo kaj bi lahko bilo narobe ? Se je unicla graficna ?
In pa, če ni resitve katera najcenejsa graficna je po kvaliteti ista oziroma podobna kot 8880GT ?

Ze v naprej hvala za pomoc.

geek93 ::

Možno, da je grafa fuč, ni pa mus.
Zelo podobna 8800GT je ATi HD 4770.
Od Nvidie pa je čist enaka 9800 GT, saj je 9800GT pravzaprav 8800GT z drugačnim imenom.

none1337 ::

Hvala za odgovor

Drugac pa kot sm napisu graficna ima komi 58stopinj zdle tko, da pomoje se ni pregrelo ?
A je moznost, da bi bil problem kj druzga? sm mal gledu po drugih forumih za podobne probleme in mnda bi lahko bil kriv celo napajalnik/ram ... ?
Ampak cudno se mi zdi, da je vec kot leto delal vse skupi odlicno pol pa kr na enkrat to.

Aja pa problem se zacne ŽE ko prizgem racunalnik ... tist, ko uprasa za biose al pa boot menu je ze cist zjebana slika. ( razne crte )

none1337 ::

Se eno stvar sem opazil ... racunalnika ne morem vec dati v "sleep" ali pa "Hibernate" kar sem delal skoraj dobro leto kr na enkrat pa ne morem vec izbrat te opcije.
Je mogoce zadeva celo povezana ?

hudychk ::

Men to diši po napol skurjeni grafi... Lahko da ti je s cajtom kakorkoli odstopil cooler ali kej podobnega, pa se je zdej to zgodilo. Sem bral, da so imele grafične kartice proizvajalca PowerColor tak problem.
The Devil himself!

none1337 ::

Hvala za odgovore anyway trenutno gledam;

http://www.mimovrste.com/artikel/263006...
Js se sicer nc ne spoznam na te graficne kartice :D a je ta bolsa al slabsa od moje 8800gt ? Kokr js vem ima moja samo 512mb spomina ta pa 1024 ?

particle ::

Pa daj raje kupi kako rabljeno 4870. Kot vidim tukaj na forumu se dobi že za 85EUR. Vsekakor vredno dodati teh 30EUR.

hudychk ::

Tale R9500 je precej precej precej slabša od 8800GT, ki jo imaš sedaj, tako da bi na tvojem mestu res kupil rabljeno 4870 kot ti je predlagal Peshkeer.
The Devil himself!

none1337 ::

Bom uzel to 4870 ampak pred tem me pa zanima, če je 99% za to kriva graficna? al je mozno, da je šla tudi plata oziroma kj druzga? Na zalost nimam opcije, da bi sprobu drugo graficno oziroma, da bi mojo graficno sprobu v drugem racunalniku.

Na racunalniku mi kr ene par programov ne dela od tega naprej in pa kot sem ze napisal windowse ne morem dat v "SLEEP" kar je prej skoz delalo. Povrhu je pa se temperatura graficne taka kot ponavad.

hudychk ::

Morda, če odneseš na kakšen servis in lepo prosiš, če ti jo lahko vtaknejo v kakšen računalnik in stestirajo ali pa to sam naredi pri kakšnem prijatelju. V kakšnem Mlacomu in Hestia-pro bi ti to morda naredili zastonj. Drugo ti ne ostane. V vsakem primeru pa bo 4870 tudi precej boljša od 8800GT, morda sploh nimaš dovolj močnega procesorja, da bi lahko izkoristil grafično kartico.

Če ti pa z R9500 dela normalno, pa je skoraj 100% kriva grafična kartica, možno je tudi, da je kaj z napajalnikom, vendar so ponavadi simptomi drugačni. Na tvojem mestu bi prej sprobal.
The Devil himself!

none1337 ::

Evo se ena stvar je, danes sem najdu tale topic; Servis pokvarjenih grafičnih kartic
Nekdo je napisu, da se 90% teh problemov resi z flashanjem biosa ;)

Sicer trenutno nevem sploh kaj je flashanje biosa ampak se hitro ucim tko, da ce ima kdo kaksen tutorial kako to naredim bi bil hvalezen ;)

Hehe se enkrat hvala za vso pomoc.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: none1337 ()

hudychk ::

To bi se pa moral javit kakšen ekspert s tega področja :) Je pa stvar pri flashanju taka, da če jo narediš narobe, lahko vržeš komponento v smeti oziroma zamenjaš celoten čip, ki ima naložen BIOS.
The Devil himself!

d0c70r ::

tudi jst sem imel prav tak problem in vem, da grafa ni kriva! moja prva misel je, da je grafa crknla ampak sm si sposodu novo in je lih tko slabo delal...

nato sem na novo naložil os in v biosih je delal normalno, ko pa pride v vindows pa spet isto sranje (nič se ne da spremeniti, ne resolucije ne drugih reči zato je res zelo moteče)!

prvo so mi na ekranu nagajale le črtice, potem pa se je sesul seu komp(zgoraj navedeni problemi)

kaj zdaj?
na novo kartico sem naložil driverje, vendar nič drugače...
morda je šeu nek del napajalnika u k****!

none1337 ::

ojoj js sem pa ze narocu novo grafo :s
Ja nc sej mimovrste ima zamenjavo artikla pa ce ne bo v tem problem jo bom vrnil.

Ampak pri men je fora v tem, da tm pod "device manager" edino pri graficni kaze problem ( error )
In pa reinstall driverjev ni pomagal tko, da pomoje je pri men res graficna sfukana ????

Al je mozno, da je res kriv napajalnik ali pa celo plata?

d0c70r ::

nevem....jst mislm, da je napajalnik, ker pr men sm mogu kabl mau porukat, da mi je npr. cd-rom zaznal.....matična je pr men skor nova, tko da ne more bit problem....

solatko ::

Si RAM-e stestiral.

d0c70r ::

očitno je problem z monitorjem, saj sem pravkar kupil nov računalnik in je problem tudi pri temu enak......:'(

hudychk ::

Si mogoče probal zamenjat kabel? Predvidevam, da imaš priklopljeno na DVI, lahko je težava tudi v kablu, če je ali ni dual dvi. Poskusi še z drugačnim kablom oziroma s kablom, ki ima dual dvi oziroma ga nima, ne vem katerega imaš zdaj.
The Devil himself!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem z grafično kartica

Oddelek: Strojna oprema
231624 (1373) Riff
»

crknila grafična 8800gt, rabim zamenjavo

Oddelek: Kaj kupiti
365062 (4091) Dragi
»

Nakup grafične kartice(lahko tudi rabljene)

Oddelek: Kaj kupiti
212818 (2691) pulstar
»

ATI Grafične kartice (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Strojna oprema
87559360 (23598) Galaxy
»

Radeon 4850 bo zdaj, zdaj tu (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Strojna oprema
70744174 (19668) Music Man

Več podobnih tem