» »

Problem z grafično kartica

Problem z grafično kartica

tratnix ::

Pozdravljeni. Pišem vam s laptopa, saj mi drugi računalnik ne dela, zakaj, beri naprej.

Pač, sem igral League of Legends in kar naenkrat mi je ves ekran zamrznil. Nato mi je računalnik začelo "navijati" ( je postal zelo bolj glasen ) in kar naenkrat je utihnil, ni nič več navijalo. Nato mi je napisalo da je nek problem iz display driverjem in mi je restartalo računalnik. Nato sem formatiral računalnik in vse nanovo naložil. In grem v league of legends, kar mi sploh notri ni prišlo, sploh mi ni nič pokazalo, samo vse mi je zabilo in restartalo. Nato sem probal iti v Lineage II, kar mi je en časa lepo delalo, nato pa spet isti problem. Takrat je šlo pa vse narobe in mi je resolucijo spremenilo na 640x480 in barve so postale 4 bitne. Nato sem izklopil računalnik, vse kable dal ven, in ga odprl. Ven sem dal grafično kartico, ki je po parih minutah bila tako vroča, da bi se lahko celo zimo z njo grel. Kar me je napeljalo da sem počistil vseh 5 ventilatorjev in še vse ostalo in nato sem spet probal. Ni bilo razlike.

Po mnenju soseda, ki nažalost nima dovolj časa da bi mi pomagal s tem naj bi bilo vzroki teli :
- prekurjen disk ( enkrat mi ga je ko sem driver nalagal in je strela udarila ter mi onesposobila računalnik)
- grafična kartica ( ni prekurjena, saj vidim računalnik )
- zelo majhna možnost da je matična kartica pokvarjena.

In sedaj, mi kaže rumene pike po ekranu, malo tudi modre, v glavnem, ravno ko sem se rešil šole in vsega mi vse crkne and I'm getting pissed of Cartman style.

Kaj nasvetov?

mihec87 ::

Vse te komponente so lahko prekurjene pa se sploh nikjer ne vidi..pač ponavadi ne crkne to tak v stilu ožganin pa velik dima pa ne vem kaj še vse....

Sam bi stavil na grafično kartico...

tratnix ::

Ja, sem tudi ko sem šel bližje računalniku, ni nič smrdelo ali pa bilo dima, je bilo vse normalno. Tak da, v mojem mestu ni kakega dobrega servisa, saj rabijo preveč časa in te "ociganijo" po domače. Sam imam pa tud dosti izkušenj s tem, tolk da znam menjat stvari. Tak da, mnenja?

Uporabljam pa nVidia GeForce 8500 GT. Odlična grafična kartica, edina boljša je 8800GT i think.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tratnix ()

mihec87 ::

Saj pravim da po večini ne crkne tak da bi smrdelo...

Imaš možnost dat kakšno drugo grafično v komp ali pa to v katerega drugega?

Če je crknala kera komponenta je tak noben servis ne popravlja..

amigo_no1 ::

Grafa+ cpu.
Tudi napajalnik bi znal biti.

Je na novi grafi delal hladilni sistem ?

tratnix ::

Grafična ima pasivno hlajenje. Napajalnik naj bi bil v redu.

krispe ::

tratnix je izjavil:

Uporabljam pa nVidia GeForce 8500 GT. Odlična grafična kartica, edina boljša je 8800GT i think.


Danes so zunaj že za 300% (če ne še več) boljše grafične kartice...
MSI Z97 MPower/i7 4790K + H110/GTX 970/8GB 1866Mhz/SSD 830/760T/LG 34"

Xserces ::

amigo če napajalnik gre se sistem ugasne ne pa freezne :) Jst bi reku da je grafična in da jo probaj pri nekom drugem ali pa ti probaj neko drugo pri seb da skenslas druge probleme ce bo delal!
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

tratnix ::

Tiste serije sem mislil, krispe. Pa ja, predobre grafične kartice itak ne mislim kupit, saj preobremenim računalnik in mi bo itak bolj počas delalo. Gledal sem pa
http://www.mimovrste.com/artikel/263009...
http://www.mimovrste.com/artikel/263008...

Naj bi bila GT bolje od GTS, sam še vedno, ima kdo kake izkušnje? In ja, probal bom testirati grafično kartico kar se da hitro (:

kixs ::

So rumene pike tudi predno se nalozi Windows? Torej, kaksna slika je v biosu?

Ce je napacna samo v Windowsih, potem probaj na novo nalozit driverje.

Ce je napacna tudi v biosu, preveri, ce je kabel do monitorja dobro vstekan.

Sicer pa tudi ne bi skodilo, ce bi dodal ali pa kak ventilator usmeril v graficno. Ce tudi je pasivna, je potem toliko bolj odvisno od ohisja in kako imas ventilatorje usmerjene, da piha vroc zrak zadaj ven.

lp

tratnix ::

BIOS mi lepo odpre. naj opišem kak mi naredi.

Grem v bios, formatiram. že med nalaganjem windowsov mi kaže tiste rumene točke, in tudi modre kvadratke, vsega boga. in tako gre tudi naprej, vse "zmešan". in tudi ko dam vse driverje gor, tudi grafično, in ko grem computer->hardware->devices mi kaže neki klicaj zraven grafične kartice. Imam 5 ventilatorjev, eden pač za procesor, en da mi zrak ven piha in 3 da mi pač vroč zrak ven piha.So pa očiščeni.

kixs ::

Hmm... ocitno je res graficna sla.

Nisi povedal kak CPU imas, tako ne moremo rect katera bi ti najbolj odgovarjala.

Ce se ne motim, en prodaja med malimi oglasi 8800GT 1GB za 45€. Kar je dobra cena in prav gotovo dosti boljsa od teh, ki jih gledas.

lp

tratnix ::

imam Procesor Intel CORE 2 DUO E8400 3,00 GHz Q81A333 6 MB, 1333 MHz, LGA775 box.

http://ark.intel.com/Product.aspx?id=33...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tratnix ()

kixs ::

Za ta procesor ti je vsaka boljsa graficna dobra. Odvisno seveda od resolucije pri kateri spilas. Ce imas budget cca 50€, potem kupi ali 8800GT, 4850 ali 4870 - odvisno kaj se trenutno prodaja.

lp

tratnix ::

high resolucija. cena ni važna .

mihec87 ::

In kaj je pri tebi high resolucija 1920 x 1200 al?

tratnix ::

1620x1024. največ kar sem jo lahko imel, in sem bil zadovoljen.

st0jko ::

Uf 8500gt je pa tako močno podhranjena za katerokoli igro, ki je mlajša od 7+ let, da ti bo računalnik z 8800gt poletel. Računaj pa, da nekatere 8800GT niso tako tihe, kot si navajen pri dosedanji pasivni.
keks?

krispe ::

Zakaj bi kupoval 8800GT?
Z njo so možne težave in obisk pečice...

Nabavi radeona 4770 ali 4850 (4770 je bolj varčna in precej tišja-tudi greje se manj)
Za 60€ pa že dobiš 4870...

8500GT pa je enako hitra kot 7600GT, kar je stara roba, sicer še poganja novejše igre, ampak na low in zelo nizkih resolucijah.
Jaz ko sem prešaltal iz 6600GT na HD3850 sploh nisem mogel verjet kaki šrot je bila 6600gt napram novi radeonki.
MSI Z97 MPower/i7 4790K + H110/GTX 970/8GB 1866Mhz/SSD 830/760T/LG 34"

Riff ::

8800gt/gts je dober nakup, dobiš jih je že od 30-40e če crkne pa zapečeš pa je problem rešen :)

69charger ::

Ni nujno da bo delovala po peki. Jaz sem si rajše ubavil 9600gt,čeprav je samo 512mb verzija je kar malce hitrejša od tiste 4770 1gb ki sem jo imel prej. Gotovo zaradi driverjev. Res.1280x1024.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

Riff ::

ja moraš met mal sreče ko zapečeš :D

Sssaga ::

520/430 ne kupuj! Jajca!

9800GT je velik boljša.

Peka včasioh pomaga. Ena 9800GT mi še zdej dela po več kot pol leta...

Kupi raje rabljeno, kot pa eno novo 520 .. ma jajca na kvadrat :D

Če že novo kupuješ, ne pojdi pod 100€

Riff ::

men pa po peki 8800gts že od septembra :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

grafična crkuje (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
677432 (5736) shadeX
»

Nenavadne težave z grafično kartico !

Oddelek: Strojna oprema
142313 (1851) Riff
»

Katera grafična za gamerja??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8716746 (14853) Meizu
»

Kaj zamenjati?

Oddelek: Kaj kupiti
101019 (795) Ted

Več podobnih tem