» »

Slo-Tech Linux

Slo-Tech Linux

Ales47 ::

Mene zanima, ce bi mi vi lahko na hitro opisal Slo-Tech Linux. Naslednja vprasanja imam:
-kako se instalira
-nastavi internet
-kako se zascitimo lahko pred spammon, hackerji, virusi
- in se za streznik

Zelo hvalezen bi bil, ce bi mi lahko to vse razlozil oz povedal. Potrebujemo nujno, dal bi pa si Linux sam gor na PC, ampak trenutno nimam toliko cajta za to vse, vse polno seminarskih itd :S

Hvala

kriko1 ::

Ubuntu, kubuntu ali opensuse. Slo-tech linux je mrtev.

Ales47 ::

Ubuntu

ABX ::

Trenutno Ubuntu ima ogromno podpore za začetnike.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

geniuus ::

potegneš dol najnovejši ubuntu
zapečeš na cd
vstaviš v računalnik na katerega bi ga rad namestil
zaženeš računalnik, prižge se ti boot meni, izbereš varianto run from disk/install (al neki tazga)
počakaš, da se sistem naloži in ga lahko uporabljaš
če ga želiš namestiti, maš na namizju ikono in potem te program vodi skozi namestitev

virusi na linuxu ponavad niso problem :D

internet
če uporablaš t-2 oz imaš router potem ne štelaš nič
če tvoj ponudnik zahteva geslo pa moraš mal pošarit po nastavitvah in ustvarit povezavo

Ales47 ::

da virusi na linuxu niso problemi, nevem , ampak jaz to ne morem za seminarsko napisat:D
To bi rabil bolj natance informacije :D

hvala itak

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales47 ()

overlord_tm ::

Clamav je en od antivirusov za linux. Potem imas se ti. rootkit hunterje, recimo rkhunter, firewall je iptables, za zascito pred spamom skrbita spamassasin ali ASSP (to sta server side aplikacije). Zascita pred spamom na strani odjemalca je vgrajena v razne thunderbirde, evolutione itd ...

Glede streznika moras pa povedat kaksen te zanima. Za http imas apacha, nginx, lighthttpd, za baze imas mysql, postgres sql, oracle in se ... za emaile lahko skrbi exim in courier ali dovecot.

Ales47 ::

Hvala overlord za tvoj odgovor. Recimo da izberem streznik apache in za emaul dovecot.

overlord_tm ::

No, pa recimo da izberes postfix in courier da mi ni treba pisat prevec. Klik. Upam da ti anglescina ne dela problemov ... drugace v principu je treba samo instalirat program, spremenit kako vrstico kakega fajla v /etc in za seminarsko je zadosti. Sploh za srednjo solo :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linux - Kje se naučiti? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
10117622 (15238) NeMeTko
»

Mandriva Linux 2007 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
10212727 (8762) madviper
»

Znane specifikacije Ubuntu 7.04 Feisty Fawn (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
12914624 (11723) Roadkill
»

all in one mail server

Oddelek: Omrežja in internet
142527 (2117) r5r
»

Linux in popolni zacentik...

Oddelek: Operacijski sistemi
351937 (1427) cbelica

Več podobnih tem