» »

all in one mail server

all in one mail server

asgard2.0 ::

Taka je stvar. Imam mail server na debian-unstable in bi potreboval mail server z smtp in pop3 in imap dostopom. Nekaj casa sem imel desknow samo mi je trial potekel. Iščem zamenjavo za njega in sicer takega da bi bil enostaven za instalacijo, z webmail podporo in webadmin podporo. Nekaj sem testiral HULA samo mi ni vsec. Ali poznate kaj podobnega pa po moznosti brezplačen, opensource bi blo ql. Preiskusil sem tudi HORDE samo ne znam nastelat zadeve. Ali ve kdo za kakšno scripto da ti samo postav vse skupaj.


l.p. Miha
Šiht, CPU , Hrana, Spanje, Šiht ....

Matri[X] ::

Open source mail serverji na linuxu so joke. Za njihovo prvo konfiguracijo potrebujes minimalno kaksen dan, da ne recem da se moras veliko stvari se naucit. Poleg tega popoln mail server v linuxu tvori kaksnih 5 posameznih programov. Jaz ti priporocam Kerio MailServer. Res je komercialen, vendar je vse v enem paketu, administracija je popolnoma lahka, pa tudi evaluation edition obstaja. Ce znas uporabljat internet, ti bo server deloval tudi vec kot 30 dni.

Bakunin ::

ali imas denar (da nekomu placas da ti postavi ali pa kupis all-in-one paket) ali pa cas (se sam nauciti).

odloci se kaj se ti na dolgi rok najbolj "splaca".

asgard2.0 ::

Ma sej veste kako je s kesem. Aja kerio sux sej men sem probal. Bi pa rad enostavno zadevo ki ne bi bila plačljiva ker delam to za eno prostovoljno drustvo. Ker nimamo doza kesa (server sem zalozil jaz ce bo kdaj kej kesa baje vrnejo :) ) Zato me zanima da jih ne bi kdo sraufal zaradi softwerja. Očitno se bom moral sam nauciti. Aja a je kdo ustimal HULO ka men ni nkol ratal. Ta zadeva ma noter vse baje (smtp pa pop3 ...)
Šiht, CPU , Hrana, Spanje, Šiht ....

mte ::

Za smtp je fajn postfix. Za imap in pop3 imam jaz courier-imap, vse skupaj je povezano s cyrus-sasl2 za avtentikacijo preko postgresql baze. Laufa pa to na FreeBSD-ju.
Kaj naj rečem - dosti živcev je šlo, nekaj tutorialov sem dal skozi, ampak na koncu sem bil dovolj vztrajen da mi je uspelo vsaj približno razumeti zadevo, tako da deluje tako kot jaz hočem (recimo avtentikacija za smtp je že ena taka zadeva za katero se moraš mal pomatrat), pa spravit vse v postgresql je bil cel problem glede na to da je večina tutorialov spisana za mysql...
je pa zadeva stabilna in mi ne povzroča nobenih problemov odkar imam...vendar kolikor sem bral po forumih, baje obstajajo še drugi mail serverji ki so še dosti težji za nastavljat...
Kar hočem reči, je to, da vsaka taka izkušnja prinese nekaj novega znanja, ki je potem koristno za naprej, v kolikor te to področje zanima in se v to ne spuščaš samo zato ker bi rad imel server. Če bi pa le rad imel server in mir, potem najdi nekoga, ki ti bo tole za male pare poštimal, raje kot da iščeš all-in-one zadeve, ki jih je bolj malo, pa še te so večinoma plačljive in slabše od posameznih paketov.
lp

edit: ups, šele zdaj sem videl da imaš kot zahtevo tudi webmail in webadmin... tukaj se stvar v mojem primeru še dodatno zakomplicira, sam uporabljam namesto webmaila kar spletno storitev na http://www.mail2web.com, ki omogoča dostop do kateregakoli poštnega predala..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mte ()

Bakunin ::

ce bos delal sam ti priporocam:

- postfix (smtp)
- dovecot (pop3/imap)
- SquirrelMail (webmail)

v pfix moras samo nastaviti "home_mailbox = Maildir/"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bakunin ()

asgard2.0 ::

Se bom jest kar z linuxom igral. Thanks tipi bomo probal ane. Drgač pa sedaj laufa pr frendu SME server ka ma vse not tak de začasno je poštimano.:D
Šiht, CPU , Hrana, Spanje, Šiht ....

asgard2.0 ::

evo postfix mi laufa, sam dovencot mi pa dela tezave de norim. Prvo kot prvo sem si nalozil vevrca mejl ka je izi dizajn. Samo mi ne sprejema mejlov. Ali ima kdo kak dober tutorial za dovencot nastavt. ?
Šiht, CPU , Hrana, Spanje, Šiht ....

r5r ::

Lahko kdo pripopa uporaben link, kjer je razloženo kako dodati SMTP avtentifikacijo za postfix, saj je to najtežji del. :)

Grem dovecot probat. :\
And it makes me wonder.

Bakunin ::

http://www.postfix.org/docs.html

ce imas sistemske uporabnike, potem dela dovecot ter postfix-tls skorajda out-of-the-box.

asgard2.0 ::

jah dela posiljanje ko pa sendam nazaj mi pa to butne ven : !

The Postfix program

The Postfix program

asgard @****.***>: cannot access mailbox ~/mail/asgard for user asgard.
- Pokaži citirano besedilo -
cannot create file exclusively: No such file or directory


Final-Recipient: rfc822; asgard@****.***
Action: failed
Status: 5.0.0
Diagnostic-Code: X-Postfix; cannot access mailbox ~/mail/asgard for user
asgard. cannot create file exclusively: No such file or directory

a kdo ve kako to popravt ?
Šiht, CPU , Hrana, Spanje, Šiht ....

Bakunin ::

kako si ti nastavil dovecot ? kje je mail box path?

a imas v postfix/main.cf:

home_mailbox = Maildir/

?

asgard2.0 ::

zdej pa dela thanks !!!:D
Šiht, CPU , Hrana, Spanje, Šiht ....

asgard2.0 ::

Zdej je pa en drug problem in sicer sem dal spamassain gor pa clam za scan virusov sam ka posljem mejl skozi mi ga da v Mail Queue. uporabljam pa amavis de mi zdruz antivirus in spam killerja. Kaj bi lahko blo to , ma kdo kako idejo ?
Šiht, CPU , Hrana, Spanje, Šiht ....

r5r ::

Hum, amavis se oglaša na 10024... potem pa mislim, da vrne mail na 10025. Mogoče. |O

Add this to your /etc/postfix/main.cf:
content_filter = smtp-amavis:[127.0.0.1]:10024

Add the following to the end of your /etc/postfix/master.cf file:
smtp-amavis unix - - n - 2 smtp
-o smtp_data_done_timeout=1200
-o disable_dns_lookups=yes

127.0.0.1:10025 inet n - n - - smtpd
-o content_filter=
-o local_recipient_maps=
-o relay_recipient_maps=
-o smtpd_restriction_classes=
-o smtpd_client_restrictions=
-o smtpd_helo_restrictions=
-o smtpd_sender_restrictions=
-o smtpd_recipient_restrictions=permit_mynetworks,reject
-o mynetworks=127.0.0.0/8
-o strict_rfc821_envelopes=yes
-o smtpd_error_sleep_time=0
-o smtpd_soft_error_limit=1001
-o smtpd_hard_error_limit=1000
And it makes me wonder.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mail strežnik na linuxu

Oddelek: Omrežja in internet
131774 (1473) x.sci
»

[Ubuntu server] mail poslan iz serverja zazna kot vsiljeno pošto (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
798614 (7584) shorvat
»

Postfix Relay access denied

Oddelek: Programska oprema
61845 (1763) jype
»

Postfix MX lookup

Oddelek: Omrežja in internet
252205 (1804) Bakunin
»

mail server - kako, kateri

Oddelek: Programska oprema
142165 (2034) 64202

Več podobnih tem