» »

Zavod IPF in uporaba fonogramov

Zavod IPF in uporaba fonogramov

Zlatko1 ::

Zanima me sledeče.
Zadnje čase od odvetnika Borut Bernik Bogataj dobivamo v lokal opomine, položnice, zamudne obresti, odvetniške stroške, ter grožnje o prijavi tržni inšpekciji, zaradi uporabe komercialnih fonogramov v našem lokalu.
Ker gre za latinsko ameriški lokal in se v njem vrti izključno latinsko ameriška glasba, me zanima, če je zavod IPF upravičem do nadomestila, kljub temu, da se pri nas še nikoli ni vrtel kak slovenski ali evropejski komad.

Položnice za Sazas redno plačujem, za tegale IPF pa mi ni jasno kaj želijo. Ali ni to isto kot Sazas in zakaj bi potem dvakrat pobirali nadomestila za predvajano glasbo???

Djuro ::

SAZAS pobira avtorske pravice, IPF pa izvajalske.
Oboji so pa eni veliki lopovi.

Samson ::

Hja sedaj se samo se manjka da se najde se kaksna ki bo pobirala se kaksne individualne...
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

Tear_DR0P ::

IPF ma AFAIK pravice na filmska gradiva
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

ivanuscha ::

IPF pobira keš za izvajalske pravice, oziroma če si izvajalec, potem dobiš na par let par € :D Da pa bi oni pobiral za tuje izvajalce pa pomoje ni možno. Najbolš da jih pokličeš.

Zlatko1 ::

Poklical danes in so najprej rekli, da je vseeno kaj mi vrtimo, da če javno predvajamo muziko jim moramo plačati.
Nato, sem omenil, da se vrti samo kubanska glasba in so rekli, da kateri radio pa je to, da vrti samo kubansko glasbo???? Ok, ko omnim, da imamo CD predvajalnik in, da pri nas sploh nimamo radia, je bilo najprej nekaj trenutkov tišine, potem pa as iz rokava.
Poleti smo imeli en koncert na vrtu in zaradi tega smo obvezani plačevati od takrat naprej to njihovo pristojbino.
Saj pa smo hudiča plačali izvajalcu samemu zajeten kup denarja, naj oni porazdelijo ta zaslužek med vse slovenske izvajalce, če so tako solidarni!

Skratka lopovi.

ivanuscha ::

Itak lopovi. Vedno več je davka, vsak ti hoče neki računat. Ven na ulce! :))

T0RN4D0 ::

Mene pa zanima, od kje razni SAZAsi sploh pridejo skos, in zakaj jih kdo sploh še prenaša? Kolikor spremljam (površno, priznam), jih ne mara prav nihče, niti avtorji... Od kje lahko potem takšna organizacija pride in začne vsem po vrsti kasirat?
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Okapi ::

Zakoni so taki, država jim je pa dala koncesijo, da v imenu muzičarjev kasirajo. Ampak če bi ves pobrani denar pošteno razdelili muzičarjem, bi bilo še v redu, problem je, ker si zraven sami tako omastijo brke, da je kar grdo.

O.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kdo dobi več, Sazas ali nastopajoči? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
19236551 (29073) Meizu
»

Slovenija: tržni inšpektorat ne bo preganjal gostinskih lokalov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
7324849 (20336) Jeronimo

SAZAS - Račun za kresovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5110195 (8726) Gandalfar
»

ECJ: Za predvajanje glasbe v zobozdravstveni ordinaciji (in še kje) ni potrebno plače (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
5419589 (16882) cegu
»

Obeta se nam občutna podražitev praznih CD-jev (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Optične enote / mediji
17020575 (14832) VolkD

Več podobnih tem