» »

Microsoft preiskuje črni zaslon smrti

Microsoft preiskuje črni zaslon smrti

BBC - Tako imenovani modri zaslon smrti je že stari znanec v Microsoftovih operacijskih sistemih, ki se pojavi takrat, ko si sistem po napaki ne more opomoči, zato se iz preventivnih razlogov ustavi. V povsem novem in ličnem Windows 7 pa se pojavlja še črni zaslon smrti, ki se iz sedaj še neznanih razlogov pojavi po prijavi uporabnika v sistem. Zaslon je dobesedno črn, saj je povsem prazen. Trenutno prvi osumljenec je varnostna posodobitev, ki je bila izdana 10. novembra, in bi naj povzročila te težave v Windows XP, Visti in Sedmici.

Podjetje Prevx, ki prav tako študira omenjene težave, pravi, da so našli že vsaj 10 okoliščin, v katerih lahko pride do napake. Dodajajo, da je napaka tako stara, da se pojavlja celo v Windows NT in vseh nadaljnjih verzijah. Microsoftov predstavnik za stike z javnostmi je dejal, da težavo že preiskujejo in da naj uporabniki ob težavah kontaktirajo podporo uporabnikov. Popravka v Redmondu niso izdali, saj naj za napako ne bi bili odgovorni.

31 komentarjev

cingulingu ::

Prepisovanje istega jedra "over and over again" in popravljat vse na okoli ni rešitev! ;((

Matevžk ::

Prepisovanje istega jedra "over and over again" in popravljat vse na okoli ni rešitev! ;((

Praviš, da je bolje vsakič začeti znova in posledično izdati BISTVENO manj testirano programje?
lp, Matevžk

win64 ::

V odgovoru je jasno zapisano, da napako povroča črv...

te novice postajajo v stilu 24ur

PaX_MaN ::

odgovoru je jasno zapisano, da napako povroča črv...

Ne. V odgovoru je jasno zapisano, da ne vedo, kaj točno povzroča to napako, da pa vedo, da je črni zaslon asociiran z nekaterimi črvi iz familije Daonol, čeprav tega na opisni strani le-te ni eksplicitno zapisanega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

opeter ::

odgovoru je jasno zapisano, da napako povroča črv...

Ne. V odgovoru je jasno zapisano, da ne vedo, kaj točno povzroča to napako, da pa vedo, da je črni zaslon asociiran z nekaterimi črvi iz familije Daonol, čeprav tega na opisni strani le-te ni eksplicitno zapisanega.


In se samo to, piše, da so našli vsaj 10 (!) različnih načinov, kjer pride do prikaza črne strani.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

mktech ::

Popravka v Redmondu niso izdali, saj naj za napako ne bi bili odgovorni.


Se pravi naj se sprijaznim, da se mi lahko sistem v doloceenih okoliscinah kar tako obesi?


p.s.: win7 nimam s travnika.

keworkian ::

Win7 imajo eno fuŁ hud feature, ki se mu rece "backup".
Obscenities in B-Flat

WamPIRe- ::

Win7 imajo eno fuŁ hud feature, ki se mu rece "backup".


Kateri ne prepreci,da se ti sistem naslednji dan ne obesi. Pravtako ne po obnovitvi sistema.

Oh, it's not a bug, it's a feature (oz. obratno) :P
Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

driver_x ::

Meni se netbook vedno tako obesi, če imam ob prijavi vtaknjen mrežni kabel.

c00L3r ::

Popravka v Redmondu niso izdali, saj naj za napako ne bi bili odgovorni.


Se pravi naj se sprijaznim, da se mi lahko sistem v doloceenih okoliscinah kar tako obesi?


p.s.: win7 nimam s travnika.

Vsak sistem, se lahko v določenih nepredvidenih okoliščinah obesi :) Razen, če imaš izdelan realno časovni sistem, kot ga najdemo na letalih ipd...

darkolord ::

Vsak sistem, se lahko v določenih nepredvidenih okoliščinah obesi Razen, če imaš izdelan realno časovni sistem, kot ga najdemo na letalih ipd...
In kaj pa računalnik na letalih naredi, ko pride do nepredvidenih okoliščin? Se kar prilagodi in dela dalje?

Zgodovina sprememb…

c00L3r ::

to bo zdaj offtopic. V realno časovnih sistemih, se uporablja matematična verifikacija algoritmov. Dostikrat so določeni deli strojne opreme dvojni, zaradi možnosti napak. Včasih so nameščeni kar celi sistemi 2x, ali pa še backup sistem. Tam začne verjetnost nastopa napake limitirat proti 0.

darkolord ::

To vseeno velja samo znotraj sistema. Če sistem dobi nepredviden zunanji signal (čeprav to ni napaka sistema), prav z lahkoto nastane eno sranje.

c00L3r ::

To vseeno velja samo znotraj sistema. Če sistem dobi nepredviden zunanji signal (čeprav to ni napaka sistema), prav z lahkoto nastane eno sranje.

Preverjanje vhodnih podatkov, pred procesiranjem?

Afo ::

Ampak da so pa avtorji tega članka tako leni, da ne samo da kopirajo novico od drugih, temveč niti ne preverijo ali je odgovor že na dlani, to je pa že preveč:

"In a statement on Prevx's company blog, Jacques Erasmus, director of research at Prevx stated "we apologize to Microsoft for any inconvenience our blog may have caused. This has been a challenging issue to identify."
Torej tisti ki so obsojali MS, so se že opravičili.

http://www.neowin.net/news/main/09/12/0...
http://www.prevx.com/blog/141/Windows-B...
Bolje biti mlad in neumen, kot samo neumen!

Wox ::

Kaj se pa ti repenčiš? Težavo so rešili tako, da so se opravičili MS-u? Not!

mktech ::

Popravka v Redmondu niso izdali, saj naj za napako ne bi bili odgovorni.


Se pravi naj se sprijaznim, da se mi lahko sistem v doloceenih okoliscinah kar tako obesi?


p.s.: win7 nimam s travnika.

Vsak sistem, se lahko v določenih nepredvidenih okoliščinah obesi :) Razen, če imaš izdelan realno časovni sistem, kot ga najdemo na letalih ipd...


seveda, razumem. moti me to, da ce vedo, da hroc obstaja in jaz placam za njihov produkt (ki je ocitno hroscat) sem upravicen do popravka. ali ne? v bistvu me moti ton "za napako nismo odgovorni" kako za vraga ne, ce je produkt vas.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mktech ()

Wox ::

Preberi si EULA in jasno ti bo, kaj si pravzaprav "kupil".

darkolord ::

Preverjanje vhodnih podatkov, pred procesiranjem?
Seveda, ampak če računalnik dobi na vhodu neko nesmiselno vrednost, sicer zlahka ugotovi, da tle neki ne štima, ampak bodo vseeno crknile (navadno gracefully, ni pa nujno) zadeve, ki to vrednost potrebujejo.

Sicer z real-time konceptom to (zanesljivost sistema) nima neke povezave.

Zgodovina sprememb…

antonija ::

Sej se ne obesi ob random casih... takoj po prijavi postane ekran crn in to je to... reboot and try again. Vbistvu bolj nadlezno ce bi rad kaj cimprej postoril (in cakas na drugi/tretji boot).
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

mtosev ::

jaz tega problema nimam. dobro da z updati pocakam kaksen teden al 2 preden jih namestim :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

andreas92 ::

To se men dogaja :D sam zj mi ni jasno kaj je krivo ker men ne crkne takoj po prijavi v račun ampak vsake toliko časa se ekran resetira ali pa ugasne da ga morm nazaj prižgati z gumbom. Zj pa nevem če je to krivo drgač sem pa mislu da mi crkuje monitr zato sm naroču novega XD

andreas92 ::

No od zle ko sem to napisu se mi je ekran trikrat resetiru :D ampak kaj pri tem ti ceu komp zmrzne ali sam slika ker js lahko tut tipkam po msn-ju ko čakam da nazaj pride slika :)

Daedalus ::

V odgovoru je jasno zapisano, da napako povroča črv...


Win7 RC - enkrat sem vidal tole reč ob posodobitvi grafičnega driverja, pred nekaj dnevi pa jo je povzročilo neodzivanje 3dsmax - po ubijanju le-tega je ostal prazen črn zaslon. Pomaga sam hard reset.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

darkolord ::

Ampak to ni ista zadeva.

MrStein ::

Antonija:
Sej se ne obesi ob random casih... takoj po prijavi postane ekran crn in to je to... reboot and try again. Vbistvu bolj nadlezno ce bi rad kaj cimprej postoril (in cakas na drugi/tretji boot).

Troll argument #36: Eh, kdo pa sploh reboota? Meni laufa že xyznŽnj dni...
(malo heca...)

Matej:
Podjetje Prevx, ki prav tako študira omenjene težave, pravi, da so našli že vsaj 10 okoliščin, v katerih lahko pride do napake.

Misliš : Podjetje Prevx, ki prav tako študira omenjene težave, pravi, da so našli že vsaj 10 okoliščin, v katerih lahko pride do napake.
Kajne?

Razen tega:
Matej:
Zaslon je dobesedno črn, saj je povsem prazen.

Prevx (prejšnji link):
you are left with a totally black screen and a single My Computer Explorer window


Katero zdaj? Prazno ali z oknom?


Kaj če bi začeli novice prej v neki beta/RC verziji objavljat, pa bi jih kaki dan skupaj popravljali, pa šele potem objavili?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

bluefish ::

Point je, da MS pri zadevi ni glavni krivec, kot nekateri vse prerado vidijo.

denial ::

PR rule #1: how to increase visits on your blog.
Start bashing MSFT.
SELECT finger FROM hand WHERE id=3;

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: denial ()

borchi ::

> PR rule #1: how to increase visits on your blog. Start bashing MSFT.

ah, sem se spraševal zakaj je microsoftov PR tako porazen.

ker ne upoštevajo rule #1, stupid! :))
l'jga

DOOM_er ::

dons zutrej pržgem računalnik in bam črn ekran ob prijavi. God loves system restore
Robots will steal your job. But that's OK

antonija ::

Sej ne rabis system restore... sam se enkrat probej bootat. Vsaj pri meni je to ponavadi pomagalo.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Modri zaslon smrti dobil zelenega brata

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
2913232 (10595) [D]emon
»

Modri zaslon smrti v Windows 10 bo dobil QR-kode

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
2310563 (8516) Jst
»

kaj menite o teh napajalnikih? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
637416 (6669) bluefish
»

Za razlitje nafte v Mehiškem zalivu kriv moder zaslon? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
7819493 (16959) darkolord

Več podobnih tem