» »

Infinity Ward in Valve blokirata goljufivce

Infinity Ward in Valve blokirata goljufivce

bit-tech.net - Ne dolgo po izidu zadnje izdaje serije Call of Duty, Modern Warfare 2, so že sledila tudi prva blokiranja s spleta. Razvijalec, Infinity Ward, je skupaj z Valveom oz. njihovim spletnim servisom Steam že preprečil dostop do spletnega dela igre 2.500 uporabnikom, ki so si do boljših rezultatov v igri pomagali s kodami in raznimi prepovedanimi pripomočki. Po besedah razvijalcev pri Infinity Wardu je to šele začetek takšnih posegov, saj je njihov namen igro popolnoma očistiti goljufivcev.

Z Modern Warfareom druge izdaje se je Call of Duty tudi oddaljil od namenskih strežnikov, s tem pa tudi proti-goljufivskega servisa oz. programa Punkbuster. Namesto tega zdaj uporabljajo Steam skupaj z Valveovim VAC (Valve Anti-Cheat), ki je ekvivalent Punkbusterju. Vseeno je slednji, čeprav v ročni obliki, mnogo hitrejši od avtomatiziranega sistema, ki ga uporablja Valve. Kar dva tedna je namreč trajalo, da je prišlo do prvih blokad računov. S Steamom se razvijalci tudi nekoliko bolj uspešno borijo proti piratom oz. njihovi uporabi večigralskega načina, saj pogosto izdajajo manjše popravke datoteke .exe, kar piratske kopije seveda hitro naredi neuporabne.

Morda tukaj za razliko od dopinga dobri možje celo držijo korak?

34 komentarjev

karagoth ::

Hmm, verjetno ni trajalo 2 tedna da so opazli cheate, ampak da so se odločli a bi res banali mularijo ki so jih je zasipala z denarjem :D
Pa stvari ostanejo vsaj mal fer, čeprav zdej moje ilegalne verzije nebom mogo igrat :'(

tinlad3n ::

Ma čist prav. Permanent ban cheaterjem.

win64 ::

Pri csju je to že dolgo časa, blokira te pa na strežnikih ki uporabljajo vac. Sicer je malo takih, ki tega ne uporabljajo vendar imaš še zmeram možnost

Ma$terM|nd ::

Čisto prav. Ker dandanes že vsak mulo švingla in igra zaradi tega hitro postane bedna (vsaj meni). Zdaj bojo pa ene parkrat pomislili preden bodo šli cheatat. Če cheata... ban pa nasvidenje!!! Edino pravilno

jimmb0 ::

Ne Banajo te takoj. Moras poslati demo in screena in potem se steam sele odloci ce ga BANajo !!! Zalostno...

particle ::

Kot da je že kdaj kakšen tak "punkbuster" ustavil cheaterje.. Pač malo bolj se morajo potrudit z cheatom samim po sebi pa je..
Kakor se jaz spomnim so tile anticheat programi delovali zgolj po principu prestreženih signalov od uporabnika. Se pravi npr. če je pb zaznal v konzoli ukaz /autoaim 1, te je avtomatsko banal.Če si pa znal pomislit, si pa ukaz autoaim spremenil v nekaj drugega, in te tako pb pač ni zvohal. Upam da so novejši pbji boljši in lovijo nepridiprave na kakšen drug način.

Drugače pa ja... zadnje cajte so kill cami zelo zelo sumljivi :D

BigWhale ::

Ne Banajo te takoj. Moras poslati demo in screena in potem se steam sele odloci ce ga BANajo !!! Zalostno...


Zakaj je pa to zalostno?

Oziroma kaj mi preprecuje, da jim jaz ne posljem maila in recem, da ti goljufas. :)

stara mama ::

Pa stvari ostanejo vsaj mal fer, čeprav zdej moje ilegalne verzije nebom mogo igrat :'(

YASU ??

popravek... šele zdaj sm vredu prebral tvoj post, se opravičujem :)

pa še to bi dodal: zakaj ene budale morjo goljufat
ko je brat kupu računalnik sma končno mela vsak svojga pa grema na LAN.
Ko mi je ratalo zakaj sm kr dobival synchronization errorje v vseh igrah sma kr nehala igrat. Enim zgleda se pač fajn zdi.
Sam ni fora v zmagovanju, fora je v igranju :)
Ekologija™ in Trajnost™

Zgodovina sprememb…

Heavy ::

Ne Banajo te takoj. Moras poslati demo in screena in potem se steam sele odloci ce ga BANajo !!! Zalostno...


Zakaj je pa to zalostno?

Oziroma kaj mi preprecuje, da jim jaz ne posljem maila in recem, da ti goljufas. :)


V CoD4 so na tak način par kolegom (kateri nikoli nebi goljufali) banali CDkey.

P4ajo ::

Po mojih izkušnajh iz CSja (1.6), VAC ni za večino nikakeršna ovira...
Najbolj zaleže admin, ki mu permanent ban da!

valenti ::

Ne Banajo te takoj. Moras poslati demo in screena in potem se steam sele odloci ce ga BANajo !!! Zalostno...


Zakaj je pa to zalostno?

Oziroma kaj mi preprecuje, da jim jaz ne posljem maila in recem, da ti goljufas. :)


V CoD4 so na tak način par kolegom (kateri nikoli nebi goljufali) banali CDkey.


To niso bli benani cd-key-i s strani IW ampak z strani CB... ki je pa itak skorumpiran :) in ta cdkey je še vedno normalno deloval na use strežnikih...

Nwanko ::

Technogods ekipa dela crack oz. loader da se bo lahko igralo na dedicated serverjih. Samo treba bo potrpet malo. :P

nsignific ::

Ne Banajo te takoj. Moras poslati demo in screena in potem se steam sele odloci ce ga BANajo !!! Zalostno...


Ne.

VAC ne potrebuje niti ne sprejema nobenih screenov/demov, da se odloči za ban. Sistem je popolnoma avtomatiziran, zakasnitev pri banu pa pride zaradi bananja v valovih.

Heavy ::

To niso bli benani cd-key-i s strani IW ampak z strani CB... ki je pa itak skorumpiran :) in ta cdkey je še vedno normalno deloval na use strežnikih...


Ni deloval, so poiskušali igrati na pub serverjih pa je pisalo da so permanent banani. Edino na krekaih serverjih je delal.

PS: CB je res podkupljen, igramo CB pa v posnetku je bilo jasno videti da je vedel s kje bo kdo prišel, in še vedno je oni za konflikte rekel da niso goljufali.

nsignific ::

Technogods ekipa dela crack oz. loader da se bo lahko igralo na dedicated serverjih. Samo treba bo potrpet malo. :P


To bi blo fantastično.

Sicer si lastim original MW2, vendar bi zelo pasalo imeti COD6 na LANih, namesto COD4.

Tilen ::

Iz Punkbusterja na VAC je to definitivno napredek.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

darksamurai ::

To niso bli benani cd-key-i s strani IW ampak z strani CB... ki je pa itak skorumpiran :) in ta cdkey je še vedno normalno deloval na use strežnikih...


Naslednjič pa pejte na ESL. Sicer ne vem kakšno je COD stanje na ESLju, lahko pa rečem, da je za CS svetlobna leta pred ostalimi ligami. Tudi ostale špile raje igram prek ESLja.

Admini so pa razred zase. Če je admin nek n00b in po možnosti še 12 letn froc je to najslabša možna kombinacija. Jaz sem se že navadil, da me noobi na publicu konstantno banajo. Kar pa se clan warov tiče, so pa na ESLju zelo korektni.

Zgodovina sprememb…

galu ::

Hm.. Zgleda dam bom po 3 letih 1. kupil igro.. (MW2)
Tako to gre.

Spock83 ::

Jaz bom kar preskočil MW2 in kupil bom Bad Company 2.

Ne Banajo te takoj. Moras poslati demo in screena in potem se steam sele odloci ce ga BANajo !!! Zalostno...


Ja vsi non stop snemamo in delamo screen shote.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spock83 ()

darksamurai ::

Nek red glede bananja pa le mora biti. Vse povprek pa tud ne morš banat. To radi delajo zakompleksani nesposobni admini. Če vidiš, da ga kakšen n00b cheata, pač vklopiš snemanje demoja. Isto velja za screenshot. Snemaš ga večinoma takrat ko si RIP in čakaš na novo rundo. Tisto pošiljanje maila ti pa tud ne vzame več kot 2 min.

Slo-One ::

VAC deluje, da bena z zamikom, da ljudje ne vejo kdaj je njihov Cheat detected razen ko je že prepozno.

Yaqwsx ::

VAC je smorn, moj kolega je 5 let nazaj haxo v CS pa bana :Pnikol ni vido, al pa se mora malo pocakat, ce pravite da pride z zamikom :P

valenti ::

am.... demo??? ma kaj? kako pa boste identifinirali cheterja v cod6? če ne moreš niti guidov uzet niti nič.. jao jao jao kake eni prbijate... VAC je totalno avtomatiziran oziroma mogoče z strani proizvajalcev voden program in nikakor nanj nima vpliv igralcev...
Glede na tisti post ki je pa pisal da niso mogli igrat več na org serverjih pa ji hje 100% banal punkbuster-torej so haxali in druge možnosti ni, ker PB te ni banal brezveze.. in samo res kretenske haxerje je dobil ker PB suxXxa....

Pesimist ::

Cheater ban my ass. Vceraj sma spilala z Yaqwsex, mater pravi zungenbrecher.
In vsaka druga igra je imela Aimbot cheatera. Nekatere celo po dva. In to samo vidimo nasprotni team. Bog ve koliko jih je bilo se v nasem, katere ne registriramo. Sej bog ve koliko jih je v drugih igrah kere nimajo killcamov, vendar ranked play je na taksen nacin realtivno pointless.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Slo-One ::

VAC je smorn, moj kolega je 5 let nazaj haxo v CS pa bana :Pnikol ni vido, al pa se mora malo pocakat, ce pravite da pride z zamikom :P


Jao to je tak, ko da bi reko ej pred 5 leti mi je uspelo heknt v komp mater majo kompi slabo zaščito. (yeah five years ago)

Do sedaj sem samo na enga Aim Botterja naleteu.


VAC uses a time delayed ban, between 2 weeks and 2 months.

Yaqwsx ::

vac je najslabsi anti cheat sistem kar sem jih kdaj vido. pa s tem nemislim zdaj, da neodkrije haxov, recimo da odkrije vse (iz prve roke vem da ni tako).
ampak ti bani z zamikom, 2 tedna do 2mesca so najvecje govno. kaj meni koristi, ce bo nekdo ban dobo cez 2 mesca, ce takrat vec igral nebom. pa tud tacas, ko bo ta ban dobo bo ze 5x vec novih. itak pa haxori "proizvedejo" nove haxore. ker nek zacetnik (noobek) bo vido, mater ta ze 2 tedna haxa pa ni kaznovan bom si se jaz to nabavo. in pol zacnejo se haxat taki, ko drugac nikol nebi.

Slo-One ::

Poanta je, da kratkoročno jih je manj bananih dolgoročno pa več.

Če takoj benaš eno orodje potem, lahko benan človek opozori druge. Če pa orodje detektiraš in začneš benat čez 1 mesec (za kršitve, ki so se že zgodile) jih pa dosti več not dobiš.

Yaqwsx ::

to si lahko vac privosci na dedicated serverjih, kjer admini ze spucajo nesnago takoj. vac jim pac kasneje onemogoci igranje na vseh serverih. nemore pa si to privoscit v primeru MW2.
iz mojega vidika kot igralec, mi vac nekoristi cisto nic. enako kot, da ga nebi blo. jaz to igro mislim igrat 2 mesca. cez 2 mesca bom pa igral ze kaj druga. tak da mi nic nekoristi, ce bojo ti ko me zdaj jezijo, kaznovani takrat ko jaz vec igre sploh nebom igral.

BigWhale ::

vac je najslabsi anti cheat sistem kar sem jih kdaj vido. pa s tem nemislim zdaj, da neodkrije haxov, recimo da odkrije vse (iz prve roke vem da ni tako).


Kaj pa pomeni iz prve roke? Ti je en developer sistema to povedal?

Yaqwsx ::

da igram ze 10 let igre ki so varovane z vacom, pa je vedno najvec haxorov ravno v njih

BigWhale ::

To je baba kazala-baba rekla, ne pa iz prve roke. :>

PS: VAC je bil narejen leta 2002.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

Yaqwsx ::

pa tud kot sem omeno kolega cheato pa ni bana dobo. ce to ni dokaz da vac sux pa res nevem

Ma$terM|nd ::

Dragi moji. Ni cheatov pa ni problema. Ker po krivici te banajo sigurno ne. Potem že nekaj ne štima. Hvala bogu da take peke dol pomečejo. Pa če jih samo 10% jih pač samo 10%. Boljše to ko pa da cheata že vsak mulo. Če pa vas je strah da boste dobili ban, potem vas verjetno že ni zastonj...

Zgodovina sprememb…

BangBros123 ::

"S Steamom se razvijalci tudi nekoliko bolj uspešno borijo proti piratom oz. njihovi uporabi večigralskega načina, saj pogosto izdajajo manjše popravke datoteke .exe, kar piratske kopije seveda hitro naredi neuporabne."

Bravo Infinity Ward in Steam.Pohvale z moje strani:)8-)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Call of Duty (2019)

Oddelek: Igre
101791 (1030) ahac
»

Call of Duty: Black Ops IIII [Call of duty (2018)] (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
9613392 (7953) oo7
»

Call of Duty: Infinite Warfare (Call of Duty 13) (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Igre
32768817 (36582) oo7
»

Call of Duty: Black Ops 3 (Call of Duty 12 (2015) Treyarch) (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Igre
20937569 (23211) oo7
»

Franšiza Call of Duty 'vredna' že 3 milijarde dolarjev (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
587062 (5175) BigWhale

Več podobnih tem