» »

mešalna miza

mešalna miza

pokec93 ::

hei folk! želim kupiti mešalno mizo, vendar bi rad da mi svetujete pri izbiri(to bo moja prva mešalka). Cena naj bo od 100-200 evrov. :)
hvalala vsem
LP

Avian ::

Prav kupuješ mešalno mizo, super zate.

Sedaj se mi poraja sledeče vprašanje: mešalno mizo za KAJ?

DJanje?
Live?
Broadcast?
Video?
Light?
....

Fant definiraj kaj točno bi ti rad, koliko vhodov, koliko izhodov,....


lp Avi
"Sound is fifty percent of the motion picture experience" - George Lucas

kokoon ::

...

recimo da hoce audio, za live in home recording, tako je ponavadi :)

- aktivno?
- koliko aux busov?
- koliko mono, koliko stereo kanalov?
- direct outi?
- kaksen eq?
- efekti?
- kaksni preampi?
...
[kokoon]

pokec93 ::

ja kokoon točno tak kak si napisal. tako bi imel.:)
za kanale: ne vem koliko bi bilo najboljše, da jih je, pa katerih mora biti več?
drugače pa čist enostavno da nebo preveč komplicirano, tako za začetnike

zlobcek ::

pokec imeti moraš vsaj osnovno idejo, kaj bi rad z njo počel. Mešalna miza je precej širok pojem, čeprav se na prvi pogled ne zdi...

odgovori na kakšno od kokoon-ovih vprašanj pa ti bo lažje pomagat. Kokoon ti namreć ni napisal, kakšno rabiš :D

DJ Beat ::

Mesalno mizo imas lahko za avdio, video, luc.. Malo definiraj, kaj bi sploh rad pocel. Bo lazje pomagati!

pokec93 ::

ja pač želel bi predvajati glasbo... samo to

steev ::

Iz kje kam?
:|

neres ::

Za malo denarja so baje kar solidne Behringer mešalne. Ampak pred nakupom vseeno rajši poglej za mnenja o konkretnem modelu.

http://www.behringer.com/EN/Products/Mi...

kokoon ::

predvajati glasbo? je ne mores predvajati brez mesalke?
[kokoon]

dba ::

rad bi bil domači DJ? pa na kake partije manjše ipd?

vzameš tole:

http://www.bolha.com/oglas383504371/beh...


priklopiš prek usb na računalnik

miksaš :D

Ph4nt0m ::

Tudi sam prodajam mešalko, je pa Pioneerjeva in je cena malo višja od tega kontrolerja.
www.kartusatoner.si

XmanX ::

Če bo mešalna miza za to kar je napisal KOKOON bi ti priporočil tole
http://www.hartman.si/Izdelek.aspx?izde...
:)
Nikoli ne obupaj saj je tukaj Slo-Tech

pokec93 ::

hvala vsem:)

pokec93 ::

predvajati glasbo? je ne mores predvajati brez mesalke?

očitno ne:)

pokec93 ::

rad bi bil domači DJ? pa na kake partije manjše ipd?

vzameš tole:

http://www.bolha.com/oglas383504371/beh...


priklopiš prek usb na računalnik

miksaš :D

dba
to mešalko lahko priklpiš na kake boljše zvočnike( ne na računalniške)?

Ph4nt0m ::

To je mišljeno predvsem kot kontroler za mixanje glasbe z računalnika. Kakorkoli, kontroler ali mešalka, v vsakem primeru moraš priklopit najprej na nek ojačevalec in nato na zvočnike, "navadnih" zvočnikov ne moreš priklopit direktno na mešalko.
www.kartusatoner.si

pokec93 ::

To je mišljeno predvsem kot kontroler za mixanje glasbe z računalnika. Kakorkoli, kontroler ali mešalka, v vsakem primeru moraš priklopit najprej na nek ojačevalec in nato na zvočnike, "navadnih" zvočnikov ne moreš priklopit direktno na mešalko.

aha hvala :)

gt55gre ::

Behringer odsvetujem , priporočiv bi ti Numark ali Pioneer . Behringer so zvokovno odlične mešalne, samo se zelo rade kvarijo plus potenciometri niso natančni. Če se resno lotevaš tega področja , potem pa bi ti priporočav Pioneer cdj 100 *2 za začetnika super+ kakšen Numark dm 950 .

steev ::

Ne moreš rečt, da so Beringher odlične mešalke. To lahko rečeš za Ecler. Tudi Numarka so brez veze. Pioneer so že boljše, samo zvok, ki iz njih pride ni baš ne vem kaj. So pa standard v vseh klubih Pioneer, tudi efekti so zakon.

Povej najprej za kaj potrebuješ mešalko.
:|

tj6000 ::

Za začetek, ko niti sam ne veš kaj bi mel je behringer res odličen... ampak za tak denar pač ne moreš pričakovati nevem kaj, ane... Resne zadeve pa se začneje pri 1000EUR+ - Ecler, Alen & Heat...
www.dBastards.si

pokec93 ::

Ne moreš rečt, da so Beringher odlične mešalke. To lahko rečeš za Ecler. Tudi Numarka so brez veze. Pioneer so že boljše, samo zvok, ki iz njih pride ni baš ne vem kaj. So pa standard v vseh klubih Pioneer, tudi efekti so zakon.

Povej najprej za kaj potrebuješ mešalko.

za manjše partije pa home uporabo

gorisek ::

jaz pa bi rabil mešalko in zvočnike za duo ali trio klaviature + 3 mikrofone + mogoče še kakšen izhod za kitaro
pa me zanima kaj je bolše pasivna miza in aktivni zvočniki ali ravno obratno. to bi uporabljav na špilih za 50 do 60 ljudi pa me zanima kakšne karakteristike oz. na katere morem biti pozoren pri nakupu. in kakšno moč rabim za špile v zaprtih prostorih. katere firme .... ima mogoče gdo kaj za prodat kakrkoli gdo ve hvala za pomoč

Avian ::

Gorisek: jest bi na tvojem mestu si omislu Bose L1 II aktivn sistem + mešalko hmm tu pa odvisno od preferenc kak Alan & Heath ne bo kiks.

lp Avi
"Sound is fifty percent of the motion picture experience" - George Lucas

vlado1 ::

zadnje čase se najbolj prakticira (duo, trio,majnši bendi...)pasivna mešalna miza 12-16 kanalov z efektom in eq (a&h,soundkraft,mackie,dynakord,..)
aktivni zvočniki(KV2 AUDIO,HK AUDIO,DYNAKORD,DAD,EV,QSC-K10,KME,EAV,DB AUDITEKNIK,DB TECHNOLOGIES,JBL,BOSE...........)
če maš dober sistem pol ne rabiš velikih moči od 800w-1kw rms.
pri podatkih morš pazit da gre zvok dokaj linearno od 50-18kh
pa nekje 118-129 db(max spl)
kaj se pa tiče cene kakšna dva jurja ali več(se splača)
maš tud cenejše kombinacije
KOLKO GNARA TOLKO MUZIKE

gorisek ::

hvala za vse podatke ka kir ve za kako trgovino pr nas al pa u avstriji da bi se dal to pocen dobit

gorisek ::

mogoče gdo pozna tole SOUNDCRAFT - EPM 8 - Mešalna miza je vredno svojega denarja

gorisek ::

http://www.bolha.com/oglas383014215/ozv...

http://www.bolha.com/oglas383174317/12-...

kaj od tega se splače kupit če se sploh splača oz. kakšen aktivni zvočnik naj kupim za 150EUR da bo kar najbolje igrav glede glastnosti in moči?

vlado1 ::

mešalna je vsekakor vredna tega dnarja ampak pogrešal boš še verjetno en parametični eq,grafični eq in pa efekt(delay,reverb,echo)........
pri cenejših zvočnikih je pa takole piše gor velka moč ko pa vzameš narazen pa vidiš not feršt 100w,ali pa čip modul 70+70w ipd........
dobri aktivci se začnejo šele pri 600 eu in navzgor,zapomni si pa nekaj če boš mel dober sound na špilu pa če tud je za 30ljudi se ti bojo špili povečali če pa se bo nekaj drlo tja v tri dni pa te bo malo keri vzel pa tud če znaš dobro igrat
KOLKO GNARA TOLKO MUZIKE

gorisek ::

to rabim za domačo in zabavno muzko kaj mi pol priporočaš kakšno mešalko in kakšne zvočnike(koliko) kakšnih karakteristik res nč nevem ker sem nov na področju glasbene opreme.

vlado1 ::

zelo težko je prek foruma -nočem nobenemu zastopniku nič slabega,ker to nekateri vzamejo za slabo..........če me zastopiš......rad pomagam pa kaj zrihtam(uradno z papirji). tu je fajn da se dobiva pa ti lažje objasnim lp
KOLKO GNARA TOLKO MUZIKE

gorisek ::

od nekoga sem zvedel da prodaja aktivne zvočnike 3M audio 350W/700W jih mogoče gdo pozna ali se splača to kupit in kakšno vrednost sploh imajo ceno ima 180EUR

migaj ::

Imam behringer xenyx802 mešalno mizo, ki bi jo rad povezal na računalniko zvočno kartico Gigabyte Realtec AC97 Audio na LINE IN.
Na mešalni mizi izhod CD/tape OUT povežem z LINE IN na zvočni kartici vendar vhoda zvočna ne zazna.
Če LINE IN povežem z mikrofonom na zvočni pa ga - vendar je kvaliteta snemanja slabša.
Če LINE IN povežem z externim MP# playerjem(LINE OUT) pa dela.
ALI LINE OUT in CD/TAPE OUT ni eno in isto?

neres ::

migaj je izjavil:

Na mešalni mizi izhod CD/tape OUT povežem z LINE IN na zvočni kartici vendar vhoda zvočna ne zazna.

Moralo bi ga. CD/tape out je običajen linijski izhod.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vezanje zvocnikov in mesalke.

Oddelek: Zvok in slika
181414 (843) prowb
»

MEŠALNA MIZA

Oddelek: Zvok in slika
172116 (1767) videc
»

Mikrofon + zvočnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
213481 (3115) čuhalev
»

Aktivni zvocniki (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
547145 (5772) Zvezdica27
»

Opremiti prostor z komponentami za predvajanje glasbe

Oddelek: Kaj kupiti
91379 (1165) t-slav

Več podobnih tem