» »

Google Street View ujezil Švicarje

Google Street View ujezil Švicarje

Ars Technica - Google Street View vztrajno vozi svoje avtomobile z nameščenimi kamerami po svetu in pridno slika okolico. Švicarje snemanje njihove dežele jezi, zato je zanje njihov informacijski pooblaščenec za zaščito podatkov Hanspeter Thür (Eidgenössischer Datenschutz- und Öffentlichkeitsbeauftragter) vložil tožbo (nemški PDF) zoper Google in njegovo švicarsko podružnico. Kot pravi, se s podjetjem pregovarja že od avgusta, ko je zahteval umik vozil Street Viewa iz Švice, snemanje pa bi jim dovolil šele, ko bi se sporazumeli o pogojih. Hkrati je prebivalce poučil, kako zamegliti svoje obraze, če se slučajno znajdejo na kakšnih posnetkih. Google jih je večidel ignoriral, zaradi česar so bili primorani vložiti tožbo. Problem so pomanjkljivo skrite registrske tablice in obrazi ter previsoke kamere, ki vidijo tudi na zagrajena področja, kjer se pričakuje zasebnost.

Google je odgovoril v spravljivih tonih. Predlagajo pet ukrepov, ki bi pomirili Švicarje, med drugim boljše zamegljevanje registrskih tablic, obrazov ter dialog s prebivalstvom. Dodajajo, da je Thür sprva dovolil snemanje, nato pa si je premislil, kar obžalujejo, a bodo poskusili najti skupen jezik.

18 komentarjev

gruntfürmich ::

vse se komplicira, vse vodi v idioteizem...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

BALAST ::

Ker ima švica ogromno naravnih in denarnih lepot, se lahko igrajo diplomacijo po mili volji.

Danes vidiš tička na vejici, jutri ne, ker je osumljen okvare na velikem hadronskem trkalniku (LHC).
Naslednji dan ga lahko zopet vidiš, le da je nagačen in negiben. Vse to v resničnostnem šovu Google Street View.

ahac ::

OK.
Od danes dalje veljajo novi pogoji: Kdor me vidi mora nujno zamižat, ker nočem, da me ljudje vidijo na javnih mestih! Če me boste gledal vas bom tožil! ;(
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

darkolord ::

Bomo rajš dal na net vse tvoje slike ko si na javnih mestih (kje in kdaj).

ahac ::

Če misliš, da koga zanimajo... go ahead.

Btw. verjetnost, da te Google res slika, ko delaš nekaj za kar nočeš, da ljudje vedo... je zelo, zelo majhna.
Dost bolj verjetno je, da te vidi soseda in vsem pove. :))
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Redorange ::

OK.
Od danes dalje veljajo novi pogoji: Kdor me vidi mora nujno zamižat, ker nočem, da me ljudje vidijo na javnih mestih! Če me boste gledal vas bom tožil! ;(


"ter previsoke kamere, ki vidijo tudi na zagrajena področja, kjer se pričakuje zasebnost."
ma če bi ti kdo vdru v rač. bi se pa jezil...aneda?

Tear_DR0P ::

ma če bi ti kdo vdru v rač. bi se pa jezil...aneda?

to verjetno ne.če bi mu kdo dal child pron gor, bi ga z veseljem gledal, dokler ga policaji neb ujel :)
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

francek1 ::

Naj bo lepo Švica bela lisa pa da vidimo, če bodo s tem zadovoljni...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

fosil ::

Fino bi blo, če bi začel še mal slovenčke jezit
Tako je!

borisk ::

Dost bolj verjetno je, da te vidi soseda in vsem pove. :))


to pa je zgleda nacionalni šport. Radovedne babnce in penzjon, to ne gre skupaj. Potem pa cel dan na balkonu bloka čekiro kdo gre kam, kdo uparablja merkator wc papir, kdo pa lidlovga.

"Zdravo, a mate spet kak rojstni dan..."

CaqKa ::

well, čeprav večina zgornjih postov odločitev informacijskega pooblaščenca jemlje kot nekaj butastega, menim da se je dobro odločil.

četudi so aplikacije googla dobre, se mi zdi smiselno, da se neki firmi kot je gugl ne pusti kar vsepovprek skenirat. kot se je že v preteklosti iz teh street mapsov, se lahko tudi v prihodnosti najde kaj. dovolj je en primer. če so se lotili projekta se ga naj lotijo tak kot treba. naj zbrišejo tablice. in naj pustijo folku pravico do zasebnosti. predvsem zato, ker ko se njihov avto mimo pripelje nimaš prav nikjer znaka oziroma opozorila "video nadzor".

jype ::

ahac> Btw. verjetnost, da te Google res slika, ko delaš nekaj za kar nočeš, da ljudje vedo... je zelo, zelo majhna.

Verjetnost, da nikogar ne slikajo v taki situaciji, je pa praktično nič.

ahac ::

In kakšna situacija je to?
Ko ščiješ za cesto?
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

techfreak :) ::

Ko ropaš?

jype ::

Ko razmišljaš o seksu z otrokom!

823483 ::

Naj bi enkrat neka američanka videla svojega moža na google street View, kako se poljublja z ljubico ali nekaj takega...

techfreak :) ::

Naj bi enkrat neka američanka videla svojega moža na google street View, kako se poljublja z ljubico ali nekaj takega...

Verjetno ti potem Google ponudi storitev Google Odvetnik (ki je plačana preko oglasov), ki ti pomaga pri ločitvi.

Redorange ::

ksz...
zdaj pa pomisli da si ti lepo doma in te ta stvar lepo poslika medtem ko ti lepo....nevemkajdelaš
 google

google



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google Street View dodal posnetke Nemčije (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
23152001 (44617) Keyser Soze
»

Googlove težave s Street Viewom v Švici (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
6322242 (20753) BlueRunner
»

Švicarsko sodišče terja anonimizacijo posnetkov za Google Street View

Oddelek: Novice / Zasebnost
4212537 (11588) Pyr0Beast
»

Grčija ne dovoli več snemanja za Googlov Street View

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
394325 (3201) ABX

Več podobnih tem