» »

OpenOfficeMouse

OpenOfficeMouse

engadget - Uradni glodalec brezplačnega pisarniškega paketa OpenOffice.Org je nedvomno voda na mlin vsem, ki odprtokodne skupnosti ne marajo preveč in ji predvsem očitajo zapletenost pri uporabi. Miška, ki je plod sodelovanja razvijalcev paketa OpenOffice in podjetja WarMouse, ima kar 18 popolnoma programabilnih gumbov, ki lahko različne ukaze shranjujejo za en sam oz. za dvojni klik, ima kolešček (ki ga je prav tako mogoče klikniti) ter dodaten joystick v stilu Xbox360. Tudi tega je mogoče programirati, kjer bodo bližnjice posnemale 4, 8 oz. 16 pritiskov gumbov z le enim premikom paličice. Da vam slučajno ne bi zmanjkalo možnih kombinacij poskrbi pol megabajta vgrajenega pomnilnika, kamor se shranjujejo različni profili - do 63 njih. Vse bo mogoče urejati z (odprtokodnim seveda) nadzornim centrom, različne profile bo mogoče enostavno izvoziti in uvoziti v obliki XML datotek, že ob začetku prodaje pa bo na voljo vsaj 20 profilov za popularne programe. Mednje spadajo Adobe Photoshop, OpenOffice.Org, GIMP, World of Warcraft, Call of Duty, itd. Za razliko od pisarniškega paketa miška ne bo zastonj, stala bo $75.

Za Quake 3 Arena Instagib je potreben zgolj zoom in fire...

28 komentarjev

iggy ::

Izgled daje občutek neuporabnosti, verjetno je velik problem, da ponesreči pritisneš gumb.
Hey, you're fat!

sirotka ::

hah, 75$, ko je apple zahteval za svojga miša 69, je bil pa predrag:)

Isotropic ::

neuporabno...

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

ALT ::

po sliki sodec pa kvaliteta izdelave izgleda kot da bi jih prilagali pralnim praskom, ne pa prodajali za 75$ :))

andrazzh ::

Applov mišak pa nima nič gumbov, pa je 10x bolj uporaben XD
pa vsaj lepše zgleda kot ta miš za upokojence..

Dr_M ::

A se hecajo??

No ja, ocitno so se zgledovali po OO >:D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

filip007 ::

Ja in ob strani ima še eno na na večjo kot PS gamepad.



Opensource išče zasluženo plačo nič takega, cajt bi bil.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

karagoth ::

Mal multipleksiranja pa maš celo tipkovnico na miški :))

Jao jao, s tole mišjo so pa res usekali v prazno.

LordPero ::

Mah, meni je zelo ql. Ker osebno mi nikoli ni bilo dovolj tipk na miški in napram Nagi (s sicer drugim namenom) bi raj mel tako postavitev.

Seveda pa moj čas v QIIIA ostaja na Razerju :).
LordPero

joebanana ::

Mogoče je zakomplicirana za običajnega pisca besedil... Pomoje je bolj namenjena profesionalnim uporabnikom, power userjem, tako kot naprimen CLI. Če se naučiš vseh raznih gumbov bi znala biti celo uporabna :) Treba bi blo uprašat kkšnga xD userja OOo za strokovno mnenje, definitivno pa za običajnega uporabnika ne pride v poštev.

maurelius ::

Če smo čis iskreni, je ornk grda:)) 15 let stara zgleda:)

jype ::

Dr_M> A se hecajo??

Jaz sem ob sliki pomislu "Is this a joke?", kar je nekaj podobnega.

Well, it must be. Morda ne bi bilo napak kar spodaj v tipkovnico kuglco zbasat, ali pač diodo in senzorčk.

urban99 ::

knofov ni nikol dost :) Tale mrcina jih ima 40 -



@ boingboing - the original 40-button mouse

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

[D]emon ::

Ko sem tole prvic zagledal na enem od rss feedov mi je delovalo kot slaba sala. Trenutno obcutek ni nic boljsi. :\

Furbo ::

A je tole kaka prvoaprilska ?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Ales ::

Verjetno bi se takšna miška bolj obnesla v programih kot so GIMP, Photoshop, Inkscape, itd. kot v OpenOffice, tako da je obstoj profilov za te programe čista zmaga. Rekel bi, da je marketingško navezovanje na OpenOffice pač samo to... marketing.

Ampak kako se bo kosala z npr. Apple magic Mouse? Če nič drugega, je milo rečeno grda... Upam, da je ergonomija dejansko dobra in samo zgleda kot ena moja davno bivša miška iz '90-ih...

win64 ::

Nevem, če je dobro, da moreš imeti prste skrčene za pritisk na gumb, to ni lih ergonomično,
recimo kot lastnik razerja mi prsti praktično ležijo na miški.
Bi pa rad videl "izmuitelja" take miške kako se mu poveča produktivnost z uporabo tega.

LuiIII ::

Ha več kot 8 gumbov na miški pa še res nisem imel. Kot vse nove input zadeve nekako moram stvar sprobati. To je zadeva globoko v meni. Se ne morem losat. Trenutno uporabljam za input naslednje zadeve: tipkovnica: G15, mišak: MX Revoulution, za levo roko Saitek Game Commander (priporočam) in 3DConnexion Spacenavigator PE (Google Earth in SketchUp si ne predstavljam brez), kot alternativo miši pa Wacom Ciniq 21UX, ki je ultimativna zadeva predvsem zaradi tega ker driver zaznava aktivni program in glede na to spreminja konfiguracijo.

fosil ::

Bi rekel da so si s tole miško naredil naredil bolj negativno reklamo, kot pozitivno.

Verjetno bo marsikdo, ki ne pozna openoffice, ko bo videl tole miško mislil, da je OO tok kopliciran za uporabo, da rabiš tako miško.
Tako je!

Mavrik ::

Debata o tem če Windows podpira delanje arhivov ne spada sem.

Govora je o OpenOffice miški. Že govor o OpenOfficeu je na meji tolerance. Zresnite se.
The truth is rarely pure and never simple.

Furbo ::

Kakšna resna debata, če pa miš zgleda kot avtomat za dozirat milo za roke.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

stuff ::

Tale miška je na nivoju OO, druga si tk ni blo za predstavljat :)

vorantz ::



+



==




Najbrž je bil to prvotni plan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vorantz ()

c00L3r ::

Meni deluje tako, kot da so hoteli eno tipkovnico integrirat na miško...

bf4ed ::

Za Quake 3 Arena Instagib je potreben zgolj zoom in fire...


Nebi se strinjal, za instagib rabiš fire in jump na drugi tipki >:D
Kakšen zoom? tam ni časa za to.

No jaz pa še vedno na MX700 že od samega začetka ko je ven prišla v slo in še vedno deluje brezhibno.

PrimozR ::

Za jump imaš space :P

Rippy ::

Ma ja...najbolš da prilepijo laser pod tipkovnico in "be done with it" :))

PrimozR ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

OpenOffice neodvisen od Oracla, po novem LibreOffice (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
12634681 (29923) Icematxyz
»

IBM se pridružuje OpenOffice.org skupnosti

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
83855 (3168) Matevžk
»

OpenOffice 2.0.3

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
465463 (3311) veteran
»

Resnična resničnost 114.

Oddelek: Novice / RTV Slo
273439 (2371) luka257
»

Prevedena priložena pomoč za OpenOffice.org

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
133267 (3267) poweroff

Več podobnih tem